You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 15:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 214 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #559740 Wysłany: 15 Mar 2012, 23:23; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andrzej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 15 Sie 2010,
Posty: 103
Miałem podobnie, z tym że jak swoje zgasiłem to go nie mogłem zaraz ponownie odpalić. Trzeba było czekać. Aso stwierdziło rozprogramowanie przepustnicy. Wgrali nowy soft i było ok

_________________
Fiat GP 1.4 77KM Estiva Blue&Me


Góra
 Profil  
 

 
 Post #560899 Wysłany: 19 Mar 2012, 07:51; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 01 Mar 2007,
Posty: 30
Już po problemie. Wymieniłem czujnik temperatury powietrza na kolektorze dolotowym. Problem opisany jest na innych wątkach.
W moim przypadku czujnik podawał temperaturę poniżej tej, która uruchamia wentylator. Jedynym objawem jego błędnych wskazań, to po udanej próbie uruchomienia silnika, obroty utrzymywał sie na poziomie 750 - 800, tak jak na ciepłym silniku. Nowy oryginalny BOSCH to koszt ok 200zetów.
W miejscach gdzie mogłem kupić ten czujnik rozpiętość cen wahała się do 500zetów. Zależało mi na szybkiej wymianie. "Fachowcy" oferowali mi czujniki wg specyfikacji technicznej i wielokrotnie podawali symbol inny od tego który był zastosowany u mnie. Dlatego dobrze sprawdzić jaki typ macie u siebie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #579708 Wysłany: 12 Maj 2012, 10:37; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Sanok
Rejestracja: 30 Sty 2011,
Posty: 18
Witajcie.
Mam dość podobny problem Grande Punto 2006 1.4 v8 77KM:
- checkengine świeci
- obroty falują na biegu jałowym
- przy dojeżdżaniu do krzyżówki (wrzucony luz) lubi zgasnąć

PS. [url="http://fiatpunto.com.pl/topic9442.html"]Tu[/url] chłopaki piszą o regulacji zaworów co 60 kkm a muszę przyznać, że przekopciłem z 100kkm sądząc, że są hydrauliczne.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #579737 Wysłany: 12 Maj 2012, 12:29; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Wyczyść znajdujące się na lewo od przepustnicy dwa czujniki z napisem bosh, przykręcone na torksa oraz przepustnice i jak piszą koledzy na rozgrzanym silniku na dwójce przejedź z pół km i powinno wrócić do normy :)

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #579738 Wysłany: 12 Maj 2012, 12:33; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: NML
Rejestracja: 18 Wrz 2009,
Posty: 739
Pomógł: 1
checkengine swieci to juz akurat nie ma co jezdzic na 2 z pol km...tylko podlaczyc kompa bo to moze byc cos powazniejszego


Góra
 Profil  
 
 
 Post #579791 Wysłany: 12 Maj 2012, 15:51; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Mi właśnie też świeciło checkengine, pokazując awarie czujnika o którym mówie że należy przeczyścić, czyszczenie wystarczyło, jeśli nie pomoze to wiadomo, że pozostaje tylko komp :)

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #579971 Wysłany: 13 Maj 2012, 09:49; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Sanok
Rejestracja: 30 Sty 2011,
Posty: 18
Dziękuję chłopaki za zainteresowanie!
Przyglądałem się tej przepustnicy i nie bardzo wiem jak ją przeczyścić? Należy ją wyciągnąć?

Do kompa podłączałem i dostałem coś takiego:

Cytuj:
P0101 - Intake manifold air seepage - ??czyli za dużo powietrza w kolektorze??.

P0106 - Pressure sensor - ??czujnik ciśnienia??
Wrong information of the air induction manifold. Possible anomaly on the pneumatic conenctions to the sensor or leaks in the depressure circuits, in the induction manifold and/or in the E.G.R. system.
NOTE: The sensor can be installed externally or ECU built-in.
In case of overboosted engine check the pressures and calibration since they might cause this anomaly.
The fault is intermittent. Clear fault codes, and observe for future appearance of the same fault. Dashboard warning light was activated for this fault.

P0172 - System rich ??system/mieszanka zbyt bogata??
Wrong information of the air induction manifold. Possible anomaly on the pneumatic conenctions to the sensor or leaks in the depressure circuits, in the induction manifold and/or in the E.G.R. system.
NOTE: The sensor can be installed externally or ECU built-in.
In case of overboosted engine check the pressures and calibration since they might cause this anomaly.
The fault is intermittent. Clear fault codes, and observe for future appearance of the same fault. Dashboard warning light was activated for this fault.


Zaraz pójdę do auta i poszukam czujnika o którym mówił autofan
Dzięki!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #588938 Wysłany: 10 Cze 2012, 20:28; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Puntoświr

Imię: rafał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: suwałki
Rejestracja: 05 Cze 2011,
Posty: 169
Pomógł: 1
witam opisywałem swój problem w innym dziale tego forum, ale nadal mam to samo a jest lato czy ktoś może mi przesłać na Pw lub zamieścić na forum gdzie są czujniki ciśnienia w gp ??? może warto spróbować ???


Góra
 Profil  
 
 
 Post #599707 Wysłany: 22 Lip 2012, 22:58; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Sanok
Rejestracja: 30 Sty 2011,
Posty: 18
Witajcie!
Ja wymieniłem czujnik podciśnienia w kolektorze na nowy koszt (200zł) i bez skutku!
Mam jakiś dziwny problem... wygląda tak jakby mapy benzyny i LPG się rozjechały.
Muszę też jednak sprawdzić szczelność dolotu, na co zwrócić szczególną uwagę?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #601650 Wysłany: 01 Sie 2012, 21:07; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Puntoświr

Imię: rafał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: suwałki
Rejestracja: 05 Cze 2011,
Posty: 169
Pomógł: 1
u mnie została wyczyszczona i zregenerowana listwa wtryskowa od lpg, profilaktycznie wymieniłem też filtr lpg fazy lotnej na taki z podwójnym wkładem, i jazda tym autem znów może sprawiać przyjemność :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #601808 Wysłany: 02 Sie 2012, 20:47; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Świętochłowice/Sosnowiec
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 209
Pomógł: 1
Ja mam inny problem.
Daje gaz na jakiś poziom np. 2500rpm i trzymam nogę na gazie równo w jednym miejscu, a obroty wahają się +-100rpm. Skutkuje to szarpaniem przy puszczeniu nogi z gazu i tym, że muszę np. na autostradzie puszczać co chwilę nogę z gazu, bo auto samo się rozpędza. Wymienione: kable, świece, czyszczona przepustnica z adaptacją, na kompie o błędów.

_________________
Nie Fiat + LPG ZENIT COMPACT
kiedyś było:
Fiat Grande Punto 1.4 8v 77KM Dynamic + LPG
Punto II 1.2 8V SX 60KM + LPG
Punto IIFL 1.3 16V MJTD 70KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #605035 Wysłany: 16 Sie 2012, 19:39; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: śląsk
Rejestracja: 26 Kwi 2010,
Posty: 371
Pomógł: 5
jak czytam forum to wielu ludzi boryka sie z falowaniem obrotów w silniczkach 1.3 multijet i ja takie objawy miałem i nikt nie potrafił powiedziec dlaczego mały multijet czesto po zapaleniu faluje ale chyba znalazłem przyczynę falowania obrotów :) otóż w poniedziałek byłem ale nie u cinka na programowe wyłączenie i zamknięcie zaworu egr w sofcie i w mapach sterownika auto zostało delikatnie zmodyfikowane pod wzgledem mocy i powiem wam iż od tamtego razu ani razu silnik mi nie falował czyli za falowanie odpowiedzialny jest egr ktory spaliny na wolnych obrotach wpuszcza do dolotu i komputer nie możeza bardzo wysterować dawki teraz włączam to 1000 obrotow a po paru sek 800 z groszem i nie kiwnie sie wskazówka ani milimetr jedynie przy depnięciu na hamulec to podcisnienie z serwa troszke sie podnosi ale samoczynnie widoczniez vacum pompy

_________________
Kiedy się rodziłem to płakałem a wszyscy się śmiali. Kiedy umrę to ja będę się śmiał a Wy będziecie płakali .. LOS AMIGOS


Góra
 Profil  
 
 
 Post #610124 Wysłany: 07 Wrz 2012, 07:50; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Sanok
Rejestracja: 30 Sty 2011,
Posty: 18
Przyczyna u mnie:
Nieszczelności na kolektorze ssącym - wymieniony kolektor, problem z głowy!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #640445 Wysłany: 25 Sty 2013, 11:38; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 02 Mar 2012,
Posty: 16
Witam,
przepraszam, że odkopuje temat, ale nie chcę zakładać nowego, skoro taki już istnieje.

I mnie dopłaty problemy z obrotami. Kilka dni temu pojawiły się następujące objawy:
Falują obroty, przy dojeżdżaniu do skrzyżowania potrafi zgasnąć, czasami nie reaguje na naciśnięcie pedału gazu (naciskam gaz, a obroty stoją w miejscu, auto ledwo się toczy - ponowne odpalenie auta rozwiązuje ten problem)
Pali się kontrolka "Skontroluj silnik". Po sprawdzeniu błędów pojawia się jeden - błąd nr chyba P0101: Masa powietrza nieodpowiednia.

Wczoraj wykonałem następujące czynności:
Przepustnicę wyczyściłem, tak samo wszystkie czujniki w kolektorze ssącym. Dwie rzeczy, które zauważyłem. Wąż z odmy, który wchodzi pod pokrywę zaworów jest pęknięty (zakleiłem go taśmą). Cienki wąż, który wchodzi do kolektora ssącego pod przepustnicą jest całkiem zerwany (swoją drogą jak on się nazywa, co mam powiedzieć w sklepie?). Wczoraj kontrolka jeszcze się paliła, natomiast dzisiaj rano, po przejechaniu kilku km, kontrolka zgasła. Niestety ciągle jest problem z obrotami. Jak stoję np. na skrzyżowaniu, to przez 10-15 sekund jest ok, później obroty zaczynają falować i auto gaśnie. Dzisiaj postaram się też kupić i wymienić te dwa węże. Co jeszcze mogę sprawdzić, jeśli wymiana węży nie pomoże?

_________________
Blog


Góra
 Profil  
 
 
 Post #640576 Wysłany: 25 Sty 2013, 20:57; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Świętochłowice/Sosnowiec
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 209
Pomógł: 1
1. Wymiana przewodów.
2. Jedź na parking do jakiegoś marketu i pojeździj na 1-ce bez gazu w kółko jakieś 5 km - powinno pomóc.

_________________
Nie Fiat + LPG ZENIT COMPACT
kiedyś było:
Fiat Grande Punto 1.4 8v 77KM Dynamic + LPG
Punto II 1.2 8V SX 60KM + LPG
Punto IIFL 1.3 16V MJTD 70KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #640727 Wysłany: 26 Sty 2013, 14:18; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 02 Mar 2012,
Posty: 16
skovi napisał(a):
1. Wymiana przewodów.
2. Jedź na parking do jakiegoś marketu i pojeździj na 1-ce bez gazu w kółko jakieś 5 km - powinno pomóc.


Wczoraj, jak wracałem z pracy, to znowu zapaliła się kontrolka silnika. Dziś rano wymieniłem przewody oraz ponownie wszystko wyczyściłem (w starej odmie był syf, który znowu zabrudził przepustnicę i czujniki - ehh mogłem to sprawdzić jak za pierwszy razem to czyściłem :( ). Początkowo było bez zmian, po nagrzaniu auta wykonałem punkt 2, z tą różnicą, że zrobiłem to na dwójce i przejechałem około 2km. Po tym kroku problem z obrotami zniknął :D Niestety kontrolka dalej się świeci. Na wszelki wypadek zrobiłem około 50km, w tym po autostradzie, żeby resztę tego majonezu wypalić. W poniedziałek podjadę na diagnostykę, żeby sprawdzić co ta kontrolka ode mnie znowu chce, ale tak jak pisałem wcześniej, póki co problem z obrotami zniknął.

_________________
Blog


Góra
 Profil  
 
 
 Post #640951 Wysłany: 27 Sty 2013, 10:19; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Puntoświr

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: ełk
Rejestracja: 12 Cze 2007,
Posty: 574
Pomógł: 18
kontrolka powinna zgasnąć po trzech uruchomieniach silnika o ile bląd nie jest aktywny


Góra
 Profil  
 
 
 Post #640962 Wysłany: 27 Sty 2013, 10:54; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Świętochłowice/Sosnowiec
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 209
Pomógł: 1
abel, ma rację. Poczekaj, pojeździj i zobacz.

_________________
Nie Fiat + LPG ZENIT COMPACT
kiedyś było:
Fiat Grande Punto 1.4 8v 77KM Dynamic + LPG
Punto II 1.2 8V SX 60KM + LPG
Punto IIFL 1.3 16V MJTD 70KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #641003 Wysłany: 27 Sty 2013, 13:31; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 02 Mar 2012,
Posty: 16
abel napisał(a):
kontrolka powinna zgasnąć po trzech uruchomieniach silnika o ile bląd nie jest aktywny


Masz chyba rację :D Chociaż wydaje mi się, że więcej razy musiałem auto odpalić niż te trzy razy. W każdym bądź razie, dzisiaj rano jechałem do kościoła, całą drogę bez zmian, tzn. kontrolka się świeciła, zero problemów z obrotami. W drodze powrotnej to samo, z tą różnicą, że dodatkowo migał licznik kilometrów. Pod blokiem zgasiłem auto i odpaliłem ponownie i wszystko wróciło do normy, tzn nic nie miga, nic nie świeci, obroty w porządku :D Mam nadzieję, że tak zostanie.

Podsumowując co zrobiłem:
Czyszczenie przepustnicy i czujników w kolektorze ssącym.
Wymiana przewodu odmy i przewodu podciśnienia.
Adaptacja przepustnicy polegająca na przejechaniu około 2km na drugim biegu bez dotykania gazu i sprzęgła.

_________________
Blog


Góra
 Profil  
 
 
 Post #641093 Wysłany: 27 Sty 2013, 19:15; 
 Temat postu: Re: falowanie obrotów
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 04 Cze 2011,
Posty: 3
buli21 napisał(a):
Miałem identyczny problem podczas duzych mrozów. Przyczyna usterki mógł być korek lodowy w zbiorniku paliwa, gdyz miałem mniej niż 1/4 zbiornika.
Zastosowałem pewien sposób i pomogło- temat zniknął- mianowicie przejechałem samochodem ok 500 metrów na drugim biegów na obrotach jałowych. mozna spróbować hamowanie silnikiem- obroty jałowe i jednoczesne wymuszenie ruchu pojazdu. Działa...


U mnie ten sam objaw co poprzedniej zimy, tzn. falowanie obrotów na biegu jałowym oraz kontrolka silnika. Wtedy mrozy minęły i wszystko wróciło do normy.
Zdaje się, że sposób buli2 jest znakomity na te dolegliwości bo zanim mrozy ustaną może trochę minąć, a dzisiaj 1km przejechałem i obroty na jałowym są teraz idealnie równe !!!
Chyba kropką nad i jest podczas tej adaptacji przepustnicy zhamować od czasu do czasu autko bo za pierwszy razem nie zadziałało jak nie dotykałem hamulca.

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #641204 Wysłany: 28 Sty 2013, 00:10; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Puntoświr

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: ełk
Rejestracja: 12 Cze 2007,
Posty: 574
Pomógł: 18
dzis znowu zaswiecil check i objawy takie jak brak reakcji na pedal przyspieszenia ,potrafi zgasnac na wolnych obrotach itp.
znowu czyszczenie odmy ,zdjalem przepustnice ,wyczyscilem kolektor dolotowy (kropelki wody i oleju nie za duzo ) zdjalem czujnik map sensora tez byl zasyfiony ,wymylem w denaturacie . Ta zima -18 C musi minac
mam pytanie odnosnie przewodu podcisnienia ktory idzie do kolektora ssacego ponizej przepustnicy.przewod ten przedmuchalem powietrzem podlaczylem do kolektora i chcialem sprawdzic droznosc dmuchajac w przewod ,policzki zrobily sie jak u wieloletniego puzonisty i przeplyw powietrza jest bardzo nikly zeklbym slowami naszej poslanki ze costam ,costam . probowalem drutem fi 1.5 przepchnac ale tez nie idzie .pytanie czy tak ma byc ,czy ten kanal jest pokrecony ze przepchac nie mozna ?
Auto mego kolegi robi krotsze odcinki i tego majonezu w odmie niema tyle co w moim.
gdzie szukac przyczyny powstawania tej nienawistnej mazi?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #641230 Wysłany: 28 Sty 2013, 08:05; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Świętochłowice/Sosnowiec
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 209
Pomógł: 1
Maź idzie z odmy, nic z tym nie zrobisz.

_________________
Nie Fiat + LPG ZENIT COMPACT
kiedyś było:
Fiat Grande Punto 1.4 8v 77KM Dynamic + LPG
Punto II 1.2 8V SX 60KM + LPG
Punto IIFL 1.3 16V MJTD 70KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #686583 Wysłany: 20 Sie 2013, 22:10; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 31 Paź 2007,
Posty: 237
Mam inny problem, nie mogłem znaleźć takiego tematu na forum ,więc otwieram nowy. Kupiłem 4 letnie Grande Punto, jeżdżę nim 3 dzień. Gdy było gorąco ,jeździłem z włączona klimą i wszystko było ok. Dzisiaj wyłączyłem klimę i włączyłem w czasie jazdy zwykły nawiew. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów poczułem w kabinie wyraźny smród spalin, na tyle nieznośny ,że musiałem uchylić okno. Domyślam się ,że pewnie do komory silnika dostają się spaliny, tylko jak ,jeżeli układ wydechowy nie ma żadnych przedmuchów. Znajomy mnie postraszył, że może ktoś wyciął katalizator. Co o tym myślicie, jaka może być przyczyna.Będę wdzięczny, za wszelkie sugestie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #686679 Wysłany: 21 Sie 2013, 13:15; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Świętochłowice/Sosnowiec
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 209
Pomógł: 1
A może to nie spaliny tylko grzybem Ci śmierdzi (też intensywny zapach po wyłączeniu klimy)? Jeśli występuje tylko po wyłączeniu klimy to proponowałbym zawitać to porządnego serwisu klimy na odgrzybianie, wymianę filtra pp i ozonowanie. Po takim zabiegu sprawdzisz czy dalej tak się dzieje.

_________________
Nie Fiat + LPG ZENIT COMPACT
kiedyś było:
Fiat Grande Punto 1.4 8v 77KM Dynamic + LPG
Punto II 1.2 8V SX 60KM + LPG
Punto IIFL 1.3 16V MJTD 70KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #686691 Wysłany: 21 Sie 2013, 14:09; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Puntoświr

Imię: rafał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: suwałki
Rejestracja: 05 Cze 2011,
Posty: 169
Pomógł: 1
podobno jak jest uszkodzona odma to śmierdzi wewnątrz auta spalinami, a w GP często się uszkadza radzę sprawdzić


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 214 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO