You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 24 Kwi 2024, 02:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #217525 Wysłany: 10 Lut 2009, 14:14; 
 Temat postu: kontrolka silnika
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 06 Lut 2009,
Posty: 13
Witam. Od paru dni pali mi się kontrolka silnika, ta żółta co sygnalizuje chyba problemy ze spalinami. Doczytałem że może być tego przyczyną popsuta sonda Lambda. Ale z drugiej strony czytałem że fiat PUNTO 2 FL z 2003 roku często ma problem z kontrolkami. Ja nie odczuwam spadku mocy, silnik pracuje ładnie a i spalanie jest jak najbardziej w normie (silnik 1.2 16v - na trasie schodzi nawet poniżej 5,0 na komputerze). Czy w takim razie mogę to zbagatelizować, skoro nie ma żadnych innych objawów oprócz żółtej denerwującej kontrolki?

_________________
Punto 1.2 16V 2003r.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #217652 Wysłany: 10 Lut 2009, 19:39; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
Witam,
jeśli się pali to znaczy że body comp wychwycił jakiś błąd. Jaki możesz dowiedzieć sie podłączając komputer po egzaminer lub euroscan. Może to być głupota i trzeba wykasować błąd, a może nie. Może za niedługo okazać się że faktycznie zepsuła się sonda lambda za parę złotych , ale teraz trzeba wymienic katalizator a to już są koszty. Ja bym tego nie bagatelizował. Chytry dwa razy traci.

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #229706 Wysłany: 17 Mar 2009, 19:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Hubert
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 23 Lip 2007,
Posty: 80
Witam!
Podłączę się pod temat. U mnie sprawa wygląda tak, że rano po uruchmieniu i przejechaniu kilkuset metrów kontrolka silnika migała 2-3 minuty po czym zgasła, silnik jakby lekko się przydławił, to samo po wyjściu z pracy, przy czym jak na moje ucho silnik ma inny sound, bardziej wydaje się "terkotliwy", może troszkę stracił też moc a spalanie jakieś niższe. Może to mieć związek z gównianym paliwem? Ktoś miał tak może?

Pzdr!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #260038 Wysłany: 30 Maj 2009, 21:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: WWA
Rejestracja: 18 Maj 2009,
Posty: 63
u mnie zapaliła się po założeniu instalacji gazowej sekwencyjnej zaczęła palić się w/w kontrolka, mechanik powiedział, że chodzi o mieszankę paliwa... Podobno tak się pali i nic tego nie zmieni, tak było jak miałem Opla, tak ma ma szwagierka, wszystkie samochody z instalacją gazową i w każdym samochodzie pali się ta kontrolka. Od zawsze tankuję na tylko jednej stacji, nie fruwam po Polsce, głównie "w koło komina" więc to chyba nie paliwo... Stawiam na to co mi powiedział mechanik czyli na mieszankę.

_________________
1.2 16v + LPG
Alan 109 + SIRIO ML 145

//Sprzedam MIDLAND S9 + SF-40


Góra
 Profil  
 
 
 Post #260087 Wysłany: 31 Maj 2009, 01:37; 
 Temat postu:
amdrmx no to zmień mechanika. Dobrze założona oraz ustawiona instalacja i żadna z kontrolek nie świeci.


Góra
  
 
 
 Post #260116 Wysłany: 31 Maj 2009, 11:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Link do mojego filmiku, 00-100 na LPG Punto 2, jak widać, pali się jedynie rezerwa od benzyny hehe:).

http://www.youtube.com/watch?v=-fYIKEARIgU


Coś jest nie tak z instalacją-ogólnie źle podpiął się, emulatorem lambdy, to już tak na pewno nie wina samej regulacji.

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #262781 Wysłany: 08 Cze 2009, 17:24; 
 Temat postu: lampka
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 08 Cze 2009,
Posty: 13
amdrmx napisał(a):
u mnie zapaliła się po założeniu instalacji gazowej sekwencyjnej zaczęła palić się w/w kontrolka, mechanik powiedział, że chodzi o mieszankę paliwa... Podobno tak się pali i nic tego nie zmieni, tak było jak miałem Opla, tak ma ma szwagierka, wszystkie samochody z instalacją gazową i w każdym samochodzie pali się ta kontrolka. Od zawsze tankuję na tylko jednej stacji, nie fruwam po Polsce, głównie "w koło komina" więc to chyba nie paliwo... Stawiam na to co mi powiedział mechanik czyli na mieszankę.


Mi też się teraz zapaliła, lecz instalacja była założona 15tyś km wcześniej, więc nie jest to chyba wina mieszanki. Muszę się z tym udać od razu do mechanika, czy mogę jeszcze trochę pojeździć ? Bo to mój środek komunikacji do pracy :/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #262855 Wysłany: 08 Cze 2009, 21:14; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 16 Wrz 2008,
Posty: 5496
Pomógł: 26
mrider napisał(a):
amdrmx no to zmień mechanika. Dobrze założona oraz ustawiona instalacja i żadna z kontrolek nie świeci.

Potwierdzam. Przy sprawnej instalacji nic się nie świeci :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #263868 Wysłany: 12 Cze 2009, 16:11; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 08 Cze 2009,
Posty: 13
Byłem u mechanika, który podłączył mojego "kropka " pod komputer, diagnoza brzmi: uboga mieszanka (mój fiacik jest na gazie:) i coś jest nie tak z sondą lambda za katalizatorem. Od razu usunął moje "świecące" poduszki.
Mam pytanko, czy te euroscany na allegro wystarczą do zdiagnozowania problemów i usunięcia błędów ? I czy wystarczy do tego tylko laptop, no i oczywiście w/w euroscan ? http://www.allegro.pl/search.php?string ... onal_rec=0
Przecież nie będę za każdym razem płacił 50 zł za każdą pierdołę, wolędać raz ok. 150 zł i robić diagnozy sam. I jeszcze pytanie, czym się różnią te za 400 zł od tych za np 135 ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #270650 Wysłany: 07 Lip 2009, 20:13; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Kępno
Rejestracja: 31 Mar 2007,
Posty: 57
Euroscan na elm-327 diagnozuje tylko samochody z OBDII w zakresie elektroniki silnika.
Do kropki polecam Euroscana podłączanego do lapka na 2 com-ach i pracującego z programem Visa diagnozuje on nie tylko elektronikę silnika, ABS, poduszki powietrzne oraz usuwa błędy zapisane w tych układach, ale wykonasz nim także testy elementów wykonawczych oraz odczyt czujników w czasie rzeczywistym.
Polecam ten interfejs mimo pewnych komplikacji z podłączeniem do lapka - wymaga 2 portów com oraz czystego Dosa- poza tym ma same zalety w porównaniu z Euroscanem 2007 na elm-327.
Chodzi mi o coś takiego: przykładowy fejs http://www.allegro.pl/item681052062_najlepszy_euroscan_diagnoza_opel_fiat_mercedes.html

_________________
Punto EVO


Góra
 Profil  
 
 
 Post #271187 Wysłany: 09 Lip 2009, 15:44; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 03 Lip 2008,
Posty: 22
Witajcie
Też mam ten problem, jakieś 2 miesiące temu na trasie zapaliła mi się ta nieszczęsna kontrolka, silnik chodził ładnie, więc jeszcze w ten sam dzień podjechałem do serwisu fiata na examiner, wyszedł błąd katalizatora (cena nowego u fiata 1800 zł sic!). Na fakturze mechanik zaznaczył: "Jeśli się problem powtórzy katalizator do wymiany". Oczywiście problem się powtórzył :E Na szczęście fiatowski mechanik podał mi namiary na firmę która montuje katalizatory za 400 zł. (okazało się, że ją dobrze znam, wydech u nich zmieniałem). Jako, że resurs wydechu dobiega końca za parę miesięcy wymienię katalizator razem z wydechem. (przebieg 84000).
Pozdrawiam

_________________
Punto II FL 2004 r 1.2 60KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #271194 Wysłany: 09 Lip 2009, 15:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
przy takim przebiegu katalizator do wymiany?

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #271201 Wysłany: 09 Lip 2009, 16:43; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 03 Lip 2008,
Posty: 22
Kropka mam od nowości, dlatego też mnie to dziwi, wspomaganie kierownicy siadło mi przy 50 tysiącach. To na dzisiaj jedyne poważne usterki.

_________________
Punto II FL 2004 r 1.2 60KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #271205 Wysłany: 09 Lip 2009, 16:55; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Pruszków
Rejestracja: 19 Maj 2008,
Posty: 1975
Pomógł: 10
Koledzy nie straszcie - nabiłem prawie 135 kkm Kropkiem i własnie zapaliła mi sie kontrolka silnika - gaśnie po przełączeniu na gaz :(

_________________
Forza Italia !

Punto Mk II FL 1.2 8V Active (czerwony) - był ...
Bravo II T-JET (granatowy metalik) - był ... ...
Panda 1.2 8V Dynamic (niebieska) - była ... ... ...
GrandePunto 1.2 8V Estiva (czarny prowokator) - był: topic49332.html
Seat Ibiza 6J (czerwona bo najszybsza) - jest: topic58217.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #294308 Wysłany: 01 Paź 2009, 00:23; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 01 Sie 2009,
Posty: 14
Panowie,

Kilka miesięcy temu miałem podobny problem, zapaliła się kontrolka 'check engine', po osobistym wglądzie okazało się, że jeden kabelek od drugiej sondy jest przetarty... zlutowałem, zaizolowałem i było ok.
Niestety od dwóch tygodni znów się pali owa kontrolka... kable sprawdzone, są całe.
Moje pytanie brzmi, jak sprawdzić sondy miernikiem elektronicznym ?
Pierwsza sonda posiada kabel szary, czarny, oraz dwa białe. Druga szary, czarny i dwa żółte... jakie wartości napięć powinny wykazywać sondy przy rozgrzanym silniku ?

Przebieg 95 tys. w ciągu ostatnich dwóch dni zauważyłem zmianę w spalaniu, średnie spalanie w cyklu mieszanym 6,5 l, a teraz 8 przy takiej samej jeździe... silnik pracuje równo, ale niepokoi mnie wyzsze spalanie...
Kropek bez instalacji gazowej...

Jakieś sugestie ? :wink:

_________________
Punto IIFL 1,4 16V Dynamic, 5d, 2004 r.
silver arrow :)
mobil: tti 880 + LEMM AT 1700
baza: uniden pro 520xl + masen 5/8


Góra
 Profil  
 
 
 Post #600046 Wysłany: 24 Lip 2012, 22:55; 
 Temat postu: Re: kontrolka silnika
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 10 Sty 2008,
Posty: 637
Zachciało mi się zmiany auta na nowsze więc po dłuższej nieobecności wracam na forum i odgrzewam temat :wink:

Otóż posiadam od miesiąca Punto II FL 1,2 60KM 2004 w którym nie pali mi się kontrolka silnika. Nie zwróciłem uwagi przy zakupie na ten szczegół bo patrzyłem na inne rzeczy (mój błąd :? ) ale wracając do tematu, pożyczyłem od znajomego kabel vag kkl obd2 i i sprawdziłem auto programem FES. Wykazał błędy P0130, P0141, P0170. Po wykasowaniu błędów zostaje cały czas ten P0141 który wskazuje błąd grzałki sondy lambda. Auto chodzi normalnie, nie brakuje mu mocy ale jednak pali więcej niż powinien koło 7 litrów. Według programu FES kontrolka powinna się palić ale tak się nie dzieje, nawet podczas testów ukazuje się info "uruchamianie kontroli silnika" a później "wykonano" jednak na liczniku ni się nie zaświeca. Co może być powodem nie święcącej się kontrolki silnika? Wyłączenie w innym programie, brak diody (wylutowana, zasłonięta)?

_________________
Stilo 1.9 JTD 80KM 2004

Grande Punto 2009 1.4 77KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #600055 Wysłany: 24 Lip 2012, 23:17; 
 Temat postu: Re: kontrolka silnika
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Kodako napisał(a):
(...) Wykazał błędy P0130, P0141, P0170.
Problem z bledami P0130 i P0170 jest opisywany tutaj "Śmierdzący problem, kontrolka silnika, zły skład mieszanki?" topic37022.html.
Kodako napisał(a):
(...) P0141 który wskazuje błąd grzałki sondy lambda. Auto chodzi normalnie, nie brakuje mu mocy ale jednak pali więcej niż powinien koło 7 litrów.
Problemy bedziesz miec jesienia, kiedy bedzie chlodno i zima, moze juz teraz kiedy w nocy spada temperatura - wypadanie zaplonow, bo niedzialajaca poprawnie lambda spowoduje, ze silnik bedzie miec zbyt bogata mieszanke paliwowa, przerabialem to...
Kodako napisał(a):
Co może być powodem nie święcącej się kontrolki silnika? Wyłączenie w innym programie, brak diody (wylutowana, zasłonięta)?
Wielce prawdopodobne... Polak potrafi ;) Ja stawialbym na to, ze poprzedniemu wlascicielowi wypadaly zaplony, "check engine" migal, wiec zamiast wymienic sonde lambda, wylutowal swiecenie kontrolki.... To mogloby tlumaczyc twoje problemy.

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #600131 Wysłany: 25 Lip 2012, 11:14; 
 Temat postu: Re: kontrolka silnika
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 10 Sty 2008,
Posty: 637
Sondę i tak mam zamiar wymienić, więc problemów w zimne dni nie powinienem mieć. A co do tej kontrolki to mam zamiar zerknąć do zegarów i sprawdzić tą diodę, muszę jedynie skombinować imbusy 3 i 4 :)

_________________
Stilo 1.9 JTD 80KM 2004

Grande Punto 2009 1.4 77KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #600137 Wysłany: 25 Lip 2012, 12:08; 
 Temat postu: Re: kontrolka silnika
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Kodako napisał(a):
Sondę i tak mam zamiar wymienić, więc problemów w zimne dni nie powinienem mieć.
Problemow duzych w moim przypadku nie bylo, poza wkur... miganiem "check engine", zanim sie lambda nie ogrzala. Minutka, dwie w zimie.
Kodako napisał(a):
muszę jedynie skombinować imbusy 3 i 4 :)
Do wyboru, do koloru http://allegro.pl/listing.php/search?st ... =0&order=p

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #685078 Wysłany: 11 Sie 2013, 18:59; 
 Temat postu: Re: kontrolka silnika
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 09 Sie 2013,
Posty: 19
Witam
Nie będę zakładać nowego tematu. Też mam problem ze świecącą kontrolką. W moim przypadku zaświeciła się w połowie dłuższej trasy, nie przygasała, świeciła ciągle. Mechanik skasował mi błędy, miałem pojeździć i może samo przejdzie - nie przeszło.
Przeczytałem kilka postów na ten temat, i mam pytanie. Czy jeżeli byłaby to kwestia mieszanki, to kontrolka świeciłaby zarówna na lpg jak benzynie?
Przeczytałem, że przyczyn może być sporo, sonda, cewka, katalizator, wtyczki i wiele innych...
Użytkownicy pisali że u nich problemy występują zimą lub gdy jest wilgoć. U mnie przytrafiło się to w upalną, suchą pogodę.
Z góry dzięki za pomoc...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #685162 Wysłany: 12 Sie 2013, 08:35; 
 Temat postu: Re: kontrolka silnika
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Hubert
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 23 Lip 2007,
Posty: 80
Hej! W moim przypadku zawiniło kiepskie paliwo, po zatankowaniu na BP i "rozcieńczeniu" kiepskiego paliwa sieciowym - problem ustąpił i o ile wiem, nowy właściciel też nie ma żadnych kłopotów z silnikiem. Wojt@s, jeśli tego nie robiłeś, spróbuj może zatankować paliwo dobrej jakości.

_________________
topic48166.html - Obecny Misiek
topic23834.html - Mój były Wytrzeszcz
topic25120.html - Mój były Evo


Góra
 Profil  
 
 
 Post #685233 Wysłany: 12 Sie 2013, 19:04; 
 Temat postu: Re: kontrolka silnika
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 09 Sie 2013,
Posty: 19
Kurde nie wiem czy to wina paliwa, kontrolka świeci zarówno na gazie jak LPG, skoro winna byłaby benzyna to na gazie chyba powinno zgasnąć :/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #685371 Wysłany: 13 Sie 2013, 20:29; 
 Temat postu: Re: kontrolka silnika
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Wojt@s napisał(a):
(...) Mechanik skasował mi błędy, miałem pojeździć i może samo przejdzie - nie przeszło.(...)Przeczytałem, że przyczyn może być sporo(...)Z góry dzięki za pomoc...
Nikt nie będzie podobnie jak Ty wróżyć ze szklanej kuli. Podobnie jak mechanik zaopatrz się w kabelek do samodzielnej diagnostyki komputerowej - topic20463.html Jak świeci "check engine", masz zapisane błędy. Jak je odczytasz, poszukaj na forum co one oznaczają, oraz jak rozwiązać problem.

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #713255 Wysłany: 27 Sty 2014, 22:29; 
 Temat postu: Kontrola wtrysków
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Tom
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 07 Wrz 2013,
Posty: 22
Witam wszystkich. Ostatnio wymieniłem sobie zegary na takie z obrotomierzem i mam problem z kontrolka wtrysków pali się non stop. Praca silnika bez zmian,niezależnie benzyna czy gas.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780339 Wysłany: 09 Lip 2015, 18:55; 
 Temat postu: Re: kontrolka silnika
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 26 Kwi 2014,
Posty: 61
Cześć.
Od dziś mam problem ze stale świecącą kontrolką silnika "check engine". Po odpaleniu było czuć tak przez około 2 sekundy drgania całego auta, po czym drgania te ustąpiły, silnik chodzi normalnie, ale kontrolka stale świeci. Przejechałem tak jakieś 1 km i nie zauważyłem innych objawów, ale być może to za krótki dystans. Na tą chwilę auto normalnie odpala, ale kontrolka cały czas świeci.

Jakieś 2 miesiące temu miałem podobny przypadek z tą różnicą, że kontrolka się zaświeciła, ale drgania samoistnie nie ustąpiły i auto cały czas się trzęsło, po kilkudziesięciu sekundach wyłączyłem silnik, odczekałem chwilę i po ponownym rozruchu wszystko było ok (kontrolka zgasła).

Od zimy przy wilgotnej pogodzie miewam falowania obrotów silnika, ale nie wiem czy te dwie sprawy mają jakiś związek.

Domyślam się, że trzeba podpiąć komputer pod diagnostykę, ale może ktoś po tych objawach powie mi, co to może być i czy mogę bez obaw dziś jechać autem do pracy (krótki dystans 5-10 min jazdy), bo nie chcę doprowadzić do poważniejszej awarii.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO