You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 214 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #234081 Wysłany: 29 Mar 2009, 19:07; 
 Temat postu: Co Cię denerwuje w GP
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Racibórz
Rejestracja: 03 Lut 2009,
Posty: 748
Pomógł: 5
Na wstępie prosiłbym moderatorów o "przyklejenie" wątku :)

Chciałbym aby każdy z NAS: posiadaczy GP napisał co NAJBARDZIEJ irytuje WAS w waszych GP

NIE CHODZI TU O USTERKI!!! bo każdy je zna ale o delikatnie mówiąc co WAS najbardziej wpienia :E

Napiszę jako 1-szy :)

Mnie najbardziej DENERWUJĄ wycieraczki. Nie dość, że nie ma (przynajmniej u mnie) ręcznej regulacji czasowego ustawiania szybkości wycieraczek to denerwuje mnie to, że wycieraczki trzeba włączać tym GŁUPIM pokrętłem. Przednie wycieraczki pokrętło, tylne pokrętło - MNIE TO STRASZNIE IRYTUJE! Nie wiem dlaczego ale w każdej szanującej sie marce włączanie wycieraczek JEST znormalizowane. Przechodzę z jednego typu na drugi i wycieraczki i np. światła długie działają TAK SAMO. np. MERCEDES czy RENAULT.

A w GP jest inaczej i w np. w PANDZIE też jest INACZEJ. Długie w GP to do siebie a w Pandzie ODRWROTNIE. W GP wycieraczki pokrętło a w Pandzie drążek na dół.

IMHO jest to jakieś NIEPOROZUMIENIE. Co model to inaczej.....

I TO MNIE WPIENIA! :E :E :wink:

Aha i Grzegorz1976 mnie też olśnił :) Nie raz zdażyło mi się przekręcając stacyjkę nacisnąć w pilocie otwarcie bagażnika! Trzeba wysiąść i zamknąć klapę :hahaha:

_________________
ESTIVA Blue@Me 2008 1.4 8V :)<----- Tu ją możesz zobaczyć :D

Fix It Again Tomorrow


Ostatnio edytowany przez mario-sz 29 Mar 2009, 19:40, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 

 
 Post #234090 Wysłany: 29 Mar 2009, 19:30; 
 Temat postu:
1. Ja jeszcze do tej pory nie przyzwyczaiłem się do włączania świateł drogowych. Wpienia mnie nieraz że chcę puścić tylko błyska światłami, ciut mniej wyczucia i włączam drogowe na stałe. To wg mnie powinno zostać tak jak np w seju czyli drogowe na stałe od siebie, błysk do siebie.

2. Jeśli ktoś ma wersję bez otwierania bagażnika z pilota, to przy zamawianiu następnego GP już nie zapomni o tym szczególe. Otwieranie bagażnika bez pilota to KOSZMAR! Czyli np mamy siaty z zakupami -> położyć siaty -. otworzyć drzwi kierowcy -> wccisnąć się do środka (nierzadko wadząc wtedy dyńką o górę drzwi) -> wcisnąć knefel-bagażnik otwarty -> podnieść klapę -> wziąć siaty i zapakować -> zamknąć klapę -> wsiąść do auta. Jak do tego dochodzi jeszcze małe dziecko na które cały czas trzeba mieć baczenie to robi się przy tym mały meksyk. Otwieranie powinno byś gdzieś po lewej stronie kierownicy (np zamienione z włącznikiem p mgielnych przednich i już byłoby ciut łatwiej. Ale i tak wg mnie opcja otwierania z pilota powinna być obowiązkowym wyposażeniem.

Reszta wg mnie gra i buczy i jest super i ergonomicznie. Do wycieraczek szybko się przyzwyczaiłem i sobie chwale te pokrętełka.


Góra
  
 
 
 Post #234101 Wysłany: 29 Mar 2009, 19:42; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
Ja uważam, że pokrętło wycieraczek jest jednym z najlepszych pomysłów w Grande. Bardzo mi odpowiada, i przesiadka do starszego Punta czy auta innej marki powoduje u mnie irytację z powodu konieczności przełącznia tej głupiej, staromodnej wajchy, którą pewnie wymyślił dziadek Henrego Forda lub ktoś z jego pokolenia.

Faktycznie z błyskaniem światłami trzeba mieć wyczucie.

Ja co jakiś czas wkurzam się gdy przypadkowo otwieram bagażnik pilotem. Czyli tak: wsiadam, ruszam i... coś sie świeci na desce.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #234104 Wysłany: 29 Mar 2009, 19:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Hajnówka
Rejestracja: 27 Mar 2008,
Posty: 2216
Pomógł: 5
zoon-ja też tylko mogę się poskarżyć na przypadkowe otwarcie bagażnika.Reszta mi pasuje i jestem bardzo zadowolony ze swego GP :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #234129 Wysłany: 29 Mar 2009, 20:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Grzegorzew
Rejestracja: 24 Lut 2008,
Posty: 1245
Pomógł: 2
mnie denerwuje włączanie tylnej wycieraczki,przednie są ok,przycisk do otwierania na desce też mógłby być po lewej stronie,tam gdzie są przyciski kompa,chociaż i tak najczęściej otwieram pilotem .i to chyba tyle :)

_________________
LOST YOU SOMEWHERE
było:
fiat 126p ( razy dwa )
fiat Seicento
fiat Grande Punto
Fiat Bravo 1,4 T-Jet Dynamic z pakietem Sport
jest :Fiat Tipo 1,4 T-Jet Lounge


Góra
 Profil  
 
 
 Post #234137 Wysłany: 29 Mar 2009, 20:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Croma
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ //\\ STA
Rejestracja: 15 Sie 2007,
Posty: 4874
Pomógł: 39
mnie denerwuje zapięcie pasów,nie wiem jak to nazwac,zaczepy są nisko utopione miedzy fotelem i konsola i ciezko mi sie przyzwyczaić.Drugie to przypominanie o pasach które jest bardzo uciążliwe i wredne i zmusza do zapiecia nawet przy przeparkowaniu samochodu pod garażem.

_________________
Jest sadza - jest zabawa :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #234144 Wysłany: 29 Mar 2009, 20:25; 
 Temat postu:
kox napisał(a):
Drugie to przypominanie o pasach które jest bardzo uciążliwe i wredne i zmusza do zapiecia nawet przy przeparkowaniu samochodu pod garażem.

To akurat jeśli chodzi o mnie WIELKI PLUS. Szczególnie pod siedzeniem pasażera. Ogranicza dyskusję na temat zapinania pasów w aucie do minimum. Szkoda ze tylna kanapa też tego nie ma :(


mario-sz napisał(a):
Aha i Grzegorz1976 mnie też olśnił Nie raz zdażyło mi się przekręcając stacyjkę nacisnąć w pilocie otwarcie bagażnika! Trzeba wysiąść i zamknąć klapę

To nie ja, to zoon. Ja mam otwieranie bagażnika z pilota alarmu i raczej przypadkowo nigdy mi sie nie zdażyło otworzyć.

[ Dodano: 29 Mar 2009 19:25 ]
O mam 3 rzecz którą bym zmienił w GP to zapięcie tylnych pasów. Uchwyty są wpuszczone w kanapę (co ma + dla estetyki), ale niech się tam spróbuje wygodnie zapiąć osoba co waży więcej niż 50kg? Życzę powodzenia w gimnastyce.


Góra
  
 
 
 Post #234163 Wysłany: 29 Mar 2009, 20:41; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
a mnie wkurza współdziałanie wycieraczki szyby tylnej z przednimi podczas wrzucenia wstecznego :/

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #234167 Wysłany: 29 Mar 2009, 20:43; 
 Temat postu:
Cytuj:
a mnie wkurza współdziałanie wycieraczki szyby tylnej z przednimi podczas wrzucenia wstecznego

No cos ty?! Bombowa sprawa. Dla mnie suuuuper patent.


Góra
  
 
 
 Post #234171 Wysłany: 29 Mar 2009, 20:45; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
ja w ogóle nie korzystam z tylniej wycieraczki :E no chyba, że sama się włączy jak wsteczny wbiję :E

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #234181 Wysłany: 29 Mar 2009, 20:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2009,
Posty: 273
Podłącze się, wkońcu GP Sedan to prawie GP :E
Mam 190 cm wzrostu siedzę daleko i denerwuje mnie panel włączników po lewej stronie, dla mnie jest za daleko, pozatym zasłania mi go kierownica, chcąc zmienić np. ustawienie świateł muszę się pochylić odrywając wzrok i to mnie wkurza.

Grzegorz1976 napisał(a):
Wpienia mnie nieraz że chcę puścić tylko błyska światłami, ciut mniej wyczucia i włączam drogowe na stałe.

też się zdarzyło ale wyczułem (w GolfieII mam tak samo, jestem przyzwyczajony)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #234185 Wysłany: 29 Mar 2009, 21:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice/Siedlce/Birmingham UK
Rejestracja: 09 Lut 2009,
Posty: 568
mnie wpienia pokretlo tylnych wycieraczek - za gleboko. Poza tym na kompie "TRIP A" I "TRIP B" jak korzystasz z obu to sie trzeba naklikac od cholery zeby wszystko przewinac. Jak sie pomylisz to od nowa.
Zegary mogly by tez byc wieksze. Te nowe wygladaja duzo lepiej niz stare (ladniejsze), ale sa male, szczegolnie do 50 km/h. :>

_________________
FIAT GRANDE PUNTO RACING 1,4 8v 75KM, YELLOW&BLUE&ME
Renault Megane Grandtour Dynamique 1,5 dci 106KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #234191 Wysłany: 29 Mar 2009, 21:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Racibórz
Rejestracja: 03 Lut 2009,
Posty: 748
Pomógł: 5
Widzę, że temat się spodobał :D Każdy może LEGALNIE ponarzekać :E

_________________
ESTIVA Blue@Me 2008 1.4 8V :)<----- Tu ją możesz zobaczyć :D

Fix It Again Tomorrow


Góra
 Profil  
 
 
 Post #234195 Wysłany: 29 Mar 2009, 21:17; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Panda
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Sieradz
Rejestracja: 15 Paź 2007,
Posty: 3936
a mnie w GP wkurza wszytko, całe auto :!: :evil:



przepraszam,ale to pisało moje drugie ja :E
najbardziej w GP wkurza mnie ta listwa odczepiająca się pod fotelem. druga rzecz to poruszany tu komputer. ja akurat wyłączyłem Tripa B, ale jak był włączony to troszkę było trzeba się napstrykać. jak niektórzy wiedzą u mnie występuje oryginalny podłokietnik. jak jest on opuszczony to bardzo ciężko jest zapiąć lub odpiąć pasy :/ no i ostatnia najbardziej męcząca sprawa- brakuje 6 biegu. 3000 obr i robi się cięzko i chciało by się przełączyć na następny bieg :wink:

a tak to bardzo jesteśmy zadowoleni z GP oprócz tego ze tylne drzwi od kierowcy w ogóle nie chcą sie otwierać i chyba słyszę pukanie drzwi, ale zamki już obklejone :wink:

_________________
Jest :)
Fiat Panda Easy 1.2 8v 69KM
Dacia Logan MCV Laureate 0.9 TCe 12v 90KM
było :/
Fiat Punto Sporting 1.2 16v 80KM
Fiat Bravo Dynamic Sport 1.4 T-Jet 16v 120KM
Fiat Seicento Sound almost Sporting 1.1 8v 54KM
Suzuki SX4 Comfort 1.6 16v 120KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #234196 Wysłany: 29 Mar 2009, 21:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Syreni Gród
Rejestracja: 03 Lut 2009,
Posty: 1194
Pomógł: 1
olos47 napisał(a):
Poza tym na kompie "TRIP A" I "TRIP B" jak korzystasz z obu to sie trzeba naklikac od cholery zeby wszystko przewinac. Jak sie pomylisz to od nowa.

To można wyłączyć, mnie też to denerwowało ale zobaczyłęm że jest opcja wyłączenia tego.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #234212 Wysłany: 29 Mar 2009, 21:46; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2009,
Posty: 273
Jak już jesteśmy przy światłach drogowych przypomniało mi się że, okropnie razi kontrolka od nich. Jej niebieski kolor jest tak intensywny że czuje się jak w golfieIV :wink:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #234219 Wysłany: 29 Mar 2009, 21:53; 
 Temat postu:
krzysiek_pere napisał(a):
Jak już jesteśmy przy światłach drogowych przypomniało mi się że, okropnie razi kontrolka od nich.

To raczej traktuje osobiście na plus. Skutecznie przypomina że jedziemy na drogowych i mozemy oslepiać innych kierowców. Jakby nie była tak intensywna pewnie częściejby się zdarzała wesoła jazda na długich po mieście :D


Góra
  
 
 
 Post #234224 Wysłany: 29 Mar 2009, 22:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2009,
Posty: 273
Grzegorz1976 napisał(a):
o raczej traktuje osobiście na plus. Skutecznie przypomina że jedziemy na drogowych i mozemy oslepiać innych kierowców. Jakby nie była tak intensywna pewnie częściejby się zdarzała wesoła jazda na długich po mieście

Pewnie takie było założenie konstruktorów i zgodzę się z Tobą ale wydaje mi się że jednak świeci mocniej niż w większości popularnych samochodów w Polsce którymi mam okazje jeździć z racji wykonywanego zawodu często po zmroku tą samą trasa na tzw. próbę gdzie zmieniam często z mijania na drogowe.

[ Dodano: 29 Mar 2009 21:01 ]
ale sądząc ile ludzi widzę na długich to ONI mają za słabo :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #234229 Wysłany: 29 Mar 2009, 22:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice/Siedlce/Birmingham UK
Rejestracja: 09 Lut 2009,
Posty: 568
leonwwa
olos47 napisał(a):
jak korzystasz z obu

to jest denerwujace. Wiem, ze mozna wylaczyc, ale czasem korzystam z dwoch

_________________
FIAT GRANDE PUNTO RACING 1,4 8v 75KM, YELLOW&BLUE&ME
Renault Megane Grandtour Dynamique 1,5 dci 106KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #234268 Wysłany: 29 Mar 2009, 23:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
to mnie też ta wycieraczka połączona ze wstecznym wpienia szczególnie jak lekko pada a tylna szyba sucha i brudna to trze piachem po szybie :/
regulacja prędkości wycieraczek spodobała mi sie i w pełni mi to odpowiada.
do długich tez już sie przyzwyczaiłem i to polubiłem, z racji tego ze łatwiej jest wykonać ruch reki do siebie niż od siebie i jest to bardziej anatomicznie i intuicyjnie pomyslane.
co do długich nie wiem czy ktos z was zauważył ze przy włączeniu jedynie doświetlania żarówki świeca mocniejszym światłem i szerzej biorą, co w konsekwencji daje pozytywne uczucie :).

nie podoba mi sie miejsce na kubki jest total do d...
nie podoba mi sie również tandetny plastikowy spadajacy niepodświetlany schowek.
praktycznie brak kieszeni w drzwiach i tylnego podłokietnika dla pasażerów ze schowkiem.
a i brak automatu w prawej szybie, co za debil na tym oszczedzał, gdzie po prawej stronie jest tak samo potrzebny jak po lewej.
na ta chwile to chyba wszystko. :)

[ Dodano: 29 Mar 2009 22:09 ]
Lukis napisał(a):
no i ostatnia najbardziej męcząca sprawa- brakuje 6 biegu. 3000 obr i robi się cięzko i chciało by się przełączyć na następny bieg


powiem szczerze ze przy tym silniku co masz to chyba dobrze ze nie ma tego 6 biegu.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #234286 Wysłany: 29 Mar 2009, 23:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2009,
Posty: 273
sadoo napisał(a):
i tylnego podłokietnika dla pasażerów ze schowkiem.


można to zaliczyć ale do braków wyposażenia ale czy to że czegoś samochód nie posiada może denerwować. ?
Nie zapominajmy że Gp jest typowym mieszczuchem i tak z dużą liczbą opcji.
Swoją drogą ciekawe co będzie denerwować za 10 lat w następnych generacjach modelu, może lodówka na szampana czy przycisk pamięci ustawień fotela w kluczyku.
Jakbyś w 1993 wszedł do salonu po puntoI i spytał czy jest w opcji podłokietnik czy obszyta skórą kierownica z sterowaniem car-audio to by chyba z krzeseł spadli :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #234296 Wysłany: 29 Mar 2009, 23:33; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice/Siedlce/Birmingham UK
Rejestracja: 09 Lut 2009,
Posty: 568
krzysiek_pere porownujemy GP do dzisiejszych standardow a nie do aut z 1993 roku. Tak samo mozna porownywac punto I z fiatem Regata. 8)

_________________
FIAT GRANDE PUNTO RACING 1,4 8v 75KM, YELLOW&BLUE&ME
Renault Megane Grandtour Dynamique 1,5 dci 106KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #234310 Wysłany: 30 Mar 2009, 00:00; 
 Temat postu:
sadoo napisał(a):
praktycznie brak kieszeni w drzwiach i tylnego podłokietnika dla pasażerów ze schowkiem.

No szczególnie w twojej 3-drzwiówce to jest niezbędne (auto właściwie 2+2 a nie limuzyna). sadoo konkurencja jeśli chodzi o tylną kanapę to nawet miejsca na nogi nie ma i to w autach o rozmiar większych a ty tu takie wymagania, ale ok ponarzekać zawsze można :E

No to ja dołożę moze nie tyle wadę ile pewną ciekawostkę na minus dla GP: W GP jako w jednym z nielicznych modeli fiata o ile nie jedynym nie ma możliwości zamontowania niefabrycznego szyberdachu (n.p. Webasto).


Góra
  
 
 
 Post #234335 Wysłany: 30 Mar 2009, 01:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
krzysiek_pere napisał(a):
Jakbyś w 1993 wszedł do salonu po puntoI i spytał czy obszyta skórą kierownica z sterowaniem car-audio to by chyba z krzeseł spadli

od '95 było dostępne w opcji :P tak z czystej ciekawości :E
Grzegorz1976 napisał(a):
auto właściwie 2+2 a nie limuzyna

no właśnie ze 2+2 to by sie przydał :D :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #234340 Wysłany: 30 Mar 2009, 07:35; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Wkurza:
za dużo eLek na dachu
za dużo malkontentów za kierownicą.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 214 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO