You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 23 Kwi 2024, 14:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #217272 Wysłany: 09 Lut 2009, 19:57; 
 Temat postu: Jakość GP a kraj na rynek którego trafia
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice/Siedlce/Birmingham UK
Rejestracja: 09 Lut 2009,
Posty: 568
Dzieki Michal_0603. Czyli mam rozumiec, ze moja wersja, ktora byla robiona na rynek austriacki nie powinna miec tego problemu??


Góra
 Profil  
 

 
 Post #217277 Wysłany: 09 Lut 2009, 20:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
Cytuj:
Dzieki Michal_0603. Czyli mam rozumiec, ze moja wersja, ktora byla robiona na rynek austriacki nie powinna miec tego problemu??

Witaj,
jeśli jest wyprodukowana w 2008 roku to mogą być problemy, ale nie muszą. Ogólnie stuki występija w samochodach wyprodukowanych w 2008 roku zwłaszcza estiva i estiva blu& me. W innych też, ale w mniejszym stopniu. Kolega Michal_0603 posiada samochód wyprodukowany w 2006 roku. W tym czasie nawet nie słyszano o takich dolegliwosciach. W 2008 roku fiat zmienił dostawce części zawieszeń i dlatego są kłopoty.

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #217303 Wysłany: 09 Lut 2009, 20:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 17 Sie 2008,
Posty: 212
Yacek przejedż się do serwisu i zobacz ile stoi gp z 2006 z piskami i trzeszczeniami , byłem dziś w ASO i sam widziałem 2 gp z 2006 i jeden z 2007 luty , z kartką za szybą , pisi przedniego zawieszenia :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #217317 Wysłany: 09 Lut 2009, 21:20; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
Michal_0603 napisał(a):
ile stoi gp z 2006 z piskami i trzeszczeniami , byłem dziś w ASO i sam widziałem 2 gp z 2006 i jeden z 2007 luty , z kartką za szybą , pisi przedniego zawieszenia

czyli wg Ciebie kazdego to może spotkać. Nie masz pewności że te samochody przy sprzedaży przeznaczone były na rynek polski.Poza tym przy produkcji tasmowej samochodu nikt nie oznacza go, że ten model "pójdzie" do Polski i dajemy tu gorsze części. Stuki, trzeszcznie, piszczenie, to typowe niedomagania zawieszenia. Dopaść mogą każdy samochód. Gorszy ból wtedy kiedy jest to nowe auto z salonu, ale wtedy działa gwarancja. U Ciebie akurat po 60 tyś nic nie stuka, ale głowy pewnie nie dasz czy nie pojawią się po przejechaniu 70 tyś.

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #217318 Wysłany: 09 Lut 2009, 21:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 17 Sie 2008,
Posty: 212
Yacek i tutaj się mylisz . Auta są produkowane na przeznaczony RYNEK , i na Polskę są gorsze rzeczy ( typu wypełnienie siedzeń , czy plastiki gorszej jakości )


Góra
 Profil  
 
 
 Post #217320 Wysłany: 09 Lut 2009, 21:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
Ostatnio były zapisy na zwiedzanie fabryki fiata w Bielsku. Może jak byś tam był i zobaczył taśmę produkcyjną organoleptycznie, porozmawiał z załogą, to bys zmienił zdanie. Przy okazji tez dowiedziałbyś się czy do Twojego samochodu można doprogramować reflektory przeciwmgielne , blue&me czy tempomat , tak żeby było jak w oryginale przy pierwszym montażu. I zapytał o ewentualne koszty. Chyba byś się zdziwił?

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #217328 Wysłany: 09 Lut 2009, 21:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 17 Sie 2008,
Posty: 212
Poniżej zamieszczam dwa screeny z programu Microcat :
Najpierw samochód ,który został wyprodukowany (obszar D "Niemcy")
Image

A teraz samochód wyprodukowany na obszar polski :
Image


I tak samo mają Fiaty , są produkowane na różne państwa .

Co do doposażenia ... dowiedziałem się dziś , że mój body comp ma możliwość doprogramowania przeciwmgielnych , blue&me , tempomatu oraz dużo innych rzeczy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #217343 Wysłany: 09 Lut 2009, 22:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
W fiacie taki program to e-per. Dane do programu łącznie z vin samochodu wprowadzane są po zjechaniu samochodu z taśmy. Przy taśmie nie ma pojemników z częściami oznaczone: polska, niemcy, francja itp..O doposażeniu samochodu decyduje generalny importer danego kraju. Przede wszystkim decyduje zasobność portfeli przyszłych klientów. Dlatego np obecnie w niemczech podstawowe modele wyposażane będą w 6 poduszek powietrznych i cały pakiet ABS,EBD,MSR itp. W polsce za ten pakiet trzeba dopłacić 2000 zł. W polsce nadal kupuje się cenę.
Napisałeś-"Co do doposażenia ... dowiedziałem się dziś , że mój body comp ma możliwość doprogramowania przeciwmgielnych , blue&me , tempomatu oraz dużo innych rzeczy".- znaczy że posiadasz komputer posiadający obsługę wymienionych centralek. Wtedy nie trzeba nic doprogramowywać tylko dołozyć podzespoły, włączyć aktywne centralki i już.

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #217349 Wysłany: 09 Lut 2009, 22:35; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 17 Sie 2008,
Posty: 212
Od dziś jestem posiadaczem takiego programu ePER , z aktualizacją do 12 stycznia 2009 po polsku i widzę , że po wpisaniu mojego numeru WIN jest kraj wypuszczenia samochodu NIEMCY.
A takie pytanie moje ... jak włączyć te aktywne centralki ??


Góra
 Profil  
 
 
 Post #217355 Wysłany: 09 Lut 2009, 23:07; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
Centalki włącza się egzaminerem. Po podłączeniu egzaminera przeprowadzany jest test wszystkich aktywnych centralek w samochodzie. Następnie przechodzisz do menu centralki i tam możesz zdeaktywować lub aktywować daną centralkę. Jeśli ją zdeaktywujesz np. ABS to tej funkcji nie będziesz miał , a nie wyskoczy błąd i nie zapali się żadna kontrolkaJak to działa: np. światła przeciwmgielne- wciskasz przycisk wysyła on swój cyfrowy kod do body compa. On odczytuje go i wie który przycisk został wciśnięty. Następnie komputer posiada oprogramowanie które identyfikuje kod cyfrowy i wysyła komendę do centralki świateł przeciwmgielnych. Centralka odbiera sygnał i na podstawie swojego oprogramowania wie że musi włączyć napięcie na przekaźnik od świateł oraz zapalić kontrolkę przy liczniku i światła się zapalają . Kolejne wciśnięcie tego przycisku to jest wysłanie znowu swojego kodu i następuje sytuacja odwrotna. Komputer w programie ma zapisane dwie opcje: 1.przekazuje napięcie na centralkę , 2 wyłączam napięcie idace do centalki. Wszystko po linii can samochodu. Linia can ogranicza w znacznym stopniu wielkość instalacji elektrycznej samochodu. Można wszystkie elektryczne podzespoły podłączyć do jednej linii can. Wystarczy żeby każdy podzespół posiadał swój kod cyfrowy i komputer sterujący. Zauważ że wszystkie włączniki są tzw. miękkie i na ich płytkach po rozkręceniu występują układy scalone. W nich zapisane są właśnie kody cyfrowe przełączników które są wysyłane do komputera samochodu tak żeby nie było pomyłek.

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #218871 Wysłany: 14 Lut 2009, 10:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 02 Sie 2007,
Posty: 155
Pomógł: 2
Michal_0603 napisał(a):
Od dziś jestem posiadaczem takiego programu ePER , z aktualizacją do 12 stycznia 2009 po polsku i widzę , że po wpisaniu mojego numeru WIN jest kraj wypuszczenia samochodu NIEMCY.
A takie pytanie moje ... jak włączyć te aktywne centralki ??



Witam.Jaki numer wersji tego ePERA ??? Aktualnie posiadam ed40 z 2008. Gdzie można pobrać najnowszą wersję tego programu ??? Proszę o odpowiedź.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #232553 Wysłany: 25 Mar 2009, 20:19; 
 Temat postu:
Offline
Cesarz Bendzina
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SBE - Śląskie Betlejem :E
Rejestracja: 05 Kwi 2007,
Posty: 2418
Pomógł: 3
absolutne kłamsto wbrew obiegowej opini nie ma podziału na kraj wysyłania wiec nie ma obaw o to ze samochody na polsje maja trefne podzespoły , kto nie wierzy zapraszam na wycieczke do fap tychy to rozwieje watpliwosci ;)

_________________
Image

MOJE Quasi Sport , Bianco & Nero Edizione Grande Punto ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #232777 Wysłany: 26 Mar 2009, 08:35; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
Dokładnie Limet! Ale bujdy na resorach, przesądy i mity, mają i będą się mieć dobrze.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #233185 Wysłany: 27 Mar 2009, 14:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Rejestracja: 26 Sty 2008,
Posty: 57
Limet napisał(a):
absolutne kłamsto wbrew obiegowej opini nie ma podziału na kraj wysyłania wiec nie ma obaw o to ze samochody na polsje maja trefne podzespoły , kto nie wierzy zapraszam na wycieczke do fap tychy to rozwieje watpliwosci ;)


Hehe zyjesz w glebokiej nieswiadomosci :) mialem okazje byc w samym wnetrzu FIATA w Turynie przez cale pol roku. Nie odwazylbym sie zagwarantowac, ze istnieje podzial na czesci, ale istnieje podzial na kontrole jakosci w calym procesie produkcji, co jest jeszcze istotniejsze. Jak najbardziej jest podzial na kraj przeznaczenia samochodu (oczywiscie kazdy samochod jest juz od samego poczatku przeznaczony na dany rynek).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #233188 Wysłany: 27 Mar 2009, 14:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 26 Lut 2009,
Posty: 613
Pomógł: 20
Czarny napisał(a):
ale istnieje podzial na kontrole jakosci w calym procesie produkcji, co jest jeszcze istotniejsze.

Czyli co kontrolują np. dla Niemców, a dla nas nie ?? 8)

_________________
GP1.2
65 leniwych kucyków.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #233208 Wysłany: 27 Mar 2009, 15:07; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
Widzieliśmy jak wygląda kontrola jakości w Tychach, gdzie jest wzorcowa. Jeśli chodzi o gotowe auta to 5 losowych egzemplarzy ze zmiany z linii idzie do badań. Widocznie jak są bardzo dobre to idą do Niemiec :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #233422 Wysłany: 27 Mar 2009, 23:13; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Brzeg
Rejestracja: 15 Mar 2009,
Posty: 41
Czarny napisał(a):

Hehe zyjesz w glebokiej nieswiadomosci :) mialem okazje byc w samym wnetrzu FIATA w Turynie przez cale pol roku. Nie odwazylbym sie zagwarantowac, ze istnieje podzial na czesci, ale istnieje podzial na kontrole jakosci w calym procesie produkcji, co jest jeszcze istotniejsze. Jak najbardziej jest podzial na kraj przeznaczenia samochodu (oczywiscie kazdy samochod jest juz od samego poczatku przeznaczony na dany rynek).


Witam
Rozumiem ze tam pracowałes, no fajnie i skoro wiedziałes o takich sprawach to czemu kupiłeś Fiata ? Zadużo pieniędzy czy skleroza

_________________
Grande Punto 1.4 8V ESTIVA BLU&ME Szary Jungle
http://fiatpunto.com.pl/img,IMG_49ec88754beca7430.jpg


Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #233487 Wysłany: 28 Mar 2009, 09:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Rejestracja: 26 Sty 2008,
Posty: 57
dDzida napisał(a):
Czarny napisał(a):

Hehe zyjesz w glebokiej nieswiadomosci :) mialem okazje byc w samym wnetrzu FIATA w Turynie przez cale pol roku. Nie odwazylbym sie zagwarantowac, ze istnieje podzial na czesci, ale istnieje podzial na kontrole jakosci w calym procesie produkcji, co jest jeszcze istotniejsze. Jak najbardziej jest podzial na kraj przeznaczenia samochodu (oczywiscie kazdy samochod jest juz od samego poczatku przeznaczony na dany rynek).


Witam
Rozumiem ze tam pracowałes, no fajnie i skoro wiedziałes o takich sprawach to czemu kupiłeś Fiata ? Zadużo pieniędzy czy skleroza


Zle odczytales mojego posta. Nie oznacza to wcale, ze do Polski trafia zlom, a to ze jest segregacja lepszy gorszy.
Po drugie mojego Fiata przywiozlem sobie wlasnie z Turynu, a mimo wszystko jest (byl?) bardzo awaryjny.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #233523 Wysłany: 28 Mar 2009, 13:55; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
Czarny napisał(a):
jest segregacja lepszy gorszy.


Więc zamówione przeze mnie Grande z wyposażeniem jakie chciałem, na które czekałem blisko 2 miesiące, było segregowane czy trafi do mnie, czy jednak może będzie za dobre na rynek polski i trafi do lepszego klienta. Mam więc szczeście, że w ogóle odebrałem zamówione auto. Już trzy razy mi się tak udało!

Że nie wspomnę o tych gorszych pariach produkowanych na rynek brytyjski. Pewnie też idą do Polski.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #233555 Wysłany: 28 Mar 2009, 14:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
a ja mam na rynek Górnej Wolty:D czy tam teraz Burkina Faso :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #233586 Wysłany: 28 Mar 2009, 16:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 26 Lut 2009,
Posty: 613
Pomógł: 20
sadoo napisał(a):
a ja mam na rynek Górnej Wolty:D czy tam teraz Burkina Faso :)

Niemożliwe.
W Burkina Faso nie ma żadnego rynku 8) :> :lol:

_________________
GP1.2
65 leniwych kucyków.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #233603 Wysłany: 28 Mar 2009, 16:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2009,
Posty: 273
zoon napisał(a):
Widzieliśmy jak wygląda kontrola jakości w Tychach, gdzie jest wzorcowa. Jeśli chodzi o gotowe auta to 5 losowych egzemplarzy ze zmiany z linii idzie do badań. Widocznie jak są bardzo dobre to idą do Niemiec

Też nie wierze w różnice jakośći. Ale możesz z tymi pięcioma mieć rację:
Przytoczę pewną historie. Znana firma blaupunkt (niebieska kropka) swoją nazwę wzieła właśnie od kontroli jakości. Kiedyś radioodbiorniki marki blaupunkt nazywały się po prostu Bosch , co któryś odbiornik z taśmy trafiał na kontrole jakości i jeśli ją przechodził oznaczany był kropką koloru niebieskiego. Celowo lub nie informacja wyciekła do klientów. Wtedy każdy kto przychodził do sklepu prosił o Boscha z blaupunktem co gwarantowało jakość produktu. Bosch szybko zwietrzył biznes i zmienił nazwę na Blaupunkt jako synonim jakości. Może trza by sie dowiedzieć jak Fiat oznacza sprawdzone modele? :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #233618 Wysłany: 28 Mar 2009, 17:29; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 05 Lis 2008,
Posty: 594
krzysiek_pere napisał(a):
zoon napisał(a):
Widzieliśmy jak wygląda kontrola jakości w Tychach, gdzie jest wzorcowa. Jeśli chodzi o gotowe auta to 5 losowych egzemplarzy ze zmiany z linii idzie do badań. Widocznie jak są bardzo dobre to idą do Niemiec

Też nie wierze w różnice jakośći. Ale możesz z tymi pięcioma mieć rację:
Przytoczę pewną historie. Znana firma blaupunkt (niebieska kropka) swoją nazwę wzieła właśnie od kontroli jakości. Kiedyś radioodbiorniki marki blaupunkt nazywały się po prostu Bosch , co któryś odbiornik z taśmy trafiał na kontrole jakości i jeśli ją przechodził oznaczany był kropką koloru niebieskiego. Celowo lub nie informacja wyciekła do klientów. Wtedy każdy kto przychodził do sklepu prosił o Boscha z blaupunktem co gwarantowało jakość produktu. Bosch szybko zwietrzył biznes i zmienił nazwę na Blaupunkt jako synonim jakości. Może trza by sie dowiedzieć jak Fiat oznacza sprawdzone modele? :E


Ocierka prawej strony po nieumiejętnym zjeździe z taśmy :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #233779 Wysłany: 28 Mar 2009, 22:32; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2009,
Posty: 273
Yacek napisał(a):
Zauważ że wszystkie włączniki są tzw. miękkie i na ich płytkach po rozkręceniu występują układy scalone. W nich zapisane są właśnie kody cyfrowe przełączników które są wysyłane do komputera samochodu tak żeby nie było pomyłek.

Piszesz bzdury nie wszystko w GP przesyłane jest po can-ie
Panel włączników po lewej stronie, na konsoli, w kierownicy to zwykłe przełączniki monostabilne, ilość przewodów ograniczono przez zastosowanie tzw drabinek rezystorowych. Informacje odzcytywane przez body-compa polegają na pomiarze napięcia przepływającego przez rezystor. Nie zarażaj wszystkich wiedzą o lini can jeśli do końca nie wiesz jak jest w GP bo wielu forumowiczów wprowadzasz w błąd.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #233978 Wysłany: 29 Mar 2009, 13:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice/Siedlce/Birmingham UK
Rejestracja: 09 Lut 2009,
Posty: 568
Ja mam GP na rynek Austryiacki i generalnie jest ok. 8)

_________________
FIAT GRANDE PUNTO RACING 1,4 8v 75KM, YELLOW&BLUE&ME
Renault Megane Grandtour Dynamique 1,5 dci 106KM


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO