You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 20 Kwi 2024, 06:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #219820 Wysłany: 16 Lut 2009, 21:40; 
 Temat postu: Piski w tylnym zawieszeniu:(
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: SOSNOWIEC
Rejestracja: 28 Lis 2008,
Posty: 37
--------------------------------------------------------------------------------
Koledzy powiedzcie mi jaka może być przyczyna popiskiwania w tylnym zawieszeniu podczas jazdy po nierównosciach.Tak jak we wczesniejszej mojej wypowiedzi mam wymienione tuleje tylnej belki a amorki wymieniałem w 2007r i na przeglądzie w październiku wszystko było cacy
Popiskuje tylko wtedy jak jest sucho, jak pada dzeszcz i jest chlapa jest czisza.Ten dźwięk jest bardzo podobny jakby guma tarła o gume.
Zaglądałem psikałem WD40 i smarem w spreyu ale co da psikanie jak człowiek niewie co piszczy i gdzie psikać
Deczko dało mi do myślenia to co napisał kolega krzysiek pere ale niewiem czy jest to możliwe po tak krótkim czasie.Gumy od tłumika też sprawdzałem i są oki.Jak ktoś może się wypowiedzieć to chętnie przyjme każdą podpowiedź

_________________
PUNTO II 2000R.

_________________
PUNTO II 2000R.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #220175 Wysłany: 17 Lut 2009, 23:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lublin
Rejestracja: 01 Lis 2007,
Posty: 105
Hej, miałem ten sam problem, żadne wd 40 tylko kup jakiś gęsty olej np w tesco 15w/40, pędzelek i wysmaruj połączenia zawieszenia do przodu od tylego koła nie wiem jak to się nazywa fachowo ( tuleje metalowo gumowe?). Mi pomogło na parę miesięcy :)

_________________
Punto II FL Active 1.2 3D 2004r
Mam do sprzedania instalację LPG od tego modelu.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #220187 Wysłany: 18 Lut 2009, 00:13; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Wymyj pędzlem, ropą:), pozbywając się piasku itp, dokładnie miejsce przykręcenia tylnej belki do podwozia, a później olej, i na koniec gęsty smar. Ja u siebie zrobiłem tak zapobiegawczo 2 lata temu tuż po kupnie kropa, i do dziś nie wiem o czym gadacie, jakie piski ?? :)

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #220241 Wysłany: 18 Lut 2009, 11:45; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: SOSNOWIEC
Rejestracja: 28 Lis 2008,
Posty: 37
Adas bo ty po prostu szczęsciaż jestes :D
Mam jeszcze jedna watpliwosc co do mocowania sprężyn czy oby tam cos nie może popiskiwac??

_________________
PUNTO II 2000R.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #320099 Wysłany: 24 Gru 2009, 14:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Kutno
Rejestracja: 09 Wrz 2008,
Posty: 64
Witam mam pytanie co do tych gum zawieszenia tłumika chce je kupić tylko ze koleś nie wie jak one wyglądają ja tez nie wiem bo jeszcze nie zaglądałem pod spód a chce kupić i dopiero wymienić patrzyłem na allegro nie ma takich do punto I możne ktoś wie jak wyglądają one jakiś obrazek by mi się przydał to już bym sobie kupił :0 Oczywiście do Punto I 98r :]


Góra
 Profil  
 
 
 Post #401733 Wysłany: 05 Paź 2010, 21:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SMI
Rejestracja: 05 Paź 2010,
Posty: 94
Witam wszystkich forumowiczów jako nowy użytkownik :)

Sprawa jest banalnie prosta (kiedy staje się oczywista), mianowicie należy przesmarować gęstym środkiem smarnym dwie gumowe przelotki znajdujące się przy każdym tylnym kole każda, w których przechodzą linki z hamulca ręcznego. W przelotkach są linki a same gumowe przelotki są w metalowych obejmach, które mocują linki bodajże do tylnej belki (nie pamiętam) żeby nie wisiały pod autem. Środek do smarowania musi być na tyle płynny, żeby dobrze wszędzie wlazł (ja użyłem smaru w aerozolu do smarowania łańcucha w motorze firmy Castrol, podczas smarowania jest jak woda i wnika w każdą szczelinę, a po kilku minutach po odparowaniu rozpuszczalnika staje sie bardzo gęstu, lepki i kleisty). Najlepszy właśnie jest jakiś smar w aerozolu, ale nie WD-40 ani żadne inne penetratory, bo one dają efekt tylko na chwile, bo są rzadkie i niezbyt trwałe, woda je szybko wymyje i znowu będzie skrzypiało. Można też wysmarować to jakimś zwykłym smarem w postaci stałej, czy oliwiarką z olejem silnikowym, ważne, żeby środek smarujący dobrze wszędzie wlazł pomiedzy gumę a linkę i gumę a tą metalową obejmę w której się znajduje.
Metoda przetestowana i problem odrazu zniknął. Trwałosć tej metody, zależy od rodzaju zastosowanego środka do smarowania.

_________________
Było: Punto 2 FL 1.2 60KM SOUND
Jest: GP 1.4 77KM Dynamic B&Me


Ostatnio edytowany przez Paul123 06 Paź 2010, 20:18, edytowano w sumie 3 razy

Góra
 Profil  
 
 
 Post #401766 Wysłany: 05 Paź 2010, 22:18; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
Jedna mała sugestia: smarując elementy gumowe nie stosuje się środków smarnych na bazie ropy :>

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO