You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 01 Maj 2024, 14:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 970 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #17057 Wysłany: 04 Kwi 2007, 15:18; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Tumi


Ja tez nie widziałem takiego spalania u siebie. Minimum to było to 5.5 litra :)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #17080 Wysłany: 04 Kwi 2007, 17:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
Rejestracja: 30 Mar 2007,
Posty: 146
Kurde a myslalem, ze moj duzo pali :(

Roznica jest spora jak sie bierze srednie od rozruchu do wygaszenia. Wtedy wiadomo silnik zimny, czeste odpalania. NA caly bak srednie mam ok 7,5 ale zerowanie co tankowanie.

Dzis na goracym silniku wyzerowanie i az sie zdziwilem. Wychodzi na to, ze najwiecej te silniki biora (1,4 8V) na zimnym silniku i jak sie czesto odpala. Gdyby nei to, to palil by duuuzo mniej.

[ Dodano: 04 Kwi 2007 17:00 ]
Aha i jeszcze jedno.

Kumpel mi powiedzial ze jego autko na VERVA98 pali ok. 1 litr mniej. Warunejk - trzeba caly czas na vervie jezdzic. WIec nawet koszt paliwa wyzszy, to i tak o pare zl tanich wychodzi tankowac verve.

_________________
Pozdrawiam, Tomek (Tumi)
www.cashmedia.pl | www.host44.pl | www.akcjasos.pl | www.kkozle.pl | www.radio.opole.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #17081 Wysłany: 04 Kwi 2007, 18:01; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Nie tylko te, ale wszystkie silniki najwięcej palą na zimno i przy częstym odpalaniu. ;)

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #17178 Wysłany: 05 Kwi 2007, 00:09; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 16 Mar 2007,
Posty: 47
Jeżdżę w 99% sam, nieobciążonym samochodem i przyznaję, że nie udało mi się uzyskać rezultatów o których wspomniał Tumi. Spalanie poniżej 6 litrów jest raczej iluzoryczne.
Co do tankowanie lepszego jakościowo paliwa to jak najbardziej tak.
Od nowości śmigam na Supreme 95 (Statoil), fajne bezsiarkowe paliwko. Spokojna praca silnika, b.szybka reakcja na gaz, ogólnie w pytę.
W najnowszym ATM jest ciekawy teścik paliw z wyższej półki. Krótkie podsumowanie: oszczędzamy silniki (i katalizatory), paliwo (mniejsze zużycie) i w sumie kasę :D Wzrost mocy w granicach błędy pomiarowego...
Precz z paliwem od ruskich :!:

_________________
GP 1.4 8v 5d ENERGY czarny bandit


Góra
 Profil  
 
 
 Post #18085 Wysłany: 10 Kwi 2007, 00:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
Rejestracja: 30 Mar 2007,
Posty: 146
Subiektywny test spalania

Poniedzialek, drugi dzien swiat. Z racji tego, ze swieta i teoretycznie wiecej Policji na drogach, przeprowadzilem malutki i

subiektywny test spalania.

Trasa po zakonczeniu testu, a wiec auto na podworku (po powrocie) 63km.

Predkosci maksymalne to ok 90/100 km/h - zreszta tak sie jechalo wiekszosc trasy. Trasa raczej zamiejscka, oczywiscie w

zabudowanym zwolnienie przepisowe prawie :-) Bez wyprzedzania, bardzo spokojna jazda. Na pokladzie kierowca i pasazer. A wiec

szczegolowy opis:

1. WYjazd, rozgrzanie silnika do normalnosci i RESET WSKAZAN. Od tego czasu mierzone srednie zuzycie paliwa. JAzda w dzien,

bez swiatel.
2. Po dojechaniu na miejsce, wylaczenie silnika i poniedzialek z rodzinka.
3. Powrot. Wlaczenie silnia i jazda powrotna ta sama trasa. Noc wiec na swiatlach.
4. Koniec trasy, wylaczenie silnika.

W sumie 63 km w obie strony.

Image
Srednie zuzycie paliwa na trasie w dzien - pod koniec trasy "tam"


Image
Srednie zuzycie paliwa po pokonaniu calej trasy (zdjecie 2).


Paliwo ORLEN Verva98.

Sorki za jakosc, ale robione komorka :-)

I co myslicie o tym?

_________________
Pozdrawiam, Tomek (Tumi)
www.cashmedia.pl | www.host44.pl | www.akcjasos.pl | www.kkozle.pl | www.radio.opole.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #18090 Wysłany: 10 Kwi 2007, 06:23; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Ooooo....ale dlaczego Ty masz stary rodzaj kompa ?? Masz chyba Activa 1.4 ??

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #18091 Wysłany: 10 Kwi 2007, 07:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Sty 2007,
Posty: 165
No i co, że ma? Active bez pakietu z czujnikiem temperatury i grzanymi lusterkami mają z tego co wiem prostszego kompa :roll:

_________________
Alfa 156SW 1,9JTD 16v 2003 Distinctive+Sportpack II
Alfa 159SW 1,9JTDm 2008 Distinctive


Góra
 Profil  
 
 
 Post #18095 Wysłany: 10 Kwi 2007, 10:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 09 Mar 2007,
Posty: 92
Wydaje mi się, że w takich warunkach, czyli nonstop ok. 90km/h na piatce, zerujac dopiero po rozgrzaniu silnika, bez zadnych postojow, bez wyprzedzania, to mozna by zejsc i do poziomu 4 litrow. W miescie, na krotkich trasach mocno na spalanie wplywa rozgrzewanie silnika. Wczoraj zrobilem kilkadziesiat kilometrow, pol na pol miasto i trasy podmiejskie, bez specjalnych oszczednosci, predkosci do 140. Na koniec patrzac na spalanie troszke sie zdziwilem, wyszlo mi tylko 6,8. No ale pusto praktycznie bylo na drogach ktorymi jezdzilem. Srednie spalanie punciawki z ostatniego 1000 km wychodzi 8,0. Wiekszosc wlasnie krotkie trasy w miescie.

_________________
GP 1,4 8V Energy


Góra
 Profil  
 
 
 Post #18121 Wysłany: 10 Kwi 2007, 12:14; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Ja tam do 5.0 litrów nie moge zejść, a Ty o 4.0 mówisz! :D U mnie jest tyle górek, zjazdów, podjazdów, że chcąc nie chcąc spalanie wychodzi większe.

Chociaż z drugiej strony - ja mu nie oszczędzam... :]

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #18175 Wysłany: 10 Kwi 2007, 17:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Jacek
Samochód: Bravo
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 19 Mar 2007,
Posty: 77
Panowie, jak poczytam niektore posty to mi sie usmiech pojawia na twarzy :-) bo wychodzi na to ze benzyniaki pala tyle samo lub mniej niz dieselki. Powiem tak: mam M-jet 90 KM -dziennie jezdze 25 km do pracy (czyli 50 km dziennie) - teren mieszany, ale raczej mniej zabudowany. Jesli pojade bardzo delikatnie to zaczynajac od zimnego silnika spale od 4,5 l/100- generalnie przy przecietnej jezdzie moze byc kolo 5 l/100. Jesli jezdze b. dynamicznie -a tak jezdze z reguly to spalanie mam ponad 6-6,5 l/100. Najnizsze spalanie mialem 4,3 litra. Jesli chcecie miec najnizsze spalanie to musicie startowac z nagrzanym silnikiem. Powiem jeszcze, ze gdybym chcial, to podczas jazdy moge zresetowac komputer i zjezdzajac z gorki moge pokazac wszytskim fotke ze spalaniem 2l/100 - tylko po co? Podajac srednie spalanie auta powinniscie zatankowac autko do pelna, zresetowac licznik i przejezdzic 2-3 tys km - wtedy zobaczycie prawdziwy wynik waszego spalania - i zapewniam ze bedzie to daleko od 5 litrow/100 :-) U mnie jest to kolo 6 litrow. Nawet gdybym mial wielka dyscypline i jezdzil jak emeryt to silą rzeczy na dystansie 2-3 tys km nie zejdzie sie ze srednim ponizej 5,5 - i mowie tu o silniku diesla - no chyba ze jedziemy w daleką trase- ale mysle ze chodzi nam bardziej o przecietne spalanie w ciagu miesiaca a nie na odcinku 50 km równej autostrady :-). Pisze tego posta, bo jakos nie wydaje mi sie, by niektore opinie byly zupelnie obiektywne.

_________________
Fiat Bravo Sport 2,0 MJet 205KM/434 nm
Fiat Grande Punto 1.3 MJet 90 KM/200 Nm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #18176 Wysłany: 10 Kwi 2007, 17:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
Rejestracja: 30 Mar 2007,
Posty: 146
jaceku - zgadzam sie z toba. to co napisalem zaznaczylem ze jest subiektywne a okraszone tym, ze zaczalem tankowac verve98 i od tegoi czasu (no po drugim baku) widze. ze spalanie spadlo w porownaniu z pb95. Nie wiem czy to dziwny zbieg okolicznosci i zasluga paliwa, czy moze cos innego.

_________________
Pozdrawiam, Tomek (Tumi)
www.cashmedia.pl | www.host44.pl | www.akcjasos.pl | www.kkozle.pl | www.radio.opole.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #18204 Wysłany: 10 Kwi 2007, 19:15; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 09 Mar 2007,
Posty: 92
Jaceku - te nasze dywagacje to przeniosły się raczej w kierunki jazdy o kropelce niż zwyczajnego średniego spalania. Tak realnie, na codzień wychodzi jak pisałem koło 8 litrów. Jak dzień gorszy, lub bardziej zakorkowane to i 9.

_________________
GP 1,4 8V Energy


Góra
 Profil  
 
 
 Post #18228 Wysłany: 10 Kwi 2007, 20:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
Rejestracja: 30 Mar 2007,
Posty: 146
I tez sie zgodze, do tego cisnienie na zew i inne warunki atmosferyczne. Ale wtracilem sie do watku, bo zwykle mialem spalanie ponad 6 a nagle mi sie takie male zrobilo. Moze to cos co kompa udaje zaczelo swirowac ?

_________________
Pozdrawiam, Tomek (Tumi)
www.cashmedia.pl | www.host44.pl | www.akcjasos.pl | www.kkozle.pl | www.radio.opole.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #18246 Wysłany: 10 Kwi 2007, 22:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Jacek
Samochód: Bravo
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 19 Mar 2007,
Posty: 77
szkopul w tym, ze kiedy myslimy o spalaniu srednim to niestety zawsze trzeba wziac pod uwage zimny silnik - bo przeciez on sie musi rozgrzac - im wieksze dystanse pokonujemy tym zuzycie przy zimnym silniku ma mniejsze znaczenie- ale to w koncu nic odkrywczego :D

_________________
Fiat Bravo Sport 2,0 MJet 205KM/434 nm
Fiat Grande Punto 1.3 MJet 90 KM/200 Nm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #18254 Wysłany: 10 Kwi 2007, 23:15; 
 Temat postu:
Najwiecej to ma chyba charakter jazdy.
Zatankowalem autko i pojezdzilem po miescie, pokazalo mi srednie 7.5 a pojechalem 3-4 razy do rodzinki i spadlo na 7.0
Co innego jezdzic po miescie do pracy 5 km na zimnym a co innego kilka razy zrobic po trasie kilkadziesiat/kilkaset km.
Tak faktycznie ile spalil, dowiem sie jak jutro/pojutrze zatankuje - policze ile wlazlo, ile przejechalem, podziele i to bedzie najlepszy komputer.


Góra
  
 
 
 Post #18255 Wysłany: 10 Kwi 2007, 23:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Jacek
Samochód: Bravo
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 19 Mar 2007,
Posty: 77
Dokladnie :-)

_________________
Fiat Bravo Sport 2,0 MJet 205KM/434 nm
Fiat Grande Punto 1.3 MJet 90 KM/200 Nm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #18272 Wysłany: 11 Kwi 2007, 00:08; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
Rejestracja: 30 Mar 2007,
Posty: 146
Tak sobie siedze i mysle. Nie mowilibysmy o spalaniu - a co za tym idzie - kosztach, jakie ponosimy na apetyt autka, gdyby:
1. paliwo kosztowalo znacznie mniej i jego cena nie byla by tak kluczowa jak teraz - dla niektorych zaporowa
2. panstwo nasze kochanie (albo i nie) nie trzymaloby garsciami tego, czego u tak dostaje od nas za duzo - a wiec podatek od paliwa.
3. decydenci - baroni - naftowi, zarabialiby tyle ile staytsyczna rodzina w Polsce. Ale oni zarabiaja na miesiac tyle, ze starczy im jeden miesiac "pracy" na tankowanie "smoka" przez rok ? a moze dwa ?

Gdyby teoretycznie 1 litr kosztowal np 2 zl, to czy bysmy sie przejmowali az tak bardzo czy spali nam 5,6 czy 8 litrow? Nie - wiecej bysmy jezdzili. Ale znakac nasza mentalnosc, to gdyby nawet kosztowalo 1 grosz to pewnie bylby temat spalania i dzielenie wlosa na czworo (czyt, grosza).

Reasumujac. Bedzie drozec. CVzesciej bedziemy myslec - jechac czy nie jechac. Wyprzedzic, czy sie wlec. Przygazowac, czy moze spokojnie bez szpanu.

Ot taka jest prawa. A jesli dodac, ze coraz czesciej sie slyszy, ze nasze silniki sa przestarzale o kilkanascie lat, gdzie obecnie sa takie, ktore pala znikome ilosci, to noz sie w kieszeni otwiera. I tym sposobem napedza sie caly mechanizm podobno zdrowej gospodarki. Masz kase - zatankuj i juz jej nie masz. :)

_________________
Pozdrawiam, Tomek (Tumi)
www.cashmedia.pl | www.host44.pl | www.akcjasos.pl | www.kkozle.pl | www.radio.opole.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #18310 Wysłany: 11 Kwi 2007, 11:59; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Wujek V napisał(a):
Active bez pakietu z czujnikiem temperatury i grzanymi lusterkami mają z tego co wiem prostszego kompa :roll:


Wydawało mi się, że wszystkie Activ'y mają nowszy typ kompa. Tylko Freshe miały podstawowy komp....ale teraz juz tego nie jestem pewny :?:

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #18418 Wysłany: 11 Kwi 2007, 19:33; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Fresh i Active mają tą podstawową wersję komputera, jednakże po dokupieniu opcji z lakierowanymi, podgrzewanymi lusterkami oraz czujnikami temp. zewnętrznej dostaje się kompa w wersji rozszerzonej. :)

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #19014 Wysłany: 14 Kwi 2007, 07:07; 
 Temat postu:
Kolejny test spalania sredniego i dowod aby sie nim specjalnie nie przejmowac.
Zatankowalem autko, zresetowalem kompa i wjechalem do W-wy w korek, do centrum, jazda glownie na 1 , max 2 biegu.
Spalanie srednie - 10.8 l
Wyjechalem z W-wy i jechalem do domku - spadlo na 8.6 l na odcinku zaledwie 15 km.
A przed tankowaniem obliczylem spalanie i znowu wyszlo mi podobnie - 7.25 litra


Góra
  
 
 
 Post #19027 Wysłany: 14 Kwi 2007, 09:35; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 01 Mar 2007,
Posty: 30
Nie bez znaczenia jest paliwo które wlewamy.

Czy macie doswiadczenia w tym zakresie?

Z wygody, na ogół korzystam z sieci Neste. Staram się wlewać 98. Gdyby nawet była obniżona ilość oktan to i tak będę oscylował około 95. Poza tym cena 98 jest niższa niż 95 u konkurencji. Możliwośći zaniżenia jakości istnieja tylko w rozlewni paliwa i w drodze do stacji.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #21002 Wysłany: 24 Kwi 2007, 08:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 23 Kwi 2007,
Posty: 240
A tak poza konkurencją. Ktoś sprawdzał już może ile da się przejechać na rezerwie?

_________________
Kobieta powinna traktować swojego faceta jak Psa! - dobrze nakarmić, nie drażnić i wypuszczać na wieczór....
********Grande Punto 1.4 8V*********


Góra
 Profil  
 
 
 Post #21005 Wysłany: 24 Kwi 2007, 08:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Sty 2007,
Posty: 165
Berliozz napisał(a):
A tak poza konkurencją. Ktoś sprawdzał już może ile da się przejechać na rezerwie?


Bez szaleństw spokojnie 100km :!: Wkurza mnie w GP taka duża rezerwa, wczoraj przejechałem "księgowym" jakieś 70km i wskazówka w połowie czerwonego pola była gdy tankowałem.. :roll: z 7-8l ma na pewno.

_________________
Alfa 156SW 1,9JTD 16v 2003 Distinctive+Sportpack II
Alfa 159SW 1,9JTDm 2008 Distinctive


Góra
 Profil  
 
 
 Post #21012 Wysłany: 24 Kwi 2007, 10:58; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Dzisiaj jechałem spokojniutko do pracy 70-90 km/h w 80% trasa 20% miasto ...spalanie średnie licznika - 5,8 l/100 km. Start odbywał sie na zimnym silniku.

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #21032 Wysłany: 24 Kwi 2007, 13:04; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Ja ostatnio jechałem z Morąga do Ostródy (napewno wiedzie gdzie to jest... :P) na spalaniu 5.2 tak około 90-100 kph, ale miejscami wolniej z uwagi na zakręty i... dziury. Zazwyczaj nigdy tak nie jeżdżę. Noga mnie boli jak nie opre jej dostatecznie o gaz... :lol: ;)

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 970 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 39  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO