You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 19:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 214 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
 
 Post #801590 Wysłany: 30 Mar 2016, 12:29; 
 Temat postu: Re: Co Cię denerwuje w GP
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 26 Mar 2016,
Posty: 4
Po przejechaniu pierwszych 100 km denerwuje mnie brak 6-tego biegu.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #801592 Wysłany: 30 Mar 2016, 13:16; 
 Temat postu: Re: Co Cię denerwuje w GP
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jacek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Kwi 2010,
Posty: 339
Pomógł: 1
6 lat użytkowania i po raz trzeci przełamuje się kabel w wiązce w drzwiach kierowcy , opowiadający za zamykanie centralnego zamka kluczykiem . Za rok i tak sprzedaje ... :>

_________________
Punto Evo Estiva Blue&Me (był :-( )
Ford Focus Trend Sport 1.6 Ti-VCT 125 KM ( jest :-) )


Góra
 Profil  
 
 
 Post #802191 Wysłany: 05 Kwi 2016, 18:24; 
 Temat postu: Re: Co Cię denerwuje w GP
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 21 Cze 2015,
Posty: 1
Jak wyżej - przede wszystkim brak szóstego biegu. Przy czterech osobach na pokładzie ciężko się jeździ, grande staje się takie wolne... ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #802260 Wysłany: 06 Kwi 2016, 23:20; 
 Temat postu: Re: Co Cię denerwuje w GP
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bielsko-Biała/Sosnowiec
Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 415
Pomógł: 2
mrtobi napisał(a):
Po przejechaniu pierwszych 100 km denerwuje mnie brak 6-tego biegu.
Mnie tam nie denerwuje, bo... go mam ;) ale to raczej nie kwestia szóstego biegu tylko doboru przełożeń. W 1.3MJ przy 100km/h obroty są praktycznie takie same zarówno ze skrzynią 5-cio i jak i 6-cio biegową.

Po przejechaniu 100 tys. km już mnie w zasadzie nic nie denerwuje w tym aucie, do wszystkiego się przyzwyczaiłem ;) Może jedynie "zamarzające" kierunkowskazy (a właściwie ich dźwignia) są nieco denerwujące.

_________________
IAW Scan 2 - oprogramowanie diagnostyczne dla starszych FIATów, Alfa-Romeo i Lancii | Polskie multimetry - parametry, schematy, instrukcje


Góra
 Profil  
 
 
 Post #802352 Wysłany: 08 Kwi 2016, 09:20; 
 Temat postu: Re: Co Cię denerwuje w GP
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
yacek _b napisał(a):
6 lat użytkowania i po raz trzeci przełamuje się kabel w wiązce w drzwiach kierowcy , opowiadający za zamykanie centralnego zamka kluczykiem . Za rok i tak sprzedaje ... :>


Kabelek trzeba przedłużyć i problem zniknie :wink: U mnie kiedyś urwał się przewód, w lewej przelotce, sterowania prawą szybą. Po zlutowaniu, bez przedłużenia, szybko się zerwał. Po przedłużeniu nadal działa 8)

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #802378 Wysłany: 08 Kwi 2016, 17:42; 
 Temat postu: Re: Co Cię denerwuje w GP
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bielsko-Biała/Sosnowiec
Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 415
Pomógł: 2
krowka napisał(a):
Kabelek trzeba przedłużyć i problem zniknie

To samo przerabiałem w 4ro letniej Octavii IIFL... też zlutowałem i za pół roku się urwał, przedłużyłem i jest spokój od roku. Tam był to kabelek od czujnika bocznej poduszki.

_________________
IAW Scan 2 - oprogramowanie diagnostyczne dla starszych FIATów, Alfa-Romeo i Lancii | Polskie multimetry - parametry, schematy, instrukcje


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816413 Wysłany: 14 Gru 2016, 15:24; 
 Temat postu: Re: Co Cię denerwuje w GP
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 193
Mnie :> :> :> nieustannie lejąca się woda spod maski silnika do komory. Auto niebite, maska oryginalna, ale ta woda doprowadza do szału. Np. po każdym deszczu - piankowa uszczelka w której leży podpórka maski - ciągle zalana wodą. Przez to podpórka rdzewieje na długości która leży w tej piance. Teraz były mrozy, i przymarzła do maski symetrycznie położona pianka po drugiej stronie komory silnika. I maska nie da się podnieść.

No i wyłamany plastikowy sworzeń, w której siedzi ta podpórka. Obdzwoniłem kilku "importerów" używek z Italy - nigdzie nie idzie kupić tej części, a z tego co mówią to typowa przypadłość tego modelu.

Plus wysokie spalanie, na 3 jak "przycisnę" komputer pokazuje chwilowe na poziomie 18 litrów. Na trasie (autostrada) powyżej 90-100 pali około 6. Dla mnie to szok, bo tyle palił mój benzyniak 1,4 od konkurencji (jakieś 15 KM słabszy), ale przy 100-110, przy czym wyprodukowany jakieś 15 lat wcześniej. Nie widzę żadnego postępu w sprawności silnika.

Na razie innych wad nie zauważyłem, ale mam auto od 2 miesięcy, i z tego co widzę, pewno będę często pisał w tym wątku ...
:D :D :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816414 Wysłany: 14 Gru 2016, 15:37; 
 Temat postu: Re: Co Cię denerwuje w GP
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Bolesławiec
Rejestracja: 06 Sty 2009,
Posty: 411
Pomógł: 2
żeliwny napisał(a):
Plus wysokie spalanie, na 3 jak "przycisnę" komputer pokazuje chwilowe na poziomie 18 litrów. Na trasie (autostrada) powyżej 90-100 pali około 6. Dla mnie to szok, bo tyle palił mój benzyniak 1,4 od konkurencji (jakieś 15 KM słabszy), ale przy 100-110, przy czym wyprodukowany jakieś 15 lat wcześniej. Nie widzę żadnego postępu w sprawności silnika.


trochę dużo, mój przy non stop 130 na autostradzie pokazuje po 100km średnio 6,2-6,3L. Jak jadę autostradą 110km/h to wychodzi jakieś 5,5L, za to jadąc do max 90, udało mnie się na odcinku 40km, zrobić 4,3l (ale to nie była autostrada)

_________________
[center]Punto Evo 1.4 Dynamic Blue&Me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816416 Wysłany: 14 Gru 2016, 15:50; 
 Temat postu: Re: Co Cię denerwuje w GP
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 193
bonku napisał(a):
mój przy non stop 130 na autostradzie pokazuje po 100km średnio 6,2-6,3L. Jak jadę autostradą 110km/h to wychodzi jakieś 5,5L, za to jadąc do max 90, udało mnie się na odcinku 40km, zrobić 4,3l (ale to nie była autostrada)



Niemożliwe, na autostradzie przy 70-80 komputer pokazuje "chwilowe" około 4,2. I to jest minimalne spalanie jakie udało mi się osiągnąć na autostradzie, przy naciśniętym pedale gazu. Z górki, jak puszczę pedał gazu, to komputer pokazuje "chwilowe" 2. Przy 120-130 to widzę "chwilowe" 8-9. Szybciej nie jechałem, bo to auto nie nadaje się na autostrady.
W mieście nie da się zejść poniżej 10. Chyba, że nocą, jak nie ma korków ani świateł. W dzień po Krakowie spalanie jak pisałem, 10 to takie minimum.

Myślę, że auto mam sprawne, przebieg niewielki (80 tys. a licznik nie skręcony), serwis w ASO. Auto normalnie przyspiesza, ale na 2-3 lepiej nie patrzeć na chwilowe zużycie, bo można dostać zawału serca ...
:D :D :D :D


Sorry, że tu poruszam temat spalania, ale właściwy wątek zablokowany, a duże spalanie uważam za sporą wadę małego, miejskiego autka, z małolitrażowym silnikiem.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816424 Wysłany: 14 Gru 2016, 18:36; 
 Temat postu: Re: Co Cię denerwuje w GP
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bielsko-Biała/Sosnowiec
Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 415
Pomógł: 2
77 konie trzeba nakarmić... jak na benzynę to spalanie masz w normie (zwłaszcza jak na Kraków). Grande Punto to dość ciężkie auto (za to rewelacyjnie się prowadzące), ale fajnie jeździ dopiero mając 90+KM pod maską. Popracuj nad płynnością jazdy (większy odstęp od poprzedzającego pojazdu, unikanie zatrzymywania się do zera, hamowanie silnikiem, możliwi szybkie rozpędzanie się do prędkości przelotowej), a powinno Ci się udać zejść z 1l w dół. Konkurencyjne 1.4 60KM to zapewne Polo lub Fabia, te auta są lżejsze, a masa ma ogromne znaczenie, zawłaszcza w mieści, gdzie samochód często zatrzymuje się i rozpędza.

P.S.
Jak pokazuje 2.0l/100km to w tym momencie spalanie wynosi 2 lub mniej (do 0 włącznie), a wskaźnik pokazuje do 25l/100km.

_________________
IAW Scan 2 - oprogramowanie diagnostyczne dla starszych FIATów, Alfa-Romeo i Lancii | Polskie multimetry - parametry, schematy, instrukcje


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816453 Wysłany: 15 Gru 2016, 10:53; 
 Temat postu: Re: Co Cię denerwuje w GP
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Bolesławiec
Rejestracja: 06 Sty 2009,
Posty: 411
Pomógł: 2
tzok napisał(a):
77 konie trzeba nakarmić... jak na benzynę to spalanie masz w normie (zwłaszcza jak na Kraków). Grande Punto to dość ciężkie auto (za to rewelacyjnie się prowadzące), ale fajnie jeździ dopiero mając 90+KM pod maską. Popracuj nad płynnością jazdy (większy odstęp od poprzedzającego pojazdu, unikanie zatrzymywania się do zera, hamowanie silnikiem, możliwi szybkie rozpędzanie się do prędkości przelotowej), a powinno Ci się udać zejść z 1l w dół. Konkurencyjne 1.4 60KM to zapewne Polo lub Fabia, te auta są lżejsze, a masa ma ogromne znaczenie, zawłaszcza w mieści, gdzie samochód często zatrzymuje się i rozpędza.


tu się w pełni zgodzę. ja w mieście przy ciężkiej nodze też mam 10 L, czasami nawet i 11 pokazywało (oczywiście średnio), ale po zmianie opon (bridgestony B250 na conti eco) i zmianie stylu jazdy (na nowych się tak dało bo opory toczenia to niebo a ziemia) potrafię w tych samych warunkach osiągnąć w mieście 8-8,5L, w co do tej pory nie wierzyłem. A jak to osiągnąć - teraz mogę częściej wrzucić na luz, albo wyższy bieg, bo samochód oporami opon już tak nie hamuje.
Inny przykład - wcześniej poniżej 5,4 w trasie (nie autostrada) nie dało rady zejść, teraz minimum jakie osiągnąłem to było 4,3L.

co jeszcze zauważyłem, to tyle że jak ja jadę (po mieście) i swoim stylem, czyli 1, 2, 3 energicznie do 2500 - max 3000 odb, potem szybko 4, i 5 (tu pomaga ta krótka skrzynia), to zużycie bez problemu 9L, a jak moja druga połowa jedzie, a często trzyma na 3, 4 biegu na 3000 - 3500 obr, to średnio wychodzi ponad 10L.

_________________
[center]Punto Evo 1.4 Dynamic Blue&Me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #837428 Wysłany: 08 Maj 2018, 19:24; 
 Temat postu: Re: Co Cię denerwuje w GP
Denerwuje. Niestety wersja 1,4 8V jest za słaba do tej masy samochodu (i nie pali mało) + brak 6 biegu.
Elektroniczny pedał gazu ma jakieś jakby opóźnienie w działaniu i jest za mocna sprężyna - tradycyjne mechanizmy gazu na lince działają lepiej, lżej. To zwiększa efekt "mułowatości".
Trzecia rzecz: skrzypiące drzwi jak jest gorąco (wiem, ograniczniki, jest temat).
Czwarta: delikatne, za słabe sprzęgło (docisk) oraz zawieszenie (np. tylna belka, tuleje).
Starsze generacje Punto były bardziej udane ("jedynka" na pewno).


Góra
  
 
 
 Post #838044 Wysłany: 24 Maj 2018, 09:43; 
 Temat postu: Re: Co Cię denerwuje w GP
Offline
Puntomaniak

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Czerwionka-Leszczyny, Lubliniec
Rejestracja: 22 Mar 2011,
Posty: 62
pmx007p1 napisał(a):
Starsze generacje Punto były bardziej udane ("jedynka" na pewno).


Taaak :) Zwłaszcza tylne zawieszenie z jego pięknymi wahaczykami na łożyskach. I zwisające linki z ręcznego bo uchwyty się urwały ...

_________________
Był: Fiat Seicento 1,1 S najlepszy rocznik czyli '99
Był: Fiat Punto II FL 1,2 16V 3D Dynamic 2004 jeszcze lepszy niż Seicento
Jest: Grande Punto 1,4 8V Dynamic Fiat chyba tnie koszty (jak wszyscy inni :) )


Góra
 Profil  
 
 
 Post #838050 Wysłany: 24 Maj 2018, 11:21; 
 Temat postu: Re: Co Cię denerwuje w GP
Odpowiedź nietrafiona. Oba problemy można rozwiązać z poziomu amatora-hobbysty.
Do łożyskowania wahaczy dorobić smarowniczki (jest na forum). Podwieszenie linek też dziecinada.
8)
A umocowanie belki tylnej w P2/Stilo/Grande, to też dziadostwo - śmieszne gumowe tulejeczki (za małe, za miękkie). Tu już nic nie poprawisz domowymi sposobami. Taki to "postęp". Motoryzacja, to zakała Mechaniki jako dziedziny nauki.


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 214 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO