You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 13:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1969 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 79  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #785722 Wysłany: 06 Paź 2015, 06:20; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Rejestracja: 01 Wrz 2012,
Posty: 3223
Pomógł: 23
Jeśli auto nie potrzebne na gwałt to warto poczekać i odłożyć jeszcze jakąś kase ;) wtedy wiadomo że można szukać młodszego z mniejszym przelotem i lepszym wyposażeniem :D

_________________
Błękitny Bezdasznik :D- topic50386.html
Black and White Bravo - topic61253.html

Czy masz już darmowe Assistance?

_____________________________


Góra
 Profil  
 

 
 Post #785913 Wysłany: 08 Paź 2015, 23:22; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Ola
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 03 Paź 2015,
Posty: 8
Tak właśnie zrobię :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #789409 Wysłany: 27 Lis 2015, 13:19; 
 Temat postu: Czy warto kupić ?
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podlaskie [B]
Rejestracja: 27 Lis 2015,
Posty: 11
Cześć :) Słuchajcie, chciałbym bardzo kupić swoje pierwsze auto i całkiem przyzwoitym wyborem wydaje mi się fiat Punto 2. Jednak mogę na niego przeznaczyć maksymalnie 6,5 tysiąca złotych.
Czy uważacie że za tę kwotę kupię dobre auto tej marki, czy jest sens ?

Podaję przykłady : http://olx.pl/oferta/fiat-punto-klimaty ... d9b1089103 ( trochę martwi mnie przebieg :( )

http://olx.pl/oferta/fiat-punto-okazja- ... 757a060b22 - tutaj jakaś wersja sportowa chyba, co o tym sądzicie ?

No i jeszcze http://olx.pl/oferta/fiat-punto-CID5-ID ... 8af7ff5a00

Bardzo mi te autka się podobają, to moje małe marzenie jak na pierwszy raz. Jednak zdaję sobie sprawę, że łatwo trafić na wyeksploatowany egzemplarz. Więc proszę odpowiedzcie, czy warto za taką kwotę kupować ten model ? i na co ewentualnie zwracać uwagę przy przeglądzie samochodu u sprzedającego, co później trzeba bedzie wymienić ? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi Panowie !

Kod:
Regulamin forum.
§4. Pisanie postów

- Pisz w odpowiednim forum. Nie pisz "gdzie popadnie".
- Zanim stworzysz kolejny temat, poszukaj na forum czy twój problem nie był już poruszany. W tym celu użyj funkcji Szukaj.
- Swój problem możesz dopisać do istniejącego wątku zamiast tworzyć nowy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #789410 Wysłany: 27 Lis 2015, 13:30; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Z podlaskiego chcesz jechać po auto na podkarpacie? Kupić kupisz na pewno, kwestia poszukiwań. Nie sprecyzowałeś nawet jaki chcesz motor, wersja 3d czy 5d?. 1 i 3 oferta to handlarze, 2 osoba prywatna. Silnik pewnie 1,2 16v. Można sie zainteresować.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #789411 Wysłany: 27 Lis 2015, 13:33; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podlaskie [B]
Rejestracja: 27 Lis 2015,
Posty: 11
Panie Pawle, a co sądzi Pan o przebiegu ? Lub o tym, że jest to wersja sportowa ? 6 biegów, 90 koni, nie ma to znaczenia ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #789416 Wysłany: 27 Lis 2015, 15:52; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Jak już to 80KM, a nie 90. Chyba, że po jakichś modyfikacjach silnika. Nie jest w ogłoszeniu nic o tym, więc należy uznać, że jest to seria, czyli 80KM.
I to jest taka wersja sportowa, że... To jest Sporting i ze sportem to ma niewiele wspólnego. Inne siedzenia, progi, lotka na klapie i 6 biegów (powinien jeszcze mieć odpowiednie felgi, których brak), inny tunel środkowy, srebrny panel środkowy, inna kierownica, zegary ze srebrnymi duperelkami itp. Oto sport ;)
Chcesz kupić samochód, a absolutnie nic nie poczytałeś o wersjach. Pała na szynach z przygotowania do lekcji.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #789421 Wysłany: 27 Lis 2015, 18:11; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Ja osobiście nie wierzę handlarzom. W tym niebieskim pewnie były alusy Do tego nie wierzę, że podłoga nie jest zgnita. Pisać można dużo. Na forum często sprzedają zadbane autka. Tu bym szukał. Jako pierwsze autko proponuje nawet punto I bardzo dobrze utrzymane, ale od właściciela w Polsce, który miał je wiele lat. Po drugie punto I jest nieco tańsze w eksploatacji. Chodzi o ceny części.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #789431 Wysłany: 27 Lis 2015, 20:28; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 22 Wrz 2014,
Posty: 408
Pomógł: 6
domin45670 napisał(a):
Jak już to 80KM, a nie 90. Chyba, że po jakichś modyfikacjach silnika. Nie jest w ogłoszeniu nic o tym, więc należy uznać, że jest to seria, czyli 80KM.

Handlarze często dodają pare koni mechanicznych, nie raz widzę punto na olx czy allegro które w rzeczywistości (Jtd ) ma 80 km albo wersja 85 km a ma napisane że 90 km a niektórzy nawet piszą 100 albo 110 km a w większości przypadków to zwyczajne kłamstwa bo te które były tuningowane to rzadkie przypadki

_________________
A to moja kropka :) - topic51499.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #789530 Wysłany: 28 Lis 2015, 19:55; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podlaskie [B]
Rejestracja: 27 Lis 2015,
Posty: 11
Czołem.

Jutro jadę oglądać ten samochód : http://olx.pl/oferta/fiat-punto-okazja- ... 757a060b22

Pojęcie o motoryzacji mam znikome, dlatego chciałem wynająć mechanika, jednak nie udało mi się żadnego znaleźć ( Andrzejki...) Jadę więc z wujkiem, który ma pojęcie o samochodach, ale tak fachowo nie oceni.

Zwracam się zatem z prośbą o odpowiedzi na poniższe pytania. :

1.Na co powinniśmy zwrócić uwagę, o co spytać ?
2.Czy cena tego samochodu wydaje się Wam sensowna i czy jest sens podjąć negocjacje ?
3.Z wymianą jakich rzeczy i z jakimi wydatkami musiałbym się liczyć po zakupie ? Mój asortyment pieniężny to 7.5 tysiąca, w tym ubezpieczenie, przerejestrowanie i zapewne opony zimowe. No i stówka na paliwo pójdzie.
Proszę o odpowiedzi jeszcze dziś, zależy mi na czasie, a samochód baardzo mi się podoba, ale wiadomo, to tylko fotki. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #789537 Wysłany: 28 Lis 2015, 21:02; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Matt96 napisał(a):
1.Na co powinniśmy zwrócić uwagę, o co spytać ?

Spytaj ile ma koni ten samochód. Jak facet powie 90, to zapytaj czy był tuningowany, jeśli tak, to co konkretnie i niech okaże faktury. Jeśli powie, że ten model tak miał, to będzie to ściema (ewentualnie sprawdź w dowodzie rejestracyjnym - jeśli 59 kW, to ma 80 KM).
Spytać należy o wszystko co było w tym samochodzie robione i kiedy. Również jaki olej jest aktualnie wlany.
Zwrócić uwagę należy na zgodność elementów z przebiegiem deklarowanym przez właściciela (stan powycierania plastików (kierownica, gałka zmiany biegów, pedały, dywaniki), stan tapicerki. O historii pojazdu świadczą również szyby (sprawdź roczniki - ktoś na pewno na forum podpowie jak się to sprawdza).
Rdza, rdza i jeszcze raz rdza. W temacie PII jest temat poświęcony temu zjawisku. Poczytaj i będziesz wiedział gdzie szukać, żeby nie kupić trupa, który za miesiąc się złamie w pół.
Bardzo ważne jest sprawdzenie numerów pod maską i pod klapką pod nogami pasażera.
Ogólnie musisz pooglądać samochód pod kątem ewentualnych kolizji i napraw w ich następstwie. Musisz zwrócić uwagę na krzywe elementy i źle spasowane części.
Lakier może być w fatalnym stanie - nikt nie wrzuca tylko zdjęć mokrego samochodu, jeśli z lakierem jest wszystko ok. Szukaj tutaj czegoś, co jest nie tak.

Matt96 napisał(a):
2.Czy cena tego samochodu wydaje się Wam sensowna i czy jest sens podjąć negocjacje ?
Matt96 napisał(a):
3.Z wymianą jakich rzeczy i z jakimi wydatkami musiałbym się liczyć po zakupie ? Mój asortyment pieniężny to 7.5 tysiąca, w tym ubezpieczenie, przerejestrowanie i zapewne opony zimowe. No i stówka na paliwo pójdzie.
Proszę o odpowiedzi jeszcze dziś, zależy mi na czasie, a samochód baardzo mi się podoba, ale wiadomo, to tylko fotki. Pozdrawiam

Wiem, że się nikomu w portfel nie zagląda, ale za 6000zł to kupisz trupa, a nie 16v. Jeśli masz na autko tylko 7,5 kzł ze wszystkimi opłatami, naprawami i paliwem (!), to dam sobie rękę uciąć, że ze wszystkim, co trzeba wykonać przekroczysz ten budżet.
Z obserwacji podpowiem, że widzę, iż samochód nie jest specjalnie zadbany. Choć po zdjęciach tego nie widać, ale... diabeł tkwi w szczegółach.
Zanim kupisz pojazd, warto by było sprawdzić jego historię (i czy nie jest kradziony) na stronie CEPiK (potrzebny numer rej., VIN oraz data pierwszej rejestracji).

Tak raz dwa nie da się o wszystkim napisać. Poszukaj na forum, były już podobne tematy.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #789580 Wysłany: 30 Lis 2015, 08:28; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podlaskie [B]
Rejestracja: 27 Lis 2015,
Posty: 11
Witam ponownie, byłem obejrzeć to auto. Dowiedziałem się, że z zagranicy został sprowadzony w 2012 roku, pierwszy właściciel go miał półtora roku i ten aktualny też tyle.
Auto wizualnie jest okej,w środku także jednak nosi ślady użytkowania.

nie oczekuję jednak cudów po używanym aucie.Pisaliście, abym spytał o te 90 km, gość rzekł, że to wynika z faktu iż skrzynia jest 6 biegowa, silnik jest 1.2. W trakcie jazdy niby też było w porzadku,jednak troszkę auto znosi przy hamowaniu.Dodatkowo przy zmianie biegów da się słyszeć takie " chrobotanie " ? że tak to określę.Sprzedający powiedział,że to wina tłumika, który był de facto nie aż tak dawno wymieniany, to jednak główna rzecz która mnie zaniepokoiła.Auto trochę rwało, ale może to kwestia puszczania sprzęgła.

Lakier delikatnie odpryskiwał w niektórych miejscach jednak bez większych defektów.Na pewno trzeba wymienić olej, sprzedający twierdził, że rozrząd wymieniany był w czerwcu.

Ogólnie samochód mi się podoba, ale doszedłem do wniosku że chcę jednak wziąć go na przegląd do serwisu.Sprzedający stwierdził że to nie problem.Auto na dole zostało zakonserwowane niby, więc rdzę ciężko wybadać.

Czy uważacie że warto jechać do serwisu i tam wyłapią mi co i jak na prawdę i czy auto pojeździ ?Cenę z 6000 myślę że 200-300 zł zbiję.

Czy jest jeszcze coś co powinienem sprawdzić lub zwrócić uwagę ? Pozdrawiam ! Aa P.S auto nie było od dwóch lat używane żadnej zimy, gość twierdził że kiedyś miał wypadek i w zimie nie jeździł samochodami, auto stało w garażu, ma tylko letnie opony.

[ Dodano: 30 Lis 2015, 07:28 ]

I jeszcze jedna rzecz nas zastanowiła.Tam jest olej 15w40 i wujek się obawia, że ten gość miesza olej z czymś tam, nie zapamiętałem, ale podobno robi się tak, kiedy silnik jest już na zużyciu pod koniec swojej " kariery" Czy to jest prawda ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #789646 Wysłany: 30 Lis 2015, 10:19; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Matt96 napisał(a):

I jeszcze jedna rzecz nas zastanowiła.Tam jest olej 15w40 i wujek się obawia, że ten gość miesza olej z czymś tam, nie zapamiętałem, ale podobno robi się tak, kiedy silnik jest już na zużyciu pod koniec swojej " kariery" Czy to jest prawda ?


zalewa się motodoktorem, ale nie koniecznie musiał to zrobić. Swoją drogą jak on jeździ na mineralnym oleju to nic dobrego to nie wróży. Jeśli ma okopconą końcówke tłumika to silnik spala znacznie oleju.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #789714 Wysłany: 30 Lis 2015, 21:08; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Matt96 napisał(a):
Pisaliście, abym spytał o te 90 km, gość rzekł, że to wynika z faktu iż skrzynia jest 6 biegowa, silnik jest 1.2.

Nie jest to prawda. Do Sportinga wsadzano skrzynie 6-biegowe, ale silnik jest ten sam, który montowany był w innych wersjach niż Sporting. Moc jest ta sama - 80KM. Sprawdziłeś liczbę kW w dowodzie? :>

Matt96 napisał(a):
miesza olej z czymś tam

Jakie przesłanki o tym świadczą i czym jest to "coś"?

Mnie bardziej zastanawia dlaczego dwóch właścicieli miało samochód jedynie po 1,5 roku.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #789720 Wysłany: 30 Lis 2015, 21:50; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sławek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: k/Bielsko-Biała
Rejestracja: 27 Sie 2009,
Posty: 192
Pomógł: 4
Matt96 napisał(a):
sprzedający twierdził, że rozrząd wymieniany był w czerwcu.

Jak nie ma faktury potwierdzającej wykonanie to bym się nastawiał na jego wymianę. No chyba że ufasz słowom sprzedawcy :>

Matt96 napisał(a):
Czy uważacie że warto jechać do serwisu i tam wyłapią mi co i jak na prawdę i czy auto pojeździ ?

Zależy jaki to serwis, bo może odwalić robotę, może być w zmowie ze sprzedającym, Trudno tu określić czy coś to da. Aczkolwiek fachowe oko zawsze się przyda.

_________________
FIAT PUNTO II 1.2 8V 2000 SX 5D VERDE DEMETRA VR
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #789996 Wysłany: 04 Gru 2015, 17:12; 
 Temat postu: Proszę o pomoc w wyborze.
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 04 Gru 2015,
Posty: 1
Witam :)
Noszę się zamiarem kupna samochodu. Pośród wielu ofert zainteresowałam się tym autkiem http://olx.pl/oferta/fiat-punto-1-2-ben ... 0fda056c51
Bardzo proszę o opinie. Wiem , że jest już wiekowy , lecz wizualnie wygląda całkiem solidnie . Mam jednak obawy czy nie zacznie mi gnić bo tego obawiam się najbardziej dlatego chciałabym zasięgnąć fachowej porady przed kupnem na co zwrócić uwagę i czy jest sens w ogóle zawracać sobie nim głowę.Jakie szczególne wady mają te modele ?
Z góry dziękuję za pomoc.
Dorota.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #790002 Wysłany: 04 Gru 2015, 18:10; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Puntomaniak

Imię: Hubert
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 25 Lut 2012,
Posty: 63
podłoga progi nadkola wewnatrz z tyłu w tym co wstaiwałas nie ma nadkoli plastikow wiec podejrzewam ze jest lipa darował bym sobie fiata i kupiił cos innego

_________________
Punto HGT 144.6 KM 170.2 Nm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #790080 Wysłany: 05 Gru 2015, 21:45; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
To wszystko zależy jak kto dba tak ma.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #790097 Wysłany: 06 Gru 2015, 12:33; 
 Temat postu: Re: Proszę o pomoc w wyborze.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Mar 2011,
Posty: 1814
scelena napisał(a):
Witam :)
Noszę się zamiarem kupna samochodu. Pośród wielu ofert zainteresowałam się tym autkiem http://olx.pl/oferta/fiat-punto-1-2-ben ... 0fda056c51
Bardzo proszę o opinie. Wiem , że jest już wiekowy , lecz wizualnie wygląda całkiem solidnie . Mam jednak obawy czy nie zacznie mi gnić bo tego obawiam się najbardziej dlatego chciałabym zasięgnąć fachowej porady przed kupnem na co zwrócić uwagę i czy jest sens w ogóle zawracać sobie nim głowę.Jakie szczególne wady mają te modele ?
Z góry dziękuję za pomoc.
Dorota.


Wizualnie to nawet po wypadku wygląda auto solidnie. Ze swojego doświadczenia zakupu samochodu wielokrotnie perełki na zdjęciach okazywały się perchami na miejscu. Widać, że progi są pomalowane barankiem, pytanie czy zapobiegawczo czy coś już go brało.

Jak wspomniał kolega nie ma nadkoli - co nie oznacza też że akurat tam jest tak tragicznie. Kupowałem dwa Punta i obydwa nie miały nadkoli, a było solidnie. Cena 5 tyś. - pewnie adekwatna do stanu samochodu. Nie oczekiwał bym cudów, zresztą jak mówi stare powiedzenie "nie pieniądze, nie samochód" przy takim samochodzie w takiej cenie zawsze jest coś do zrobienia. Warto zwrócić uwagę też na to czy silnik "nie poci się" tzn czy z pokrywy nie leje się po nim olej. Po specyfice ogłoszenia moim zdaniem jest to ogłoszenie od handlarza - gdzie ja osobiście wolałbym kupować od osoby prywatnej (chociaż Scenica kupiłem teraz od handlarza - co wyjdzie w praniu okaże się) nie można też mówić, że są tacy źli bo wielokrotnie spotykałem prywatnych takich buraków - że szkoda gadać, ale nie ważne. Może warto by było dołożyć jeszcze parę złotych i kupić młodsze Punto np po lifcie ? Poszukać z mniejszym przebiegiem bo i takie się zdarzają.


czech22 napisał(a):
To wszystko zależy jak kto dba tak ma.


Racja.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #790136 Wysłany: 06 Gru 2015, 18:31; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
scelena, jeżeli rzeczywiście ten samochód sprzedaje właściciel, to warto zajrzeć do niego. Z tego co widać, jest to 16 zaworówka, więc dobrze się zbiera. Blache można sprawdzić na miejscu. Mechanicznie to sprawdzić w warsztacie.
Samemu można również sprawdzić wydech, bo dużo mówi o silniku. Uwaga awaryjne i kosztowne wspomaganie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #791481 Wysłany: 25 Gru 2015, 11:30; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Puntoświr

Imię: Bart
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 25 Gru 2015,
Posty: 251
Witam wszystkich
Ja właśnie dokonałem zakupu kropka II FL z 2005r z podstawowym silnikiem i niezwykle bogatym wyposażeniem wersji Active nadmienię że posiada nawet corbotronic :D
za samochód zapłaciłem sporo bo 8,8k ale jest od pierwszego właściciela i ma przejechane 87k km. Stan samochodu wizualny wręcz doskonały a mechaniczny bardzo dobry jedyny mankament to maleńka ilość korozji na kielichach i w zasadzie tyle. Samochód jeździ prawidłowo jak na punto czyli jak dla mnie przyzwyczajonego do twardszych i nieco lepszych aut hm.... pływa po drodze :D
W najblizszym czasie czyli zaraz po świętach samochód rejestruję ubezpieczam i sprawdzam rozrząd - ciekawi mnie czy był wymieniany a takiej informacji nie uzyskałem.... a druga sprawa na pewno muszę zmienić olej bo widać że ten w silniku jest już lekko spracowany.
I tu moje pytanie... czym zalać kropka ?? bo myślę o półsyntetyku czyli coś 10w40, jaką firmę polecacie ? znajomi zalewali elfem, ja od zawsze jeździłem na shellu.

Nadmienię również ze w niedalekiej przyszłości zmienię również świece i kable i montuję LPG, podobno kropek fajnie współgra z Landi Renzo , jakie są wasze opinie ?

_________________
Image - PIIFL z LPG - jako II wł i km lecą :)
Image - Suzuki Swift *2012 +2016 - od nowości, przejechane 64tys
Image - Nissan Almera N16 *2010 +2012 - jako II wł , przejechane 30tys


Góra
 Profil  
 
 
 Post #791482 Wysłany: 25 Gru 2015, 12:30; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Olej zalej takim jakim był teraz zalewany silnik, chodzi o lepkość producent sprawa drugorzedna ważne żeby był terminowo wymieniany. Co do LPG, ja mam w 1.2 16v "kit" oparty na komputerze Stag-4, reduktor Tomasetto AT09, listwa wtryskowa Valtek czerwona. Obecnie mam przejechane prawie 60kkm i zero problemów, poza drobnymi regulacjami na przegladach gwarancyjnych. Najważniejsze to dobry zakład montujący LPG, bez tego nawet mając najdroższa instalacje będziesz klnął na dzień w którym oddałeś auto do montażu LPG :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #791505 Wysłany: 26 Gru 2015, 11:42; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podlaskie [B]
Rejestracja: 27 Lis 2015,
Posty: 11
Zgodnie z Waszymi poleceniami wstrzymałem się z zakupem,odkładam jeszcze dwa miechy i chciałbym nadal punto 2 Tym razem będę mógł przeznaczyć na samo autko 8k.Czy za te cene kupie juz cos dobrego? Wystarczy 60 km


Góra
 Profil  
 
 
 Post #791509 Wysłany: 26 Gru 2015, 14:00; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Tak spokojnie kupisz, kwestia znalezienia dobrego egzemplarza :wink:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #791606 Wysłany: 27 Gru 2015, 19:00; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Puntoświr

Imię: Bart
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 25 Gru 2015,
Posty: 251
Matt96 ja za 8,8 kupiłem w idealnym stanie i tylko dlatego tak drogo bo kupowalem od dealera :)

_________________
Image - PIIFL z LPG - jako II wł i km lecą :)
Image - Suzuki Swift *2012 +2016 - od nowości, przejechane 64tys
Image - Nissan Almera N16 *2010 +2012 - jako II wł , przejechane 30tys


Góra
 Profil  
 
 
 Post #791644 Wysłany: 28 Gru 2015, 00:15; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Swojego Punto 2 1.2 8v 2002 rok w BARDZO DOBRYM STANIE sprzedałem osobie prywatnej w tamtym tygodniu za 4200.
Przebieg realny 141900.

Więc spokojnie można kupić - odradzam tylko giełdy samochodowe bo identyczny jak mój stał za 7200 ale szpachli miał tyle, że poezja, a za 8400 widziałem wersję z Klimą i 2004 rok...ale 8400 to kosmos za takie autko.


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1969 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 79  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO