You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 07:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 817 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #756303 Wysłany: 28 Gru 2014, 20:08; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Forumowicz

Imię: paweł
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 25 Gru 2014,
Posty: 3
http://otomoto.pl/fiat-punto-z-klimatyz ... 46164.html

myślicie , że warto zobaczyć te krope??


Góra
 Profil  
 

 
 Post #756315 Wysłany: 28 Gru 2014, 22:04; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
nie wyglada podejrzanie źle, jak masz niedaleko to jedź oglądaj. Sprawdz czy działa klima, i przejedź się na klimie dynamicznie czy Ci bedzie wystarczać te 60KM :wink:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #756319 Wysłany: 28 Gru 2014, 22:27; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Forumowicz

Imię: paweł
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 25 Gru 2014,
Posty: 3
na co szczególnie zwrócić uwagę przy oglądaniu auta?gdzie mogą być jakieś ogniska korozji?słabe punkty tego modelu? nie wiem czy przy tej temp klima sie załączy? troszke zimno jest ;/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #756322 Wysłany: 28 Gru 2014, 22:47; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
spróbować możesz, jeśli chodzi o korozje to patrz na podłoge, zwłaszcza okolice gdzie podłoga łączy się z progami :wink:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #756424 Wysłany: 29 Gru 2014, 22:18; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 26 Gru 2014,
Posty: 5
witam ponownie.
kilka aut już sprawdziłem , jako takie rozeznanie już mam.
Znalazłem jeszcze takiego :
http://olx.pl/oferta/piekny-samochod-do ... 9c4ac955db

co prawda diesel ,ale jak się okazało przy rozmowie tel. jest to auto od znajomego.
Cena na pewno niższa niż ta co w ogłoszeniu - to już mam ustalone.
jutro jade go obejrzeć i sprawdzić co i jak ....
mam natomiast pytanie odnośnie audio w tym aucie.fabrycznie jest tam zamontowana zmieniarka cd , którą po zakupie chciałbym wywalić.
w miejsce radia ,które jest tam teraz wstawione chciałbym włożyć radio blaupunkta z dodatkowym pilotem na kierownicę.
W związku z powyższym mam dwa pytania :
1.Czy znajdę gdzieś ( allegro / ASO ) zaślepkę którą będę mógł wstawić zamiast zmieniarki ?
2.W aucie jest 6 głosników + subwoofer : jak to podłaczyć do radia , które ma wyjścia 4 x 50 W ?


W przypadku diesla z tym małym silnikiem co sprawdzać ? można w jakiś sposób sprawdzić czy np. turbina nie jest uszkodzona ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #756425 Wysłany: 29 Gru 2014, 22:31; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 16 Wrz 2008,
Posty: 5496
Pomógł: 26
oliho, to zapytaj znajomego dlaczego kierownica i przedni grill są z innego auta.


Cytuj:
wersja limitowana ELX "GO"
Guzik prawda to jest zwykły SOUND. Żadna limitowana wersja.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #756907 Wysłany: 11 Sty 2015, 16:30; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Puntoświr

Imię: Radek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Londyn
Rejestracja: 10 Sty 2011,
Posty: 278
witam,
ogladalem dzisiaj jedno Punto z konca 2003,

http://www.approvedcarsandfinance.co.uk/used-car-fiat-punto-hatchback-1113

silnik tylko 70 tys mil, wygladal mi ze jest w dobrym stanie,
oczywyscie pocil sie pod pokrywa zaworow ale to nic,
przy starcie musieli podlaczyc mu jumpstart bo bateria nie dawala rady,
ale po chwili jak mi zgasl przy ruszaniu to juz bez problemu mi odpalil,
mysle ze moze na postoju ma zbyt duzy pobor pradu i sie akumulator rozladowal,
albo akumulator juz jest stary ale i tak nie byl juz fabryczny

na zimnym silniku od razu po odpaleniu i przygazowaniu bardzo mala chmurka ale
niewielka, pozniej po jezdzie po 10 minutach i po przygazowaniu juz nic nie bylo widac,
blachy w miare zdrowe, pod spodem nie zagladalem ale dach pod gumami jest zdrowy i pod maska w okolicach sprezyn tez,

chyba sie nie zdecyduje to auto ma tylko 1 klucz, ja teraz chce cos porzadnego,
a nie kolejne badziewie, bo takie to ja juz teraz mam,

jakie inne problem zauwazylem, to dziwne odglosy z tylnego zawieszenia przy jezdzie,
glosno strzelajaca blokada drzwi,
galka biegow uszkodzona, w trakcie jazdy moze sie zsunac,
nie wiem dlaczego ktos musial w jakims celu ja wczesniej sciagac ???, mysle wiec co moglo by byc naprawiane
przy takiej okazji ???

sprzeglo jakos inaczej lapie niz w moim ale raczej bylo ok,

kolejny spory problem ktory zauwazylem to po jezdzie probnej jak parkowalem to wlaczyla mi sie kontrolka wspomagania,
kierownica oczywiscie ciezko chodzila, mialem wlaczone city,
po wylaczeniu auta i wlaczeniu dzialalo juz ok,
zastanawiam co moglo byc przyczyna ??? skoro po chwili lampka zgasla i dzialalo z porwotem,
krecilem tez sporo na postoju ale nie zapalila sie znowu ta kontrolka,

nie chce mi sie wierzyc ze to tylko slaba bateria byla przyczyna, moglo i tez tak byc ale trudno powiedziec,
alternator tez powinien dac odpowiednio prad mimo slabej baterii,
zwlaszcza ze nie ruszalem zimnym autem tylko bylem juz po jezdzie i tylko
cofalem w kierunku kraweznika.

tak czy inaczej nastapilo to przy city, po jezdzie przy manewrowaniu na parkingu,
moze zaczepilem lekko o kraweznik ale nie byl w tym miejscu zbytnio wysoki,
wiec sadze te same wspomaganie juz wysiada

w moim starym punto nigdy nie mialem czerownej kierownicy po mojej napawie wspomagania,
a jezdze na city od 3 lat non stop.

[ Dodano: 11 Sty 2015 15:30 ]

1.2 8v czy 16v przy przebiegu 150 k km ?
co lepsze ???


Góra
 Profil  
 
 
 Post #763194 Wysłany: 13 Lut 2015, 21:48; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Forumowicz

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 13 Lut 2015,
Posty: 3
Witam jako że jestem nowy na forum pragnę wszystkich powitać i mam nadzieję że uda mi się pozostać tutaj na dłużej z racji tego że bardzo mocno napaliłem się na fiata punto 2 fl i nie ukrywam ze juz pare oglądałem ale to napiszę potem jestem Marcin obecnie w Anglii witam wszystkich.

Chciał bym sobie kupić fiacika punto do pracy mała poj 1,2 8v w zupełności mi wystarczy na 8km w jedną stronę dzisiaj byłem oglądać wersję punto 2 2003 rok active 1,2 8v fajny ale od początku było podejrzane że niby miał robioną uszczelkę pod głowicą rozrząd z pompą wody a jak juz zapłaciłem za niego to ujechałem parę km i wskazówka temp silnika byłą na 2 kreski od końca (max) a podczas przyspieszania nastąpiło dławienie ... więc wróciłem i grzecznie oddano mi pieniążki ...

Troszkę się zraziłem tym ze niby człowiek ogląda była jazda testowa i nic wszystko cacy a tu nagle taki psikus ...

Jutro z rana jadę oglądać punto 1,2 8v fl wersja sport tzn taka wersja jest na wyspach nie wiem natomiast jaka to wersja jest w pl czy też występuje wersja sport z tymi silnikami ?? Na co zwrócić uwagę przy tych silnikach ?gdzie patrzeć ?? wiem że dużo tutaj osób mówi o korozji i progach ale u nas na wyspach nie ma takich warunków atmosferycznych jak w pl więc raczej ta opcja odpada.Czy w tych wersjach sport są np innego rodzaju części niż w zwykłych czy tylko środek tapicerka oraz zderzaki go wyróżniają pytam bo miałem vectre c 1,8SRI i tam np termostat był inny niż w wersji 1,8 i 3 razy droższy dlatego pytam czy w tych modelach punto tez tak to wygląda może puki co tyle więcej dopowiem jak coś mi doradzicie
tutaj jest link do aukcji
http://www.ebay.co.uk/itm/261767526243? ... EBIDX%3AIT
dodam ze pan nie wie nic o wymianie paska rozrządu 3 właścicieli przebieg 76tys mill czyli około 123tys km
więcej informacji będę miał jutro po oględzinach

dziękuje i pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #763219 Wysłany: 13 Lut 2015, 23:03; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 11 Cze 2014,
Posty: 28
koliber28 napisał(a):
Witam jako że jestem nowy na forum pragnę wszystkich powitać i mam nadzieję że uda mi się pozostać tutaj na dłużej z racji tego że bardzo mocno napaliłem się na fiata punto 2 fl i nie ukrywam ze juz pare oglądałem ale to napiszę potem jestem Marcin obecnie w Anglii witam wszystkich.

Chciał bym sobie kupić fiacika punto do pracy mała poj 1,2 8v w zupełności mi wystarczy na 8km w jedną stronę dzisiaj byłem oglądać wersję punto 2 2003 rok active 1,2 8v fajny ale od początku było podejrzane że niby miał robioną uszczelkę pod głowicą rozrząd z pompą wody a jak juz zapłaciłem za niego to ujechałem parę km i wskazówka temp silnika byłą na 2 kreski od końca (max) a podczas przyspieszania nastąpiło dławienie ... więc wróciłem i grzecznie oddano mi pieniążki ...

Troszkę się zraziłem tym ze niby człowiek ogląda była jazda testowa i nic wszystko cacy a tu nagle taki psikus ...

Jutro z rana jadę oglądać punto 1,2 8v fl wersja sport tzn taka wersja jest na wyspach nie wiem natomiast jaka to wersja jest w pl czy też występuje wersja sport z tymi silnikami ?? Na co zwrócić uwagę przy tych silnikach ?gdzie patrzeć ?? wiem że dużo tutaj osób mówi o korozji i progach ale u nas na wyspach nie ma takich warunków atmosferycznych jak w pl więc raczej ta opcja odpada.Czy w tych wersjach sport są np innego rodzaju części niż w zwykłych czy tylko środek tapicerka oraz zderzaki go wyróżniają pytam bo miałem vectre c 1,8SRI i tam np termostat był inny niż w wersji 1,8 i 3 razy droższy dlatego pytam czy w tych modelach punto tez tak to wygląda może puki co tyle więcej dopowiem jak coś mi doradzicie
tutaj jest link do aukcji
http://www.ebay.co.uk/itm/261767526243? ... EBIDX%3AIT
dodam ze pan nie wie nic o wymianie paska rozrządu 3 właścicieli przebieg 76tys mill czyli około 123tys km
więcej informacji będę miał jutro po oględzinach

dziękuje i pozdrawiam




Mam takie autko w posiadaniu silnik 1.2 8v i wersja active sport. Mieszkam tez w UK.
Autko praktycznie niczym sie nie rozni od normalnej wersji, oprocz zewnetrznego wizerunku i wnetrza. Silnik jest ten sam co w normalnych wersjach. Ja jak kupowalem swojego to patrzylem na wycieki np uszczelka pod glowica i pod zaworami. Najczesciej cieknie z pod zaworow, ale to tania robota i szybka. Patrzylem tez na hamulce,biegi i temperature i czy rowno chodzi plus wyglad zewnatrz, wgniecenia itp.
Przjezdzilem od maja do grudnia ponad 5tys mil ( 8tys km ) I nie mialem zadnych problemow z autem jedyne co wymienilem to nowy wentylator, bo w moim sie lozysko rozlecialo to tyle.
W grudniu zrobilem rozrzad kompletny, wymienilem uszczelke pod zaworami miesiac przed i nie dawno w styczniu wymienilem nowy kolektor bo stary sie rozlecial na spawach i nie mialem zamiaru go spawac to kupilem nowy, Do tanich ta czesc nie nalezy. Jutro wymieniam srodkowy tlumik i to tyle praktycznie. A i zaraz po zakupie wymienilem filtr oleju i powietrza plus olej.

Z kad w UK jestes ? Tak btw


Góra
 Profil  
 
 
 Post #763223 Wysłany: 13 Lut 2015, 23:09; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Forumowicz

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 13 Lut 2015,
Posty: 3
sporo wymieniłeś a powiedz mi jak ze spalaniem czy jest szansa na przerobienie mill na km zeby komputer pokazywał jestem z DERBY jakie są mniej wiecej koszta napraw bo dzisiaj ta uszczelka prawdopodobnie albo termostat narobiła mi stracha


Góra
 Profil  
 
 
 Post #763241 Wysłany: 14 Lut 2015, 00:55; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 11 Cze 2014,
Posty: 28
Pracuje w sklepie zwanym euro car parts, mozliwe ze slyszales o nim jak nie to sobie sprawdz. Jesli dobrze pamietam to w derby jest tez sieciowka.
Uszczelka kosztuje max do 10 funtow a wymiana jest darmowa bo mozesz to zrobic samemu, nic trudnego. A termostat tez do 10funtow. W sklepie sa ceny troche wyzsze, wiec lepiej zamowic online i zrobic click and collect.
Czesci do punta ogl sa tanie, naprawy tez.
Obawiam sie, ze sie nie da przerobic mil na km
Spalanie hmm ja tankuje co tydzien za 20 funtow i zrobie na tym ok 160mil 2x w tyg trasa 17 mil w jedna strone a reszta miasto.
Na autostradzie jak raz patrzylem to spalilo tak ok. 3.7l/100
Miasto : 5.5l/100
Trasa/Miasto: 4.8l/100
To tak mniej wiecej
Ogolnie warto kupic punciaka tylko trzeba znalezc zadbanego
Ten co w linku podales wyglada ciekawie ale lepiej zobaczyc i sie przejechac


Góra
 Profil  
 
 
 Post #763242 Wysłany: 14 Lut 2015, 01:03; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Forumowicz

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 13 Lut 2015,
Posty: 3
wiem wiem znam ten sklep masz racje jest tez w derby jak by mi palił tak jak mówisz to tyle co nic ...zobaczymy facet chce 900f do ręki jade rano po 10 zobaczę co to warte byle by uszczelka byłą dobra pod głowicą bo miałem juz auto z taką wadą i nie chce miec tego samego błędu czasami sie zastanawiam jak mozna doprowadzic auto do takiego stanu... puki co dzięki za pomoc i będziemy w kontakcie


Góra
 Profil  
 
 
 Post #765543 Wysłany: 02 Mar 2015, 00:36; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Forumowicz

Imię: Jarek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: S
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 02 Mar 2015,
Posty: 1
Witam!

Proszę o opinie na temat tego samochodu :D Czy cena jest adekwatna do rocznika??

http://olx.pl/oferta/fiat-punto-lpg-140 ... 7944f05d0e

z góry bardzo dziękuję za informacje :D :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #765544 Wysłany: 02 Mar 2015, 00:47; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Pruszków
Rejestracja: 19 Maj 2008,
Posty: 1975
Pomógł: 10
Cena całkiem rozsądna. Lakier wygląda przyjemnie. Pokrywa komory silnika jakby troche nie dochodziła, ale może to wina fotki....? Opony mają całkiem dużo bieżnika jeszcze. Jak dość blisko to warto jechać i macać.

_________________
Forza Italia !

Punto Mk II FL 1.2 8V Active (czerwony) - był ...
Bravo II T-JET (granatowy metalik) - był ... ...
Panda 1.2 8V Dynamic (niebieska) - była ... ... ...
GrandePunto 1.2 8V Estiva (czarny prowokator) - był: topic49332.html
Seat Ibiza 6J (czerwona bo najszybsza) - jest: topic58217.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780342 Wysłany: 09 Lip 2015, 20:08; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Forumowicz

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Lip 2015,
Posty: 1
Witam!

http://otomoto.pl/oferta/fiat-punto-sporting-1-4benz-6-biegow-klima-alumy-bardzo-ladny-ID6y7TmB.html#92a1e88e9e

Proszę o ocenę powyższego Punto. Czy nie jest on podejrzanie tani? Poza tym, zauważyłem dziwne spasowanie lewego zderzaka, obok lampy. To normalne? Lakier wydaje się ok, reszta też :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #787533 Wysłany: 02 Lis 2015, 11:50; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Piotr
Samochód: Seicento
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 27 Paź 2015,
Posty: 8
Wpadł mi w oko ten Fiat Punto: http://otomoto.pl/oferta/fiat-punto-fiat-punto-ii-1-2-cult-ID6yc6pD.html
Zdjęcia z oględzin: http://imgur.com/a/0tUZt
Oto moje przemyślenia:
- Tylna szyba z roku 2000:
Image

- Plama na klejeniu tylnej szyby:
Image

- Biała pasta za klapą bagażnika. Tak jest fabrycznie?
Image

- Brak wygłuszenia komory silnikowej:
Image

- Spawy kielichów amortyzatorów o wiele ładniejsze niż we wcześniejszym egzemplarzu:
Image

- Za prawym przednim nadkolem, na tym czarnym plastiku, który znajduje się wewnątrz niego, była naklejka z logami Fiat i innych firm motoryzacyjnych, jakby to była jakaś część zamienna.
- Brak jednej zaślepki z boku fotela kierowcy.
- Klapka, która znajduje się nad lewym kolanem, była niedopasowana i niedokręcona do końca. W Seicento w takim miejscu jest skrzynka bezpieczników, nie wiem jak jest w Punto. Mam dziwne wrażenie, że jest tam złącze do komputera i ktoś nie dokręcił do końca klapki po cofaniu licznika. ;)
- Książki serwisowej raczej nie ma.
- Dziurki w fotelach.
- Drzwi się dosyć ciężko otwierały, ale ponieważ było identycznie z obu stron, więc zakładam, że ten typ tak ma. ;)
- Pęknięty reflektor przeciwmgielny:
Image

- Na desce, w czasie jazdy, nie paliły się żadne kontrolki informujące o problemach. Po włączeniu klimatyzacji leciał przyjemny chłodek z nawiewów.
- Przejechałem się autem po osiedlu z ograniczeniem do 20 km/h. Na moje niefachowe oko wszystko działa. Biegi wszystkie wchodzą bez problemu, hamulce działają, kierownica chodzi leciutko. Nie słyszałem żadnych stuków.
Myślałem głównie o wersji 5-drzwiowej, ale, wbrew pozorom, wcale nie tak łatwo kupić wymarzone Punto. Po latach posiadania Seicento wydaje mi się, że jestem w stanie się przyzwyczaić do braku jednej pary drzwi. ;)
Jak z ceną? 8200 zł to sensowna oferta, czy cena z kosmosu?
Chciałbym poznać Waszą obiektywną opinię, ponieważ Wy możecie go ocenić bardziej trzeźwym okiem niż ja. ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #787551 Wysłany: 02 Lis 2015, 16:34; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 16 Wrz 2008,
Posty: 5496
Pomógł: 26
Nowaczke napisał(a):
- Tylna szyba z roku 2000:
To o niczym nie świadczy. Gdyby była z 2007, to można się zastanawiac.
Nowaczke napisał(a):
- Plama na klejeniu tylnej szyby
To nie jest plama. To odkleja się szyba. Tak w tych autach czasem jest. U mnie klej puszczał dookoła całej szyby.
Nowaczke napisał(a):
- Brak wygłuszenia komory silnikowej:
To raczej norma.
Nowaczke napisał(a):
Klapka, która znajduje się nad lewym kolanem, była niedopasowana i niedokręcona do końca. W Seicento w takim miejscu jest skrzynka bezpieczników, nie wiem jak jest w Punto. Mam dziwne wrażenie, że jest tam złącze do komputera i ktoś nie dokręcił do końca klapki po cofaniu licznika.
Czemu od razu zakładasz cofnięty licznik? Fakt, na 9 lat 114 tys to mało, ale na forum są auta 10 letnie z przebiegiem ok 60 tys. Co do klapki, to owszem, tam są bezpieczniki, może po prostu ktoś źle zamknął. Mnie się to też zdarzało. Jedyna opcja - pojechac na gruntowny przegląd. Cena moim zdaniem ok.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #787576 Wysłany: 02 Lis 2015, 23:03; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Piotr
Samochód: Seicento
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 27 Paź 2015,
Posty: 8
Sądziłem, że ktoś wyjął tylną szybę z auta ze szrotu i wstawił tutaj, stąd ten rok produkcji. Z każdej strony się słyszy, że we wszystkich autach na sprzedaż musi być cofnięty licznik. Szczerze mówiąc to przebieg jest ostatnią rzeczą na którą zwracam uwagę, ponieważ praktycznie nie ma możliwości jego udowodnienia.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #788010 Wysłany: 09 Lis 2015, 21:17; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Ostroróg
Rejestracja: 29 Wrz 2012,
Posty: 1004
Pomógł: 4
Nowaczke napisał(a):
- Pęknięty reflektor przeciwmgielny:

To tylko odblask, żadnego reflektora tam nie ma :)

_________________
Image
"Idę swoją własną drogą, możliwe jednak, że wasza droga przez jakiś czas będzie równoległa do mojej."
Było wiśniowe Punto I 1.1 8v 55KM w wersji S [Rozbite 17.11.2014]


Góra
 Profil  
 
 
 Post #788607 Wysłany: 17 Lis 2015, 03:20; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Ola.
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 14 Lis 2015,
Posty: 15
Hejo hejo,

Jako, że udało mi się w końcu zdać prawko, czas zakupić swe pierwsze 4 kółka. Wybór padł na punciaka (wcześniej zależało mi na corsie c, ale cenowo mnie to przerasta), jednak mam pewne wymagania co do niego. Przede wszystkim zależy mi, żeby był w gazie(*), no i żeby była to jednak wersja II FL. Wizualnie lepiej mi się podoba, a i ponoć poza wyglądem jest w niej poprawionych trochę niedociągnięć. Silnik już niech będzie ten 8v, bo na 16 to nie ma co liczyć, że trafię w moim budżecie... No właśnie, budżet. Na samochód chciałabym przeznaczyć nie więcej niż 7 tysi. Mam w zanadrzu trochę więcej, ale jak wiadomo - zawsze jakaś naprawa się trafi, przegląd, oc i inne pierdoły, więc margines finansowy muszę mieć. No i wersja 5-drzwiowa (wymaganie mamuśki, które powoduje, że moje serce krwawi, bo 3d są wizualnie meeeega :D ). Jako, że w mojej okolicy niestety nie ma zbyt ciekawych ofert (w obrębie 100km od Zabrza), czy moglibyście powiedzieć, czy opłaca się patrzeć na tę ofertę? klik :)
na +:
- kolor,
- blisko (w Knurowie mam znajomego mechanika, więc mi powie co i jak)
- II FL, rocznik 2004,
- 5 drzwi i ogólnie spełnia moje wymagania,
- cena (benzyna, ale wsadziłabym gaz)
- OC do maja, przegląd do lutego,
- naprawy na bieżąco,
- II własciciel,
- podłoga i progi niby w stanie dobrym.

jednak:
- przeraża mnie przebieg (fajnie byłoby pojeździć nim jeszcze z 5 latek, jak myślicie, da radę?) - 20tyś. km rocznie? o.O
- nie był niestety garażowany,
- cięgno do wymiany,
- klimatyzacja (nienabita, więc nie będę miała jak sprawdzić, czy działa)

Tyle o nim wiem. Co o tym myślicie? Warto pojechać go obejrzeć? jaka jest cena włożenia gazu? Zmieszczę się w 2 tysiach? ;)

Drugą opcją jest bordowy punciak: klik :)

Przebieg okej, drugi właściciel i wygląda, że we w miarę fajnym stanie, w cenie są też opony, jednak mam do niego 70 km i raczej wtedy odpada opcja sprawdzenia go u znajomego...

Jak myślicie, lepiej poczekać na lepszą ofertę, czy sprawdzić którąś z powyższych opcji? (jarać się nie jaram, z jednej strony fajnie byłoby mieć już samochód, bo w rodzinie niestety auta nie posiadam, ale wolę kupić go kierując się głową, nie emocjami)

* - no właśnie, tylko że fajnych ofert nie ma dlatego jedna opcja to benzyniak :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #788615 Wysłany: 17 Lis 2015, 08:21; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 16 Wrz 2008,
Posty: 5496
Pomógł: 26
Astka napisał(a):
- blisko (w Knurowie mam znajomego mechanika, więc mi powie co i jak)
Jeśli jest z Knurowa, to może ten: http://olx.pl/oferta/fiat-punto-CID5-ID ... 9ced393292


Góra
 Profil  
 
 
 Post #788630 Wysłany: 17 Lis 2015, 13:10; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Niestety na w miarę dobre P2 FL trzeba stroić ~7kpln, wystarczy popatrzec na te ogłoszenia powyżej. Progi zamalowane, i itp. Ja to chyba w totka trafiłem jak kupiłem swoje P2 FL. Nie dość że miał przebiegu niecałe 80kkm, instalace lpg sekwencje 4 miesieczną to bylo to drugie auto które oglądałem w przeciagu paru dni. 1,5 roku temu dałem prawie 10kpln s silnikiem 1.2 16v. Na dobra instalacje musisz wydać 2,5kpln, poniżej 2kpln też założysz ale na gorszych podzespołach. No i co najważniejsze dobry monter lpg.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #788685 Wysłany: 17 Lis 2015, 23:16; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Ola.
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 14 Lis 2015,
Posty: 15
Czyli tak, jak myślałam. :P Łudziłam się, że te progi zamalowane może będą ze względów wizualnych, bo ładniej wyglądają :D

A co powiecie o tej ofercie?
klik.
Tychy niedaleko... co prawda drogo, ale nie wiem, czy nie pojechać go obejrzeć. Nie podoba mi się wyciek z silnika, jest to coś groźnego? No i zależy oczywiście, jak wygląda u niego z korozją i z historią serwisową, bo ten przebieg maławy, taki typowo 'komisowy' :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #788694 Wysłany: 18 Lis 2015, 09:23; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Ten wyciek to raczej woda, pewnie myli komore silnika przed zdjęciami jak to w komisach.

[ Dodano: 18 Lis 2015, 09:21 ]

Zobacz na tego: http://olx.pl/oferta/fiat-punto-ladne-punto-po-fl-5-drzwi-butla-do-2025r-2kpl-opon-2-wlasciciel-CID5-IDc9Y69.html#81bc62b929

[ Dodano: 18 Lis 2015, 09:23 ]

ale wyglada na to że od 10lat już śmiga na lpg, bo ma nowa butle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #788697 Wysłany: 18 Lis 2015, 10:05; 
 Temat postu: Re: PIIFL - pytania przed zakupem
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Ola.
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 14 Lis 2015,
Posty: 15
steyr napisał(a):
[ Dodano: 18 Lis 2015, 09:21 ]

Zobacz na tego: http://olx.pl/oferta/fiat-punto-ladne-punto-po-fl-5-drzwi-butla-do-2025r-2kpl-opon-2-wlasciciel-CID5-IDc9Y69.html#81bc62b929

[ Dodano: 18 Lis 2015, 09:23 ]

ale wyglada na to że od 10lat już śmiga na lpg, bo ma nowa butle.


Wklejałam go posta wyżej :) tylko że jest zarezerwowany do 22, więc musze poczekać.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 817 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO