You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 08 Maj 2024, 11:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 214 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #319981 Wysłany: 24 Gru 2009, 00:25; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 25 Gru 2007,
Posty: 47
Troche sie ocieplilo i falowanie obrotow przeszlo ... ciekawe ?

_________________
grande punto 1,4 dynamic


Góra
 Profil  
 

 
 Post #320044 Wysłany: 24 Gru 2009, 12:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 06 Lis 2008,
Posty: 586
Pomógł: 1
Z tym wgrywaniem softu to prawda czy pic ? :) Pamiętam w MK II falowały mi co jakiś czas obroty, jeździłem do ASO i zawsze po kilku minutach pobytu na serwisie jak ręką odjął. Gadali coś o jakimś wgrywaniu softu i kasowali . Potem pewien serwismen powiedział mi Panie jakie wgrywanie softu ! Odepną klemy na kilka minut, potem założą przygazują do odcięcia i auto jak nowe ! To się autoadaptacją nazywało.

W Grande wgrywają soft czy wielka ściema ?

_________________
Grande Punto Energy 1.4 77KM listopad 2006


Góra
 Profil  
 
 
 Post #320404 Wysłany: 25 Gru 2009, 18:05; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 17 Paź 2009,
Posty: 108
Bahama70 napisał(a):
Z tym wgrywaniem softu to prawda czy pic ? :) Pamiętam w MK II falowały mi co jakiś czas obroty, jeździłem do ASO i zawsze po kilku minutach pobytu na serwisie jak ręką odjął. Gadali coś o jakimś wgrywaniu softu i kasowali . Potem pewien serwismen powiedział mi Panie jakie wgrywanie softu ! Odepną klemy na kilka minut, potem założą przygazują do odcięcia i auto jak nowe ! To się autoadaptacją nazywało.

W Grande wgrywają soft czy wielka ściema ?





Jeżeli u Dutkiewicza robiłeś w/w usterkę to bym się nie zdziwił, gdyby Cię skasowali za nowy soft odpinając tylko klemę. Tez jestem z Jarocina i ostatni Fiat, którym jeżdziłem do Dutka to było Seicento. Stilo, Grande - te juz serwisowałem w Pol-Car. Ceny mają praktycznie te same (na części identyczne, wg. Epera) a jakość napraw i wiedza bez porównania. Zauwaz, że u Dutkiewicza większosc rzeczy robią uczniowie. Krew mnie zalewała jak to obserwowałem.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #320409 Wysłany: 25 Gru 2009, 18:37; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 06 Lis 2008,
Posty: 586
Pomógł: 1
GrandeM napisał(a):
Bahama70 napisał(a):
Z tym wgrywaniem softu to prawda czy pic ? :) Pamiętam w MK II falowały mi co jakiś czas obroty, jeździłem do ASO i zawsze po kilku minutach pobytu na serwisie jak ręką odjął. Gadali coś o jakimś wgrywaniu softu i kasowali . Potem pewien serwismen powiedział mi Panie jakie wgrywanie softu ! Odepną klemy na kilka minut, potem założą przygazują do odcięcia i auto jak nowe ! To się autoadaptacją nazywało.

W Grande wgrywają soft czy wielka ściema ?





Jeżeli u Dutkiewicza robiłeś w/w usterkę to bym się nie zdziwił, gdyby Cię skasowali za nowy soft odpinając tylko klemę. Tez jestem z Jarocina i ostatni Fiat, którym jeżdziłem do Dutka to było Seicento. Stilo, Grande - te juz serwisowałem w Pol-Car. Ceny mają praktycznie te same (na części identyczne, wg. Epera) a jakość napraw i wiedza bez porównania. Zauwaz, że u Dutkiewicza większosc rzeczy robią uczniowie. Krew mnie zalewała jak to obserwowałem.




Możemy przybić piątkę ! Ja tam jestem persona non-grata od czasu gwarancji na moje poprzednie MK II. Chcieli mi wmówić że pęknięta chłodnica przy -25 C to moja wina !

Ja serwisuję w Książu Wlkp. Polecam dużo taniej niż Polcar, choć czasami tam po drodze też wjeżdżam.

_________________
Grande Punto Energy 1.4 77KM listopad 2006


Góra
 Profil  
 
 
 Post #321775 Wysłany: 30 Gru 2009, 00:10; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 17 Paź 2009,
Posty: 108
Bahama70 napisał(a):
GrandeM napisał(a):
Bahama70 napisał(a):
Z tym wgrywaniem softu to prawda czy pic ? :) Pamiętam w MK II falowały mi co jakiś czas obroty, jeździłem do ASO i zawsze po kilku minutach pobytu na serwisie jak ręką odjął. Gadali coś o jakimś wgrywaniu softu i kasowali . Potem pewien serwismen powiedział mi Panie jakie wgrywanie softu ! Odepną klemy na kilka minut, potem założą przygazują do odcięcia i auto jak nowe ! To się autoadaptacją nazywało.

W Grande wgrywają soft czy wielka ściema ?





Jeżeli u Dutkiewicza robiłeś w/w usterkę to bym się nie zdziwił, gdyby Cię skasowali za nowy soft odpinając tylko klemę. Tez jestem z Jarocina i ostatni Fiat, którym jeżdziłem do Dutka to było Seicento. Stilo, Grande - te juz serwisowałem w Pol-Car. Ceny mają praktycznie te same (na części identyczne, wg. Epera) a jakość napraw i wiedza bez porównania. Zauwaz, że u Dutkiewicza większosc rzeczy robią uczniowie. Krew mnie zalewała jak to obserwowałem.




Możemy przybić piątkę ! Ja tam jestem persona non-grata od czasu gwarancji na moje poprzednie MK II. Chcieli mi wmówić że pęknięta chłodnica przy -25 C to moja wina !

Ja serwisuję w Książu Wlkp. Polecam dużo taniej niż Polcar, choć czasami tam po drodze też wjeżdżam.





Totem w Ksiązu znam bardzo dobrze, również od czasu do czasu tam podjezdzam jak jest cos drobnego. A powiedz mi jak tam u nich z grubszymi sprawami np. z elektroniką, itd?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322124 Wysłany: 31 Gru 2009, 00:15; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2009,
Posty: 25
one chyba wszystkie na to chorują, mam ten sam problem, jak zaczął wariować to gasł nawet na benzynie, a wariował przy dużych mrozach,

podłączyłem kompa pod kropka i moim oczom ukazał się błąd P0351 "IGNITION COIL ”A” PRIMARY/SECONDARY CIRCUIT" tak więc pewnie pada cewka, może przewody, może świeca

narazie się uspokoiło bo mrozy puściły, zobaczymy co będzie dalej

pojechałem do ASO, a oni tradycyjnie czyszczenie i kalibracja przepustnicy, jeżeli mam to robić co 10k km to nie uśmiecha mi się to :P

_________________
ImageGrande Punto Active 1,4 8V 77KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322907 Wysłany: 03 Sty 2010, 12:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 23 Kwi 2007,
Posty: 240
rash jeśli chodzi o czyszczenie przepustnicy to Cię naciągnęli. Mam w ASO znajomego elektryka. Powiedział, że średnio 2, 3 razy na tydzień ktoś przyjeżdża z falującymi obrotami w te mrozy. Wystarczy podłączyć samochód pod kompa i zresetować parametry. Wszytko śmiga jak ta lala. Wiem bo mi też robił i bez żadnego czyszczenia przepustnicy.

_________________
Kobieta powinna traktować swojego faceta jak Psa! - dobrze nakarmić, nie drażnić i wypuszczać na wieczór....
********Grande Punto 1.4 8V*********


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322929 Wysłany: 03 Sty 2010, 13:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 06 Lis 2008,
Posty: 586
Pomógł: 1
I dodatkowo jakieś wgrywanie softu... Chyba blef.

W Książu z elektroniką chyba gorsza sprawa, tam tylko łopatologiczne serwisowanie mechaniczne. Ale są nieźli , uzdrawiają jak widziałem zawieszenia, skrzynie biegów dużo bardziej skomplikowanych aut niż Fiaty .

_________________
Grande Punto Energy 1.4 77KM listopad 2006


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322949 Wysłany: 03 Sty 2010, 14:43; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Berliozz a mi babrali 2-3 razy przy sofcie bez czyszczenia przepustnicy :) Dopiero po czyszczeniu przepustnicy i kalibracji przepustnicy zaczeło wszystko fungować jak ta lala (a było to w zimie zeszłego roku)

....a przepustnice miałem ufajdaną olejem bo mechanik przy mnie ją rozkręcał i czyścił :)

rash a może masz skopany moduł przepustnicy ?? ..i trza go wymienic ?

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #323182 Wysłany: 03 Sty 2010, 23:47; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2009,
Posty: 25
być może zaczyna się sypać dopiero moduł przepustnicy, ale komp nic nie pokazuje :/

jeżeli mówicie o zasyfionych przepustnicach to zdejmijcie wąż odmy, gwarantuje wam, że po przeczyszczeniu tego paskudztwa problemy zabrudzonej przepustnicy się na jakiś czas skończą,

sam go zdjąłem w zeszłym tygodniu, oczom moim się ukazał niezły widok, odma zakichana cała, prawie przejścia nie było, a to wszystko wraca do do przepustnicy i do kolektora ssącego, dodatkowo zasyfia wężyk podciśnienia :/

_________________
ImageGrande Punto Active 1,4 8V 77KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #323313 Wysłany: 04 Sty 2010, 16:58; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
rash tez miałem zakichaną :)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #323364 Wysłany: 04 Sty 2010, 19:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poręba/Zawiercie
Rejestracja: 23 Mar 2008,
Posty: 77
No ja też dzisiaj odstawiłem kropka do ASO z powodu falujących obrotów, jutro mam odebrac więc zobaczymy co zrobią, mam że falowanie ustanie bo ostatnio jak sie rozbujały obratu to potrafił nawet zgasnąć i to nie raz :x

_________________
MOJE GP
GP2008Dynamic+pakiet comfort czarny crossver


Góra
 Profil  
 
 
 Post #323481 Wysłany: 04 Sty 2010, 23:43; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2009,
Posty: 25
no i się doczekałem,

kropek w ASO, falowanie obrotów, do tego doszły ubytki płynu chłodniczego i to spore i wypchany bagnet poziomu oleju :P
czyżby uszczelka pod głowicą przy stanie 44k km???

jak już coś będę wiedział to dam znać

dobrze że kropka na gwarancji jest :D

_________________
ImageGrande Punto Active 1,4 8V 77KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #323528 Wysłany: 05 Sty 2010, 06:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 06 Lis 2008,
Posty: 586
Pomógł: 1
rash napisał(a):
no i się doczekałem,

kropek w ASO, falowanie obrotów, do tego doszły ubytki płynu chłodniczego i to spore i wypchany bagnet poziomu oleju :P
czyżby uszczelka pod głowicą przy stanie 44k km???

jak już coś będę wiedział to dam znać

dobrze że kropka na gwarancji jest :D


Pewnie odma zamarzła.

_________________
Grande Punto Energy 1.4 77KM listopad 2006


Góra
 Profil  
 
 
 Post #326131 Wysłany: 14 Sty 2010, 01:43; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 13 Sty 2009,
Posty: 2
Tymi obrotami chyba nie trzeba się przejmować. Może to jest kwestia wahań napięcia w instalacji. Niektóre "mądre" saochody zwiększają obroty przy włączonych wielu odbiornikach elektrycznych, aby doładować lepiej akumulator. Ale to chyba nie w tych pojazdach, o których piszemy. No i żeby te obroty były większe, ale nie falowały. U mnie naprawili na początku użytkowania Linei, teraz po roku znów to widzę przy włączeniu np. grzania szyby.
Ale w Polonezie przerabiałem też ten problem na zimnym silniku i to nie była kwestia kilkuset obr/min ale kilku tysięcy, to było raczej trzymanie wysokich obrotów (a nie falowanie) po wrzuceniu na luz.
Poza tym w Linei mam jeszcze nagminnie komunikat "awaria airbaga" podczas uruchamiania silnika w niskiej temperaturze. A więc też wybitnie to świadczy o nadgorliwości systemu z poodu wahań napięcia.
Po prostu jest to wszystko nie dopracowane informatycznie, może ci ludzie nie czują tak dobrze mechaniki i elektryki.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #326465 Wysłany: 15 Sty 2010, 20:06; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2009,
Posty: 25
odma, wtrysk 3 cylindra, i przetarty waż

tyle zrobili

chwilowo jest dobrze :D zobaczymy jak będzie po nocy :P

_________________
ImageGrande Punto Active 1,4 8V 77KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #328632 Wysłany: 23 Sty 2010, 15:10; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wielkopolska
Rejestracja: 20 Paź 2007,
Posty: 100
Witam,

niestety i mnie dopadły falujące obroty( zakres 600-1200 Rpm) gaśnięcie silnika na biegu jałowym, co gorsza samochód momentami w ogóle nie reaguje na pedał gazu... tak więc widzę, że sporo ludzi ma tego rodzaju problem...

rash o jakim wężu mówisz? o tej odmie właśnie?

_________________
Było: GP 5d 1,4 8v Active + pakiet Comfort, czarny Crossover

Jest: GP 3d SPORT 1,9 MultiJet, czerwony


Góra
 Profil  
 
 
 Post #328831 Wysłany: 24 Sty 2010, 12:16; 
 Temat postu: Falowanie :)
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Radom
Rejestracja: 02 Cze 2009,
Posty: 11
Mnie też dopadło, ale już naprawione na gwarancji, przebieg ok. 8700 km.
Falujące obroty po rozgrzaniu silnika oraz gaśnięcie.
Wgranie softu regulacja, strojenia. Teraz jest ok. Obroty spadają tak do 600 ale zaraz szybciutko wracają do normy. Temperatua -16 :).
Naprawiający ASO w Radomiu. Pewnie za rok będzie to samo ;)

_________________
1.2 65 Estiva Blue&Me 2009


Góra
 Profil  
 
 
 Post #328959 Wysłany: 24 Sty 2010, 19:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wielkopolska
Rejestracja: 20 Paź 2007,
Posty: 100
czyli widzę, że zmiana softu nie przynosi całkowitego rozwiązania problemu...i mnie w dodatku świeci się na pomarańczowo kontrolka silnika... zgłoszę się z tym do ASO zobacze co mi powiedzą...

_________________
Było: GP 5d 1,4 8v Active + pakiet Comfort, czarny Crossover

Jest: GP 3d SPORT 1,9 MultiJet, czerwony


Góra
 Profil  
 
 
 Post #329061 Wysłany: 25 Sty 2010, 00:12; 
 Temat postu:
Witam.
U mnie podobnie, przy probie wyrzucenia na luz obroty spadaja do ok 500 lub nizej i zaraz choc nie zawsze wracaja do ok 1100 porem 800. Jak nie zalapie to potrafi calkowicie zgasnac. Nie zapala sie zadna kontrolka. Serwis zamowil jakis czujnik... podcisnienia (???), ponoc zamarzl w tych mrozach. Na luzie obroty nie faluja, trzyma...Prz gazowaniu na postoju wszystko OK. Tylko w czasie jazdy jest problem.


Góra
  
 
 
 Post #329244 Wysłany: 25 Sty 2010, 20:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Las
Rejestracja: 12 Lis 2009,
Posty: 316
Pomógł: 2
mam to samo , jutro zadzwonie do aso zobacze co powiedza, zrobie z tym chyba wraz z wymiana oleju w marcu ( kropek bedzie miał rok)

_________________
FIAT GRANDE PUNTO 1,4 8V DYNAMIC CZERWONY SKA


topic19004.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #329697 Wysłany: 27 Sty 2010, 10:04; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Inowrocław
Rejestracja: 04 Lis 2007,
Posty: 9
Witam wszystkich. Mam ten sam silniczek w Linei. U mnie problem nastąpił po 38 tyś. km. Czyszczenie przepustnicy w serwisie pomogło natychmiast. Dodam, że falowanie było niezależne od temperatury. Dowiedziałem się przy okazji (zabrałem na przegląd do ASO zgrzewkę browarka hehe), że przewód gumowy odmy mam do wymiany bo zniszczyła go temeperatura. Oczywiście wymiana nie podlega gwarancji a poza tym ten typ tak ma :) ale ze względu na browarek wymieniono mi za free. Zaprzyjaźnić się z ASO - bezcenne :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #330074 Wysłany: 28 Sty 2010, 12:33; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wielkopolska
Rejestracja: 20 Paź 2007,
Posty: 100
a próbował ktoś zamontować jakiś odstojnik do tych drobinek oleju, co by się ta przepustnica nim nie paprała?? może da się to jakoś załatwić...co o tym myślicie?

_________________
Było: GP 5d 1,4 8v Active + pakiet Comfort, czarny Crossover

Jest: GP 3d SPORT 1,9 MultiJet, czerwony


Góra
 Profil  
 
 
 Post #330349 Wysłany: 28 Sty 2010, 23:53; 
 Temat postu: U mnie to samo... wrr
Offline
Forumowicz

Miejscowość: łódź
Rejestracja: 28 Sty 2010,
Posty: 4
silnik 1.4 v8 77 km. Auto miało ledwo pół roku 5000 km i pierwsze widoczne objawy. obroty na jakie 700 spadek do 500 i nagle skok do 1200. czasem bez skoku bo gaśnie. Niezależnie czy instalacja obciążona jest światłami,ogrzewaniem itp. Jedną wizytę w Serwisie mam za sobą... po przejechaniu 500km powróciło. Zatem moge od razu powiedzieć ze nowy soft i przeczyszczenie przepustnicy nie pomaga. Usterka wróciła. Jeśli komuś to w końcu naprawią napiszcie co zrobili podsunę chłopakom pomysła.
Podejrzewam ze temperatura powoduje zawiechę centralki zwróćcie uwagę na datę pojawienia się postów równo z pierwszymi - 20 stopni. Zatem spieszcie się do serwisów żeby jeszcze móc ztestować auto na mrozie.
To musi byc jakaś wada fabryczna. Bo latem stojąc na światłach zauważyłam coś co teraz było widoczne jak usterka powracała. Falowanie obrotów jest cykliczne, i latem w tym samym cyklu było czuć takie delikatne zawibrowanie nierównej pracy silnika. Jeśli to co napisałam było zawiłe to opis nr 2 jak się trzyma recę na kierownicy to takie delikatne mrowienie. Nie powinno tak być.

[ Dodano: 28 Sty 2010 22:53 ]
Markoni napisał(a):
Tymi obrotami chyba nie trzeba się przejmować. Może to jest kwestia wahań napięcia w instalacji. Niektóre "mądre" saochody zwiększają obroty przy włączonych wielu odbiornikach elektrycznych, aby doładować lepiej akumulator.


PS: u mnie zrobię radio off, ogrzewanie na zero, dmuchawa na zero, ogrzewania tylnej szyby nawet nie użyje.... a obroty falują. To jest cholernie irytujące biorąc pod uwagę ze jest to cholera nowe auto.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #330358 Wysłany: 29 Sty 2010, 00:14; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2008,
Posty: 353
U mnie też sie pojawiło we wtorek przy -18 falowanie obrotów, ale wziąłem auto na szybką przejażdżkę max 150km/h i trochę go przegoniłem, potem jak ręką odjął.
Nie byłem z tym w serwisie, bo widzę że niema sensu.

_________________
" Tylko umiejętność hamowania upoważnia Cię do prędkości "


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 214 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO