You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #180562 Wysłany: 17 Paź 2008, 13:05; 
 Temat postu: zakup linea
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: lodz
Rejestracja: 30 Lip 2007,
Posty: 7
No wlasnie zastanawiam sie nad zakupem Linijki i tu moze podpytam sie tych co juz maja i korzystaj z tego autka trochę dłużej niz jazda testowa
natomiast mam pytania dotyczace zadowolenia i funkcjonalności Linijki
kilka zasad ktorymi sie kieruje :
zakup auta rodzinnego wiec auto 4 drzwiowe
Bagaznik duzy ( w kropce i bravo jest za maly dla mnie)
przestrzen na tyle dla pasazerow fotelik dzieciecy i osoba dorosla

zatem jak widac gdyby punto mialo wiekszy kufer kupil bym kropka ( chyba ze wyjdzie bravo w kombi w niedługim czasie)

zatem pytania jak jest z ladownoscia bgaznika ??
podczas jazdy nie mialem mozliwosci wkladania walizek to chyba oczywise

czy ma ktos problem w wsiadaniem do tylu czy tylko mi sie tak wydawało mam 184 cm wzrostu ( czasami jezdze z tylu z dzieckiem )

ergonomia ciężko stwierdzić czy wygodnie sie jedzie po trasie szczególnie po jeździe 30 minutowej i tu pytanie jak trzymają fotele oraz pozycja za kołkiem ( osoby o wzroście 180-185 cm)

o zawieszenie nie bede sie pytal oraz o silniki gdyz jest juz o tym sporo napisane

natomiast pytanie kieruje o opcje dodatkowe co warto dokupić ( podłokietnik czy zdaje rade itp.)

wersja planowana zakupu " Dynamic"

liczę na wasza pomoc wszak linijka jest bardzo zblizonym modelem o GP wiec kto wie lepiej o tych autach jak nie ich wlasciciele :)

z gory dziekuje za kazde info


Góra
 Profil  
 

 
 Post #180692 Wysłany: 17 Paź 2008, 19:04; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 17 Paź 2008,
Posty: 6
Posiadam od maja 1.3 m-jet Wersje dynamic. Przejechałem już 12 tys km. Bagażnik naprawdę dyuż i jeszcze nie miałem problemu żeby się z czymś niezmieścić. Jeśli chodzi o siedzenie z tyłu możesz mieć problem jeśli będziesz siedzieć jako 3 osoba z tyłu (z brzegu). Generalnie jestem z auta zadowolony. Polecam fabryczny system Audio, jest całkiem przyzwoity.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #180693 Wysłany: 17 Paź 2008, 19:04; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Rejestracja: 27 Gru 2007,
Posty: 26
TO zacznijmy od pozycji za kółkiem - mam 182 cm. i nie narzekam idzie dobrze dopasować kiere i fotel także nie ma problemów z jazdą, fotele dość dobrze trzymają chociaż nie śmigam za szybko więc co do ekststremalnej jazdy to nie wiem.

Bagażnik jest pakowny teraz jak jechaliśmy na wakacje walizka 75cm, 55 cm, 45 cm kupa drobnicy spoko się zmieściło, a koło zapasowe mam w kufrze bo w jego miejscu butla z gazem. Właśnie bagażnik był jedną z zalet Linki przy zakupie bo do DużejKropki nie mieścił się wózek malucha który notabene bez problemu mieścił się w Punto1.

Co do miejsca z tyłu nie wiem osobiście nie jechałem jeszcze (10 miesięcy, prawie 30tyś. sam nakręciłem) żona która pare razy jechała (180cm) mówi że się miejsce nad głową kończy, niestety opadająca linia dachu robi swoje. Ale poza tym miejsca jest dużo, z nogami nie ma żadnego problemu.

Bez problemu się wciśnie obok fotelika dla malucha 2 nastolatki, czasami siostra z przyjaciółką jechały i nie narzekały.

Też mam Dynamica i nie narzekam na jakieś braki, nic nie dokupywałem bo brałem to co było na salonie.

_________________
Fiat Linea 1.4 8v + LPG


Góra
 Profil  
 
 
 Post #182439 Wysłany: 23 Paź 2008, 09:54; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: lodz
Rejestracja: 30 Lip 2007,
Posty: 7
dzięki za podpowiedzi co do wózka to faktycznie mieścił sie w seju nie mieści sie w G punto u brata

jedno i chyba ostatnie pytanie bo zapomniałem sie podpytać moze i glupie w G punto podczas skrętów słupek przedni strasznie przeszkadza przy manewrach szczególnie ostrych skrętach ( jest za szeroki ) domyślam sie ze w Linea jest to samo
jednak jak pisalem krotka jazda nie daje duzo informacji stad pytania do was

aha małe porównanie widok przez lusterko do tylu jest taki sam jak w Brava którym obecnie jeżdżę taka mala informacja bo doczytałem sie ze jest kiepski widok patrząc do tylu tak wiec nie jest zle :) w moim przypadku to plus

chyba jak na razie to jedynym mankamentem jest brak tylnej wycieraczki ( moje przyczajenie ) powinni ja tam opchać :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #182456 Wysłany: 23 Paź 2008, 10:37; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wilno
Rejestracja: 04 Cze 2008,
Posty: 37
... i crash test na 5 gwiazdek

_________________
Fiat Brawo 1,9mjt emotion
Fiat Linea 1,3mjt emotion rozbita :(
Fiat Croma 1,9mjt sprzedana w dobre rece :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #186115 Wysłany: 04 Lis 2008, 00:50; 
 Temat postu: Re: zakup linea
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 20 Lis 2007,
Posty: 54
Animus napisał(a):
No wlasnie zastanawiam sie nad zakupem Linijki i tu moze podpytam sie tych co juz maja i korzystaj z tego autka trochę dłużej niz jazda testowa


Witam
Lineą jeżdzę juz rok. To jest wersja Dynamic z silnikiem diesla. Właśnie dziś licznik wskazał mi 15 tyś km.

Jeśli decydujesz się na wersję Dynamic, to w zasadzie będziesz mieć komplet wyposażenia. Jest wszystko to co w życiu potrzebne. Jeśli masz kłopoty z cofaniem to dodaj sobie czujniki parkowania, oraz zamów sobie dodatkowe poduszki. W razie kraksy napewno nie zaszkodzą, a w sumie dopłata niewielka.

Bagażnik jest przepastny i w zupełności zaspokoi nawet wybredne gusty. Trochę drażni mały otwór. Raz na rok trzeba przewieźć coś szerokiego i wtedy to przeszkadza. Da się jednak z tym żyć ;)
Ergonomia wnętrza jest na tyle dopracowana, że nic w nim nie przeszkadza czy też nie zwraca na siebie uwagi.
Moim zdaniem jednym z ważniejszych elementów, na jakie powinieneś się zdecydować jest regulacja wysokości fotel kierowcy (na szczęście w Dynamicu ona jest w standardzie). Siedziałem w Granade Punto bez tego udugodnienia i jest kupa - nie można sobie łatwo znaleźć miejsca.

Ja osobiście zmieniłbym 3 rzeczy:
- lampka długich świateł - w nocy świeci się na niebiesko zbyt jasnym światłem, przez co razi w oczy
- brak kontrolki świateł mijania. Przekręcasz gałkę na postojówki i już masz sygnalizację załączonych świateł. Drugie przekręcenie zapala światła mijania, ale na konsoli nie ma o tym informacji. W dzień można się naciąć lub zapomnieć. Niby nic, a misek może się przyczepić.
- wycieraczki - brakuje możliwości ustawienia machania wg własnego cyklu. Robi to automat w zależności od prędkości jazdy. Czasem macha za często, czasem za rzadko przez co trzeba ręcznie wyzwalać machnięcie lub czasem całkim je wyłączać. To drażni podczas jazdy.

Teraz z perspektywy czasu może skusiłbym się na automatyczną klimatyzcję.

Z innych rzeczy
- silnik 1.3 Multijet - daje radę ale gdy jedziesz w dwie osoby. 3 lub 4 osoby zaczynają mu ciążyć. Teraz zaczną wkładać 1.6 Multijet i ten motorek doda Linei skrzydeł. Na pocieszenie powiem, że 1.9TDI 90 KM oferuje to samo co ten 1.3. Za to opłaty są znacznie niższe w przypadku Multijeta. W mieście przeszkadza turbodziura - trzeba się uczyć jeżdzenia od nowa.
- geometria przedniego zawieszenia - bardzo czuła w regulacji. Zaliczyłem kiedyś studzienkę przy dużej prędkości i konieczna była regulacja geometrii przedniego zawieszenia. ASO pokpiło sprawę więc pojechałem do speca od geometrii. Mechnik powiedziałe, że spotkał tylko 3 samochody tak czułe na regulacje: Hyundai Akcent, któreś Subaru i Lineę. Dla tych samochodów różnica 0,5 mm na drążkach już jest odczuwalna na kierownicy (chodzi o to aby kierownica była "wyprostowana"). Za to dowiedziałem się również, że Linea ma solidne zawieszenie a nie jakąś popierdółkę, co w ustach fachowca przez duże F jest dobrą wróżbą.

Musisz się też przyzwyczaić, że Linea od przodu i od tyłu wygląda raczej nietypowo. Przód optycznie mocno ją zwęża, a tył zadziera jej kufer do góry. Ale za to z boku ładnie się to komponuje.

Miejsca z tyłu jest wystarczając dla mnie (180 cm wzrostu), ale linia dachu jednak może przeszkadzać. Nie chodzi tutaj o to, że Linea jest mała w środku, tylko że tylna kanapa jest dosyć wysoko posadowiona względem przeciętnych samochodów. Do Linei nie wsiada się jak do większości samochodów tzn. lądując d..ą w dołek. Siedzi się wysoko i przez to jest całkiem wygodnie. To coś jak wsiadanie do samochodu segmentu D. Niestety cierpi przez to miejsce nad głową, chociaż jak się ułożysz swobodnie to jest OK. Ze wsiadaniem i wysiadaniem na tylną kanapę nie ma najmniejszego problemu, bo dzięki temu że kanapa jest dosyć wysoko położona oraz dzięki temu że jest dużo miejsca na nogi, wystaczy się na nią wsunąć lub się z niej zesunąć aby wysiąść przy czym nie siedzi się jak w vanie.

Jeśłi chodzi o słupek boczny, to bywają sytacje kiedy on przeszkadza ale zdarzają się bardzo rzadko. Na codzień zupełnie mi on nie przeszkadza.

Jak narazie po rocznej eksploatacji złego słowa powiedzieć nie mogę. Samochód spisuje się dobrze.

_________________
Pozdrawiam
-------------------------
Fiat Freemont Black Bear
http://www.freemont.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #186154 Wysłany: 04 Lis 2008, 10:37; 
 Temat postu: Re: zakup linea
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Wieliszew
Rejestracja: 22 Wrz 2007,
Posty: 408
mireks napisał(a):
- brak kontrolki świateł mijania. Przekręcasz gałkę na postojówki i już masz sygnalizację załączonych świateł. Drugie przekręcenie zapala światła mijania, ale na konsoli nie ma o tym informacji. W dzień można się naciąć lub zapomnieć. Niby nic, a misek może się przyczepić.

Nie wiem jak w Linei, ale w Grande Punto (podobnie było w Pandzie), to przy włączonych wyłącznie światłach pozycyjnych nie jest wyświetlane oznaczenie pozycji świateł mijania (regulacja pionowa). Tego oznaczenia nie ma też przy włączonych światłach drogowych, ale wtedy po oczach daje niebieska kontrolka świateł drogowych (tak jak napisałeś wcześniej).

_________________
Michał Jazłowiecki (michalj)
Był: Fiat Nuova Panda Active (2004), 1.1 FIRE 8v 54 KM
Był: Fiat Grande Punto Dynamic + Komfort (2007), 1.4 FIRE 8v 77 KM, 5d
Był: Opel Meriva A Cosmo (2004), 1.7 CDTI 16v 100 KM
Był: Fiat Marea Weekend (2000), 1.9 JTD 8v 105 KM
Jest: Fiat Punto II FL Active (2003), 1.2 FIRE 8v 60 KM, 5d
Jest: Fiat Qubo Dynamic (2009), 1.4 KFV 8v 73 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #186201 Wysłany: 04 Lis 2008, 15:55; 
 Temat postu: Re: zakup linea
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 20 Lis 2007,
Posty: 54
michalj napisał(a):
Nie wiem jak w Linei, ale w Grande Punto (podobnie było w Pandzie), to przy włączonych wyłącznie światłach pozycyjnych nie jest wyświetlane oznaczenie pozycji świateł mijania (regulacja pionowa). Tego oznaczenia nie ma też przy włączonych światłach drogowych, ale wtedy po oczach daje niebieska kontrolka świateł drogowych (tak jak napisałeś wcześniej).


U mnie w Linei ta lampka zapala się już przy postojówkach. Dlatego jest kupa. W sumie to jest pierdoła, ale pewnego razu o mało co nie kosztowała mnie mandat.

Godzina 10 rano, pogoda idealna. Jechałem sobie z żoną w dłuższej trasie. Zachwycałem się po raz kolejny niskim spalaniem Multijeta ;) Musieliśmy się zatrzymać na kilka minut aby lepiej rozłożyć pakunki w bagażniku. Stanąłem na szerokim poboczu, wyłączyłem światła mijania ale nie postojówki. Oświetlony samochód lepiej się rzuca w oczy szczególnie na trasie szybkiego ruchu. Silnik cały czas pracował - wiadomo diesla lepiej nie wyłaczać jak się jedzie przez dłuższy czas. Kontrolka świateł się swieci. Poprawiliśmy pakunki i w drogę. Przejechałem tak ok. 150 km. Niby od czasu do czasu ktoś mi mrugnął światłami ale ja w pierwszej kolejności kojarzyłem, że chodzi o Policję. Nomen omen po drodze faktycznie minąłem patrol z suszarką. Naszła nas ochota na kawę w MacWiesiu. Zaparkowałem, złapałem za gałkę świateł a tam pozycja "Postojówki". No i dopiero wtedy zorientowałem się dlaczego miałem tyle "pozdrowień" po drodze.

Natomiast faktycznie - przy włączewniu świateł długich ta lampka gaśnie i zapala się niebieska.

No ale przez tą drobnostkę na Lineę nie jestem obrażony :P

_________________
Pozdrawiam
-------------------------
Fiat Freemont Black Bear
http://www.freemont.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #186470 Wysłany: 05 Lis 2008, 09:13; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Wieliszew
Rejestracja: 22 Wrz 2007,
Posty: 408
Może się nie zrozumieliśmy, a może rzeczywiście w Linijce jest to inaczej. Rozpiszę więc jak jest to w Wielkiej Kropce:

1. Światła wyłączone - brak podświetlenia przyrządów, nie świecą się kontrolki.
2. Światła pozycyjne/postojowe - przyrządy podświetlone, świeci się zielona kontrolka świateł pozycyjnych/postojowych/mijania, na wyświetlaczu komputera pokładowego brak wskazania ustawienia pionowego świateł mijania.
3. Światła mijania - przyrządy podświetlone, świeci się zielona kontrolka świateł pozycyjnych/postojowych/mijania, na wyświetlaczu komputera pokładowego wskazanie ustawienia pionowego świateł mijania. Można regulować te ustawienie.
4. Światła drogowe - przyrządy podświetlone lub nie (w zależności czy były przed włączeniem świateł drogowych), świeci się niebieska kontrolka świateł drogowych, na wyświetlaczu komputera pokładowego brak wskazania ustawienia pionowego świateł mijania.
5. Światła drogowe wraz z mijania - przyrządy podświetlone, świecą się zarówno zielona kontrolka świateł pozycyjnych/postojowych/mijania, jak i niebieska świateł drogowych, na wyświetlaczu komputera pokładowego brak wskazania ustawienia pionowego świateł mijania.

Na poniższym zdjęciu wskazanie ustawienia pionowego świateł mijania widać po lewej stronie w środkowym rzędzie napisów (powyżej wskazania temperatury, na lewo od aktualnego przebiegu):
Image

_________________
Michał Jazłowiecki (michalj)
Był: Fiat Nuova Panda Active (2004), 1.1 FIRE 8v 54 KM
Był: Fiat Grande Punto Dynamic + Komfort (2007), 1.4 FIRE 8v 77 KM, 5d
Był: Opel Meriva A Cosmo (2004), 1.7 CDTI 16v 100 KM
Był: Fiat Marea Weekend (2000), 1.9 JTD 8v 105 KM
Jest: Fiat Punto II FL Active (2003), 1.2 FIRE 8v 60 KM, 5d
Jest: Fiat Qubo Dynamic (2009), 1.4 KFV 8v 73 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #186527 Wysłany: 05 Lis 2008, 13:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 20 Lis 2007,
Posty: 54
michalj napisał(a):
Może się nie zrozumieliśmy, a może rzeczywiście w Linijce jest to inaczej. Rozpiszę więc jak jest to w Wielkiej Kropce:


Faktycznie nie zrozumieliśmy się :)
U mnie jest tak jak u Ciebie. Komputer sygnalizuje fakt włączenia świateł mijania, ale... nigdy na to nie zwracałem uwagi bo ta informacja jest mała i nie rzucająca się w oczy. Wyświetlacz jest taki jak u Ciebie. Osobiście wolałbym oddzielną lampkę na konsoli między zegarami ponieważ na wyświetlacz komputera w czasie jazdy wogóle nie zerkam.

Ale w sumie to jest drobnostka. Nie przeszkadza to w życiu tylko trzeba mieć świadomość, że rozwiązanie jest inne niż zazwyczaj bywało.

_________________
Pozdrawiam
-------------------------
Fiat Freemont Black Bear
http://www.freemont.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #186539 Wysłany: 05 Lis 2008, 14:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Wieliszew
Rejestracja: 22 Wrz 2007,
Posty: 408
Ja kiedyś zrobiłem jak opisywałeś wcześniej (zatrzymanie i przełączenie ze świateł mijania na postojowe), po czym ruszyłem i po jakichś 50 m stwierdziłem, że czegoś mi brakuje na desce przyrządów - było to (jak można się domyśleć) puste miejsce obok licznika kilometrów. :E

_________________
Michał Jazłowiecki (michalj)
Był: Fiat Nuova Panda Active (2004), 1.1 FIRE 8v 54 KM
Był: Fiat Grande Punto Dynamic + Komfort (2007), 1.4 FIRE 8v 77 KM, 5d
Był: Opel Meriva A Cosmo (2004), 1.7 CDTI 16v 100 KM
Był: Fiat Marea Weekend (2000), 1.9 JTD 8v 105 KM
Jest: Fiat Punto II FL Active (2003), 1.2 FIRE 8v 60 KM, 5d
Jest: Fiat Qubo Dynamic (2009), 1.4 KFV 8v 73 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #238780 Wysłany: 10 Kwi 2009, 18:17; 
 Temat postu: Opinia forumowiczów o Linei.
Witam po dlugiej nieobecności. W związku z tym, iż Fiat Albea uległ poważnemu wypadkowi, następnym samochodem prawdopodobnie będzie Linea Emotion Tjet. W związku z tym chciałbym zadać pytanie, czy warto kupić taki samochód po upuście 10000 złotych z 64000 złotych?


Góra
  
 
 
 Post #238825 Wysłany: 10 Kwi 2009, 20:29; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Hubert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: 100lyca
Rejestracja: 08 Sty 2009,
Posty: 351
Warto.

Za niewygórowaną cenę masz całkiem przyjemny, spooory, rodzinny samochód o ładnych parametrach. Mój ojciec ma linkę też Tjet, tyle że dynamic limited edition Tour de Pologne. Niezaprzeczalnym plusem jest (jak wiadomo) kufer (wcześniej miał sienę i albę, więc kolejnym też musiał być wielki kufer:D). Wygodnie się do niego wrzuca bagaż, nie przeszkadzają prowadnice (są siłowniki i dźwignie), oraz silnik, te 120 koni to minimum, 77 to porażka. Jedynym, moim zdaniem, mankamentem jest brak 6 biegu, city drive, oraz sposób zamykania bagażnika ('rączka' umieszczona nieergonomicznie).

Ale wracając do meritum - bierz, za taką cenę bierz.

_________________
GP 1,4 16V 95KM Dynamic (grudzień 2008)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #240257 Wysłany: 14 Kwi 2009, 13:24; 
 Temat postu:
A Bravo z tego ogłoszenia? Warto?
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8290709

Z góry przepraszam za offtop.


Góra
  
 
 
 Post #240260 Wysłany: 14 Kwi 2009, 13:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Hubert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: 100lyca
Rejestracja: 08 Sty 2009,
Posty: 351
Sprowadzane, stan idealny, wszystko się błyszczy, malutki przebieg. Więcej się nie wypowiem.

_________________
GP 1,4 16V 95KM Dynamic (grudzień 2008)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #240307 Wysłany: 14 Kwi 2009, 15:31; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
Mój znajomy sprowadza samochody ze Szwajcarii i niestety mają one zwykle "słaby punkt" którego nie ma w ogłoszeniu. Przez to cena mimo cła jest niska. Nic, że auto zaliczyło np. mały pożar - jest bezwypadkowe :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO