You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #636958 Wysłany: 11 Sty 2013, 12:32; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Cze 2011,
Posty: 940
Pomógł: 1
Tego Ci nie powiem bo sam dokładnie nie wiem. To, że z przodu to pewne :) prawdopodobnie gdzieś przy podłużnicy..


Góra
 Profil  
 

 
 Post #638229 Wysłany: 16 Sty 2013, 15:47; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Świętochłowice/Sosnowiec
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 209
Pomógł: 1
No i znalazłem ten crash sensor. Jest dokładnie przed zbiorniczkiem płynu chłodzącego pod czarną osłoną. Trzeba odkręcić osłonę i wyjąć górny grill.
Zdemontowałem, wyczyściłem i nic nie dało. Chyba trzeba będzie go wymienić :(

_________________
Nie Fiat + LPG ZENIT COMPACT
kiedyś było:
Fiat Grande Punto 1.4 8v 77KM Dynamic + LPG
Punto II 1.2 8V SX 60KM + LPG
Punto IIFL 1.3 16V MJTD 70KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #638333 Wysłany: 16 Sty 2013, 22:54; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Cze 2011,
Posty: 940
Pomógł: 1
A odłączyłeś akumulator podczas zabawy z tym czujnikiem? :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #638483 Wysłany: 17 Sty 2013, 16:50; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Świętochłowice/Sosnowiec
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 209
Pomógł: 1
Nie, ale próbowałem ponownie kasować FES'em i nic.

_________________
Nie Fiat + LPG ZENIT COMPACT
kiedyś było:
Fiat Grande Punto 1.4 8v 77KM Dynamic + LPG
Punto II 1.2 8V SX 60KM + LPG
Punto IIFL 1.3 16V MJTD 70KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #640442 Wysłany: 25 Sty 2013, 09:26; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 25 Sty 2013,
Posty: 13
Witam, mam ten sam błąd B0117 którego nie da sie skasować nawet po wymianie sensora airbag o którym mówi kod tego błędu. Czy ktoś może mi powiedzieć czy sensor airbag ( w moim przypadku taki mały czarny plastikowy kwadracik znajdujący się na pasie przednim za zderzakiem marki TRW) da sprawdzić się miernikiem mierząc jego rezystancje i czy to powie nam coś o jego sprawności??. Zbadałem swój podpinając miernik do jego dwóch pinów i miernik pokazał wartość 1 ( opór nieskończony) Czujnik który obecnie zamontowałem (uzywany) posiada oznaczenie TRW BO natomiast wcześniejszy miał oznaczenie TRW VL, czy ma to jakieś znaczenie? Z góry dziękuje za pomoc . Pozdrawiam :cheese:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #640575 Wysłany: 25 Sty 2013, 20:53; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Świętochłowice/Sosnowiec
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 209
Pomógł: 1
Masz to samo co ja. Też mam z tym problem.
Tak to ten mały czarny kwadracik pod osłoną zderzaka z przodu (pisze na nim "sensor airbag TRW"). Pytałem znajomego mechanika z Fiata i powiedział, że kilka takich przypadków mieli i trzeba wymienić całą wiązkę tego czujnika (2 kabelki), bo podobno gniją. Ja na razie daje sobie z tym spokój, bo jest zimno i nie mam warunków. Coś w tym może być, bo jak zobaczyłem te kabelki, to cienkie strasznie i sztywne. Zauważ, że lecą blisko chłodnicy z przodu i są narażone na zmiany temperatur. Sprawdź najpierw czy jest przejście na całej długości tych dwóch kabli.
Nie wiem jak u Ciebie, ale mnie zapalił się się ten czujnik nagle w trakcie jazdy na prostej drodze.
Daj znać co zdziałałeś.

_________________
Nie Fiat + LPG ZENIT COMPACT
kiedyś było:
Fiat Grande Punto 1.4 8v 77KM Dynamic + LPG
Punto II 1.2 8V SX 60KM + LPG
Punto IIFL 1.3 16V MJTD 70KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #644029 Wysłany: 07 Lut 2013, 22:22; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 25 Sty 2013,
Posty: 13
Witam ponownie,

zdiagnozowałem i usunąłem usterkę poduszki. :lol: Przyczyną był kabel( jeden z dwóch) idący od kostki do sensora poduszek który znajduje się w przednim zderzaku. Nie wiem co dokładnie się stało z tym kablem ( przetarty , zardzewiał czy urwał się) bo nie wyjmowałem go z peszla, ale na pewno był uszkodzony bo wskazywał na to miernik no i po odcięciu go i zastąpieniu nowym oraz oczywiście po skasowaniu błędu poduszka działa. Dam również wskazówkę dla osób mających podobny problem że kable z sensora w przednim zderzaku (u mnie kolor brązowo/czarny oraz czerwono/zielony)idą do czarnej plastikowej kostki znajdującej się pod skrzynką bezpieczników obok akumulatora. Żeby się dostać do tej kostki należy wyjąć akumulator i wspomnianą skrzynkę. Jeśli ktoś ma podobny problem z poduchami to proponuje najpierw zajrzeć do tej kostki i pomierzyć omomierzem kable i styki. Od kostki kable biegną już bezpośrednio do sterownika który znajduje się w środkowym tunelu pod kokpitem. Aby się z kolei do niego dostać ( w zasadzie nie tyle do niego co do kostek które są do niego wpięte ) wystarczy zdjąć mieszek lewarka biegów i zobaczymy dwie kostki. W moim przypadku siwa po prawej i czarna po lewej . Kable od sensora przednich poduszek przychodzą do tej siwej jednak w moim przypadku kabelel czerwono/zielony zamienił się w kostce obok akumulatora na zielono brązowy. Jeśli ktoś z okolic olkusza miałby podobny problem to na ustalonych wcześniej warunkach mogę podjechać i naprawić problem oraz usunąć błędy z komputera. :lol:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #644244 Wysłany: 09 Lut 2013, 10:24; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Świętochłowice/Sosnowiec
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 209
Pomógł: 1
Czyli mój mechanior miał rację :lol: Ja jeszcze się za to nie zabrałem ale już wiem o co chodzi.
ps. Jak puściłeś nowy kabel - peszlem?

_________________
Nie Fiat + LPG ZENIT COMPACT
kiedyś było:
Fiat Grande Punto 1.4 8v 77KM Dynamic + LPG
Punto II 1.2 8V SX 60KM + LPG
Punto IIFL 1.3 16V MJTD 70KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #649804 Wysłany: 05 Mar 2013, 22:03; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Puntoświr

Imię: Daniel
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa/Radzymin
Rejestracja: 04 Cze 2012,
Posty: 120
Panowie, ja mam problem następujący, zamontowałem nowe radio Blaupunkt Toronto 410BT. Po podpięciu radio odpala ale kontrolki na desce wariują, nie podnosi się wskaźnik paliwa i pojawia się komunikat, żeby dolać. Załączyłem na powrót fabryczne radio i problemy zniknęły ale teraz pokazuje mi się kontrolka uszkodzenia airbaga. Co mogę zrobić i czy da się jakoś sparować nowe radio z samochodem? Przy okazji zapytam, czy nowe radio zapoda komunikaty RDS/inne z radia na wyświetlaczu na desce?

_________________
Mój kropek: http://fiatpunto.com.pl/topic37354.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #650201 Wysłany: 07 Mar 2013, 18:42; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Świętochłowice/Sosnowiec
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 209
Pomógł: 1
Radio nie oryginalne nie będzie współgrało z fabrycznym wyświetlaczem.
Lepiej zleć podłączenie fachowcowi - jak dzieją Ci się takie rzeczy.
po każdym błędzie kompa wywala błąd poduszki - trzeba podłączyć pod kabel i skasować (samo się nie skasuje).

_________________
Nie Fiat + LPG ZENIT COMPACT
kiedyś było:
Fiat Grande Punto 1.4 8v 77KM Dynamic + LPG
Punto II 1.2 8V SX 60KM + LPG
Punto IIFL 1.3 16V MJTD 70KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #650244 Wysłany: 07 Mar 2013, 22:11; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Puntoświr

Imię: Daniel
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa/Radzymin
Rejestracja: 04 Cze 2012,
Posty: 120
Z tym akurat sobie poradzę. Niefabryczne radio będzie działało w wyświetlaczem, jutro przyjdzie sterownik więc zrobię update tematu gdzie poruszyłem kwestię. Texa skasuje błąd więc jest ok.

_________________
Mój kropek: http://fiatpunto.com.pl/topic37354.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #662984 Wysłany: 27 Kwi 2013, 10:43; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 27 Cze 2011,
Posty: 19
Ja mam tez problem z poduszką pali sie i pali czy ktoś w wawie ma możliwośc podpięcia mnie pod kompa?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #692515 Wysłany: 25 Wrz 2013, 13:01; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Norbert
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: KCH / KR
Rejestracja: 02 Maj 2009,
Posty: 64
Pomógł: 1
A ja mam troszkę inny problemik. Samochód świeżo kupiony od osoby prywatnej. Podłączam kablem ELM327 FESa, i na linii CAN znajduje sterownik silnika, ABSu, i wspomagania. Podłączam przez kabel do ABSU/poduszek przez linię K, i nie znajduje mi nic. Przy ustawieniu w pozycji silnik nie widzi nic. W pozycji poduszka nie widzi nic. W pozycji ABS wywaliło błąd poduszek, który nie idzie sprawdzić, bo komunikacji już na początku z komputerem poduszek prze CAN nie było. Akumulator podłączałem, błąd poduszek świeci na stałe.
Co się mogło stać?
Dodam że Grande ma climatronica i poszukiwanie modułu nie wykryło kompa climy.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #702158 Wysłany: 26 Lis 2013, 20:58; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Grzegorzew
Rejestracja: 24 Lut 2008,
Posty: 1245
Pomógł: 2
dziś i mnie dopadła kontrolka airbagu :( , przejechałem około 80 km i po powrocie do domu wjechałem na podwórko,wysiadłem , poszedłem otworzyć garaż,wracam,siadam,a tam się świeci kontrolka od poduszki, zgasiłem auto, ponownie zapaliłem,ale kontrolka już nie zgasła, zobaczę co po nocy będzie,jak sądzicie? szukać winy w akumulatorze? czy może gdzieś indziej?

[ Dodano: 25 Lis 2013 20:48 ]

żadnego pomysłu, pomocy?, liczyłem na Was :( , dziś nadal cały czas się świeci kontrolka :( , jutro planuję zakup nowego akumulatora,ale co z tą kontrolką , czy po podpięciu pod komputer uda się ją wyłączyć i skasować błąd? :?

[ Dodano: 26 Lis 2013 20:58 ]

nowy aku zakupiony, Grande podłączone pod komputer w ASO Fiat'a,- niestety skasować się nie da - uszkodzony czujnik zderzenia przód, fachowcy twierdzą ze to albo czujnik ,albo tylko kable są przegnite, urwane, teraz najlepsze- czujnik w ASO kosztuje 362 zł :shock: , mam obawy czy w ASO nie zechcą mnie oszukać i mimo że bedzie kabel urwany to mi będą kazali płacić za czujnik, gdybym wiedział dokładnie gdzie on jest to może sam bym poszukał czy może kabelki nie są od niego urwane, w ASO chcą ściągać cały zderzak by się tam dostać ale czy faktycznie aż tak trzeba demolować auto?

_________________
LOST YOU SOMEWHERE
było:
fiat 126p ( razy dwa )
fiat Seicento
fiat Grande Punto
Fiat Bravo 1,4 T-Jet Dynamic z pakietem Sport
jest :Fiat Tipo 1,4 T-Jet Lounge


Góra
 Profil  
 
 
 Post #702785 Wysłany: 28 Lis 2013, 12:51; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Puntoświr

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: ełk
Rejestracja: 12 Cze 2007,
Posty: 574
Pomógł: 18
skorzystaj z dobroci jaką daje Ci program eLearn fiata grande punto ,tam masz pokazane w których miejscach są umiejscowione czujniki ,którędy idą przewody ,kolory tych przewodów , złącza przewodów .
czujnik zderzenia przodu umiejscowiony według tego programu jest w zamku pokrywy silnika i tam bym go szukał .
Nastepnie bym sprawdził ciągłość przewodów idących o niego do złącza znajdującym się w okolicach błotnika lewego przód .
przeczytaj post kicur-a w tym temacie


Góra
 Profil  
 
 
 Post #702832 Wysłany: 29 Lis 2013, 19:43; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Grzegorzew
Rejestracja: 24 Lut 2008,
Posty: 1245
Pomógł: 2
Dzięki za wskazówki.ale sam znalazłem ten czujnik- sensor airbag znajduje się za górnym grillem przykrecony do tego plastiku górnego zakrywajacego zamek.Tylko co z tego,odkrecilem go,oblukalem
sam czujnik jak i przewody i nadal kontrolka swieci.Ale przynajmniej wiem że nie trzeba żadnego zderzaka odkrecac.Jutro jadę do ASO.Może faktycznie sensor uszkodzony.

[ Dodano: 29 Lis 2013 19:43 ]

auto w pełni sprawne co mnie bardzo cieszy :) ,na dodatek w zaczynającym się okresie zimowym wyposażone w nowiutki akumulator Centra Futura 53 Ah ( 3 lata gwary) - ale jakość i koszt naprawy w ASO tej przeklętej kontrolki Air Bag'u zwalił mnie z nóg, jak się okazało przyczyną nie był sensor tylko urwany kabelek przy samej kostce głęboko pod skrzynką bezpieczników, radziłem w ASO by tam zaczęli szukać ale oni są zawsze mądrzejsi , rozebrali pół samochodu łącznie ze zdjęciem zderzaka, bo elektryk stwierdził że tam będzie uszkodzenie , ja natomiast musiałem za to wszystko płacić :( :x :evil: :evil: :evil: , ale to w jaki sposób Włosi umiejscowili tak wrażliwe elektroniczne elementy ( kostki,kable nad samym nadkolem gdzie jest ta bezsensowna klapka do wymiany żarówki) zakrawa o pomstę do nieba :evil: .

_________________
LOST YOU SOMEWHERE
było:
fiat 126p ( razy dwa )
fiat Seicento
fiat Grande Punto
Fiat Bravo 1,4 T-Jet Dynamic z pakietem Sport
jest :Fiat Tipo 1,4 T-Jet Lounge


Góra
 Profil  
 
 
 Post #823350 Wysłany: 11 Maj 2017, 18:31; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 27 Lip 2016,
Posty: 10
Witam,
Odświeżam temat.
Grande Punto 2008.
U mnie to samo - diagnoza kabelkiem - błąd B0117 - który nie da się usunąć (sensor uderzeniowy przód). Pozostałe błędy udało się usunąć. Ten jest wyświetlany jako stały nie do usunięcia. Demontaż grilla przedniego (był na uszkodzonych zaczepach) i pod zamkiem bezpośrednio jest umieszczony klakson. Czujnik jest nieco wyżej ale brak wg mnie do niego dostępu bezpośrednio przez zdemontowany grill. Może byłby dostęp przez atrapę mocującą zderzak - śruby na chwilę obecną nie do ruszenia - (lepszy klucz niedługo się kupi). Demontaż akumulatora i zaglądnięcie gdzieś w okolicę skrzynki bezpieczników - są kabelki zaśniedziałe pewnie poprzedni akumulator wylał lub coś bo śruby mocujące podstawę akumulatora również w kiepskim stanie. Ogólnie trochę zabawy bez efektów.
Czy ktoś z kolegów co miał taki problem i go naprawił mógłby podać co dokładnie rozkręcić, gdzie jest ta kostka do której przychodzą kable od czujników i w jaki sposób wymieniał kabel (łączący crash sensor z kostką) Jeśli po prostu puszczać nowy to nie bardzo wiem jak (od czujnika odchodzą dwa kabelki w peszlu, potem te peszle się łączą a w tej kostce jest już więcej kabelków) Nawet jeśli chodzi o mierzenie rezystancji wypadałoby wiedzieć co mierzyć, bo jak rozumiem zwarcie kabla przy włączonym akumulatorze wywali poduchy.
Z góry dzięki wielkie za odpowiedź i rady.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #823668 Wysłany: 18 Maj 2017, 20:02; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Puntoświr

Imię: Krzych
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Rejestracja: 06 Lut 2012,
Posty: 813
Pomógł: 11
Zrobilem to u siebie 2 miesiace temu.
Czujnik i wtyczki byly OK, walniety byl jeden z przewodow o ktorych wspominasz (jeden z przewodow pomiedzy K039 a D106).
Zrobilem to w 30min. bez demontażu czegokolwiek ale to tylko dlatego ze mialem chwile wczesniej wyjety reflektor i moj mechanik wyczyscil mi ta wtyczke pod skrzynka bezpiecznikow.

Temat sam w sobie jest banalny, kluczem do sukcesu jest odpiecie wtyczek co stanowi nie lada wyzwanie ;)

Wtyczka z sensora zamyka/otwiera sie na zasadzie przesownej zabezpieczajacej obejmy. Obejme dociskasz do czujnika a ze srodka wtedy luzuje sie wtyczka.
Wtyczka pod skrzynka bezpiecznikow dziala na nieco innej zasadzie. Kolorowa wsowka ktora jest od gory wtyczki musi zostac podniesiona.
W momencie podnoszenia wsowki do gory wtyczka jednoczesnie wypychana jest do przodu.
Jezeli jest tam duzo piachu i brudu, a jest... to nie walcz na sile, lepiej poluzowac zderzak i wyjac lampe zeby miec wiecej miejsca.

Pod skrzynka bezpiecznikow sa dwie identyczne kostki, Ciebie interesuje prawa, czyli ta do ktorej biegnie zdecydowanie mniej kabelkow.
Kazda z tych wtyczek ma innego koloru wsowke zabezpieczajaca, u mnie byla niebieska i szara, ale nie pamietam ktora jest ktora.
W tej wtyczce interesuje Cie Pin 7 i 8.

Majac wypiete wtyczki wystarczy sprawdzic miernikiem na ktorej linli nie ma przejscia i ten kabelek podmienic na nowy.
Ja wlutowalem sie na skroty pod reflektorem dodajac szybkozlaczke jakby trzeba bylo kiedys przod rozbierac.
Oryginalna wiazka biegnie do okola pasa przedniego pod prawa lampe i wraca do klaksonu i czujnika.
Schematy w zalaczniku.


Załączniki:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #823699 Wysłany: 20 Maj 2017, 15:35; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 27 Lip 2016,
Posty: 10
Dzieki. Na to zeby dojsc tam przez lampe nie wpadlem. Dobra opcja - wyprobuje.

[ Dodano: 20 Maj 2017, 15:35 ]

Czy ktoś mierzył wartość rezystancji samego czujnika i czy gdzieś podana jest jakaś prawidłowa wartość? Do samych kabli się jeszcze nie dostałem, gdyż nie mogę się dostać do kostki D106. Dostałem się do czujnika, bez porad kolegi kris84 by się nie udało odczepić czujnika od kostki. Zapięcie jak w komputerach, kable ogólnie wyglądają dobrze, stąd moje pytanie, czy jest jakaś wzorcowa wartość rezystancji czujnika crash sensor.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #823761 Wysłany: 20 Maj 2017, 17:40; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Puntoświr

Imię: Krzych
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Rejestracja: 06 Lut 2012,
Posty: 813
Pomógł: 11
Troche zle kolory opisalem... to kostki maja dwa rozne kolory, szary i czarny, a zatyczki w obu sa niebieskie.
W kazdym badz razie, Ciebie interesuje Pin 7 i 8 z prawej czarnej wtyczki.
Rezystancja nie zawracalem sobie glowy bo wiedzialem ze problem lezy w jednym z przewodow, tak wiec niestety tutaj nie pomoge.


Załączniki:

Góra
 Profil  
 
 
 Post #824225 Wysłany: 03 Cze 2017, 12:53; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 27 Lip 2016,
Posty: 10
Dzięki wszystkim kolegom z forum za pomoc także tą na PW.
Przyczynę udało mi się namierzyć, bez opisu kris84 jak rozebrać te kostki nie byłoby szans. U mnie nie łączy PIN8 do którego biegnie kabelek w kolorze czerwono czarnym. Samej wymiany kabelka jeszcze nie zrobiłem, muszę kupić lutownicę na 12V. Poza tym duży problem z wolnym czasem po prostu go brak, ale jak się już za to zabrałem to skończę. Drugi kabelek PIN7 przewodzi. Dostęp do kostki D106 jest bardzo trudny ale udało mi się bez demontażu lampy czy skrzynki bezpieczników. Natomiast konieczne było wyciągnięcie akumulatora, aby przytrzymać plastik przy rozłączaniu kostki. Zabiorę się jeszcze raz jak tylko będę miał lutownicę, ważne że usterka namierzona. Pewnie taniej i szybciej byłoby to gdzieś zrobić, ale wiedza i sprzęt diagnostyczny (kabel do komputera) jaki zostanie - bezcenna. Mam zamiar puścić dwa kabelki w peszlu samochodowym jakby kiedyś szlak trafił kabelek od PIN7 to już będzie przygotowany.
Jeszcze raz Dzięki kolegom z forum mimo że jestem nowy, ale Punciak też nowy z 2008 :D

[ Dodano: 03 Cze 2017, 12:53 ]

Naprawione koło u woza.
Przyczyną był kabelek czerwono czarny - PIN8. Puściłem nowy kabelek w peszlu. Dwie rzeczy mnie martwią ale pewnie wyjdą w czasie użytkowania: 1. Bliskość peszla od chłodnicy 2. Puściłem kabel przy lampie pod ten plastik co trzyma zderzak, czy ktoś się nie przyczepi na badaniu technicznym.
Co do tego jak to zrobić:
Zaopatrzyłem się w lutownicę 12V, bardzo przydatna sprawa zwłaszcza jak się mieszka w bloku. Ponieważ lutownica jest podłączana do gniazda zapalniczki zaopatrzyłem się w gniazdo i przerobiłem je na bezpośrednie podłączenie do AKU. AKU i tak trzeba zdemontować, lepszy dostęp do kostki D106 tzn. można ją przytrzymać podczas rozłączania - naprawdę ciężko ją ruszyć. Czujnik miałem już wyciągnięty na wierzch po wcześniejszych przymiarkach. Puściłem kabelek w peszlu 7mm czarnym. Kabel w izolacji na 500V miękki brązowy i niebieski, podłączyłem brązowy, a niebieski zostawiłem rezerwowy. Wlutowałem się przed wtyczkami ściągając delikatnie izolacje na kablu. Czyli jako barierę przed ciepłem z chłodnicy mamy peszel, izolację zewnętrzną, izolację wewnętrzną - myślę że wystarczy. Po tej zabawie sprawdziłem przejścia na pinach, było na obu - sukces. Po podłączeniu kostek czujnika i AKU odpaleniu samochodu lampka oczywiście z deski nie znikła. Po podłączeniu do kompa dalej wyświetlał się błąd B0117 ale już miał status błędu sporadycznego, wcześniej błędu stałego. Usunąłem go i po odpaleniu auta lampka zgasła. Pozostało jeszcze poskładanie wszystkiego przykręcenie czujnika itp i jazda próbna, wszystko gra.
Dzięki za pomoc kolegom, bo pewnie bym auto oddał do naprawy, a w naprawie zrobiliby mi to samo i nie wiadomo czy by kostek nie urwali bo dziwnie są mocowane - zwłaszcza ta przy czujniku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #824516 Wysłany: 09 Cze 2017, 20:26; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Puntoświr

Imię: Krzych
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Rejestracja: 06 Lut 2012,
Posty: 813
Pomógł: 11
Pieknie, gratulacje! (Wlasnie tak to trzeba bylo poprawic po fabryce, a jaka satysfakcja co nie? ;) )


Góra
 Profil  
 
 
 Post #824526 Wysłany: 10 Cze 2017, 08:11; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 27 Lip 2016,
Posty: 10
Jeszcze raz dzieki. Te kabelki sa twarde, musial sie ukruszyc. Na razie po tygodniu wszystko ok. Oby tak dalej.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #827864 Wysłany: 04 Wrz 2017, 19:07; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Swarzędz koło Poznania
Rejestracja: 14 Lip 2017,
Posty: 98
krzysiekpt napisał(a):
... Zaopatrzyłem się w lutownicę 12V, bardzo przydatna sprawa zwłaszcza jak się mieszka w bloku ...

Fajną alternatywą są również lutownice gazowe (np dremel)
Image

_________________
Pozdrawiam ze Swarzędza
Mój kropas ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #827867 Wysłany: 04 Wrz 2017, 19:24; 
 Temat postu: Re: Komunikat uszkodzenia Airbag [ przyczyna ]
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 27 Lip 2016,
Posty: 10
No świetną tylko lutownica na 12 V to wydatek 17 zł, a gazowa to jakieś 150 zł, a za to to już można było oddać auto do "majstra".


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO