You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 10:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 988 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #211588 Wysłany: 24 Sty 2009, 14:46; 
 Temat postu: Stukające zawieszenie z przodu. UWAGA!!!
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 05 Lis 2008,
Posty: 594
Proszę moderatorów o nie usuwanie i podwieszenie tego wątku.

Otóż, jak widzę nie jestem sam ze stukami w przednim zawieszeniu.
Prosiłbym aby każdy, kto ma taki problem wpisał się poniżej.
Jeśli jest to wada fabryczna to trzeba naciskać na Fiat Auto Poland.
Prosiłbym o wpisanie:
- jak naprawiono usterkę (jeśli naprawiono) i czy problem nadal istnieje,
- miesiąc i rok produkcji auta,
- adres serwisu gdzie odbyła się naprawa.

Mam nadzieję, że wszystkie zebrane dane pomogą w wystosowaniu stanowiska nie serwisu a użytkowników do Fiata jak również do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Zacznę od siebie:
- usterki nie usunięto lecz stwierdzono stuki w przednim zawieszeniu- zawieszenie na badaniu jest ok;
- produkcja auta lipiec 2008, użytkowane od listopada 2008;
- ASO Fiat Motorpol Legnica, woj dolnośląskie;

Wszystkim dziękuję i obiecuję informować o postępach.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #211704 Wysłany: 24 Sty 2009, 22:32; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lidzbark Warm.
Rejestracja: 15 Lis 2008,
Posty: 40
- wymiana po 1000km łącznika stabilizatora i lewego amortyzatora -> problem zniknął na pareset km po czym wrócił (dalej tylko stuki z lewej strony słyszalne)
-produkcja auta wrzesień 2008 jak dobrze znalazłem w papierach :roll:, auto użytkowane od 25 listopada 2008;
-ASO FIAT RESMA Olsztyn, woj, warm-mazurskie;

_________________
GP Estiva Blue and Me MY 2008 Exotic 1.4 8V 77KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #211776 Wysłany: 25 Sty 2009, 01:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 30 Wrz 2008,
Posty: 87
MiSiOn popieram ten wątek. Moje auto jest dopiero umówione w ASO. Trzeba by uściślić dźwięki dochodzące z naszych zawieszeń. U mnie przednie zawieszenie na małych dziurach "dobija", tak jakby amortyzator był za krótki, dźwięk jest głuchy i przypomina uderznie metal-metal. Dodatkowo z prawej strony na garbach wali jakby coś się oderwało. Huk niesamowity. Całe przednie zawieszenie trzeszczy przy pionowych ruchach nadwozia.

Proszę zwrócić też uwagę na coś innego - zakręt 90 stopni, "tarka, czyli poprzeczne garby na asfalcie, sucha nawierzchnia, prędkość 30 - 40 km/h i robię bączka. Tył wyprzedza przód. Auto wogóle nie trzyma się drogi. Podskakuje sobie beztrosko. Oczywiście przy przejeżdżaniu po garbach huk z zawieszenia przód i tył. Auto na razie stoi, boję się nim jeździć.

Wersja MY 2008 blue&me, kupiony w październiku 2008, przebieg ok. 1600 km.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #211780 Wysłany: 25 Sty 2009, 01:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 05 Lis 2008,
Posty: 594
Szumen, :shock:

dokładnie takie objawy

oj oj :thumbdown:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #211812 Wysłany: 25 Sty 2009, 11:29; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: wlkp
Rejestracja: 19 Gru 2008,
Posty: 87
Auto kupione 20.12.2008 werjsa 1,4 B&M.
Jutro jadę do ASO usunąć odgłosy z lewej strony auta , wstępnie zdiagnozowano mocowanie górne amortyzatora, rzeczywiście słychać mocniej z lewj strony i roznosi się po całym aucie ten hałas.
Zobaczę jakie będą efekty po wymianie,poinformuję o efektach.
Jak pisałem w innym wątku zdiagnozowlai to bardzo szybko czy to jest to zobaczymy.

_________________
GP - 2008 - Blue&Me - 5d - szary chemical - 1.4


Góra
 Profil  
 
 
 Post #211819 Wysłany: 25 Sty 2009, 12:24; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Panda
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Sieradz
Rejestracja: 15 Paź 2007,
Posty: 3936
widzę, że takie problemy mają wersję Blue@Me, chociaż to nic nie ma do rzeczy- znowu może jakaś awaryjna partia :/

_________________
Jest :)
Fiat Panda Easy 1.2 8v 69KM
Dacia Logan MCV Laureate 0.9 TCe 12v 90KM
było :/
Fiat Punto Sporting 1.2 16v 80KM
Fiat Bravo Dynamic Sport 1.4 T-Jet 16v 120KM
Fiat Seicento Sound almost Sporting 1.1 8v 54KM
Suzuki SX4 Comfort 1.6 16v 120KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #211825 Wysłany: 25 Sty 2009, 12:48; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Zbrosławice
Rejestracja: 21 Sty 2009,
Posty: 34
Moje autko jest od czwartku w serwisie. Ponoc mają to naprawić do poniedziłku. Ponoć poduszki amrtyzatorów do wymiany są. Auto kupione 10 grudnia 2008r. Wersja estiva. Czekam do poniedziałku czy faktycznie jest zrobione. Ale z tego co widze to wygląda mi że jest jakas wadliwa partia aut no i niestety padliśmy jej ofiarą.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #211841 Wysłany: 25 Sty 2009, 13:24; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 25 Sty 2009,
Posty: 6
Mam te same problemy z moim Grande czyli stuki dochodzące z przedniego zawieszenia w szczególności z lewej strony. Ponadto wyczuwalny luz na lewym kole (trzymając górną część koła i poruszając nim w kierunku od siebie i do siebie). Auto kupiłem w listopadzie 2008 r. (wyprodukowane w sierpniu) silnik 1.4 8V wersja Estiva blu@Me. Pojadę z tym do ASO. Potem napiszę co stwierdzili.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #211844 Wysłany: 25 Sty 2009, 13:29; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Hajnówka
Rejestracja: 27 Mar 2008,
Posty: 2216
Pomógł: 5
problem dotyka coraz więcej userów.Czyżby w 2008 roczniku coś przekombinowali z zawieszeniem i zaczęli stosować jakieś tańsze zamienniki :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #211848 Wysłany: 25 Sty 2009, 13:34; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Szumen na tarce to chyba każdy samochód tak sie bedzie zachowywał ...o ile dobrze zrozumiałem opis zjawiska. Skret o 90 st. przednie koła więc ustawione są wzdłuż nierówności a tylne w poprzek. Nierówności blokują tor jazdy przednich kół powodując zacieśnianie zakrętu.

[ Dodano: Nie Sty 25, 2009 12:34 pm ]
A swoją droga ...czyżby nowa choroba wieku......dojrzałego ?? :-)

...eh ten FIAT :(

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #211851 Wysłany: 25 Sty 2009, 13:43; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Panda
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Sieradz
Rejestracja: 15 Paź 2007,
Posty: 3936
Yoka napisał(a):
czyżby nowa choroba wieku......dojrzałego

reumatyzm go bierze :? :wink:

_________________
Jest :)
Fiat Panda Easy 1.2 8v 69KM
Dacia Logan MCV Laureate 0.9 TCe 12v 90KM
było :/
Fiat Punto Sporting 1.2 16v 80KM
Fiat Bravo Dynamic Sport 1.4 T-Jet 16v 120KM
Fiat Seicento Sound almost Sporting 1.1 8v 54KM
Suzuki SX4 Comfort 1.6 16v 120KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #211858 Wysłany: 25 Sty 2009, 13:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 05 Lis 2008,
Posty: 594
Moje pismo gotowe. Kilka stron jechania po Fiacie. Jutro wysyłam i czekam na odpowiedź..
Wypełniłem też formularz na stronie UOKiK
http://www.uokik.gov.pl/pl/ogolne_bezpieczenstwo_produktow/informacje_dla_konsumentow/zgloszenie_niebezpiecznego_produ/

:evil:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #211861 Wysłany: 25 Sty 2009, 14:15; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Oserwuje że te stuki dotyczą GP MY2008 ciekawa sprawa bo prędzej większość nie narzekała na zawieszenie, ewentualnie na to, że jest trwarde. Albo coś zmienili, konstrukcyjnie w co wątpie, albo dostawcę lub wykonano serię wadliwych części. MiSiOn dopisz tam jeszcze te beznadziejne spryskiwacze.
Wyczytałem czytając opinie o Oplu Corsie D (ta sama płyta podłogowa), że też pojawiają sie stuki w tylnym zawieszeniu i również pomaga smarowanie mocowań amortyzatorów. Problem ten dotyczący GP poruszano w innym wątku.

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #211862 Wysłany: 25 Sty 2009, 14:23; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Zbrosławice
Rejestracja: 21 Sty 2009,
Posty: 34
MiSiOn proszę jeszcze dopisać do tego pisama jeśli można stuki w tylym zawieszeniu.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #211884 Wysłany: 25 Sty 2009, 15:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 05 Lis 2008,
Posty: 594
morfi82d napisał(a):
MiSiOn proszę jeszcze dopisać do tego pisama jeśli można stuki w tylym zawieszeniu.


Pismo, które napisałem jest w mojej sprawie- dotyczy konkretnego auta. Mogę dopisać taką wzmiankę na końcu, jednak jako nie występującą w moim przypadku- nie ma śladu o zgłaszaniu tej usterki. Planuję zebrać użytkowników z tego forum co mają problem z przednim zawieszeniem i napisać jedno pismo od wszystkich. oczywiście nie zaszkodzi jak każdy się posili i naskrobie co go boli do Fiata. Dodatkowo proszę Was zgłaszajcie te stuki na UOKiK. Tam jest zgłoszenie- link w poście wyżej. Jak sprawa się nagłośni to są większe szanse na powodzenie.

Zainteresowanym mogę przesłać plik z pismem na maila.
Uwzględniłem w nim:
- spryskiwacze przednie,
- dziury w nadkolach,
- parujące tylne lampy,
- stuki z przodu,
- stuki z tyłu teraz dopiszę.

Proszę Was (oczywiście kto ma chęć) napiszcie do mnie na priv dane jak na początku tematu. Dziś wieczorem powinienem mieć gotowe pismo do Fiata tzw zbiorowe z żądaniem podjęcia działania w sprawie stuków i reszty.

POZDRAWIAM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #211925 Wysłany: 25 Sty 2009, 18:01; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
MiSiOn a w jaki sposób dziura w nadkolach jest niebezpieczna dla uzytkujacego ?? To samo tyczy sie parujących tylnych reflektorów :)

Reszta oki .....powodzenia może wam sie uda coś wyszarpać dzięki UOKiK :)

Tak dla ścisłosci dodam, że stuki w tylnym zawieszeniu pojawiały się we wcześniejszych modelach.

To chyba juz teraz wiadomo o co chodziło z promocją na GP Blue&Me :)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #211940 Wysłany: 25 Sty 2009, 18:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 05 Lis 2008,
Posty: 594
Yoka,

Dziury w nadkolach nie wpływają na bezpieczeństwo, ale poprzez nie do komory silnika dostaje się syf, brud a to nie ma korzystnego wpływu na elementy znajdujące się w silniku. Poza tym dowodzi to, że Fiat ma w poważaniu kupujących i mimo 3 roku produkcji nie pokusił się o jakieś rozwiązanie. A metody naprawy tego w ASO to robota chałupnicza.

Parujące tylne lampy. 3 lata produkcji i żadnych zmian. A mówi się, że lepiej kupić auto nie od razu jak wchodzi na rynek bo późniejsze wersje będą miały wyeliminowane choroby wieku dziecięcego. Ot takie niby pierdoły ale cholernie ważne.

Co do promocji Estivy to nie sądzę, że z tym wiąże się stan elementów. Moim zdaniem któryś z elementów zmienił dostawcę. Problem w tym, że to oni mają sygnał od konsumentów i ich zasranym obowiązkiem jest się tym zająć. Na dzień dzisiejszy nie wiem co to stuka. Może jakaś pierdółka, a może coś co przy 130km/h na autostradzie mi się rozsypie a ja powędruję w najlepszym przypadku w pole bądź do rowu.

Jeszcze jedno. Ja widzę, że dużo było wypowiedzi na temat stukającego czegoś z przodu. Jak jest możliwość przyciśnięcia grupowo producenta to większość milczy (nie piję teraz do kogokolwiek osobiście), a w pojedynkę gorzej jest coś zdziałać.

Yoka, korzystałeś podczas swojej przygody z Fiatem z niezgodności towaru z umową, bądź z jakichś mocniejszych form nacisku na FAP?[/b]


Góra
 Profil  
 
 
 Post #211951 Wysłany: 25 Sty 2009, 19:12; 
 Temat postu: Stuki w zawieszeniu
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 29 Maj 2007,
Posty: 23
Witam, zakupiłem nowe Grande w sierpniu 2008r - Ganinex Pszczyna.
Mam ten sam problem, ciągłe stuki w zawieszeniu, ostatnio nawet podczas pokonywania łagodnych nierówności a o garbach i dziurach drogowych już nie wspomnę.
Mogę się także podpisać pod takowym pismem bo już mnie szlag trafia gdy jadę bez włączonego radia! Nie wiem co tak stuka ale to FIAT powinien zająć się takimi usterkami. Przyłączam się do wszystkich, którzy mają ten sam problem.

Robert


Góra
 Profil  
 
 
 Post #211953 Wysłany: 25 Sty 2009, 19:15; 
 Temat postu: Re: Stuki w zawieszeniu
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 05 Lis 2008,
Posty: 594
Robert

Byłeś z tym w ASO? Coś stwierdzili?

Im więcej Nas tym lepiej!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #211959 Wysłany: 25 Sty 2009, 19:24; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 29 Maj 2007,
Posty: 23
Byłem już w dwóch ASO. W jednym przesmarowali przewody, podokręcali jakieś osłony i tyle, a w drugim koleś dokręcił nadkole bo stwierdził, że było luźne. STUKI SŁYCHAĆ NADAL! Jutro dzwonię do Ganinexu raz jeszcze!!!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #211973 Wysłany: 25 Sty 2009, 19:47; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Zbrosławice
Rejestracja: 21 Sty 2009,
Posty: 34
Kurcze nie rozumie takiego podejscia FIATA do klienta. Ważne żeby sprzedać i tyle-a co potem już sie dzieje to w czterech literach mają. Jutro zobacze czy coś naprawili. Oby tak, bo już trace cierpliwość. Teraz mam to bravo zastępcze i pomino ogromnych kół na niskim prfilu nic nie stuka-ogólnie auto super. I się dziwie że do grande tak podchodzą-byle sprzedać. Popieram wszystkich, którym zależy na przyciśnięciu fiata pod ścianę, żeby cos z tym zrobili. Jak dalej będzie mi to stukać to pisze tak samo pismo do FIATA.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #212004 Wysłany: 25 Sty 2009, 21:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 05 Lis 2008,
Posty: 594
pismo od dziś dostępne tylko na priv.

8)


Ostatnio edytowany przez MiSiOn, 26 Sty 2009, 09:56, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #212009 Wysłany: 25 Sty 2009, 21:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 17 Sie 2008,
Posty: 212
MiSiOn Popieram w 100% !!
Piątkowa wizyta w salonie z powodu parującej tylniej lampy - oczywiście odpowiedż "Ten typ tak ma " i oczywiście możemy Panu odpłatnie to wymienić , ale będzie dalej tak samo .
Podejście Fiata do klienta żenujące :!: :!: :!: :!:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #212015 Wysłany: 25 Sty 2009, 21:28; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
MiSiOn napisał(a):
Yoka,

Dziury w nadkolach nie wpływają na bezpieczeństwo, ale poprzez nie do komory silnika dostaje się syf, brud a to nie ma korzystnego wpływu na elementy znajdujące się w silniku. Poza tym dowodzi to, że Fiat ma w poważaniu kupujących i mimo 3 roku produkcji nie pokusił się o jakieś rozwiązanie. A metody naprawy tego w ASO to robota chałupnicza.


Jeśli nie wpływają na bezpieczeństwo to po co pisać o tym do UOKIK ??
Fakt faktem dilerzy sami starają sie wyeliminować ten problem zaklejając te dziury. Sam tez miałem dwa razy zaklejane bo jest to wkurzajace. Dla FIATA nie ma tego problemu - widać tak ma być konstrukcyjnie i tyle. Nie docenia jednak syfu panującego na polskich drogach :)
...ale czy ma sens biegać z tym do UOKIK?
Chodzi mi o to aby przed UOKiK wykazać, że jest to produkt niebezpieczny ...a nie wylewać przed nim żale, jaki on zły, nie dobry i jak sie nam nie podoba. Jak się napisze list jak bardzo nam się produkt nie podoba w sposób emocjonalny gdzie tylko cześć pisma dotyczyć będzie niebezpiecznych wad a reszta niedoróbek jakościowych niewpływających na bezpieczeństwo UOKiK może pomyśleć, że jesteś klientem któremu się zakup po prostu nie spodobał i szuka dziury w całym. Konkretnie trzeba wykazac tylko te elementy które faktycznie mogą zagrażać uzytkownikowi a nie wypisywać eleboratu o tym, "gdzie co zauważyłem nie tak a wydałem na to 40 tys zł. SKANDAL !!!"

MiSiOn napisał(a):
Parujące tylne lampy. 3 lata produkcji i żadnych zmian. A mówi się, że lepiej kupić auto nie od razu jak wchodzi na rynek bo późniejsze wersje będą miały wyeliminowane choroby wieku dziecięcego. Ot takie niby pierdoły ale cholernie ważne.


Tu bym się nie zgodził, z tym że jest to w ogóle wada konstrukcyjna. Z tego co zauważyłem nagminnie zaparowane są tylko u paru osób.
Wadliwe natomiast są przednie reflektory które się wypalają ....niektórzy z Was z Estiv już to mają zapewne .... z tym, że o tym tak samo można napisac jedynie do FIATa :)


MiSiOn napisał(a):
Co do promocji Estivy to nie sądzę, że z tym wiąże się stan elementów. Moim zdaniem któryś z elementów zmienił dostawcę. Problem w tym, że to oni mają sygnał od konsumentów i ich zasranym obowiązkiem jest się tym zająć. Na dzień dzisiejszy nie wiem co to stuka. Może jakaś pierdółka, a może coś co przy 130km/h na autostradzie mi się rozsypie a ja powędruję w najlepszym przypadku w pole bądź do rowu.


Zauważ, że o tym piszą jedynie (narazie !!!!!) klienci promocyjnych Estiv. Nie ma Dynamiców, nie ma Fresh'ów, Activów czy Emotionów :)
Mozliwe, że partia samochodów miała zamontowane wadliwe elementy wiec zostałą pchnięta na 3 rzedny rynek (czyt. polski) z którym kłopotów nie będzie :) Dodali duzą promocje .....i sprzedaż ruszyła :)
Argumentem obalającym tą teze będzie pojawienie się innego uzytkownika modelu 2008 któremu bedzie stukało zawieszenie przednie a który nie bedzie miał Estivy tylko inny pakiet wyposażenia.

MiSiOn napisał(a):
Jeszcze jedno. Ja widzę, że dużo było wypowiedzi na temat stukającego czegoś z przodu. Jak jest możliwość przyciśnięcia grupowo producenta to większość milczy (nie piję teraz do kogokolwiek osobiście), a w pojedynkę gorzej jest coś zdziałać.


Mi nie stuka nic w zawieszeniu. Większe kłopoty z samochodem właściwie się skończyły jakiś czas temu. Czekam wiosny aby zgłosić wypalone reflektory przednie...pzoa tym nic wiecej złego się narazie nie dzieje.
Kłopoty serii produkcyjnej z 2006-2007 z pukaniem z przodu dotyczyła zupełnie innej czesci. Chyba zostało (z tego co widze) to wyeliminowane przez producenta. W końcu jeżdzę na 4 przekładni kierowniczej :D

MiSiOn napisał(a):
Yoka, korzystałeś podczas swojej przygody z Fiatem z niezgodności towaru z umową, bądź z jakichś mocniejszych form nacisku na FAP?[/b]


Dwa razy tylko nacisnełem na FAP - kiedy poszło o akumulator, oraz kiedy poszło o reflektory przednie.

Z akumulatorem było tak, że ASO powiedziało mi, że mam za duzo odbiorników elektrycznych w aucie i przez to akumulator siada. Szkoda tylko, że to "mądre" ASO "AUTO-HIT" Tychy nie zauważyło, że samo mi zamontowało te odbiorniki, które w dodatku polaceło mi je do zamontowania. Zgłosiłem to do FAPu. FAP nie był skory do działania wobec dilera, aczkolwiek przygoda sie skończyła dobrze, ze względu na to że wymieniłem ASO na GANINEX w Pszczynie (zresztą z błogosławieństwem FAP) :-) Sami mi w Ganinexie zaproponowali wymianę aku na gwarancji :)

Z reflektorami było natomiast tak, że do FAPu złozyłem odwołanie na to, iż nie uznano za wadę podlegającą naprawie gwarancyjnej wypalkanie się luster przednich reflektorów. Odwołanie zostało pozytywnie rozpatrzone. Odwołanie składałem przez zieloną linię
Argumenty oparte były na stanie faktycznym, przy wykorzystaniu perswazji słownej :D :D :E

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #212016 Wysłany: 25 Sty 2009, 21:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jaworzno
Rejestracja: 20 Lis 2008,
Posty: 230
:salut:

Przyznaję MiSiOn ... pełen profesjonalizm.

To mi się podoba ;)

_________________
Grande Punto 1.4 8v 77KM Estiva Blue&Me


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 988 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO