You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 13:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #205527 Wysłany: 06 Sty 2009, 22:30; 
 Temat postu: Odgłosy z komory silnika [ i wszystko co z tym związane ]
Offline
Puntoświr

Imię: Dawid
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 03 Mar 2007,
Posty: 161
Witam

Oto kolejne przemyślenia czy tez "przesłuchania" :) Nie piszę w kategorii problemu czy usterki a raczej ciekawostki. Oczywiście także z pytaniem czy ktoś obserwuje podobne rzeczy.

Po przejechaniu około 300km dosłuchałem się takiego "terkotu" pochodzącego ze sporym prawdopodobieństwem z komory silnika. Terkot najwyraźniej słychać na drugim biegu przy wyższych obrotach. Jest obecny także na "trójce". Jest to taki lekki klekot czy terkot w tempie obrotów silnika. Konsultowałem to już na priv z jednym z Kolegów ale nie udało się tego wyjaśnić. Nie jest to głośne ale powiedzmy słyszalne (nawet przez pasażera, któremu o tym powiedziałem). Może przeginam i takie rzeczy są zupełnie pomijalne. No ale przecież warto zapytać :)

Sprawa druga a właściwie drugi odgłos to... chlupanie :hahaha: Jest to coś, czego nigdy w samochodzie nie słyszałem. Stoje sobie na światłach, ruszam a tu chlup! Jakby ktoś z michy pociągnął :lol: Może trochę przesadzam ale słychać przelewający się w sposób charakterystyczny płyn. Najczęściej chyba przy ruszaniu (może czasami przy zatrzymywaniu). Czy to moze ma jakiś związek z klimą albo innym układem? Tu znowu dźwięk wydobywa się jakby spod maski (ale do końca trudno to określić).

To na razie tyle ciekawych odkryć :wink: Pozdrawiam Was!

_________________
GP 1.4 T-Jet Emotion 16v 120KM


Góra
 Profil  
 

 
 Post #205533 Wysłany: 06 Sty 2009, 22:50; 
 Temat postu: Re: Dwa ciekawe odgłosy z komory silnika !
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 06 Lis 2008,
Posty: 586
Pomógł: 1
Dave napisał(a):
Witam

Oto kolejne przemyślenia czy tez "przesłuchania" :) Nie piszę w kategorii problemu czy usterki a raczej ciekawostki. Oczywiście także z pytaniem czy ktoś obserwuje podobne rzeczy.

Po przejechaniu około 300km dosłuchałem się takiego "terkotu" pochodzącego ze sporym prawdopodobieństwem z komory silnika. Terkot najwyraźniej słychać na drugim biegu przy wyższych obrotach. Jest obecny także na "trójce". Jest to taki lekki klekot czy terkot w tempie obrotów silnika. Konsultowałem to już na priv z jednym z Kolegów ale nie udało się tego wyjaśnić. Nie jest to głośne ale powiedzmy słyszalne (nawet przez pasażera, któremu o tym powiedziałem). Może przeginam i takie rzeczy są zupełnie pomijalne. No ale przecież warto zapytać :)

Sprawa druga a właściwie drugi odgłos to... chlupanie :hahaha: Jest to coś, czego nigdy w samochodzie nie słyszałem. Stoje sobie na światłach, ruszam a tu chlup! Jakby ktoś z michy pociągnął :lol: Może trochę przesadzam ale słychać przelewający się w sposób charakterystyczny płyn. Najczęściej chyba przy ruszaniu (może czasami przy zatrzymywaniu). Czy to moze ma jakiś związek z klimą albo innym układem? Tu znowu dźwięk wydobywa się jakby spod maski (ale do końca trudno to określić).

To na razie tyle ciekawych odkryć :wink: Pozdrawiam Was!



Pierwsze to dżwięk przypominający działanie czujnika odprowadzania oparów paliwa przy niskich temperaturach ( jakoś tak to się nazywało ) miałem to w Punto II MK FL, w Grande nie zaobserwowałem.

Drugi dźwięk przypomina zapowietrzoną nagrzewnicę, ale w Grande też się zapowietrza ???!

_________________
Grande Punto Energy 1.4 77KM listopad 2006


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205567 Wysłany: 07 Sty 2009, 00:03; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Drugi dziek odnosi sie do nagrzewnicy najprawdopodobniej (tak jak Bahama70 napisał) ...zapowietrzona

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205581 Wysłany: 07 Sty 2009, 00:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2007,
Posty: 218
Dave napisał(a):
Po przejechaniu około 300km dosłuchałem się takiego "terkotu" pochodzącego ze sporym prawdopodobieństwem z komory silnika. Terkot najwyraźniej słychać na drugim biegu przy wyższych obrotach. Jest obecny także na "trójce". Jest to taki lekki klekot czy terkot w tempie obrotów silnika. Konsultowałem to już na priv z jednym z Kolegów ale nie udało się tego wyjaśnić. Nie jest to głośne ale powiedzmy słyszalne (nawet przez pasażera, któremu o tym powiedziałem). Może przeginam i takie rzeczy są zupełnie pomijalne. No ale przecież warto zapytać


a ja dalej będę twierdził, że ten silnik tak ma... 8) coś podobnego mogę zauważyć też u siebie... ale nie zawsze... :E

_________________
Image

http://fiatpunto.com.pl/topic10306-15.html

.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205605 Wysłany: 07 Sty 2009, 07:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 06 Lis 2008,
Posty: 586
Pomógł: 1
mufc7 napisał(a):
Dave napisał(a):
Po przejechaniu około 300km dosłuchałem się takiego "terkotu" pochodzącego ze sporym prawdopodobieństwem z komory silnika. Terkot najwyraźniej słychać na drugim biegu przy wyższych obrotach. Jest obecny także na "trójce". Jest to taki lekki klekot czy terkot w tempie obrotów silnika. Konsultowałem to już na priv z jednym z Kolegów ale nie udało się tego wyjaśnić. Nie jest to głośne ale powiedzmy słyszalne (nawet przez pasażera, któremu o tym powiedziałem). Może przeginam i takie rzeczy są zupełnie pomijalne. No ale przecież warto zapytać


a ja dalej będę twierdził, że ten silnik tak ma... 8) coś podobnego mogę zauważyć też u siebie... ale nie zawsze... :E


Tak jak napisałem wczesniej, czujnik odprowadzania oparów :) Tak jakbyś patyka w szprychy or roweru wsadził :) Przed chwilą wyjechałem z garażu - -17 C też to miałem :)

_________________
Grande Punto Energy 1.4 77KM listopad 2006


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205607 Wysłany: 07 Sty 2009, 08:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Ad. 1 - wtryskiwacze
Ad. 2 - paliwo w zbiorniku
;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205622 Wysłany: 07 Sty 2009, 09:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
Bahama70 napisał(a):
...Tak jak napisałem wcześniej, czujnik odprowadzania oparów przy niskich temperaturach...

To jest bardzo możliwe. Kiedyś jak jeszcze mój Sej był na gwarancji (stare dobre czasy) próbowałem to wyjaśnić w ASO ale mechanik miał chyba trochę przytępiały słuch i nie wiedział o co kaman. Ten dźwięk jest słyszalny lepiej od strony kierowcy dlatego pasażer może go nie usłyszeć.

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205638 Wysłany: 07 Sty 2009, 10:46; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Dawid
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 03 Mar 2007,
Posty: 161
Witajcie!

Fajnie, że temat się rozwija :) Jedna korekta z mojej strony. Co prawda jeszcze nie jeździlem tym samochodem w lecie ale nie wiązałbym tych odgłosów z mrozami. Terkotanie (klekotanie czy jak tam zwał) występowało nawet kiedy było +7 stopni. Z początku przywiodło mi to na myśl... skrzynię biegów. Co jest charakterystyczne najbardziej słychać to na 2 biegu przy wyższych obrotach, natomiast kiedy przygazowałem parę razy na luzie, na postoju to tego odgłosu raczej nie usłyszalem.

Co do chupania. No dzisiaj jade sobie, puszczam gaz i lekko "chlup". No ale jesli to nagrzewnica zapowietrzona to chyba powinien byc problem z grzaniem? A nie ma. Moze to faktycznie paliwo :lol: Chociaz wtedy byloby wyraznie z tyłu.

_________________
GP 1.4 T-Jet Emotion 16v 120KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205653 Wysłany: 07 Sty 2009, 11:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
Dave napisał(a):
...najbardziej słychać to na 2 biegu przy wyższych obrotach, natomiast kiedy przygazowałem parę razy na luzie, na postoju to tego odgłosu raczej nie usłyszalem....
Bo to słychać przy większym obciązeniu silnika czyli przy przyspieszaniu. Spróbuj go przegazować przy uchylonych drzwiach. U mnie właśnie słychać najgłośniej z przerwy m-dzy błotnikiem a drzwiami. Najlepiej wieczorem jak już nie ma ruchu na ulicy i jest cisza.

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205654 Wysłany: 07 Sty 2009, 12:05; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 06 Lis 2008,
Posty: 586
Pomógł: 1
Tomo napisał(a):
Dave napisał(a):
...najbardziej słychać to na 2 biegu przy wyższych obrotach, natomiast kiedy przygazowałem parę razy na luzie, na postoju to tego odgłosu raczej nie usłyszalem....
Bo to słychać przy większym obciązeniu silnika czyli przy przyspieszaniu. Spróbuj go przegazować przy uchylonych drzwiach. U mnie właśnie słychać najgłośniej z przerwy m-dzy błotnikiem a drzwiami. Najlepiej wieczorem jak już nie ma ruchu na ulicy i jest cisza.


Po co ma słuchać przy otwartych drzwiach ? :) Chcesz żeby zamarzł ? Pisałem co to jest. NIE PRZEJMOWAĆ SIĘ :)

_________________
Grande Punto Energy 1.4 77KM listopad 2006


Góra
 Profil  
 
 
 Post #215425 Wysłany: 04 Lut 2009, 13:49; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
Możliwe że terkotanie wywołane jest rurą od wlotu powietrza o nadwozie.
Zastosowano tu gumowe połączenie , które czasem się zsuwa z mocowania plastikowej rury... wtedy stuka plastik o metal....

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #215439 Wysłany: 04 Lut 2009, 14:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
to u mnie tez ostatnio zaobserwowałem nieprzyjemny dzwiek...
takie przypoinajace własnie jak by włozył patyk miedzy szprychy albo takie ocieranie sie mokrej gumy o gume... te dwa okrelenia odnosza sie do jednego dzwieku...
dzwiek wystepuje na biegu jałowym przy temperaturach zblizonych 0 i oczywiscie podczas temp ponizej 0.
i tak mnie zastanawia czy to norma czy nie bo nigdy w żadnym samochodzie tego nie miałem... ale tez nie jeździłem wcześniej własnym dieslem...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #230953 Wysłany: 21 Mar 2009, 11:00; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 10 Lis 2008,
Posty: 7
Witam. Od stycznia jestem szczęśliwym posiadaczem GP 1.9MJ Sport, i mniej więcej od lutego tez słyszę ten dźwięk. Tak jak ktoś napisał wcześniej, pojawia się na minusowych temp ale przy 4-7 stopniach na plusie też się pojawia, czasami na 1 biegu, z reguły na 2 i bardzo rzadko na 3 ale zawsze przy ostrym przyspieszaniu. O ile to jest ten czujnik oparów paliwa, to czy ma znaczenie jakość tego paliwa?? (np że jest to paliwo zimowe np ze Statoil)?? Ale poza tym kropek sport, Bomba :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #278822 Wysłany: 23 Paź 2009, 09:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Dawid
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 03 Mar 2007,
Posty: 161
Postanowiłem powrócic do tematu odgłosów. Tym razem po przejechaniu znacznie większej ilości kilometrów. Jeśli chodzi o "chlupanie" to praktycznie ustało. Nie wiem czy to przez wyższe temperatury czy przez coś innego ale słysze je bardzo rzadko.

Jeśli chodzi o drugi odgłos to praktycznie jest bez zmian. Czy głównie na dwójce jest takie lekkie chrobotanie. Kiedyś jechałem w nocy, wyłączyłem wentylator, radio... absolutna cisza. I po wysłuchaniu tego wszystkiego skłaniałbym się do okolic skrzyni biegów. Problem w tym, że jest to mało uchwytne i kiedy powiedziałęm o obu rzeczach w ASO, wszyscy nasłuchiwali i nikt nie usłyszał :P Chrobotanie się nie powiększa ale jestem na to uczulony ponieważ w nowym Seicento miałem problem ze skrzynią biegów, która w końcu wymienili. To tyle w tym temacie :wink: Pozdrawiam

[ Dodano: 23 Paź 2009 08:40 ]
Ponownie ja :E Przy niższych temperaturach "chlupanie znowu się pojawia". ASO odpowietrzało i odpowietrzało ale twierdzi, że teraz jest wszystko OK. Niestety nadal to słychać. Tak sobie myśle czy tego odgłosu nie daje dodatkowy obieg płynu przy turbinie. Do zborniczka wyrównawczego wchodzi mała rurka ze strony turbiny. No ale to moje domysły i tak naprawdę nie wiem. Odgłos drugi - skrzynia biegów (albo sprzęgło), będziemy zaglądali do skrzyni. Trzeba poszukac przyczyn. Zainspirowała mnie jazda Fiatem Bravo (120KM) w którym panowąła absolutna cisza... Tu też ma tak być :D Pozdrowienia

_________________
GP 1.4 T-Jet Emotion 16v 120KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #304892 Wysłany: 04 Lis 2009, 11:31; 
 Temat postu: klekotanie
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Kania
Rejestracja: 30 Maj 2008,
Posty: 3
Potwierdzm w "trójce" też.
I nic samochód był w ASO, u "złotych rączek" i innych zaprzyjaźnionych "panów fachowców". Tak ma i już
Swoją drogą może odezwałby się ktoś z FIAT'a, może jast jakieś wytłumaczenie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #328616 Wysłany: 23 Sty 2010, 14:14; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 19 Lis 2007,
Posty: 142
Ja w swoim GP też ostatnio wysłuchałem ten odgłos dziwny, o którym piszecie, że to coś jakby wsadzić kijek w szprychy. Na biegu jałowym nic, dopiero jak przyspieszam, na dwójce lub trójce takie delikatne terkotanie, potem już nie słyszę bo za głośno w środku. Nic z tym nie robiłem, na razie nasłuchuje czy nie słychać głośniej.
Dajcie znać jak coś ustalicie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #328620 Wysłany: 23 Sty 2010, 14:32; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 06 Lis 2008,
Posty: 586
Pomógł: 1
Dzidek napisał(a):
Ja w swoim GP też ostatnio wysłuchałem ten odgłos dziwny, o którym piszecie, że to coś jakby wsadzić kijek w szprychy. Na biegu jałowym nic, dopiero jak przyspieszam, na dwójce lub trójce takie delikatne terkotanie, potem już nie słyszę bo za głośno w środku. Nic z tym nie robiłem, na razie nasłuchuje czy nie słychać głośniej.
Dajcie znać jak coś ustalicie.


Jużpisałem to czujnik odprowadzania oparów, działa pod obciążeniem.

_________________
Grande Punto Energy 1.4 77KM listopad 2006


Góra
 Profil  
 
 
 Post #328835 Wysłany: 24 Sty 2010, 12:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 19 Lis 2007,
Posty: 142
A wymieniałeś? Jakie koszty? Da się to naprawić czy wymieniają całe?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #329099 Wysłany: 25 Sty 2010, 10:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
Nie ma potrzeby tego wymieniać. On po prostu tak działa, że go słychać bardziej w niskich temperaturach. Już to przerabiałem w Seju.

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #335011 Wysłany: 12 Lut 2010, 11:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ostrołęka
Rejestracja: 23 Lut 2009,
Posty: 120
Pomógł: 1
Witam. Chlupanie to na 100% paliwo w zbiorniku (szczegolnie slychac jak jest go duzo) Mam tez tak w swoim.

_________________
Grande Punto 1.4 8v Energy 2008/09


Góra
 Profil  
 
 
 Post #335031 Wysłany: 12 Lut 2010, 12:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Arek
Samochód: Bravo
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BB
Rejestracja: 24 Kwi 2008,
Posty: 917
W moim przypadku odgłosy z komory silnika dochodzą jakby piłeczkę ping pong umieścić w plastikowym pudełku ona sobie tam goni i wydaje charakterystyczny odgłos ,wydaje mi sie że to z powodu dolotu powietrza do filtra ,on ma kształt eliptyczny mniej więcej i jest na zatrzaski ,jak go dotknę to się sam chyboce ,ale po dotknięciu ręką juz nie wydaje takich odgłosów ,sprawdzał to kto kiedyś czy macie tam luz ??

_________________
Bravo 1,9 120 HP Dynamic B&M + Dodatki
Blue Notturno Mica
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #389389 Wysłany: 19 Sie 2010, 23:15; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 30 Lip 2007,
Posty: 442
Dołączę się do tematu. Otóż zauwazyłem dosyć niedawno, że z silnika przy włączonej klimatyzacji dochodzi dziwny odgłos podczas przyspieszania. Takie "buczenie", gdy zdejmuję nogę z gazu, ale tylko przez chwilę. Tak jakby silnik pozostawał troszkę dłużej na obrotach (co jest logiczne), natomiast nie brzmi to jak silnik...ciężko sprecyzować. Być może wcześniej nie zauważyłem. Tak ma być, czy jestem przewrażliwiony ;) :?:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #396673 Wysłany: 17 Wrz 2010, 12:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: 360*
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Mysłowice
Rejestracja: 03 Paź 2008,
Posty: 160
Pomógł: 3
Jeżeli chodzi o dziwne dźwięki spod maski, to ja dorzucę jeden, jak się okazało, zupełnie niegroźny :)

Otóż pewnego dnia podczas każdego dodania gazu silnik wydawał jakiś dziwny, metaliczny dźwięk. Kojarzyło mi się to z dźwiękiem wypalonego katalizatora albo... z dźwiękiem silnika Wartburga :)

Okazało się, że to rura od kolektora dolotowego wypadła z zaczepu i wpadała w wibracje :)

_________________
Grande Punto 360° 1.4 77KM (2007)

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #399845 Wysłany: 28 Wrz 2010, 18:52; 
 Temat postu: Świst po uruchomieniu
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 20 Lut 2010,
Posty: 25
Witam. Od wczoraj zaobserwowałem, że przy zimnym silniku jak odpalam auto z komory silnika słychać świst, który po około 30 sekundach milknie. Nie pojawjało się to wcześniej więc zaniepokoiło mnie to. Cóż to może być?

_________________
Grande Punto Active 1.4 77KM wrzesień 2006


Góra
 Profil  
 
 
 Post #400136 Wysłany: 29 Wrz 2010, 15:38; 
 Temat postu: Re: Świst po uruchomieniu
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 06 Lis 2008,
Posty: 586
Pomógł: 1
respond81 napisał(a):
Witam. Od wczoraj zaobserwowałem, że przy zimnym silniku jak odpalam auto z komory silnika słychać świst, który po około 30 sekundach milknie. Nie pojawjało się to wcześniej więc zaniepokoiło mnie to. Cóż to może być?



pasek wieloklinowy alternatora, pasek rozrządu, rolka napinacza, alternator sporo możliwości

_________________
Grande Punto Energy 1.4 77KM listopad 2006


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO