You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 23 Kwi 2024, 17:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 502 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #616805 Wysłany: 03 Paź 2012, 00:30; 
 Temat postu: Re: Jakie opony w Grande Punto?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 16V 135KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 18 Mar 2012,
Posty: 301
Pomógł: 3
marew napisał(a):
Poza tym przy tak małej różnicy szerokości, różnica w przyczepności będzie niezauważalna

Dobrze, niech Wam będzie :) Ja patrzyłem na to z innej strony, ale przede wszystkim muszę zgodzić sie z powyższym cytatem - różnica będzie niezauważalna.

_________________
JEST: Citroen DS3 1,6 120HP
BYŁO: Fiat Punto Evo Sport 1,4 16V MultiAir Turbo 135HP
WCZEŚNIEJ: Fiat Grande Punto Sport 1,4 16V
A JESZCZE WCZEŚNIEJ: Fiat Punto II 1,2 8V


Góra
 Profil  
 

 
 Post #620331 Wysłany: 18 Paź 2012, 00:02; 
 Temat postu: Re: Jakie opony w Grande Punto?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Alicja
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 16V 105KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Cult
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 07 Paź 2012,
Posty: 652
Panie i Panowie, czy ktoś zakupował w tym roku Punciaka ? Ciekawa jestem jakie opony mi wrzucą. Chodzi o firmę, bo wiem, że rozmiarowo będą to : 205/45/17 i napewno letnie... (a auto odbiorę w grudniu, także pozdro...). Zakup robię w Bilex Cz-wa.
Zimowe zakupię Good Year Ultra Grip napewno ( miałam i sprawowały się 3 sezony bez zarzutu), tylko, że teraz kwestia czy kupić Je już teraz czy poczekać, a nuż przy odbiorze jakąś obniżkę dadzą na zimówki... :?: :idea:

_________________
Puntolot czyli MultiAir z podtlenkiem gazotu :E oraz do tego Mały Starszy Brat - Fiat 126pe ! :E
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #620334 Wysłany: 18 Paź 2012, 00:35; 
 Temat postu: Re: Jakie opony w Grande Punto?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Sprobuj moze wytargowac od nich zimowki ekstra jako cos ekstra do zakupu. W tej chwili sprzedaz nowych aut w Polsce rekordow nie bije, wiec moze uda sie wytargowac, a przy tym rozmiarze to moze byc calkiem okragla sumka. Przy okazji: jakie wrazenia z tego salonu / serwisu?

Pytanie o to co idzie na pierwszy montaz to juz raczej pytanie do samego Fiata, firma ktora sprzedaje auto raczej nie ma w tej kwestii wiele do powiedzenia. Tylko czy Fiat bedzie chcial sie w tym temacie wypowiedziec, to juz inna sprawa.

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 
 
 Post #620857 Wysłany: 20 Paź 2012, 21:13; 
 Temat postu: Re: Jakie opony w Grande Punto?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Alicja
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 16V 105KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Cult
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 07 Paź 2012,
Posty: 652
Jak narazie z Bilex'u mam dobre wrażenia. Gościu, u którego robiłam zakup treściwie i dobrze doradzał. Np. Czujniki cofania. Fabryczne drogie i zaproponował, że zamontują mi sami. Jak będę odbierać auto to już będą. Propo wybierania auta też w porządku. Wybadał teren co mi potrzeba. I kalkulował, tak aby nieprzekroczyć tej kwoty jaką miałam przeznaczoną na zakup. Jak najbardziej pozytywne wrażenia. Zobaczymy jak przy odbiorze :)

_________________
Puntolot czyli MultiAir z podtlenkiem gazotu :E oraz do tego Mały Starszy Brat - Fiat 126pe ! :E
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #622516 Wysłany: 28 Paź 2012, 13:28; 
 Temat postu: Re: Jakie opony w Grande Punto?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: śląsk
Rejestracja: 26 Kwi 2010,
Posty: 371
Pomógł: 5
Test opon całorocznych 2012/2013 (w rozmiarze 175/65 R14)


Czy jazda na jednym komplecie opon przez cały rok może być bezpieczna? Sprawdziliśmy 10 modeli ogumienia.

Przyznajcie z ręką na sercu – czy w ciągu ostatnich zim częściej jeździliście po śniegu, czy raczej po wodzie lub błocie? Czy za każdym razem podczas pierwszych opadów śniegu (przypomnijmy, że w tym roku na Podhalu pojawiły się one około 20 września) wasze auta miały już na kołach zimówki? A może zakładacie opony letnie dopiero w czerwcu, bo w ciągu ostatnich lat zdarzały się „białe” majowe weekendy? Dlaczego o to pytamy? Ponieważ wbrew pozorom korzystanie z opon sezonowych – latem letnich, zimą zimowych – nie zawsze jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Producenci opon niechętnie się do tego przyznają, ale ogumienie zimowe wypada blado na mokrej i suchej nawierzchni, a w naszym klimacie takie warunki zdarzają się dość często nawet zimą. To oczywiście nie znaczy, że powinniśmy jeździć na oponach letnich – te z kolei zupełnie nie radzą sobie na śniegu i lodzie. Może więc warto pomyśleć o oponach całorocznych?

Przeciwnicy ogumienia całorocznego twierdzą, że jest ono gorsze na śniegu od zimówek oraz ustępuje oponom letnim na suchej nawierzchni. To prawda, choć w przypadku mniejszych rozmiarów opon różnice te wcale nie są takie duże. Ważniejsze jest jednak to, że na śniegu opony całoroczne są znacznie bezpieczniejsze od opon letnich, a na mokrej drodze spisują się lepiej od zimówek – i w tych przypadkach różnice są znaczne.

Dobre, ale nie dla każdego
Prosimy nie zrozumieć nas jednak źle – opony całoroczne też nie są idealne i wszechstronne, i nie dla każdego auta oraz kierowcy będą idealnym rozwiązaniem. Ogumienie wielosezonowe nie nadaje się do ciężkich i mocnych pojazdów. Spisuje się przyzwoicie w kompaktach, lecz do mocnych i szybkich aut klasy średniej można je polecić warunkowo. Wszędzie tam, gdzie kierowca wykorzystuje 100% możliwości samochodu i ogumienia, lepiej wybrać opony sezonowe. Na górskich serpentynach czy w przypadku dynamicznej jazdy po krętych drogach nawet kilkuprocentowe różnice w osiągach mają znaczenie.

Kto powinien rozważyć zakup opon całorocznych? Przede wszystkim kierowcy, którzy wybierają opony sezonowe z niższej półki – jeden komplet gum całorocznych zastąpi je z powodzeniem, a przy okazji pozwoli sporo zaoszczędzić.


Test opon całorocznych w rozmiarze 175/65 R 14
(zajęte miejsce w teście / nazwa opony i cena / uzyskane oceny w testach);

1. Goodyear Vector 4Seasons 82T, cena ok. 230 zł, na śniegu: 5, na mokrej drodze: 5, na suchej drodze: 5 (wzorowa),
2. Sava Adapto 82T, cena ok. 185 zł, na śniegu: 5, na mokrej drodze: 5, na suchej drodze: 5 (wzorowa),
3. Hankook Optimo 4S H730 82T, cena ok. 205 zł, na śniegu: 5-, na mokrej drodze: 5, na suchej drodze: 5 (polecana),
4. Kumho Solus 4 All Weather 86T, cena ok. 205 zł, na śniegu: 5, na mokrej drodze: 5-, na suchej drodze: 5 (polecana),
5. Vredestein Quatrac Lite 82T, cena ok. 235 zł, na śniegu: 5-, na mokrej drodze: 5-, na suchej drodze: 5+ (polecana),
6. Bridgestone A001 Weather Control 82T, cena ok. 305 zł, na śniegu: 4, na mokrej drodze: 6-, na suchej drodze: 5 (zadowalająca),
7. Kleber Quadraxer 82T, cena ok. 185 zł, na śniegu: 5+, na mokrej drodze: 4+, na suchej drodze: 5- (zadowalająca),
8. Star Performer Winter AS 86T, cena ok. 210 zł, na śniegu: 5, na mokrej drodze: 5-, na suchej drodze: 4+ (zadowalająca),
9. Tyfoon All Season 82T, cena ok. 255 zł, na śniegu: 6, na mokrej drodze: 3, na suchej drodze: 5- (niepolecana),
10. Herse 4Season 82H, cena ok. 230 zł, na śniegu: 3-, na mokrej drodze: 3+, na suchej drodze: 5- (mierna).


Zalety / wady ocenianych opon;

Ad 1 - Zalety: wzorowa opona całoroczna najwyższej klasy, zapewniająca zrównoważone właściwości jezdne na ośnieżonej nawierzchni i krótkie drogi hamowania na mokrym asfalcie. Niska podatność na aquaplaning. Wady: brak.
Ad 2 - Zalety: wszechstronna opona bez poważnych wad, doskonała w każdych warunkach drogowych, zapewniająca precyzyjne prowadzenie i krótkie drogi hamowania. Niskie opory toczenia gwarantują oszczędności paliwa. Wady: brak.
Ad 3 – Zalety: precyzyjne prowadzenie oraz krótkie drogi hamowania zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. Niskie opory toczenia. Wady: tendencja do podsterowności na mokrej i ośnieżonej drodze.
Ad 4 – Zalety: wszechstronna opona o dobrych właściwościach jezdnych na ośnieżonej i suchej drodze. Niski poziom emitowanego hałasu. Wady: jedynie przeciętne prowadzenie na mokrej nawierzchni.
Ad 5 – Zalety: bezpieczne właściwości jezdne na mokrej drodze, krótkie drogi hamowania na suchym asfalcie. Najniższe opory toczenia. Wady: podsterowność na śniegu, podatność na aquaplaning.
Ad 6 – Zalety: opony doskonałe na mokrej nawierzchni, o pewnym prowadzeniu również na suchej drodze. Niska podatność na aquaplaning. Wady: ograniczona skuteczność w próbach zimowych.
Ad 7 – Zalety: dobre prowadzenie i krótkie drogi hamowania na śniegu, wysoki komfort toczenia. Wady: podsterowność, wydłużone drogi hamowania na suchym i mokrym asfalcie, podwyższony poziom hałasu.
Ad 8 – Zalety: dobra trakcja i krótkie drogi hamowania na ośnieżonej drodze, niski poziom emisji hałasu. Wady: podatność na aquaplaning, wydłużone drogi hamowania na suchej i mokrej drodze.
Ad 9 – Zalety: doskonałe właściwości zimowe, niskie opory toczenia. Wady: niska przyczepność na mokrej nawierzchni, zbyt długie drogi hamowania, podsterowność, znaczna podatność na aquaplaning, niski komfort.
Ad 10 – Zalety: krótkie drogi hamowania na suchej drodze. Wady: niska przydatność w warunkach zimowych – mimo oznaczeń typowych dla zimówek zachowują się niewiele lepiej od opon letnich.


Podsumowanie
Jeśli w najbliższym czasie polski parlament uchwali nakaz jazdy na zimówkach, to opony całoroczne mają szansę stać się rynkowym przebojem. Większość z nich ma wszelkie oznaczenia, jakich można wymagać od opon zimowych (zatem żaden policjant – ani zimą, ani latem – nie będzie mógł ukarać korzystającego z nich kierowcy za to, że używa ogumienia niedopasowanego do pory roku). Wyniki naszego testu dowodzą, że dobre opony całoroczne niewiele ustępują ogumieniu sezonowemu, choć kierowca powinien być świadomy ograniczeń, z jakimi wiąże się ich użytkowanie. Na pewno ogumienie całoroczne nie będzie dobrym wyborem do mocnych i ciężkich aut, nie powinni się też na nie decydować kierowcy lubiący dynamiczną jazdę.


- źródło: Auto Świat


JAK KTOŚ JEZDZI SPOKOJNIE ,WIĘCEJ PO MIESCIE KTÓRE JEST ODŚNIEŻONE PRZEWAZNIE TO POLECAM!!!

_________________
Kiedy się rodziłem to płakałem a wszyscy się śmiali. Kiedy umrę to ja będę się śmiał a Wy będziecie płakali .. LOS AMIGOS


Góra
 Profil  
 
 
 Post #623179 Wysłany: 30 Paź 2012, 22:46; 
 Temat postu: Re: Jakie opony w Grande Punto?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Syreni Gród
Rejestracja: 03 Lut 2009,
Posty: 1194
Pomógł: 1
Miał ktoś może styczność z oponami zimowymi Kumho i'zen kw23, bo mam do wyrwania w bdb cenie (taniej niż Dębice) i się zastanawiam.
Ogólnie planuję Vredestein'y Snowtrack 2 lub 3 ale te Kumho w mega dobrej cenie...

_________________
BYŁO
Fiat Grande Punto 2008 1,4 77KM
Honda Accord 2007 2.0 VTEC 155KM
Toyota Corolla 2007 1.4 D4D 90KM
VW Polo 2000 1,4 MPI 60KM
Toyota Auris 2010 1,6 Valvematic 132KM
BMW 116i 2006 115KM
Reanult Clio 2007 1,4 98KM
Skoda Octavia 2012 1,6 102KM
BMW 520d 2006 163KM
Renault Laguna 2013 2,0 140KM
Opel Corsa D 2014 1,4 100KM
JEST
Renault Megane 2018 1,2 TCe 130KM
Toyota Prius Hybrid


Ostatnio edytowany przez leonwwa, 30 Paź 2012, 22:52, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #623182 Wysłany: 30 Paź 2012, 22:51; 
 Temat postu: Re: Jakie opony w Grande Punto?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Seba
Samochód: Abarth Punto Evo
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 03 Sty 2010,
Posty: 2570
Pomógł: 12
Nie miałem styczności z tymi oponami ale widziałem pozytywne opinie na ich temat.
Poczytaj w necie o nich, może coś Cie przekona bądź przeciwnie.

_________________
Zacząłem od...
Fiat Bravo I limited

Następnie był...
Fiat Grande Punto Active
Fiat Grande Punto Sport
Abarth Grande Punto

Obecnie jest...
Abarth Punto Evo
1.4 16v 207KM 327Nm !

:twisted:... :twisted:... :twisted:... :twisted:...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #623194 Wysłany: 30 Paź 2012, 23:03; 
 Temat postu: Re: Jakie opony w Grande Punto?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Syreni Gród
Rejestracja: 03 Lut 2009,
Posty: 1194
Pomógł: 1
Właśnie poczytałem i niby chwalą ale w tych opiniach z serwisów oponiarskich nawet LingLongi chwalą a ja z autopsji wiem że to mega kupa... kurcze wg. mojej skromnej opinii Vredestein'y ogólnie najlepsze ale cena tych Kumho bardzo kusi.

_________________
BYŁO
Fiat Grande Punto 2008 1,4 77KM
Honda Accord 2007 2.0 VTEC 155KM
Toyota Corolla 2007 1.4 D4D 90KM
VW Polo 2000 1,4 MPI 60KM
Toyota Auris 2010 1,6 Valvematic 132KM
BMW 116i 2006 115KM
Reanult Clio 2007 1,4 98KM
Skoda Octavia 2012 1,6 102KM
BMW 520d 2006 163KM
Renault Laguna 2013 2,0 140KM
Opel Corsa D 2014 1,4 100KM
JEST
Renault Megane 2018 1,2 TCe 130KM
Toyota Prius Hybrid


Góra
 Profil  
 
 
 Post #623263 Wysłany: 31 Paź 2012, 11:54; 
 Temat postu: Re: Jakie opony w Grande Punto?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Seba
Samochód: Abarth Punto Evo
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 03 Sty 2010,
Posty: 2570
Pomógł: 12
No LingLonga bym nie kupił, kiedyś miałem taki pomysł ale szybko z niego zrezygnowałem.
Powiem Ci tak, sporo osób mówiło bym nie kupował opon firmy Nankang, uparłem się i kupiłem 215/45 17 Nankang NS-2 i świetnie się na nich lata, auto idealnie trzyma się w zakrętach, są godne polecenia.
A brałem tylko pod uwagę opinie innych w necie więc to ryzyk fizyk ;]

_________________
Zacząłem od...
Fiat Bravo I limited

Następnie był...
Fiat Grande Punto Active
Fiat Grande Punto Sport
Abarth Grande Punto

Obecnie jest...
Abarth Punto Evo
1.4 16v 207KM 327Nm !

:twisted:... :twisted:... :twisted:... :twisted:...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #623379 Wysłany: 31 Paź 2012, 22:52; 
 Temat postu: Re: Jakie opony w Grande Punto?
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 25 Mar 2008,
Posty: 58
leonwwa napisał(a):
Miał ktoś może styczność z oponami zimowymi Kumho i'zen kw23...


Niestety nie są to najlepsze gumy.
O ile Hankook (też koreańska marka) dokonał w ostatnich latach ogromnego skoku technologicznego i jakościowego, to Kumho jest co najmniej krok za nim.

Rozumiem - cena. Ale opona to bezpieczeństwo.

Pozdrawiam

_________________
--
JarekK
Bravo 1,9 '10 sukinsyn
Aprilia Tuono 1000 R '08


Góra
 Profil  
 
 
 Post #626909 Wysłany: 20 Lis 2012, 09:05; 
 Temat postu: Re: Jakie opony w Grande Punto?
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
leonwwa napisał(a):
Miał ktoś może styczność z oponami zimowymi Kumho i'zen kw23, bo mam do wyrwania w bdb cenie (taniej niż Dębice) i się zastanawiam.
Ogólnie planuję Vredestein'y Snowtrack 2 lub 3 ale te Kumho w mega dobrej cenie...


Jeżdżę na takich Kumho w aucie służbowym. Bardzo kiepskie. Boję się na nich ostrzej jeździć.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #627562 Wysłany: 24 Lis 2012, 17:56; 
 Temat postu: Re: Jakie opony w Grande Punto?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2008,
Posty: 5186
Pomógł: 1
Panowie czy spotkał się ktoś z takimi oponami jak Nokien ZG2 lub Toyo T1 Sport ?? Zastanawiam się nad którąś z nich.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #628826 Wysłany: 01 Gru 2012, 13:38; 
 Temat postu: Re: Jakie opony w Grande Punto?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Stalowa Wola
Rejestracja: 09 Wrz 2012,
Posty: 34
Witam chcę zakupić letnie oponki ponieważ jest zima wiadomo teraz trochę taniej i zastanawiam się nad MICHELIN ENERGY SAVER 185/65R15 88T, i moje pytanie brzmi ponieważ w instrukcji obsługi pisze że indeks opon do silnika 1.9 120km to 88H czyli do 210km/h a H są do 190km/h, szybciej nie jeżdzę niż te 190km/h i chciałem zapytać czy takie opony mogą być z tym indeksem prędkości T czy nie będzie szybszego zużycia bieżnika itp, bo akurat opony z indeksem H dużo nie widzę i różnica w cenie dość znaczna więc nie wiem czy warto przepłacać z góry dzięki za odp


Góra
 Profil  
 
 
 Post #628840 Wysłany: 01 Gru 2012, 15:52; 
 Temat postu: Re: Jakie opony w Grande Punto?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Abarth Grande Punto
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Silesia
Rejestracja: 15 Paź 2010,
Posty: 767
Pomógł: 3
Zakładaj i się nie przejmuj - można jechać grubo ponad indeksu i też będą żyć ;)

_________________
GT2256S


Góra
 Profil  
 
 
 Post #629194 Wysłany: 03 Gru 2012, 16:49; 
 Temat postu: Re: Jakie opony w Grande Punto?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Seba
Samochód: Abarth Punto Evo
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 03 Sty 2010,
Posty: 2570
Pomógł: 12
To prawda, śmiało zakładaj jak kolega pisze ;]

_________________
Zacząłem od...
Fiat Bravo I limited

Następnie był...
Fiat Grande Punto Active
Fiat Grande Punto Sport
Abarth Grande Punto

Obecnie jest...
Abarth Punto Evo
1.4 16v 207KM 327Nm !

:twisted:... :twisted:... :twisted:... :twisted:...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #643375 Wysłany: 05 Lut 2013, 10:03; 
 Temat postu: Szersze opony
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Kwi 2012,
Posty: 12
Witam,

Obecnie mam letnie oponki o rozmiarze 195/55/R16 a że już są prawie łyse to trzeba zakupić nowe. Właśnie odnośnie nowych opon mam pytanko, ponieważ chciałbym zakupić opony w rozmiarze 205/55/R16 bo są średnio o 70 zł tańsze (per sztuka) niż te co mam obecnia. Czy te szersze opony nie będą obcierały? Czy ktoś takie może ma u siebie i mógłby się podzielić spostrzeżeniami?

Pozdrawiam,
Marcin


Góra
 Profil  
 
 
 Post #643380 Wysłany: 05 Lut 2013, 10:35; 
 Temat postu: Re: Szersze opony
Offline
Szaman
Awatar użytkownika

Imię: Przemek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 5567
Pomógł: 34
ja mam ten rozmiar u siebie, na 7 calowej feldze, nic nie obciera, nic nie muli, dobrze się śmiga... spokojnie możesz brać :)

_________________
NISSAN JUKE 1.2 N-CONNECTA+SSGrande 1.3 MJet Dynamic '07/'08 / Grande 1.4 360* '07/'08 / ex PUNTO 1.1 SX '97/'98
Image

Image
Gadzety reklamowe, Koszulki, Kubki, Wizytówki, Ulotki, Kalendarze, Banery Reklamowe i inne..

OFICJALNE GADZETY FFP do nabycia bezposrednio na forum:
Ramki pod tablice, LEPKI FFP i Regionalne
KALENDARZE FORUMOWE 2016


Góra
 Profil  
 
 
 Post #643390 Wysłany: 05 Lut 2013, 11:10; 
 Temat postu: Re: Szersze opony
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Seba
Samochód: Abarth Punto Evo
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 03 Sty 2010,
Posty: 2570
Pomógł: 12
Miałem w szarym 16 - 205/55 na 6,5J było git, więc śmiało kupuj ale i tak zmieniłem na 17 :P

_________________
Zacząłem od...
Fiat Bravo I limited

Następnie był...
Fiat Grande Punto Active
Fiat Grande Punto Sport
Abarth Grande Punto

Obecnie jest...
Abarth Punto Evo
1.4 16v 207KM 327Nm !

:twisted:... :twisted:... :twisted:... :twisted:...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #650236 Wysłany: 07 Mar 2013, 21:52; 
 Temat postu: Re: Jakie opony w Grande Punto?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
Przymierzam się do nowego kompletu na lato 205/45/17. Upatrzyłem sobie Federal SS595 w cenie poniżej 300pln za sztukę. Moje pytanie brzmi: czy przy wyborze powinienem zwracać uwagę również na nośność opony? W instrukcji zalecają opony o nośności 88 a duża część tańszych opon (w tym wspomniane Federal) ma nośność 84. Dopiero model SS595 EVO ma nośność 88. Co sądzicie? Czy ma to aż takie znaczenie?

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #650262 Wysłany: 07 Mar 2013, 23:18; 
 Temat postu: Re: Jakie opony w Grande Punto?
Offline
Puntomaniak

Imię: Rafał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Energy
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Ruda Śląska
Rejestracja: 13 Sie 2011,
Posty: 69
Różnica 60 kg na oponie...ale już 84 wytrzymają w sumie 2000 kg
http://www.netcar.pl/opony++skroty+w+oz ... 714,s.html

nie mniej chyba bezpieczniej wybrać tę zalecaną nośność ... używał ktoś takich 84 ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #650436 Wysłany: 08 Mar 2013, 19:26; 
 Temat postu: Re: Jakie opony w Grande Punto?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Abarth Grande Punto
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Silesia
Rejestracja: 15 Paź 2010,
Posty: 767
Pomógł: 3
Domyślam się że indeks prędkości opony to W (270km/h), a raczej nie będziesz przekraczał 200. Na indeksy trzeba patrzeć w całości, bo oznaczają one max prędkość dla granicznej nośności. Opona z niższym indeksem może się ciut szybciej nagrzewać i zużywać, ale nawet tego nie zauważysz. Według mnie 84 wystarczy ;)
Swoją drogą, polecam opony XL, szczególnie przy niskich profilach. Felga będzie wdzięczna :)

_________________
GT2256S


Góra
 Profil  
 
 
 Post #652626 Wysłany: 18 Mar 2013, 20:13; 
 Temat postu: Jakie opony na felgi 16 calowe
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 05 Gru 2011,
Posty: 87
Witam mam felgi 16 szer 7.5 cala et 38 i szukam na to jakieś opony.
Pomysł wpadł by kupić 195/50. Fabrycznie niby wychodzą 195/55 i są one wiele tańsze.
Obecnie na felgach była opona 205/55 ale niestety moje auto demonem nie jest a chce żeby to jakoś jeździło. Tylko nasuwa się pytanie czy opona 195 nie będzie naciągana na felgę 7,5 cala. Co byście polecili i jeśli mogę prosić o zdjęcia felg z oponami o profilu 50 i 55 dla porównania wysokości. Pozdrawiam i czekam na pomoc :)
Poniżej foto jak sie prezentował na oponach 205/55
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #653867 Wysłany: 25 Mar 2013, 15:43; 
 Temat postu: Re: Jakie opony w Grande Punto?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mateusz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 21 Wrz 2011,
Posty: 215
Zakładał ktoś z Was na felgę 6.5 J 17" opony 215/45? Jak to leży? Bo mam okazje za dobra kasę z godnym bieżnikiem takowe kupić..

Juz sprawdziłem, tak sobie leża (firestone) i ich nie biore ;]

_________________
Będzie - ?
Jest - BMW E90 318i
Było - Grande Punto 1.9 Multijet Sport


Góra
 Profil  
 
 
 Post #660950 Wysłany: 18 Kwi 2013, 09:41; 
 Temat postu: Re: Jakie opony w Grande Punto?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Kamil
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 23 Lip 2012,
Posty: 7
Czy mial ktos kiedys opony 185/60R15 na Grande? Mogę bardzo okazyjnie zakupić takie i mam dylemat, bo zauważylem że przy 15" standardem jest wysokość 65.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #660951 Wysłany: 18 Kwi 2013, 09:43; 
 Temat postu: Re: Jakie opony w Grande Punto?
Offline
Puntoświr

Imię: Daniel
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa/Radzymin
Rejestracja: 04 Cze 2012,
Posty: 120
Ja miałem kiedyś letnie i nie było tak źle. Teraz na lato ma 195/60 i jest bardzo fajnie :)

_________________
Mój kropek: http://fiatpunto.com.pl/topic37354.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 502 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO