You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 24 Kwi 2024, 22:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #645959 Wysłany: 16 Lut 2013, 23:42; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: Koszalin
Rejestracja: 27 Lip 2011,
Posty: 132
Po tych opisach również postanowiłem takie cuś zamontować w swojej kropie, tylko teraz nie wiem które piloty zakupić, mam dwie wersje do wyboru:
- takie jak ma kolega ziutek997 (na zdjęciach stronę wcześniej)
- lub z kluczem jak ma VW passat (scyzoryk)
tu właśnie mój dylemat, bo ojciec ma paska i bardzo mi się spodobało to rozwiązanie, i tu właśnie jest moje pytanie: czy są duże problemy z zakodowaniem immo w takich kluczach? bo mam dwa oryginalne klucze i nie chce ich niszczyć. więc podsumowując, co sądzicie o tych dwóch pilotach? i jak jest z tym immobiliser w dorabianym kluczyku?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #646055 Wysłany: 17 Lut 2013, 13:23; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 27 Lut 2012,
Posty: 502
Pomógł: 2
Axor - z tego co mi wiadomo kluczy z immo do tego typu fiata da się dorobić jedynie w autoryzowanym serwisie fiata. Pytałem w kilku punktach gdzie dorabia się takie klucze, zawsze odpowiedź była taka sama. Też mi się podoba bajer ze scyzorykiem, ale uznałem, że to gra nie warta świeczki. Niszczenie kluczyków, dorabianie grotów...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #646242 Wysłany: 17 Lut 2013, 23:31; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 20 Wrz 2011,
Posty: 862
Pomógł: 2
ziutek997 napisał(a):
Axor - z tego co mi wiadomo kluczy z immo do tego typu fiata da się dorobić jedynie w autoryzowanym serwisie fiata. Pytałem w kilku punktach gdzie dorabia się takie klucze, zawsze odpowiedź była taka sama. Też mi się podoba bajer ze scyzorykiem, ale uznałem, że to gra nie warta świeczki. Niszczenie kluczyków, dorabianie grotów...

U mnie są dwa punkty gdzie goście kodują kluczyki tylko problem to cena bo krzyknęli 250 zł :( także mega porażka

_________________
Zapraszam do mojej Żółtej Kropki
topic31172.html
Image Image Image Image
Skrócenie lewarka z nadal działającym "podnoszonym" wstecznym topic50012.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #647901 Wysłany: 24 Lut 2013, 17:13; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Offline
Mr Schaft
Awatar użytkownika

Imię: Sławek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Pszczyna
Rejestracja: 29 Wrz 2008,
Posty: 1691
Hej, jako że moj sterownik centralnego dodatkowy kanał na klape bagaznika ma sterowany minusem, to bez podłączenia siłownika klapy poprzez przekaznik i do plusa nie dam rady inaczej tego podlaczyc ? podlaczylem tak jak to opisał ziutek no ale niestety nie działa ; >


Góra
 Profil  
 
 
 Post #647913 Wysłany: 24 Lut 2013, 18:20; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Iwonicz Zdrój/podkarpacie
Rejestracja: 11 Lut 2009,
Posty: 730
Pomógł: 6
Musisz podłączyć przez przkaźnik, Ja kiedyś podłączyłem bezpośrednio bo tak mi doradził sprzedawca i upaliłem wyjście.

_________________
Image
Image Grafitowy topic14400.html Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #647953 Wysłany: 24 Lut 2013, 20:56; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 27 Lut 2012,
Posty: 502
Pomógł: 2
wałek, dasz radę, ale w takim przypadku musiałbyś pociągnąć + na stałe do siłownika, oczywiście przez bezpiecznik. Ale jeśli będziesz chciał puścić przez przekaźnik to będziesz musiał zastosować bezpiecznik przed przekaźnikiem.

Breyton - nie wolno wierzyć na słowo, trzeba sprawdzić w dokumentacji sterownika i porównać z mocą siłownika. Niektóre sterowniki wyposażone są w wyjścia przekaźnikowe do których śmiało można podłączyć siłownik lub nawet dwa :). W moim drugim samochodzie, Fiacie Marea, otwarcie klapy bagażnika wymaga użycia dwóch siłowników, i sterownik od wielu lat spokojnie sobie z tym daje radę. Ale tak jak napisałem na początku, koniecznie trzeba porównać moc siłownika z wydajnością prądową sterownika i w razie konieczności zastosować przekaźnik.

[ Dodano: 24 Lut 2013 19:56 ]

wałek, moim zdaniem jeśli tylko sterownik wydala, to po prostu przy jednej robocie pociągnij do bagażnika dwa przewody, i zrób sterowanie minusem. Nie ma sensu rozbudowywać układ o dodatkowe elementy :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #648038 Wysłany: 25 Lut 2013, 07:28; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Offline
Mr Schaft
Awatar użytkownika

Imię: Sławek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Pszczyna
Rejestracja: 29 Wrz 2008,
Posty: 1691
No okej czyli po prostu pociągnąć plus ze skrzynki bezpieczników ?:) i mase normalnie do centralki ?:) no to spróbuję to dzisiaj tak podłączyc. Mam sterownik maxicar i dostałem taki rozbudowany schemat do tego ze szok :E Dzięki za rady ziutek :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #648049 Wysłany: 25 Lut 2013, 08:54; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Online
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 29 Sty 2010,
Posty: 3624
Pomógł: 31
wałek, pokaż schemat podłączeń który dostałeś, no i pytanie pomocnicze: jak naciskasz przycisk otwierania bagażnika to sterownik centralnego klika?

_________________
Było: Fiat Punto II 1,2 16V HLX
Było: Fiat Stilo 1,6 Trofeo
Było: Fiat Grande Punto Sport 1,4 t-jet
Jest: Fiat Tipo Easy 1,4 t-jet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #648095 Wysłany: 25 Lut 2013, 15:15; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Offline
Mr Schaft
Awatar użytkownika

Imię: Sławek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Pszczyna
Rejestracja: 29 Wrz 2008,
Posty: 1691
Nie klika nic ;> a z tego schematu to srednio sie idzie coś dowiedzieć :D
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #648101 Wysłany: 25 Lut 2013, 15:47; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Online
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 29 Sty 2010,
Posty: 3624
Pomógł: 31
Jeżeli nic nie klika to trzeba przez przekaźnik podłączyć siłownik. Oczywiście przekaźnik przez bezpiecznik do stałego plusa.
Załącznik:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 34.4 KiB | Obejrzany 8078 razy ]

Paint jest debest :E

_________________
Było: Fiat Punto II 1,2 16V HLX
Było: Fiat Stilo 1,6 Trofeo
Było: Fiat Grande Punto Sport 1,4 t-jet
Jest: Fiat Tipo Easy 1,4 t-jet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #648102 Wysłany: 25 Lut 2013, 15:52; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Offline
Mr Schaft
Awatar użytkownika

Imię: Sławek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Pszczyna
Rejestracja: 29 Wrz 2008,
Posty: 1691
Czyli w takim razie musze jednak kupić ten przekaznik :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #648122 Wysłany: 25 Lut 2013, 18:27; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 27 Lut 2012,
Posty: 502
Pomógł: 2
wałek jeśli prąd na wyjściu centralki jest zbyt mały lub nie wiesz ile dokładnie on wynosi koniecznie zastosuj przekaźnik. Być może w moim wcześniejszym poście nie wyraziłem się zbyt jasno, ale aby pominąć ten przekaźnik konieczna jest znajomość maksymalnego prądu na wyjściu z centralki!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #653960 Wysłany: 24 Mar 2013, 20:43; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Offline
Forumowicz

Imię: Bartosz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: lubuskie [F]
Rejestracja: 24 Mar 2013,
Posty: 3
Witam wszystkim,
przekopałem forum, i pewnie dlatego, że praktycznie nie mam doświadczenia w montażu centralek, to mam prośbę o łopatologiczne wyjaśnienie na podstawie jednej centralki co jak podłączyć. A właściwie które kable powinienem wykorzystać do montażu zdalnego sterowania centralnym w moim kropku. Schemat do urządzenia:
http://instrukcje.aptel.pl/ag194_aptel_869104.pdf

Wiem, że dla wielu z was schemat jest czytelny i jasny, ale ja już się kompletnie pogubiłem, poza tym, że wiem który to plus i masa oraz awaryjne i gdzie je podłączyć. Co do pozostałych to mi się zaciemniło kompletnie. Liczę na waszą pomoc :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #654169 Wysłany: 25 Mar 2013, 18:24; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 27 Lut 2012,
Posty: 502
Pomógł: 2
bartogorzow, każda centralka działa na tej samej zasadzie, dlatego wszystko co tu zostało napisane wcześniej dotyczy się również Twojej instalacji. Przyjrzyj się na przykład dokładnie instrukcji z tego postu post612690.html#p612690, wszystko jest tak samo, tylko stosujesz kolory przewodów jak w Twojej centralce, patrz schemat montażowy F2 w instrukcji do której podałeś linka. Na zacisk oznaczony jako COM podajesz masę, a styk NO wpinasz w układ sterowania zamkiem, w miejscach wskazanych w poście który podlinkowałem.

bartogorzow napisał(a):
pewnie dlatego, że praktycznie nie mam doświadczenia w montażu centralek
- tutaj nie trzeba mieć specjalnego "doświadczenia w montażu centralek" :wink: wystarczy rozróżniać plus od masy i styki NO, NC :) Na prawdę nie trzeba być elektrykiem, nie musisz nawet rozróżniać prądu od napięcia ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #657963 Wysłany: 06 Kwi 2013, 22:17; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Offline
Sympatyk kropek

Imię: marek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 29 Mar 2013,
Posty: 10
Wlasnie zrobilem sterowanie centralnego wg.opisu kolegi Ziutka.Na razie tylko zamykanie drzwi i ten element smiga poprawnie.W poniedzialek popracuje nad reszta.pozdrawiam. green.60

[ Dodano: 06 Kwi 2013 21: ]

Przy okazji moze zapytam czy koledzy nie mysleli nad takim modem aby jakos zrobic kierunkowskazy w lusterkach.pozdrawiam.green.60


Góra
 Profil  
 
 
 Post #661722 Wysłany: 21 Kwi 2013, 12:41; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 13 Sty 2011,
Posty: 21
No musze odswierzyc temat. Panowie wszyscy tu pisza ze latwo poszlo ale ja mam problem.Kupilem centralke z pilotami Noxona ,żółte kabelki na mase ,białe na pin 5/6 ,czerwony/czarny na + i - ALE zamek chodzi jak chce czyli trzy razy otworzy/zamknie tak jak trzeba pózniej cisza przez kilkanascie sek. .Jak dwa razy pod rzad nacisne np.otwórz to slychac tykanie w centralce Noxona i nic dopiero znowu za kilkanascie sek.dziala. Podanie samej masy na piny przy drzwiach kierowcy daje ten sam efekt,czasem nawet na tym samym pinie otworzy i zamknie.Oczywiscie z kluczyka dziala super. CO JEST GRANE ???

_________________
Punto II 1.2 60KM 2000r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #661785 Wysłany: 21 Kwi 2013, 19:31; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 27 Lut 2012,
Posty: 502
Pomógł: 2
Pomierz za pomocą próbnika lub żarówki co się dzieje na wyjściu z centralki jak naciskasz przyciski i napisz na forum, bo na razie trudno coś konkretnie powiedzieć. Sprawdź czy masz na centralkę podaną pewną masę - bo słaba masa też by pasowała do objawów jakie opisujesz.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #661851 Wysłany: 21 Kwi 2013, 21:46; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Offline
Forumowicz

Imię: Bartosz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: lubuskie [F]
Rejestracja: 24 Mar 2013,
Posty: 3
ziutek997 napisał(a):
bartogorzow, każda centralka działa na tej samej zasadzie, dlatego wszystko co tu zostało napisane wcześniej dotyczy się również Twojej instalacji. Przyjrzyj się na przykład dokładnie instrukcji z tego postu post612690.html#p612690, wszystko jest tak samo, tylko stosujesz kolory przewodów jak w Twojej centralce, patrz schemat montażowy F2 w instrukcji do której podałeś linka. Na zacisk oznaczony jako COM podajesz masę, a styk NO wpinasz w układ sterowania zamkiem, w miejscach wskazanych w poście który podlinkowałem.

bartogorzow napisał(a):
pewnie dlatego, że praktycznie nie mam doświadczenia w montażu centralek
- tutaj nie trzeba mieć specjalnego "doświadczenia w montażu centralek" :wink: wystarczy rozróżniać plus od masy i styki NO, NC :) Na prawdę nie trzeba być elektrykiem, nie musisz nawet rozróżniać prądu od napięcia ;)


Dzięki za pomoc. Wszystko poszło łatwo, lekko i przyjemnie :) Działa znakomicie :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #661967 Wysłany: 22 Kwi 2013, 14:17; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 13 Sty 2011,
Posty: 21
A mi łatwo nie idzie ! Główna sprawa to to że daje mase nawet z akumulatora na pin 5/6 przy drzwiach kierowcy a zamek chodzi jak chce i kiedy chce.A jak mu sie nie chce to przerwa kilkanascie sekund .Mysle ze jak opanuje sterowanie masą na pinach to wtedy mozna podpiąc centralke .Jest jakas różnica w podaniu masy na kostke przy drzwiach a na wtyczke przy bezpiecznikach ?

_________________
Punto II 1.2 60KM 2000r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #662003 Wysłany: 22 Kwi 2013, 17:36; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 27 Lut 2012,
Posty: 502
Pomógł: 2
exe jeśli tylko podajesz na dobre piny to nie ma to znaczenia, no chyba że któryś przewód jest uszkodzony.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #662010 Wysłany: 24 Kwi 2013, 16:24; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 13 Sty 2011,
Posty: 21
A czy ma znaczenie ze w drzwiach za kierowca nie dziala zamek? Tzn musze ciagnac za grzybek zeby odblokowac ale tak jak pisalem z kluczyka wszystko chodzi.Przed chwila jeszcze raz probowalem i doszedlem do takiej kombinacji pilotem ze zeby zamknac drzwi musze wcisnac otworz i zamknij dopiero wtedy cos sie dzieje.Tak jakby mase musial przed zamknieciem podac na drugi pin i dopiero jeszcze raz na zamknij. No cyrk na kolkach !!Centralka mi sie trafila uszkodzona ?

Na bialych przewodach podaje mase ale nie za kazdym razem jak uzywam pilota.Centralka ustawiona na 3sek. bo mniej to zamek nie chce zaskoczyc.

[ Dodano: 24 Kwi 2013 15:24 ]

Sprawa wyglada tak ,ze podlaczylem "biale" masy pod kabelki we wtyczce kolo bezpiecznikow i na razie dziala. W sumie to nie wiem dlaczego zamek wariowal po podaniu masy na zlacze drzwi,moze dlatego ze byly odlaczone a przekaznik traktowal je jak niedomkniete drzwi wtedy zamek odskakuje a nie zamyka. Tak czy siak dziala .

_________________
Punto II 1.2 60KM 2000r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #662469 Wysłany: 24 Kwi 2013, 17:52; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 27 Lut 2012,
Posty: 502
Pomógł: 2
Jeśli miałeś odłączone drzwi, to mógł nie działać poprawnie. Musiałbym raz jeszcze popatrzeć dokładniej na schemat oryginalnej centralki. Takie połączenie jak ja wykonałem "nie gryzie" się z oryginalną centralką i wszystkie sygnały są prawidłowo rozpoznawane. exe - najważniejsze że już działa ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #666776 Wysłany: 12 Maj 2013, 17:05; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Go!
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 12 Maj 2013,
Posty: 7
Panowie, potrzebuję pomocy. Jako że u mojej dziewczyny w punto coraz ciężej chodzi kluczyk do otwierania drzwi postanowiłem jej zamontować sterownik na pilot. Robiłem wszytsko zgodnie z instrukcjami w tym temacie niestety pojawił się problem.
Jak przygotowywalem sobie wiązke do wpięcia wszystkich kabelkow, chciałem sprawdzić czy faktycznie te kabelki (bialo/zielony i niebiesko/fioletowy) otwierają i zamykają drzwi i przez miernik podalem bialo/zielonemu mase drzwi pięknie się zamknęly ale niestety już się nie otworzyły. Również z kluczyka ani od kierowcy ani pasażera nie działa centralny. Bezpiecznik F38 podajże (ten od centralnego) sprawdziłem był ok, wymieniłem też na inny i dalej to samo. Gdzie szukać przyczyny że cały centralny padł? Centralki do zdalnego niepodpinałem dalej bo poprostu niedziała central to jak sterownik miałby otwierać i zamykać drzwi:(

UPDATE: Panowie jest o wiele gorzej, po tym jakmto się stało zamknąłem samochód bez problemu z obu stron kluczykiem, teraz wracam i niemoge przekrecić kluczyka ani z jednej ani z drugiej strony auta, wszedłem przez bagażnik do środka również nieda się podnieść bolca ani za klamke pociągnąć. Niemam pojęcia jak otworzyć drzwi?!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #666805 Wysłany: 12 Maj 2013, 17:20; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 27 Lut 2012,
Posty: 502
Pomógł: 2
Jeśli nie możesz otworzyć drzwi nawet za pomocą klucza, wskazuje to, że raczej wystąpiło jakieś uszkodzenie mechaniczne i wina nie stoi po stronie elektryki, chociaż sprawa wygląda dziwnie i nie przychodzi mi na myśl żadne konkretne rozwiązanie. Przemierz miernikiem przewody odpowiedzialne ze sterownie centralnym zamkiem. Może na siłownik cały czas podawany jest sygnał otwarcia/zamknięcia?? Spróbuj odłączyć akumulator i sprawdź też czy dasz radę otworzyć drzwi.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #666806 Wysłany: 12 Maj 2013, 17:20; 
 Temat postu: Re: Fabryczny centralny zamek sterowanie radiowe.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Patryk
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 20 Lis 2011,
Posty: 575
Pomógł: 1
Moim zdaniem całą centralkę mogłeś spalić/zrobić zwarcie. Nie wiem czy jedynym wyjściem nie jest rozebranie drzwi, rozłączenie zamka centralnego, a następnie na wcisk i kluczykiem zamknąć drzwi.

To jest tylko moje gdybanie, mam nadzieję, że ktoś bardziej Tobie pomoże z tym ( ja dopiero jakoś w przyszłym tygodniu zabieram się za centralkę, ale to i tak w innym aucie. )

@edit: albo tak jak kolega wyżej pisze coś z siłownikiem się stało bo nic innego nie odpowiada za otwieranie oraz zamykanie drzwi.

_________________
http://forum.bmw-3city.pl/viewtopic.php?t=11749
Bo
Mogę
Więcej


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO