You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 18:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #221180 Wysłany: 21 Lut 2009, 14:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 08 Wrz 2008,
Posty: 54
uki1906: ja jakis miesiac temu wlasnie kupilem gumke na zmiane do tylniej wycieraczki w Auchanie, bo poprzednia nie domagala. Dalem 8zl za opakowanie w ktorym znajdowaly sie 2 dlugie gumki, wiec przycialem i ladnie wszystko pasowalo, nie bylo zadnej roznicy w przetloczeniu.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #221212 Wysłany: 21 Lut 2009, 16:08; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Miejscowość: Zamość
Rejestracja: 16 Lut 2008,
Posty: 215
Pomógł: 1
Dzięki level. Ja pojechałem do sklepu i kupiłem całą wycieraczkę Alca 350mm za 8zł. Wyciągnąłem z niej gumkę i włożyłem do uchwytu. Bardzo ładnie zbiera.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #221248 Wysłany: 21 Lut 2009, 17:55; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Biecz/Kraków
Rejestracja: 16 Wrz 2008,
Posty: 495
Pomógł: 4
Polecam Alca Germany, zmiana po zimie i przed zima:) Sprawdzone w wieloletniej praktyce, tanie i skuteczne. :) Ja sie zastanawialem dlaczego spryskiwacz ma klopoty z wycieraczka pasazera, a u mnie po prostu jest za dluga- kupilem autko z dwoma 51 cm i na takie wymienilem, za miesiac wracam do zalecanych wartosci. A co do tylu- wymiana samej gumki zajmuje 5 minut z przerzuceniem metalowych pretow, nic rozkrecac nie trzeba nawet.

_________________
WLBN


Góra
 Profil  
 
 
 Post #221266 Wysłany: 21 Lut 2009, 19:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Poland
Rejestracja: 19 Mar 2007,
Posty: 1125
Pomógł: 7
no właśnie alca to nie bardzo. miałem 1 szt. z tyłu 2 lata - cała zardzewiała :/ pokryła się bąblami rdzy.

_________________
Dzień bez chmury jest ponury.
Odpalanie na mrozie Punto 1.9D http://www.youtube.com/watch?v=-GX4nKQIMGY

___


Góra
 Profil  
 
 
 Post #221297 Wysłany: 21 Lut 2009, 20:20; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Biecz/Kraków
Rejestracja: 16 Wrz 2008,
Posty: 495
Pomógł: 4
Zauwaz, ze zmieniam 2 razy w roku, wiec jej rdzewienie nie jest mi znane. Rok temu kupilem jeszcze do Clio wycieraczki w Realu za 7 zl/2 sztuki. Wytrzymalem z nimi tydzien, bo przez tydzien nie padalo:)

_________________
WLBN


Góra
 Profil  
 
 
 Post #221317 Wysłany: 21 Lut 2009, 20:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Poland
Rejestracja: 19 Mar 2007,
Posty: 1125
Pomógł: 7
płacić 16zł za komplet wycieraczek na pół roku to trochę nieekonomiczne. Rocznie wydałbym 32zł. ( zakładając że alca 8zł ). Nie lepiej kupić raz a dobrze lub zmieniać tylko gumki za 3-4zł co jakiś czas? np. co roku? Przecież sama oprawka nie powinna się psuć. Co najwyżej powinno się zużywać ostrze - gumka. Z tego co widziałem kiedyś w folderze reklamowym valeo to wycieraczki powinny przeżyć ok 1000.000 cykli. Zakładając że co 1sek macha wycieraczka to powinny starczyć na 277h nieprzerwanej pracy. Mi waleo odmawiało współpracy ( wytarcie grafitu , mazanie) po około 2-3mc. Nie wiem czy zrobiłem nawet 10kkm... Bez litości normalnie. Samochodem jeżdżę bardzo dużo i o materiałach eksploatacyjnych coś już wiem. Nigdy nie kupie valeo, alca, ani płaskich wycieraczek. Chyba że coś się ciekawego pojawi na rynku. Nie stać mnie na wymianę wycieraczek co 2mc. Kupuje tylko sprawdzone rzeczy, motgum. Starczą na naprawdę długo.
Dużo osób klnie na motgumy z centrów handlowych. Że do niczego itp. ale czy ktoś zwrócił uwagę czy wycieraczka czasem przed zakupem nie upadła np. na ziemię lub została źle potraktowana w transporcie ( wykrzywienie pióra, zacięcie prowadnic itp ) ? To prosta konstrukcja jak drut, jeśli coś tam się będzie zacinać w wyniku deformacji to nie ma mowy żeby dobrze pracowały.

_________________
Dzień bez chmury jest ponury.
Odpalanie na mrozie Punto 1.9D http://www.youtube.com/watch?v=-GX4nKQIMGY

___


Góra
 Profil  
 
 
 Post #221513 Wysłany: 22 Lut 2009, 01:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Hirschberg
Rejestracja: 07 Lut 2008,
Posty: 333
Przesadzasz z tymi dwoma miesiącami... Ja zmieniam Alci raz do roku a to tylko dlatego, że mam małego bzika na tym punkcie. Spokojnie pochodziłyby dłużej niż rok.

_________________
Moje Punto


Góra
 Profil  
 
 
 Post #221537 Wysłany: 22 Lut 2009, 07:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Poland
Rejestracja: 19 Mar 2007,
Posty: 1125
Pomógł: 7
Jeżdżę dużo km w nocy. Praktycznie codziennie. Jak pada lub jest wilgotno nie mogę sobie pozwolić na to żeby szyba była zamazana bo po prostu nic nie widać. Niestety tak jest z valeo, przez pewien krótki czas nowa wycieraczka działa świetnie, później maże, zostają smugi. Wprawdzie znikają po kilku sekundach, ale w tym czasie to tragedia z widocznością. Pomimo odtłuszczania szyby np. alkoholem. Zauważyłem, że w innych samochodach z wycieraczkami valeo jest tak samo. problem dotyczy wszystkich grafitowanych powierzchniowo wycieraczek :/ niestety alca ma tak samo. Chyba, że robię za dużo km w miesiąc (5kkm)? i dlatego się tak szybko zużywają.

_________________
Dzień bez chmury jest ponury.
Odpalanie na mrozie Punto 1.9D http://www.youtube.com/watch?v=-GX4nKQIMGY

___


Góra
 Profil  
 
 
 Post #221542 Wysłany: 22 Lut 2009, 10:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Norbert
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 02 Paź 2007,
Posty: 495
TrAcer90 z tego co się orientuję to uchwyty są uniwersalne (zazwyczaj są opisane w aukcji) i pasują do wielu samochodów. Często też te wycieraczki mają po prostu kilka wymiennych wkładek, do różnych typów mocowań. Ja na przód zakładam 550 + 450, a na tył 350, bo mam metalowe ramię.

_________________
LAUPUNKT 2 1.2 8V * 60KM * 2002 * 5D * >165tys km*


Góra
 Profil  
 
 
 Post #221915 Wysłany: 23 Lut 2009, 00:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Hirschberg
Rejestracja: 07 Lut 2008,
Posty: 333
Ja takich objawów o jakich piszesz nie zauważyłem w wyrobach firmy Alca. U mnie na aucie do momentu aż zaczną mazać to myślę, że półtora roku musiałbym czekać, ale zawsze przed zimą profilaktycznie zmieniam i jest wszystko ok, a raz w roku wydać niecałe 20zł to chyba nie problem.

Co do wycieraczek z przodu to 560 i 580 od strony kierowcy również podchodzą bez problemu.

_________________
Moje Punto


Góra
 Profil  
 
 
 Post #221928 Wysłany: 23 Lut 2009, 01:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
od siebie mogę polecić wycieraczki firmy Champion. jezdze już 3 sezony i nadal zbierają elegancko. zreszta wczesniej mialem jak mnie pamiec nie myli valeo i tez dlugo sluzyly :)

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #222030 Wysłany: 23 Lut 2009, 15:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Poland
Rejestracja: 19 Mar 2007,
Posty: 1125
Pomógł: 7
he he, jest kryzys ale oczywiście nikt nie oszczędza. Taką mamy w Polsce mentalność, specjaliści od marketingu wmówili nam, że wycieraczki trzeba zmieniać 2-3x w roku i tak wszyscy postępują. Znajomy jeździ na ciężarówce to kilka lat nie wymieniał już wycieraczek. Trochę na nich rdzy ale wycierają idealnie. A samochód eksploatowany codziennie przez kilkanaście godzin. A czym różnią się wycieraczki do ciężarówki od tych do osobowego? Chyba niczym, nie ma co iść za zaleceniami specjalistów od marketingu....

_________________
Dzień bez chmury jest ponury.
Odpalanie na mrozie Punto 1.9D http://www.youtube.com/watch?v=-GX4nKQIMGY

___


Góra
 Profil  
 
 
 Post #222206 Wysłany: 23 Lut 2009, 23:33; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Hirschberg
Rejestracja: 07 Lut 2008,
Posty: 333
Wiesz, kryzys kryzysem, ale nie popadajmy w przesadyzm - wymieniając wycieraczki raz na dwa lata zamiast raz do roku zaoszczędzę raptem 20zł, a tak mam psychiczny komfort, że jadąc nocą nic mi nie zacznie mazać i będę bezpiecznie podróżował. Generalnie dyskusja zeszła na dziwne tory i więc niech każdy używa wycieraczek jakie mu pasują i zmienia je jak ma ochotę. Jak widać zdania co do marek są podzielone, więc trudno wysnuć z lektury wątku, która marka jest w porządku a która bee. Wniosek jest taki - testujcie a po pewnym czasie sami dojdziecie do najlpszego dla was rozwiązania :)

_________________
Moje Punto


Góra
 Profil  
 
 
 Post #587828 Wysłany: 06 Cze 2012, 21:29; 
 Temat postu: Wycieraczki rozmiar
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 01 Cze 2012,
Posty: 2
Witam
czy moglby ktos pomoc w doborze wycieraczek przednich jak i tylniej
w zasadzie nie wiem jaki maja rozmaiar ta od strony kierowcy i pasazera czy roznia sie dlugoscia?i jaka jest dlugosc piora tylnej wycieraczki?jakie wycieraczki byscie polecali zeby zalozyc :cyclopsani:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #587842 Wysłany: 06 Cze 2012, 22:13; 
 Temat postu: Re: Wycieraczki rozmiar
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 16 Wrz 2008,
Posty: 5496
Pomógł: 26
remind napisał(a):
przód lewe 560 lub 530mm a prawe 450mm. tył 330 lub 350mm.
Słyszałeś o opcji "Szukaj"?

topic13727.html?hilit=wycieraczki


Góra
 Profil  
 
 
 Post #630322 Wysłany: 09 Gru 2012, 16:45; 
 Temat postu: Re: Wycieraczki - jakie?
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
wie ktoś gdzie mogę dostać wycieraczki :
- Trico Neoform
- Michelin Stealth
Jedno z dwóch, ale w szczególności te Stealth :)

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #633989 Wysłany: 20 Lut 2013, 09:54; 
 Temat postu: Re: Wycieraczki - jakie?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: Ełk
Rejestracja: 06 Mar 2010,
Posty: 144
Ja dziś założyłem żonie wycieraczki Rimo. Nie wiem czy ktoś korzystał?

Wcześniej miałem MotGumy i byłem zadowolony, ale te Rimo prezentują się dużo lepiej niż MG.
Zobaczymy jak się będą spisywać i jak z trwałością.

http://allegro.pl/listing.php/search?st ... gory=18688

[ Dodano: 20 Lut 2013 08:54 ]

Sorka, że dopisuje post pod postem, ale Rimo przetestowane i zdecydowanie nie polecam.

Kupiłem pod koniec grudnia wycieraczki i po 2 dniach się jedna złamała. Myślałem, że ktoś chciał ukraść i nie udało mu się zdjąć to złamał. OK, nie majątek, kupiłem drugi zestaw i założyłem na początku stycznia. Działały ok po czym dziś odśnieżając samochód podniosłem wycieraczki i delikatnie trąciłem (nie mogę napisać, e uderzyłem, czy też urwałem) wycieraczkę i ... złamała się po raz kolejny. Niestety całe pióro trzyma się uchwytu tylko na na 2 malutkich kawałkach plastiku, umieszczonych po 1 na stronie, o rozmiarach 5mmx2mm.

Fakt, wycieraczki są/będą ok w sezonie wiosenno-letnim, ale na zimę zupełnie się nie nadają.

Wracam do MotGum-ów

_________________
Paweł


Góra
 Profil  
 
 
 Post #666528 Wysłany: 11 Maj 2013, 14:44; 
 Temat postu: Firma wycieraczek szyb do samochodu
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 19 Lut 2012,
Posty: 25
Witam, przejrzałem wątek - proszę mi nie zarzucać powielania tematu gdyż go nie znalazłem (może był ale n ie znalazłem).
Chcę kupić nowe wycieraczki do fiata punto, cena za bardzo nie gra roli - nie chcę g...n typu bosch, valeo itd itp.
Mam konkretne pytanie o dwa zestawy:
- oryginalne fiat
- magneti marelli

Pytanie brzmi kto produkuje oryginalne wycieraczki do fiata? Wiem, że głownym dostawcą jest magneti marelli ale nie wiem czy również wycieraczek.
Zawsze po wymianie przeklinam te marketowe badziewia więc chcę oryginalne, fabryczne.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #666540 Wysłany: 11 Maj 2013, 15:09; 
 Temat postu: Re: Firma wycieraczek szyb do samochodu
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa/Marki
Rejestracja: 06 Mar 2008,
Posty: 696
Pomógł: 6
Kolego Valeo to akurat nie jest g***o. Nie wiem ja do Punto II ale do GP w oryginale są wycieraczki Valeo.

_________________
Czerwony Fiat 126P Silnik 0.65 21 KM 1982r.
Biały Fiat Panda 0.8 34 KM 1986r.
Zielone MK1 1.6 88KM 1995r.
Niebieskie GP 1.3 75 KM 2007r.

Image

PuntoMazowszeTeam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #666607 Wysłany: 11 Maj 2013, 20:07; 
 Temat postu: Re: Firma wycieraczek szyb do samochodu
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
Gdyby pytanie padło 1,5 roku temu... wtedy wyrzuciłem oryginalne pióra.
Wydaje mi się jednak, że były Valeo, ale na 100% tego nie napiszę.
Obecnie mam "tradycyjne (nie płaskie, tylko przegubowe) Bosch'e (1,5 roku) i złego słowa o nich nie mogę powiedzieć. No ale skoro one są do bani, to widać ja się nie znam ;)

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #666617 Wysłany: 11 Maj 2013, 20:29; 
 Temat postu: Re: Firma wycieraczek szyb do samochodu
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
domin45670 napisał(a):
Bosch'e (1,5 roku) i złego słowa o nich nie mogę powiedzieć. No ale skoro one są do bani, to widać ja się nie znam ;)

też miałem i nie polecam :)
co roku zmieniam na oryginalne :) ale nie jest napisany na nich producent tylko znaczek oryginalnych części FIAT :)

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #666624 Wysłany: 11 Maj 2013, 20:36; 
 Temat postu: Re: Firma wycieraczek szyb do samochodu
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 19 Lut 2012,
Posty: 25
w poprzednim aucie miałem valeo... które po zimie wymienilem na magneti marelli. Nie pamietam jaki model valeo ale cos kolo 80zl kosztował (2 lata temu). Kupiłem magneti i byłem o wiele bardziej zadowolony... A magneti w sklepie internetowym unto kosztują ok 35zl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #666638 Wysłany: 11 Maj 2013, 21:54; 
 Temat postu: Re: Firma wycieraczek szyb do samochodu
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Thomas napisał(a):
co roku zmieniam na oryginalne :) ale nie jest napisany na nich producent tylko znaczek oryginalnych części FIAT :)
Bo dostawców mają wielu, a przy okazji przykład z mojej firmy. Kupują filtry MANN'a do np. destylarki, "czyszczą" lakier, malują na nowo z logiem naszej firmy. Po co? Aby klient, w tym przypadku klienci ASO, nie wiedzieli kto jest dostawcą i nie poszedł "do źródła" kupić nieraz kilka razy taniej.... Tylko do naszej firmy składają zamówienie, bo nie potrafią "zidentyfikować" zamiennika na rynku. To cała tajemnica biznesu, jakimi prawami rządzą się części zamienne oryginalne.
manieksl napisał(a):
Zawsze po wymianie przeklinam te marketowe badziewia więc chcę oryginalne, fabryczne.
Przerabiałem różne wycieraczki, w tym marketowe. Teraz korzystam z polskiej produkcji, MOTGUM - http://www.motgum.com Jak poczytasz na necie, to się doczytasz, że MOTGUM produkuje dla różnych marek, że to POLSKA firma. Opinie są różne, jak każdej firmy. Każdy pisze to co chce, ja zaufałem i nie żałuję. Przy okazji wspieram POLSKI biznes, taki patriotyzm ekonomiczny. Mam tej firmy wycieraczki, prawie rok, nie piszczą, zbierają nadal, standardowe przegubowe. Polecam! Na allegro oferta - http://www.allegro.pl/listing/listing.p ... tgum+punto VALEO również produkuje wycieraczki pod różnymi markami, jak ktoś ma "wtyczkę" u producenta, to będzie wiedział z jakiej partii poszło co pod jaką marką. Niekiedy można nawet w markecie dostać dobre wycieraczki, bo akurat była "promocja danej partii". Temat rzeka, w internecie można poczytać.
manieksl napisał(a):
Pytanie brzmi kto produkuje oryginalne wycieraczki do fiata?
Wydaje mi się, że różne firmy. Nie mogą polegać na jedynym dostawcy, bo gdyby nawalił dostawca... "Taśma" musi iść cały czas. MOTGUM również mogę się domyśleć, że jest dostawcą dla FIAT'a, cytuję ze strony http://www.motgum.com/index.php?pid=9
Cytuj:
Standardowe pióra wycieraków spełniają wymagania określone w specyfikacjach FIAT 9.93605 oraz DAEWOO EDS - M - 7501 w zakresie funkcjonalności i własności materiałowych. Proces produkcyjny jest okresowo oceniany i kwalifikowany przez głównych odbiorców.

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #668271 Wysłany: 19 Maj 2013, 15:33; 
 Temat postu: Re: Wycieraczki - jakie?
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 19 Lut 2012,
Posty: 25
wybór padł na Magneti Marelli - 38zł kpl, działają idealnie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #669157 Wysłany: 22 Maj 2013, 19:10; 
 Temat postu: Re: Wycieraczki - jakie?
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Szymon
Samochód: Bravo
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 04 Paź 2009,
Posty: 1319
Pomógł: 2
ja u siebie zrujnowałem się i kupiłem Bosch Aerotwin - komplet coś koło 70zł ale po roku używania nie było widać żadnych śladów zużycia. Warto sie wykosztować i kupić raz a porządnie. Alca (czy tam Alco) faktycznie tanie ale wymieniać co pare m-cy- bez sensu...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO