You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 14:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #203985 Wysłany: 02 Sty 2009, 16:34; 
 Temat postu: Zamarzające linki skrzyni biegów
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Jacek
Samochód: Bravo
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 19 Mar 2007,
Posty: 77
Witam!

Mam do wykonania naprawę w GP 1.3 Mjet.
Mam skrzynie 6 biegową - przy temperaturze kolo -6 stopni zamarzły mi linki zmiany biegów. Samochód zostawiony na kilka godzin na 1 biegu, mozna bylo odpalić i zmieniać biegi w jednej płaszczyznie czyli 1 lub 2. Dopóki auto po jakichs 15-20 minut od zapalenia silnika nie odmarzło.

Pytanie zadaje, bo w serwisie powiedzieli ze poza moim przypadkiem nie znaja podobnych i ciekaw jestem jak u was?

Dodam ze ponad rok temu, kiedy autko bylo jeszcze na gwarancji mialem ten sam problem -serwis ponoc wymienił linki i problemu nie bylo (a może po prostu tylko je posmarowali czymś? a w książce byl wpis o wymianie).
Dobrze, że przynajmniej zgodzili sie usunąć problem poprzez ponowna wymianę linek nieodpłatnie.
A tak w ogóle to zastanawiam sie, jak to jest jesli zglosilem problem na gwarancji a po gwarancji wystapil ponownie, to czy w ogóle mam obowiązek płacic za coś czego do konca mi nie usunięto.
A przecież wiadomo, że nie zawsze bezposrednio po naprawie da sie potwierdzić całkowite usuniecie usterki.
I ciekawe jakim cudem??????? do tych linek dostaje się wilgoć????? w tak nowoczesnym aucie?????

_________________
Fiat Bravo Sport 2,0 MJet 205KM/434 nm
Fiat Grande Punto 1.3 MJet 90 KM/200 Nm


Góra
 Profil  
 

 
 Post #204210 Wysłany: 02 Sty 2009, 23:18; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
jaceku w takim nowoczesnym aucie wiele rzeczy sie dzieje, które nie powinny sie dziać. :)
W moim ciegna zmiany biegów nigdy nie zamarzły ....póki co. Dawno dawno temu jak miałem uno to raz zdarzyło sie w nim, ze po odwilży, na nastepny dzień kiedy temperatura spadła do -10 st C cięgna mi pozamarzały. Wystarczyło tylko posiłować sie z drązkiem aby lód puścił.
W GP nie miałem kłopotów z tym akurat

Co do gwarancji - masz jeszcze lepszą sytuację niż myslisz. Czas gwarancji po naprawie leci Ci od nowa (o ile element był wymieniany) ...czyli na linki masz znowu dwa lata gwarancji od momentu ich wymiany na nowe.
To czy serwis powiedział, że masz nietypowy problem czy nie nie powinno Ciebie obchodzić. To sprawa serwisu ....nie działa Ci samochód prawidłowo w czasie gwarancji -> powinni doprowadzić go do stanu uzywalności. Jeśli po gwarancji masz znowu takie same objawy awarii, jak zgłaszane i naprawiane na gwarancji a nie minęło od naprawy dwa lata , to wal śmiało do ASO - gwarancja na dokonaną naprawę wciąż obowiązuje :)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #204225 Wysłany: 02 Sty 2009, 23:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Polecam Biały Smar, idealny do linek, do skrzypiących drzwi, ma super właściwości i nie zamarza, jest drogi i ciężko go dostać :)

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #204226 Wysłany: 02 Sty 2009, 23:50; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Adas napisał(a):
Polecam Biały Smar, idealny do linek, do skrzypiących drzwi, ma super właściwości i nie zamarza, jest drogi i ciężko go dostać :)


rozumiem , ze polecasz go ASO :) :) :)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #204257 Wysłany: 03 Sty 2009, 00:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Oni pewnie nie wiedzą, że taki zrobię fotę tego cuda, sama konsystencja tego smaru, przypomina drogi krem dla kobiet................ Jest naprawdę drogi!! Ale, nie miesza się z wodą wogóle.

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #204294 Wysłany: 03 Sty 2009, 01:57; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Adas sęk w tym, że uzytkownik nowego samochodu nie powinien dokupywać czegokolwiek co nie jest wymienione w instrukcji obsługi dla sprawnego działania samochodu. Nie przypominam sobie aby cokolwiek pisało o smarowaniu ciegien zmiany biegów w instrukcji :-)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Ostatnio edytowany przez Yoka, 03 Sty 2009, 07:36, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #204302 Wysłany: 03 Sty 2009, 02:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Jacek
Samochód: Bravo
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 19 Mar 2007,
Posty: 77
Adas, Mówiąc o białym smarze masz na mysli smar teflonowy?

_________________
Fiat Bravo Sport 2,0 MJet 205KM/434 nm
Fiat Grande Punto 1.3 MJet 90 KM/200 Nm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #208163 Wysłany: 14 Sty 2009, 16:35; 
 Temat postu: Re: Zamarzające linki skrzyni biegów
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Rejestracja: 26 Sty 2008,
Posty: 57
Witam,
Widzisz... ja juz wielokrotnie pisalem, ze utrzymanie tego samochodu zdatnego do jazdy kosztuje (mnie) 500zl miesiecznie. Tez zamarzaja mi linki, tez w 6 biegowej skrzyni. Cena tychze wynosi prawie 800zl plus 300zl wymiana. Ciezko w ogole cos zrobic z tym samemu. Poki co ja rano dwoma rekami na sile zrywam zmarzline, a jak sie w koncu urwa to bede mial kolejny powod zeby sie pozbyc tego cudenka. Gdybys znalazl jednak takie linki gdzies tansze to bardzo prosze o info.

jaceku napisał(a):
Witam!

Mam do wykonania naprawę w GP 1.3 Mjet.
Mam skrzynie 6 biegową - przy temperaturze kolo -6 stopni zamarzły mi linki zmiany biegów. Samochód zostawiony na kilka godzin na 1 biegu, mozna bylo odpalić i zmieniać biegi w jednej płaszczyznie czyli 1 lub 2. Dopóki auto po jakichs 15-20 minut od zapalenia silnika nie odmarzło.

Pytanie zadaje, bo w serwisie powiedzieli ze poza moim przypadkiem nie znaja podobnych i ciekaw jestem jak u was?

Dodam ze ponad rok temu, kiedy autko bylo jeszcze na gwarancji mialem ten sam problem -serwis ponoc wymienił linki i problemu nie bylo (a może po prostu tylko je posmarowali czymś? a w książce byl wpis o wymianie).
Dobrze, że przynajmniej zgodzili sie usunąć problem poprzez ponowna wymianę linek nieodpłatnie.
A tak w ogóle to zastanawiam sie, jak to jest jesli zglosilem problem na gwarancji a po gwarancji wystapil ponownie, to czy w ogóle mam obowiązek płacic za coś czego do konca mi nie usunięto.
A przecież wiadomo, że nie zawsze bezposrednio po naprawie da sie potwierdzić całkowite usuniecie usterki.
I ciekawe jakim cudem??????? do tych linek dostaje się wilgoć????? w tak nowoczesnym aucie?????


Góra
 Profil  
 
 
 Post #208204 Wysłany: 14 Sty 2009, 19:07; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Jacek
Samochód: Bravo
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 19 Mar 2007,
Posty: 77
Hej, znalazłem takie linki taniej, oto link:
http://www.nokaut.pl/szukaj/punto-grand ... linka.html
cena 120 zł

Tak w ogóle to serwis wymienił mi linki na nowe w ramach .....gestu handlowego. Teraz nie przymarza i jest ok. Przy okazji kupilem oslone pod silnik-pnoć może pomóc uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

_________________
Fiat Bravo Sport 2,0 MJet 205KM/434 nm
Fiat Grande Punto 1.3 MJet 90 KM/200 Nm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #208212 Wysłany: 14 Sty 2009, 19:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2009,
Posty: 103
Spróbuj WD40 popsikać. W moim poprzednim 4-letnim IIFL nie obijały piegi od wstecznego i Vbiegu. W serwisie, ponieważ biadoliłem, żed linki pierońsko drogie, popsikali WD i przeszło. Polecam. Dwa razy mi zamarzły w zimie.

[ Dodano: 14 Sty 2009 18:42 ]
biegi nie piegi

_________________
było GP 1,6 MJT
jest Julka


Góra
 Profil  
 
 
 Post #208248 Wysłany: 14 Sty 2009, 21:07; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Hajnówka
Rejestracja: 27 Mar 2008,
Posty: 2216
Pomógł: 5
kurcze w moim mroźnym regionie,nigdy linki mi jeszcze nie zamarzły :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #208271 Wysłany: 14 Sty 2009, 21:45; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
przy zimnym muszę poprawiać wsteczny ....fakt

ale z pozostałymi biegami nie ma problemu

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #208422 Wysłany: 15 Sty 2009, 12:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Rejestracja: 26 Sty 2008,
Posty: 57
Mam jeszcze takie pytanie techniczne. W jaki sposob wyciagnac obie linki w 6 biegowej skrzyni biegow? Ktos moze juz probowal to wykonac :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #218243 Wysłany: 12 Lut 2009, 10:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice/Siedlce/Birmingham UK
Rejestracja: 09 Lut 2009,
Posty: 568
Yoka napisał(a):
Co do gwarancji - masz jeszcze lepszą sytuację niż myslisz. Czas gwarancji po naprawie leci Ci od nowa (o ile element był wymieniany) ...czyli na linki masz znowu dwa lata gwarancji od momentu ich wymiany na nowe.


Yoka jeżeli wymieniasz po gwarancji czesc na nowa to masz na nia rok gwarancji, a nie 2. :wink:

_________________
FIAT GRANDE PUNTO RACING 1,4 8v 75KM, YELLOW&BLUE&ME
Renault Megane Grandtour Dynamique 1,5 dci 106KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #218246 Wysłany: 12 Lut 2009, 10:18; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
a mnie też powiedzieli po uszczelnieniu skrzyni biegów, że znowu mam na to 2 lata gwaracji :?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #218257 Wysłany: 12 Lut 2009, 11:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice/Siedlce/Birmingham UK
Rejestracja: 09 Lut 2009,
Posty: 568
A to dziwne, jak ja sie pytalem to mowili ze na kazda oryginalna czesc z robocizna w ASO jest 12 miesiecy gwarancji.
Widocznie co ASO to inne reguly... :shock:

_________________
FIAT GRANDE PUNTO RACING 1,4 8v 75KM, YELLOW&BLUE&ME
Renault Megane Grandtour Dynamique 1,5 dci 106KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #218267 Wysłany: 12 Lut 2009, 12:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
A nie jest tak, że gwarancja 12 miesięcy jest na robociznę a 24 miesiące na część?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #220660 Wysłany: 19 Lut 2009, 21:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Rejestracja: 26 Sty 2008,
Posty: 57
Nie zgadzam sie z wami. Probujac wyegzekwowac co moje w przypadku paru napraw wykonanych pod koniec gwarancji, ktore to trzeba bylo wykonywac ponownie pare miesiecy pozniej juz po gwarancji (np. wlacznik swiatel stopu), dowiedzialem sie juz od radcy prawnego, FAP oraz ASO, ze na wszystkie naprawy wykonane w ramach gwarancji, gwarancja konczy sie wraz z koncem normalnej gwarancji. Takze jesli dzien przed koncem gwarancji wam cos naprawia, to jutro juz na to gwarancji nie macie. Nie wiem czy wynika to bezposrednio z prawa Polskiego, czy warunkow gwarancji Fiata. Inne warunki obowiazuja samochody zakupione na firmy i tam juz jakas gwarancja pozostaje. Na wszystkie naprawy wykonane po okresie gwarancyjnym, zawsze posiadacie rok gwarancji.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #230951 Wysłany: 21 Mar 2009, 10:48; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 10 Lis 2008,
Posty: 7
Witam. Mam kropka 1.9MJ w wersji Sport i przy mrozie -4/-6 też pojawił mi sie problem z zamarzniętymi linkami.. Jak dotychczas, radziłem sobie z tym tak, że delikatnie, ruszałem w przód, w tył, na boki żeby je rozruszać. I było OK. Teraz zrobiło sie ciepło wiec narazie problemu z tym nie będzie;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #326378 Wysłany: 21 Mar 2010, 23:25; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2009,
Posty: 1
Witam.
Mam kropka 1.3, 90 KM z skrzynią 6 biegową i mam taki sam lub podobny problem. Piszę tutaj aby nie otwierać nowego tematu.

U mnie sytuacja wygląda tak, że przy temp. poniżej -6 mam problem z przesunięciem lewarka zmiany biegów na boki. Do przodu i do tyłu chodzi bardzo lekko a na boki tak jakbym miał smar w skrzyni zamiast oleju. Na poczatku myślałem, że to olej w skrzyni jest jakiś syfny więc kupiłem pełny syntetyk, minimalnie rzadszy i wymieniłem. Niestety nie pomogło. Pytanie więc czy to kwestia tylko nasmarowania linek czy trzeba je raczej wymienić żeby dolegliwość ustąpiła. Autko mam od pół roku więc to jego pierwsza zima u mnie i nie wiem co mam dalej czynić. A na myśl o tym, że mam jechać do asomatołków skręca mnie w środku.

[ Dodano: 21 Mar 2010 23:25 ]
Piszę dopiero teraz (po mrozach już śladu nie ma :) ) ale problem rozwiązany już dawno :)
Lekiem na ciężko przesuwający się lewarek zmiany biegów było nasmarowanie linek, a dokładniej jednej, tej odpowiedzialnej za przesuwanie lewarka na boki. Panowie z ASO popsikali mi to jakimś specyfikiem (za darmo przy okazji kupna bagażnika na dach - plus dla nich :) ) i problem ustąpił.
Może te informacje jeszcze kogoś zainteresują.

_________________
.
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #347547 Wysłany: 22 Mar 2010, 11:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
U mnie jak jest zimno na zewnątrz to ruchy dźwigni zmiany biegów, na boki, powodują taki cichy pisk, jakby guma o gumę tarła. Nic ciężej nie chodzi. Jest tylko cichy pisk i tylko jak jest zimno.
Też myślałem żeby się dobrać pod ten mieszek dźwigni i popsikać jakimś silikonem ale się boję, że mogę połamać przy wyciąganiu z tunelu środkowego, tą osłonkę mieszka.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #347854 Wysłany: 23 Mar 2010, 08:23; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Piekary Śląskie
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 52
Mylisz się Kolego i to mocno. Fiat daje gwarancję na 24-36 miesięcy i w tym czasie zobowiązuje się do bezpłatnych napraw (wymian) poszczególonych elementów. Jeśli nawet w ostatnim tygodniu gwarancji wymienią ci np: skrzynie biegów to na nowy element masz.....tydzień gwarancji czyli tyle czasu ile upłynie do zakończenia gwarancji podstawowej. Oczywiście można dochodzić swoich praw z renkojmi czy sądownie, ale..
Pracowałem w ASO i są to informacje z pierwszej ręki, o ile na przestrzeni dwóch ostatnich lat coś mocno się nie zmieniło.


Co do gwarancji - masz jeszcze lepszą sytuację niż myslisz. Czas gwarancji po naprawie leci Ci od nowa (o ile element był wymieniany) ...czyli na linki masz znowu dwa lata gwarancji od momentu ich wymiany na nowe.

[ Dodano: 23 Mar 2010 07:23 ]
I dokładnie jest tak jak piszesz, przykre ale prawdziwe.



Czarny napisał(a):
Nie zgadzam sie z wami. Probujac wyegzekwowac co moje w przypadku paru napraw wykonanych pod koniec gwarancji, ktore to trzeba bylo wykonywac ponownie pare miesiecy pozniej juz po gwarancji (np. wlacznik swiatel stopu), dowiedzialem sie juz od radcy prawnego, FAP oraz ASO, ze na wszystkie naprawy wykonane w ramach gwarancji, gwarancja konczy sie wraz z koncem normalnej gwarancji. Takze jesli dzien przed koncem gwarancji wam cos naprawia, to jutro juz na to gwarancji nie macie. Nie wiem czy wynika to bezposrednio z prawa Polskiego, czy warunkow gwarancji Fiata. Inne warunki obowiazuja samochody zakupione na firmy i tam juz jakas gwarancja pozostaje. Na wszystkie naprawy wykonane po okresie gwarancyjnym, zawsze posiadacie rok gwarancji.

_________________
GP Estiva Blue&Me - nigdy więcej tego bubla!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #369924 Wysłany: 31 Maj 2010, 13:29; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2008,
Posty: 29
Witam mam kropka 1.3 90km 5biegową skrzynia. Ostanio moja żona zauważyła ze jej 3ci bieg nie wchodzi posmarowali linki oby dwie i teraz bez problemu powiedzieli ze to moze byc nawet przyczyna ze auto stoi woda sie zbiera bo mało jezdzi bo stanio nam tego nie brakuje.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #711604 Wysłany: 18 Sty 2014, 14:44; 
 Temat postu: Re: Zamarzające linki skrzyni biegów
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Karol
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Ostrołęka
Rejestracja: 04 Lis 2013,
Posty: 10
Witam, może ktoś mi powiedzieć w którym konkretnie miejscu należy posmarować tę linkę (skrzynia 6 biegowa). Przy mrozie lewarkiem nie mogłem ruszać na boki, wchodziły tylko 1 i 2.

_________________
now: grande punto 1.9 130km :D
before: punto II 1.2 60km


diagnostyka komputerowa wszystkich modeli aut marki FIAT/ALFA ROMEO/LANCIA
(okolice Ostrołęka i Łomża)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #756276 Wysłany: 28 Gru 2014, 17:48; 
 Temat postu: Re: Zamarzające linki skrzyni biegów
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bielsko-Biała/Sosnowiec
Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 415
Pomógł: 2
U mnie też zamarzło... na beton. Zeszłej zimy ciężej chodził lewarek na mrozie na boki, ale teraz ani drgnie. Mogę tylko włączyć 3 albo 4 (przód-tył chodzi zupełnie normalnie, lekko). Ponoć linka to nie jedyna opcja, jest też zamarzająca tulejka wybieraka.

_________________
IAW Scan 2 - oprogramowanie diagnostyczne dla starszych FIATów, Alfa-Romeo i Lancii | Polskie multimetry - parametry, schematy, instrukcje


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO