You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 30 Kwi 2024, 18:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #205496 Wysłany: 06 Sty 2009, 21:19; 
 Temat postu: PROBLEM COS TRYKA :)
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 16 Sie 2008,
Posty: 10
witam dawno nie pisałem ale nie miałem powodu w nowym roku życzę forumowiczom ciepła i oraz zdrówka.Do rzeczy od pewnego czasu w moim punciaku jak jadę coś "tryka " . Wciskam sprzęgło zaciągam ręczny wbijam biegi i powoli wyciskam sprzęgło znowu Tryka MACIE POMYSŁ CO TO


Góra
 Profil  
 

 
 Post #205499 Wysłany: 06 Sty 2009, 21:23; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Wołomin
Rejestracja: 05 Sty 2009,
Posty: 77
a możesz jakoś bliżej opisać ten dzwięk, skąd dochodzi i kiedy dokładniej się pojawia ??


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205589 Wysłany: 07 Sty 2009, 01:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa - Gocław
Rejestracja: 26 Gru 2007,
Posty: 444
u mnie to samo...dźwięk wydobywa sie (chyba?) z tego tunelu który obudowuje dźwignię ręcznego. "Tyrka" przy ruszaniu, chwilę po zmanie biegu, albo jeżeli jadę na zawysokim biegu i silnik ma za niskie obroty. Narazie przeszkadza mi to tylko estetycznie, samochód na warsztat będę mógł oddać dopiero za jakiś tydzień. Dwa tygodnie temu wymieniałem szczęki tył+linki od ręcznego i po przejchaniu 500km zaczął pojawiać się ten dźwięk. Także podłączam się pod temat :) jak uda mi się go samemu rozwiązać to napewno napisze

_________________
MKII 1.2 8v SX 2001r + LPG
Image
"Wolę pchać swoje Punto niż jeździć Volkswagenem"


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205606 Wysłany: 07 Sty 2009, 07:29; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 06 Lis 2008,
Posty: 586
Pomógł: 1
jadak napisał(a):
u mnie to samo...dźwięk wydobywa sie (chyba?) z tego tunelu który obudowuje dźwignię ręcznego. "Tyrka" przy ruszaniu, chwilę po zmanie biegu, albo jeżeli jadę na zawysokim biegu i silnik ma za niskie obroty. Narazie przeszkadza mi to tylko estetycznie, samochód na warsztat będę mógł oddać dopiero za jakiś tydzień. Dwa tygodnie temu wymieniałem szczęki tył+linki od ręcznego i po przejchaniu 500km zaczął pojawiać się ten dźwięk. Także podłączam się pod temat :) jak uda mi się go samemu rozwiązać to napewno napisze



To czujnik odprowadzania oparów paliwa przy niskich temperaturach, takie terkotanie jakbyś patyka w szprychy wsadził ? Każdy Fiatowiec to ma :)

_________________
Grande Punto Energy 1.4 77KM listopad 2006


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205658 Wysłany: 07 Sty 2009, 12:34; 
 Temat postu: cos tryka :)
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 16 Sie 2008,
Posty: 10
Sydney napisał(a):
a możesz jakoś bliżej opisać ten dzwięk, skąd dochodzi i kiedy dokładniej się pojawia ??


wiec tak :) nie jest to dzwięk który wydobywa sie gdzies z tyłu samochodu tylko z przodu np skręcam kołami w lewo lub prawo to dzwiek tak jak by sie minimalnie nasilał a poza tym zapalam przyspieszam dzieje sie to samo dzwiek nie jest głośny ale upierdliwy i tak jak pisałem wydaje mie sie ze na luzie go nie ma dopiero jak załaczam sprzęgło poradcie cos :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205729 Wysłany: 07 Sty 2009, 16:35; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Wołomin
Rejestracja: 05 Sty 2009,
Posty: 77
:?: łozysko oporowe w skrzyni ?? Czy jest różnica jak wciśniesz a jak puścisz sprzęgło ? Albo tak jak koledzy pisali odprowadzanie oparów paliwa.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205928 Wysłany: 08 Sty 2009, 00:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa - Gocław
Rejestracja: 26 Gru 2007,
Posty: 444
ja u siebie dodatkowo zauważyłem coś takiego: jade sam dźwięk prawie nie występuje. Jadę we 2 dźwięk pojawia się tak jak w moim powyższym poście. Dziś jechałem w 4 osoby - dźwięk występuje zawsze, niezałeżnie czy jade na biegu na wysokich czy niskich obrotach czy toczę się na luzie z wcisnniętym sprzęgłem. Dodatkowo jak mocno chwycę ręczny to wyczuwam na jego dźwigni lekkie wibracje w rytm terkotania.

_________________
MKII 1.2 8v SX 2001r + LPG
Image
"Wolę pchać swoje Punto niż jeździć Volkswagenem"


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205949 Wysłany: 08 Sty 2009, 00:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Wołomin
Rejestracja: 05 Sty 2009,
Posty: 77
Jadak też tak miałem :lol: Zajrzyj jutro w okolice bębnów i tylnego zawieszenia. Jeśli masz przetarą którąś linkę od ręcznego to wszystko jasne. U mnie tak się działo i linka ocierała się o rant felgi a właściwie o odważnik na niej. Im szybciej jechałem tym głośniej terkotało. Panowie jak sprawdzicie to co napisałem to dajcie znać czy miałem rację.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO