You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 15:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #182271 Wysłany: 22 Paź 2008, 17:46; 
 Temat postu: "coś" huczy?
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 03 Lut 2008,
Posty: 77
od jakiegos czasu mam problem z abs-em (prawy tył) na kompie wykazało czujnik abs.. znajomy mechanik w celu dokladnego zdiagnozowania tematu rozebral beben, sciagnał piaste i stwierdzil ze od strony mechanicznej wszystko ok. na 99% stwierdzil ze to czujnik!? jednak od tej chwili podczas jazdy slychac huczenie - najprawdopodobniej z tego kola, ktore raz sie nasila a raz wogole nie slychac.. poza tym probowalem sam jeszcze zdiagnozowac ten czujnik, wydaje sie jednak byc dobrym..
co Wy na to? czy to jednak pierścien magnetyczy uszkodzony a w nastepstwie tego łozysko? czy jest widoczne uszkodzenie takiego pierscienia? poradzcie mi, dzieki..


Góra
 Profil  
 

 
 Post #182287 Wysłany: 22 Paź 2008, 18:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Jak coś huczy z tyłu.. to raczej tylko łożysko, bo co ma więcej.. a te wymieniamy z piastą, nie wiem czy jest różnica jeśli idzie o wersje bez i z, absem.. Koszt piasty z łożyskiem od 65 do 100zł w zależności od producenta/sklepu. Jak coś wymienić można, jak to nie to to koszt nie duży i będzie na zapas :E .

[ Dodano: 22 Paź 2008 18:21 ]
Ja w swoim, zamierzam powymieniać łożyska(we wszystkich kołach), mniej szumów będzie:). A jakby nie patrzeć 120 tys nakręcone.. Ale to może za tydzień, dwa..

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #182293 Wysłany: 22 Paź 2008, 18:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: 500L
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: Warmia
Rejestracja: 25 Lip 2008,
Posty: 324
ostatnio kupowałem łożysko do tylnego koła skf 140zł wersja z abs...bez absu łożysko z piastą od 60 do około 100zł
...co do huczenia to albo łożysko lub walnięta opona...w moim przypadku wymiana łozyska nie pomogła teraz wymienie opony na zimowe i powinno być dobrze


Góra
 Profil  
 
 
 Post #182360 Wysłany: 22 Paź 2008, 21:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 03 Lut 2008,
Posty: 77
a czy widzicie jakas zaleznosc miedzy ta usterka abs a lozyskiem..
piasta z lozyskiem co sprawdzonego wg Was, SKF czy jakies inne? jak uwazacie?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #182455 Wysłany: 23 Paź 2008, 10:33; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: 500L
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: Warmia
Rejestracja: 25 Lip 2008,
Posty: 324
związek ABS z huczeniem mało prawdopodobne...skf dobra firma,ja wyrwałem za 140zł :D

_________________
Fiat 500L 1.4 95KM Pop Star - jest
Fiat Stilo 1.4 95 KM Dynamic - był
Fiat Punto II - był
Fiat Punto I 1.1 SX - był
Fiat Seicento 0.9 - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #182537 Wysłany: 23 Paź 2008, 16:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Z tym huczeniem to dość ciężka sprawa.. I tak se myślę, że najlepiej jest mieć komplet kompletnych kół do kropka. Wstawia sie i jak to nic nie pomoże, jest tak samo jak na poprzednim komplecie..To znaczy że koła ok i "można" kupować: łożyska z piastami, przeguby, półosie, tarcze.. :E :E :E :E :E

Łożyska jak jest padnięte, to jest takie coś, że na wertepach jakby mało co koło nie odpadło. Jeśli złapię się za koło, poszarpie i nie wyczuwa się luzu to raczej nie to.(samochód podniesiony). Inna sprawa, że może być minimalnie mniej szumu po wymianie. Dodatkowo można się pocieszać, że jak coś kupimy i dalej to nie to, to po prostu mamy zapas :P

W sobotę, będę się szarpał z kropem :twisted: Ja u siebie stawiam na krzywe felgi, są trochę powgniecane :(

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #182588 Wysłany: 23 Paź 2008, 19:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 03 Lut 2008,
Posty: 77
rafał79 napisał(a):
związek ABS z huczeniem mało prawdopodobne...skf dobra firma,ja wyrwałem za 140zł :D


chodzi mi oto ze jak zapalila sie kontrolka abs to na innym forum mi pisali ze mam sie szykowac na wymiane piasty z łozyskiem a nie czujnika.. po jakims a mianowicie po rozebraniu bebna, sciagnieciu piasty zaczelo huczec.. teraz skontrolka sie swieci i dodatkowo huczy (chyba wlasnie ten prawy tył, gdzie zdiagnozowano usterke czujnika abs)..


Góra
 Profil  
 
 
 Post #186676 Wysłany: 05 Lis 2008, 22:11; 
 Temat postu: HMMM
A co powiecie na to- jak jadę nic nie słychać niepokojącego, jak zaczynam hamować- gwałtowniej, to słyszę takie pulsacyjne huczenie w tylnym lewym kole. Pierwszy raz jak to usłyszałem, to myślałem, że jadę po ścieranym kawałku jezdni, ale nie, zdecydowanie nie. Co to moze być???

Moje punto nie ma żadnych ABSów.


Góra
  
 
 
 Post #186735 Wysłany: 06 Lis 2008, 01:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 29 Wrz 2008,
Posty: 202
Pomógł: 4
fati75
U mnie raz było wymieniane łożysko (lewy przód) po tym jak pojeździłem kilka miesięcy na krzywych felgach.
Łożysko przednie do kropka PII (nie wiem jak tylne, ale zakładam, że takie samo) ma wbudowaną (wprasowaną) taką obręcz, na którą jak się popatrzy pod światło to widać na niej takie ładne przerwy (omg jak ja pięknie piszę ;) ). Dzięki tym przerwom czujnik (taki prostokącik jak pół pocierki z pudełka od zapałek) może próbkować to jak koło się obraca.

Do rzeczy.
Według mnie huczenie nie ma absolutnie nic wspólnego z ABSem.
Jeśli wyciągane było łożysko to możliwe, że zostało uszkodzone.
Skoro huczy to i tak jest do wymiany.
Jeśli po wymianie łożyska ABS nie zacznie działać to znaczy, że czujnik padł - ok. 120 zł.

rafalgroch
Coś z hamulcami najpewniej ;)
Albo krzywa tarcza, albo się klocek skończył. Musisz sprawdzić, sam albo mechanikiem :E

_________________
Moja HoGaTa :D
Jeździć trzeba tak, żeby się nie dać trafić ! ;)
Czy masz już darmowe Assistance?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #187148 Wysłany: 07 Lis 2008, 20:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 03 Lut 2008,
Posty: 77
Do rzeczy.
Według mnie huczenie nie ma absolutnie nic wspólnego z ABSem.
Jeśli wyciągane było łożysko to możliwe, że zostało uszkodzone.
Skoro huczy to i tak jest do wymiany.
Jeśli po wymianie łożyska ABS nie zacznie działać to znaczy, że czujnik padł - ok. 120 zł.

gdzie znajde takie tanie? jesli wogole znajde w jakims sklepie!!!! czy to cholerstwo musie byc takie drogie.. ok.250zł !?!?!?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #187256 Wysłany: 08 Lis 2008, 01:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 29 Wrz 2008,
Posty: 202
Pomógł: 4
Z tego co pamiętam czujnik kosztuje ok. 120 zł, za łożysko dałem 130 zł - SKF. Jeśli czujnik jest sprawny po wymianie łożyska powinno być ok. Jak nie to poszukaj na allegro czujnika używanego o ile będzie w rozsądnej cenie, ale tu jest ból bo kupujesz kota w worku :|

Pocieszyć może jedynie to, że łożysk się nie wymienia co roku, a moment gdy znowu jedziesz i nic nie huczy - bezcenny.

_________________
Moja HoGaTa :D
Jeździć trzeba tak, żeby się nie dać trafić ! ;)
Czy masz już darmowe Assistance?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #187814 Wysłany: 09 Lis 2008, 20:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
A czy ktoś sam wymieniał, łożyska z przodu ?. Ja tak myślę wymienić bo szumią. Z tyłu jedna piastą(jest z łożyskiem), wymieniłem, ale z przodem to mam pewne obawy, jak wyjąć łożysko. Przydałaby się Prasa:)

SKF na przód jest drogi, dlatego też kupię tej samej firmy co piastę na tył, firmy MAR, firma polska wiec jest szansa że łożyska pochodzą.. Cena łożyska firmy Mar na przód 40zł, skf to niestety 120 :/. Tylko czuje będzie problem z wyjęciem i włożeniem...hmm

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #190756 Wysłany: 17 Lis 2008, 00:34; 
 Temat postu:
Pawian napisał(a):
fati75
U mnie raz było wymieniane łożysko (lewy przód) po tym jak pojeździłem kilka miesięcy na krzywych felgach.
Łożysko przednie do kropka PII (nie wiem jak tylne, ale zakładam, że takie samo) ma wbudowaną (wprasowaną) taką obręcz, na którą jak się popatrzy pod światło to widać na niej takie ładne przerwy (omg jak ja pięknie piszę ;) ). Dzięki tym przerwom czujnik (taki prostokącik jak pół pocierki z pudełka od zapałek) może próbkować to jak koło się obraca.

Do rzeczy.
Według mnie huczenie nie ma absolutnie nic wspólnego z ABSem.
Jeśli wyciągane było łożysko to możliwe, że zostało uszkodzone.
Skoro huczy to i tak jest do wymiany.
Jeśli po wymianie łożyska ABS nie zacznie działać to znaczy, że czujnik padł - ok. 120 zł.

rafalgroch
Coś z hamulcami najpewniej ;)
Albo krzywa tarcza, albo się klocek skończył. Musisz sprawdzić, sam albo mechanikiem :E




Jak tarcza lub klocek, jeśli z tyłu są szczęki i bębny??


Góra
  
 
 
 Post #195460 Wysłany: 30 Lis 2008, 18:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 03 Lut 2008,
Posty: 77
chcialbym nawiazac jeszcze do tematu"huczenia".. czy macie jeszcze jakies pomysly co moze byc przyczyna takiego odglosu przypominajacego jak to znajomy stwierdzil " pisk zażynanej świni".. :D dodam ze raz slychac innym razem nie, tak jakby sie cos wlączalo? co Wy na to?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO