You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 815 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #568630 Wysłany: 08 Kwi 2012, 09:38; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Będzin
Rejestracja: 05 Lut 2011,
Posty: 1296
Według przepisów, które uproszczę, samochody wyprodukowane przed 2011 roku, nie wyposażone w światła dzienne, a zostały doposażone w nie przez właścicieli, w czasie jazdy obowiązkiem jest włączenie świateł pozycyjnych. Więc skoro chcecie podłączać takie dzienne to i tak, w taki sposób aby świeciły się pozycyjne, bo jak domniemam, autka są starsze niż 2011 r produkcji.
Tylko auta produkowane od 2011 roku mają być wyposażane według ustaw UE w światła do jazdy dziennej a korzystanie z nich nie jest obłożone obowiązkiem dołączania pozycji.

_________________
Usługi księgowe i ubezpieczenia - zapraszam ----->http://fiatpunto.com.pl/post647320.html#p647320

http://obrazki.elektroda.net/36_1315939518.gif


Góra
 Profil  
 

 
 Post #568639 Wysłany: 08 Kwi 2012, 10:22; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Cze 2011,
Posty: 940
Pomógł: 1
CzarnyInside napisał(a):
w czasie jazdy obowiązkiem jest włączenie świateł pozycyjnych


Pierwsze słyszę... (tzn czytam :mrgreen: )

CzarnyInside napisał(a):
Więc skoro chcecie podłączać takie dzienne to i tak, w taki sposób aby świeciły się pozycyjne


Z tym się zgadzam, ale nie trzeba mieć włączonej pozycji podczas jazdy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #568640 Wysłany: 08 Kwi 2012, 10:28; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Będzin
Rejestracja: 05 Lut 2011,
Posty: 1296
Mario napisał(a):
CzarnyInside napisał(a):
w czasie jazdy obowiązkiem jest włączenie świateł pozycyjnych


Pierwsze słyszę... (tzn czytam :mrgreen: )


Kiedyś dostałem 2 mandaty za to :E jak znajdę taką informację to napisze

_________________
Usługi księgowe i ubezpieczenia - zapraszam ----->http://fiatpunto.com.pl/post647320.html#p647320

http://obrazki.elektroda.net/36_1315939518.gif


Góra
 Profil  
 
 
 Post #568641 Wysłany: 08 Kwi 2012, 10:30; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 30 Lip 2007,
Posty: 442
Nie trzeba mieć włączonych pozycyjnych, ale czasem warunki pogodowe powodują, że warto by było je włączyć - z uwagi na bezpieczeństwo. A wtedy światła dzienne mogły by nadal świecić. Kiedyś był taki przepis, że należało by jeździć z pozycyjnymi, ale teraz to zmienili.

Może się powtarzam, ale w jaki sposób najlepiej dostać się kablem do środka samochodu?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #568643 Wysłany: 08 Kwi 2012, 10:37; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Cze 2011,
Posty: 940
Pomógł: 1
marjan1985 napisał(a):
Nie trzeba mieć włączonych pozycyjnych, ale czasem warunki pogodowe powodują, że warto by było je włączyć - z uwagi na bezpieczeństwo. A wtedy światła dzienne mogły by nadal świecić. Kiedyś był taki przepis, że należało by jeździć z pozycyjnymi, ale teraz to zmienili.


No i z tym się zgadzam w 100% panie kolego :)

CzarnyInside napisał(a):
Kiedyś dostałem 2 mandaty za to


No to Cie chyba ktoś w jajo zrobił :P

marjan1985 napisał(a):
Może się powtarzam, ale w jaki sposób najlepiej dostać się kablem do środka samochodu?


Ale po co do środka chcesz się dostać? ,, + ,, pociągniesz z skrzynki bezpieczników z komory silnika (łatwo, szybko i przyjemnie :D)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #568644 Wysłany: 08 Kwi 2012, 10:44; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 30 Lip 2007,
Posty: 442
Ale chodzi o to, żeby owe dzienne światła zapaliły się po przekręceniu kluczyka. Chciałem pod bezpiecznik z zapalniczki w komorze silnika, ale tam jest cały czas prąd...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #568646 Wysłany: 08 Kwi 2012, 10:49; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Cze 2011,
Posty: 940
Pomógł: 1
marjan1985 napisał(a):
Ale chodzi o to, żeby owe dzienne światła zapaliły się po przekręceniu kluczyka


No przecież wiem :P prąd po przekręceniu kluczyka dostaniesz właśnie ze skrzynki z bezpiecznikami :) koło akumulatora


Góra
 Profil  
 
 
 Post #568656 Wysłany: 08 Kwi 2012, 11:36; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bielsko-Biała/Sosnowiec
Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 415
Pomógł: 2
Lampy DRL LED mają wbudowaną przetwornicę napięcia, blokowaną pojawieniem się napięcia na wejściu sterujący... co za różnica jak to działa... może być przekaźnik, może być tranzystor, może być inny obwód elektroniczny.
Thomas napisał(a):
Automatyczne wyłączenie świateł dziennych przy włączeniu świateł mijania lub przeciwmgłowych.
ale przepis nic nie mówi na temat tego, że ma być możliwość ich załączenia wraz ze światłami postojowymi, a podpięcie ich pod światła mijania może powodować ich świecenie razem ze światłami drogowymi, jak również nie wyłączy ich po włączeniu świateł p. mgłowych.
CzarnyInside napisał(a):
Nie trzeba mieć włączonych pozycyjnych, ale czasem warunki pogodowe powodują, że warto by było je włączyć - z uwagi na bezpieczeństwo.
Nie wolno jeździć na światłach pozycyjnych, jeśli są warunki ograniczonej widoczności należy włączyć światła mijania.

_________________
IAW Scan 2 - oprogramowanie diagnostyczne dla starszych FIATów, Alfa-Romeo i Lancii | Polskie multimetry - parametry, schematy, instrukcje


Góra
 Profil  
 
 
 Post #568794 Wysłany: 08 Kwi 2012, 18:22; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 30 Lip 2007,
Posty: 442
Zależy co rozumieć przez powiedzenie "warunki ograniczonej widoczności". Bo jeżeli jest ulewa, mgła itc., to oczywistym jest fakt jeżdżenia na światłach mijania. Natomiast są sytuacje, że jest już wieczór, a światła mijania nie są nam potrzebne, bo nie ma czego przed nami oświetlać. Wtedy oświetlenie tyłu pozycyjnymi zwiększy widzialność naszego pojazdu, a tym samym bezpieczeństwo - szczególnie samochodu o szarym kolorze. Pewnie też dlatego kiedyś mieliśmy taki przepis, że światła dzienne tak, ale wraz ze światełkami pozycyjnymi. Obecny przepis jest przepisem unijnym. Być może tam ktoś ma inne podejście do tematu.

Ja mam już swoje założone i świecą. Kabelek, który miał być podłączony pod stacyjkę, wpięty jest pod bezpiecznik zapalniczki w komorze silnika. Wcześniej myślałem, że jest cały czas pod prądem, bo na jakiejś stronie znalazłem błędne info. Po zajrzeniu w książkę okazało się, że właściwy jest w zupełnie innym miejscu.
Po powrocie z gór, zrzucę zdjęcia i opiszę wszystko w dziale "zrób to sam". Postanowiłem je wkomponować w górną atrapę, tak jak kiedyś nasz forumowicz się nad tym zastanawiał. Czy wygląda to estetycznie? Hmm...do tego auta ciężko coś wdrożyć, żeby nie stracił na urodzie. Z pewnością w tym miejscu są widoczne bardzo dobrze, a przecież takie mają zadanie te światełka. Ocenicie sami ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #568836 Wysłany: 08 Kwi 2012, 20:13; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bielsko-Biała/Sosnowiec
Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 415
Pomógł: 2
Decyduje data rejestracji, a nie data produkcji. Wcześniej (do 2009r) światła dzienne musiały się świecić razem z tylnymi pozycyjnymi (przednie nie mogły się świecić), teraz mogą się świecić same dzienne bez pozycyjnych.

"W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej."

Zwracam uwagę na zwrot "dopuszcza się", a nie "wymagane jest".

Dzienne obowiązkowo powinny się włączać po włączeniu zapłonu i wyłączać przy włączeniu przeciwmgłowych, mijania i drogowych (ale nie tzw. klaksonu świetlnego, czyli migania drogowymi). Niestety w wielu samochodach w momencie włączenia świateł drogowych na stałe gasną światła mijania, a światła p. mgłowe można włączyć przy włączonych światłach postojowych. Przyjmuje się więc, że dzienne świecą jak przełącznik świateł jest na "0", a w każdej innej jego pozycji gasną.

_________________
IAW Scan 2 - oprogramowanie diagnostyczne dla starszych FIATów, Alfa-Romeo i Lancii | Polskie multimetry - parametry, schematy, instrukcje


Góra
 Profil  
 
 
 Post #569321 Wysłany: 10 Kwi 2012, 00:50; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 30 Lip 2007,
Posty: 442
Efekty mojej pracy :)

Image

[ Dodano: 10 Kwi 2012 00:50 ]

Image

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #569337 Wysłany: 10 Kwi 2012, 06:49; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Cze 2011,
Posty: 940
Pomógł: 1
Kropek się ładnie swieci :-) .. światła wyglądają fatalnie. Nie rozumiem dlaczego nie dałeś ich w miejsce halogenow skoro ich nie masz :P

Wysłano z Sony Ericsson XPERIA ARC S.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #569358 Wysłany: 10 Kwi 2012, 08:58; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 30 Lip 2007,
Posty: 442
Chciałem je zamontować w miejsce halogenów, ale postanowiłem zobaczyć jak to będzie wyglądać w tym miejscu. Kiedyś jakiś forumowicz się nad tym zastanawiał, więc wykorzystałem jego pomysł. Światła świecą na wprost. Jeżeli zamontował bym je w miejsce halogenów, też by odstawały, bo profil zaślepek jest pod skosem. Poza tym z tej pozycji są bardziej widoczne.
Też mam mieszane uczucia, co do tego miejsca...chociaż nie jest tak źle ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #569368 Wysłany: 10 Kwi 2012, 10:07; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: MyLive
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 26 Paź 2011,
Posty: 16
tzok napisał(a):
Nie wolno jeździć na światłach pozycyjnych, jeśli są warunki ograniczonej widoczności należy włączyć światła mijania.


Światła mijania to są właśnie światła pozycyjne ( pewnie pomyliłeś "pozycyjne" z "postojowymi" na których się rzeczywiście nie jeździ)

Co do powyższego montażu świateł "dziennych" trzeba sprawdzić czy nie są za blisko środka a za daleko od "brzegów" auta, jest to regulowane szczegółowo przepisami i nie ma dowolności.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #569376 Wysłany: 10 Kwi 2012, 10:26; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 30 Lip 2007,
Posty: 442
Absolutnie światła mijania nie mogą być światłami pozycyjnymi. Jak sama nazwa wskazuje 'światła pozycyjne' określają naszą pozycję, gdzie zapalają się w każdym rogu samochodu dwie małe czerwone z tyłu i małe białe z przodu. Mijania - podczas mijania się z innymi pojazdami, a więc tylko i wyłącznie z przodu oświetlająć tym samym nam drogę. A światła postojowe są stosowane w samochodach specjalnych, ciężarowych itc. Wtedy taki pojazd może mieć oświetloną tylko lewą, albo tylko prawą stronę pojazdu podczas postoju. Wolno ich używać tylko od strony jezdni.

Jeżeli chodzi o moje światła dzienne, to wszystkie wymiary są zachowane. Pomiędzy lampkami jest nieco powyżej 60 cm, a do obrysu samochodu poniżej 40.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #569384 Wysłany: 10 Kwi 2012, 10:50; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bielsko-Biała/Sosnowiec
Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 415
Pomógł: 2
marjan1985 napisał(a):
A światła postojowe są stosowane w samochodach specjalnych, ciężarowych itc.
Też nie masz racji... to o czym piszesz to światła obrysowe. Światła postojowe są stosowane wyłącznie w samochodach osobowych (do 6m długości), głównie z grupy VAG, to jest funkcja świateł pozycyjnych umożliwiająca ich włącznie jedynie po jednej stronie pojazdu (prawe lub lewe). Musi istnieć możliwość pozostawienia włączonych świateł pozycyjnych bez kluczyka w stacyjce (w starszych Puntach był do tego specjalny przycisk i pozycja stacyjki, w samochodach grupy VAG po prostu nie gasły po wyłączeniu zapłonu), natomiast światła postojowe muszą gasnąć po włączeniu zapłonu (włącza się je dźwignią kierunkowskazu przy wyłączonym zapłonie lub włącznikiem świateł, np. w Mondeo mk.1/2).

Image

_________________
IAW Scan 2 - oprogramowanie diagnostyczne dla starszych FIATów, Alfa-Romeo i Lancii | Polskie multimetry - parametry, schematy, instrukcje


Ostatnio edytowany przez tzok, 10 Kwi 2012, 10:55, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #569385 Wysłany: 10 Kwi 2012, 10:52; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 09 Maj 2011,
Posty: 74
marjan1985 napisał(a):
Efekty mojej pracy :)


Według mnie skrzywdziłeś swoje punto tymi lampami :!:

_________________
GP Sport 1,9jtd 160ps/360Nm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #569390 Wysłany: 10 Kwi 2012, 11:13; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 30 Lip 2007,
Posty: 442
goden, moje wozidełko jakoś to zniesie...będzie czas, to przeniosę je niżej. Tak jak mówiłem, chciałem zobaczyć jaki będzie efekt, ponieważ jakiś forumowicz tez miał taką koncepcję ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #569394 Wysłany: 10 Kwi 2012, 11:25; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 09 Maj 2011,
Posty: 74
marjan1985 napisał(a):
goden, moje wozidełko jakoś to zniesie...będzie czas, to przeniosę je niżej. Tak jak mówiłem, chciałem zobaczyć jaki będzie efekt, ponieważ jakiś forumowicz tez miał taką koncepcję ;)


Twoje auto twój cyrk - napisałem swoje zdanie już niejednokrotnie o świat5łach do jazdy dziennej.
W GP albo zamontować trochę na bakier z przepisami w miejscu halogenów albo wcale bo wychodzi z tego remiza :E

_________________
GP Sport 1,9jtd 160ps/360Nm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #569737 Wysłany: 10 Kwi 2012, 21:03; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2008,
Posty: 353
pasują jak świni homonto, przynajmniej byś mógł je wsadzić w grill żeby tak nie odstawały

_________________
" Tylko umiejętność hamowania upoważnia Cię do prędkości "


Góra
 Profil  
 
 
 Post #569753 Wysłany: 10 Kwi 2012, 21:10; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Cze 2011,
Posty: 940
Pomógł: 1
pieron napisał(a):
pasują jak świni homonto, przynajmniej byś mógł je wsadzić w grill żeby tak nie odstawały


hehe chyba siodło :D

ale popieram :D skaleczył GP :D co najgorsze świadomie :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #569761 Wysłany: 10 Kwi 2012, 21:15; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warsaw
Rejestracja: 06 Kwi 2008,
Posty: 2200
Pomógł: 10
marjan1985, kiepsko to wygląda :/ jak mają już koniecznie być dzienne to tylko imho w halogenach

_________________
Nuova Bravo 2.0 mj sport 217PS @ 424 nm by Cinek
Były user grande punto szprot 160ps :(
www.punto.glodzik.com


Góra
 Profil  
 
 
 Post #569805 Wysłany: 10 Kwi 2012, 22:18; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Inny Fiat
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Lounge
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Mysłowice
Rejestracja: 22 Paź 2007,
Posty: 895
Pomógł: 6
Dziś pod marketem widziałem Line'e z takimi dziennymi.Masakra.Nic tylko orurowanie jeszcze dać i będzie git :E

_________________
TIPO 1.4 95KM Lounge+business szary colosseo (09/2016)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #569879 Wysłany: 11 Kwi 2012, 04:43; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 30 Lip 2007,
Posty: 442
pieron, sęk w tym, że nie odstawają aż tak bardzo. Niejedno Punto mnie mijało, z prostokątnymi LEDami, które odstawały o wiele bardziej niż te. Poza tym gdybym chciał dziurawić grill, to dawno bym to zrobił - logiczne. W tym wypadku zawsze można je zdjąć bez jakiego kolwiek uszczerbku. Nie twierdzę, że wygląda to dobrze, ale tragedii też nie ma. Docelowo wylądują w innym miejscu. Już o tym wspomniałem, że jeden z kolegów się nad tym zastanawiał i z uwagi na fakt, że mnie pomysł również zaciekawił postanowiłem je w taki sposób zamontować. Jak widać, niektórzy zamiast uważnie czytać podpinają się pod wypowiedzią poprzednika. Zawsze możecie się też popisać swoimi doświadczeniami. No, ale po co czym kolwiek się wykazywać, prawda? :)
Wątek ma już 19 stron, a tylko trzech forumowiczów coś zdziałało. Forum nie powstało po to, by dawać ironiczne i nic nie wnoszące komentarze, a po to żeby sobie wzajemnie pomagać. Jest źle - okej. Zawsze mile widziane będą sugestie co i jak poprawić...
Niektórzy z Was przytaczają miejsce halogenów, tylko że zaślepki idą po skosie i wtedy te światła będą świecić na boki. Jeżeli chciałbym je ustawić na wprost, to również będą wystawać. Można by było je schować głębiej, ale jak zniwelować szczelinę i czy będą wtedy dostatecznie widoczne?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #570074 Wysłany: 11 Kwi 2012, 17:40; 
 Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Croma
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ //\\ STA
Rejestracja: 15 Sie 2007,
Posty: 4874
Pomógł: 39
nigdy nie zrozumie co ludźmi kieruje przy zakładaniu świateł dziennych :E
w tym przypadku wogóle nic nie rozumie

_________________
Jest sadza - jest zabawa :>


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 815 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 33  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO