You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 21 Maj 2024, 13:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 276 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #154530 Wysłany: 09 Sie 2008, 23:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: BobMF
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 01 Kwi 2007,
Posty: 1044
Strzałka, u mnie znów powrócił temat Kampanii 4400.
Po krótce przypomnę moje akcje z tym związane.
Kupując Kropka 2 lata temu nie zauważyłem, że przewody hamulcowe są przegnite i powinny być wymienione. Gdy po jakimś czasie dowiedziałem się [zapewne z Forum] o takiej akcji zwróciłem uwagę na tę przypadłość.
Ostatniej zimy przy Zimowej Akcji Fiata, gdzie robili darmowy przegląd wszystkiego zapytałem się o 4400 w przypadku mojej furki.
Odpowiedź była negatywna ale bez większych szczegułów - nie i koniec.
Ostatnio, na przeglądzie rejestracyjnym, trochę chyba nadwyrężyłem te przewody bo na pierwszym skrzyżowaniu po wyjechaniu z przeglądu nie zatrzymałem się na skrzyżowaniu równożędnym a pedał hamulca w podłodze :!: :evil:

Poszedłem do sklepu i pytam się o cenę przewodów - 700 - 800 PLN :!: :lol:
TOTALNA ZAŁAMKA
do tego płyn i robocina - klocek murowany

ale pan ze sklepu, były pracownik ASO Fiat, mówi: napisz Pan do Bielska Białej, że nie chcieli nic zrobić a z numerków nadwozia wynika jednoznacznie, że trzeba wymienić. Zajebiaszczy Typ, bo nie chciał mnie orżnąć - tylko pomóc :!: :P

Środa
Lecę do domu, włączam kompa, wchodze na stronę Fiata, wypełniam formularz, opisuję całe zdażenie łącznie z akcją na skrzyżowaniu.
Wszystko w miłym i uprzejmym tonie.

Czwartek
Dzwoni Numer Zastrzeżony, w słuchawce słychać całkiem miły i uprzejmy męski głos. W całkiem inteligentnej rozmowe dowiaduję się, że mój Kropek jest zakupiony w Hiszpanii a Kampania 4400 nie była przewidziana na południowe rynki Europy.
Zmartwiłem się i mówię, że to kiszka że muszę wymienić to na własną rękę.
Pan odpowiedział: "no niestety ale tamte auta nie są przewidziane" :( ...
"ale zadzwonię do dyrektora ASO we Wrocku i powiem żeby załatwili Pana pozytywnie". Podałem który zakład mi odpowiada - Wrocław Robotnicza AMICAR - po pierwsze najbliżej, a po drugie sporo się ostatnio nasłuchałem o tym ASO i tem mam przejścia z nimi, więc pomyślałem, że ich POKARAM.
:lol: Po takiej rozmowie to przez ponad 2 godziny rogal z twarzy mi nie schodził ZAJEBIASZCZO :E

Piątek
Dzwoni nieznany numer, w słuchawce męski olewatorski głos, z tonu można wywnioskować, że dzwoni z przymusu i z niechęcią mnie obsługuje.
Z planu jaki usłyszałem to, że mogą mnie przyjąć - mam przyjechać na oględziny i zobaczą czy trzeba coś robić :shock:
Mówię mu [qwa], że auto [jeśli przyjadę o własnych siłach] to tylko na wymianę bo nie da się jeździć przy braku hamulców.
W słuchawce cisza... po chwili:
ASO: - to kiedy Pan chce przyjechać ??
JA: - sobota
ASO: - to plan jest taki: w sobotę Pan przyjedzie i zrobimy oględziny. Auto oczywiście zostaje i w poniedziałek zamawiamy potrzebne części jeśli jakieś będą... odbiór, jeśli coś będzie do roboty środa czwartek.

I w ten oto sposób po profesjonalnej obsłudze przez Centralę mam wielki podziw dla FIATa i ciągle coraz gorsze zdanie o wszystkich ASO [jakichkolwiek marek aut].

Ciąg dalszy historii po powrocie auta do Domu. Będzie troszkę pikantniej, bo tego co się dowiedziałem nie mogę napisać przed naprawą bo..., no wiecie... 8)

[ Dodano: 09 Sie 2008 23:38 ]
Auto 100i już w ASO. Dziś może sprawdzili, w poniedziałek zamówią części, środa-czwartek odbiór.
Żeby cały układ hamulcowy już był cacy zamówiłem wymianę giętkich przewodów - no niestety cena będzie odpowiednia ale za jednym razem już na długie lata spokój.

_________________
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wszystko do Diesla - wtryski, pompy, akumulatory i inne:
domino.sklep.pl
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Góra
 Profil  
 

 
 Post #155455 Wysłany: 11 Sie 2008, 11:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 25 Paź 2007,
Posty: 153
Powitać.

Powróciłem z odpoczynku i dzisiaj odwiedziłem serwis znajdujący się koło mnie.

Jutro od rana jadę na oględziny i być może uda się załatwić sprawę od razu .

Podpytałem się również o jakieś możliwości zredagowania przez serwisanta ewentualnych usterek jakie uda mu się zauważyć, to w odpowiedzi usłyszałem że jest taki darmowy przegląd 13 punktów. :)
Oczywiście za darmo jutro będę miał przeglądnietę takie elementy jak akumulator, światła, układ kierowniczy, zawieszenie, stan opon i takie tam .

Zachęcam do korzystania z tego ponieważ za darmo bodajże do końca sierpnia można się na takową usługę umówić.

_________________
uno, due, tre quatro..... punto


Góra
 Profil  
 
 
 Post #155887 Wysłany: 12 Sie 2008, 00:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: BobMF
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 01 Kwi 2007,
Posty: 1044
a to nie była zimowa akcja :?:

_________________
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wszystko do Diesla - wtryski, pompy, akumulatory i inne:
domino.sklep.pl
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Góra
 Profil  
 
 
 Post #155943 Wysłany: 12 Sie 2008, 08:57; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 02 Cze 2008,
Posty: 16
po oględzinach wszystkie przewody u mnie kwalifikują się do wymiany. czekam na części i zostawiam auto :)

BobMF, gratuluję uporu, niejeden by wymiękł :)

_________________
Punto mkI 1.2 75KM 1997


Góra
 Profil  
 
 
 Post #155948 Wysłany: 12 Sie 2008, 09:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 25 Paź 2007,
Posty: 153
BobMF napisał(a):
a to nie była zimowa akcja


13 punktów??? nie jest zimowa.

na lato że jak wyjazd to oględziny auta i wogóle.

Ja właśnie wróciłem z tych oględzin i co się okazało mam parę rzeczy do zrobienia ale o tym będę rozpisywać się w innych działach i postach.

Co do kampanii muszą pozamawiać części Pan pokazał mi wyliczenie części i za same części wychodzi prawie 500 zł do przodu. Więc vive la Fiat i czekam na telefon.




NAPRAWDE ZACHECAM DO ZROBIENIA DARMOWEGO PRZEGLADU 13 PUNKTOW.

_________________
uno, due, tre quatro..... punto


Góra
 Profil  
 
 
 Post #155955 Wysłany: 12 Sie 2008, 09:34; 
 Temat postu:
dziaracz napisał(a):
13 punktów??? nie jest zimowa.

a to jest obojętnie w jakim ASO?tak sobie można przyjechać i poprosić o ten przegląd?


Góra
  
 
 
 Post #156037 Wysłany: 12 Sie 2008, 13:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 25 Paź 2007,
Posty: 153
Cytuj:
a to jest obojętnie w jakim ASO?tak sobie można przyjechać i poprosić o ten przegląd?




no ja byłem dziś więc zimą napewno nie :)

też bym o tym nie wiedział dopiero mnie gość uświadomił.

zadzwoń i się zapytaj , podejrzewam że to się tyczy wszystkich.

Ja jestem z Łodzi i tutaj było coś takiego. Chyba do końca sierpnia można to zrobić ale ręki nie dam sobie uciąć.

[ Dodano: 12 Sie 2008 13:09 ]
00800 3428 0000 dzwoniłem pod ten numer biuro obsługi klienta FAP.

do końca sierpnia w każdym autoryzowanym serwisie.

"sprawdź kondycję przed sezonem.." tak się to nazywa, i na karcie 13 punktów muszą sprawdzić.

Radziłbym się śpieszyć bo nie wiadomo czy odrazu będą mieli czas , bo się trzeba na wizytę umówić.

_________________
uno, due, tre quatro..... punto


Góra
 Profil  
 
 
 Post #156764 Wysłany: 13 Sie 2008, 23:19; 
 Temat postu:
czegoś nie rozumiem. szukałęm w necie info o tej promocji i nigdzie nie pisze, że punto I jest objęte tą promocją. jak już z puna to tylko grande. co jest grane?


Góra
  
 
 
 Post #156963 Wysłany: 14 Sie 2008, 19:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 25 Paź 2007,
Posty: 153
Gniew napisał(a):
czegoś nie rozumiem. szukałęm w necie info o tej promocji i nigdzie nie pisze, że punto I jest objęte tą promocją. jak już z puna to tylko grande. co jest grane?



jak najbardziej jest to aktualne . Wiem bo sam jestem na etapie oczekiwania na telefon z ASO.

pozdrawiam i radzę się dokładnie dowiedzieć pod numerem

00800 3428 0000 biuro obsługi klienta FAP.

i odnośnie wymiany przewodów hamulcowych i odnośnie przeglądu co się zowie "sprawdź kondycję przed sezonem.."

_________________
uno, due, tre quatro..... punto


Góra
 Profil  
 
 
 Post #159201 Wysłany: 21 Sie 2008, 08:41; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 02 Cze 2008,
Posty: 16
właśnie mam auto na serwisie, wymieniają mi przewodu hamulcowe, dzwonił do mnie mechanik i:
- dostałem informacje, że kampania dotyczy TYLKO przewodów hamulcowych, a do wymiany kwalifikują się też końcówki gumowe, prawie 120zł za sztuke
- i za to wszystko będę musiał zapłacić sam 240zł za przewody plus robocizna.

Czy ktoś miał podobnie? czy jest sens pisać do FAP o zwrot kosztów wymiany tych przewodów?..

Pozdrawiam.

_________________
Punto mkI 1.2 75KM 1997


Góra
 Profil  
 
 
 Post #159713 Wysłany: 22 Sie 2008, 12:26; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Racibórz
Rejestracja: 28 Lut 2008,
Posty: 30
Ja dziś dopiero podjechałem do ASO w Raciborzu i koleś bez najmniejszych problemów umówił mnie na wizyte w najbliższy poniedziałek. A co z tego wyniknie to przekonam sie w najbliższym tygodniu :) W każdym bądź razie: ASO Racibórz uznaje tą akcje 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #159728 Wysłany: 22 Sie 2008, 12:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Seroki-Village DownTown
Rejestracja: 20 Sie 2008,
Posty: 495
Pomógł: 19
Ja z kolei telefonicznie umówiłem się w ASO w Wawce, przy ul. Połczyńskiej. Zero problemów z umówieniem się. Zobaczymy, co wyjdzie w praniu mojego "szarika" :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #159871 Wysłany: 22 Sie 2008, 18:39; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: 42-530
Rejestracja: 15 Mar 2008,
Posty: 100
jak juz bedzie po nie zapomnijcie poinformowac, bo moze i ja bym sie wybral. a z tego co wiem korektory sily hamowania chyba wymagaja u mnie wymiany i nie wiem czy bedzie to zrobione nieodplatnie.

_________________
Fiat Punto I 75 SX


Góra
 Profil  
 
 
 Post #159886 Wysłany: 22 Sie 2008, 19:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 25 Paź 2007,
Posty: 153
ja jestem na etapie oczekiwań - czekam na telefon aż sobie ktoś w ASO o mnie przypomni. Zeszły wtorek chyba byłem i mieli zamówić części. Cos im się chyba nie śpieszy z tym , tymbardziej że robią to za darmo więc chyba ja się będę musiał im przypomnieć w następnym tygodniu .

_________________
uno, due, tre quatro..... punto


Góra
 Profil  
 
 
 Post #160105 Wysłany: 23 Sie 2008, 13:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: BobMF
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 01 Kwi 2007,
Posty: 1044
Ja już po wymianie, trwało to 9 dni roboczych i 2 razy dzwonili i przekładali odbiór bo nie dowieźli przewodów. Natomiast samą robotę uważam za nawet dobrą jak na darmową :E
układ porządnie odpowietrzony i żadnych niespodzianek ...a jednak nie, jest niespodzianka, przy okazji zleciłem wymianę przewodów giętkich i chyba pomieszali okładziny bo przy hamowaniu troszkę słychać tarcie [mam nacinane tarcze], ale po przejechaniu 200km jest już normalnie.

_________________
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wszystko do Diesla - wtryski, pompy, akumulatory i inne:
domino.sklep.pl
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Góra
 Profil  
 
 
 Post #160624 Wysłany: 25 Sie 2008, 13:32; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Racibórz
Rejestracja: 28 Lut 2008,
Posty: 30
Dziś odbyła się umówiona wizyta i jednoznacznie stwierdzono, że przewody są w stanie idealnym. Mechanik był aż zdziwiony,że oryginalne (tj. 9lat) przewody tak wyglądają. Więc na całe szczęście z tym mam spokój, a że nic przy nich nie robili to akcja jest aktualna na przyszlość :wink:
Ale co do hamulców to mam problem innego rodzaju. A mianowicie chodzi mi o czujnik ABS'u. Zaczęło się od tego,ze kontrolka ABS zaczeła mi się cały czas świecić. Mechanik po oględzinach powiedział, że to uszkodzony czujnik ABS. I teraz mam problem bo oryginał zamawiany przez ASO kosztuje 300zet, na necie znalazlem nówke za 150. ale na Allegro jest również czujnik ale do Punto 2. Z tego co mówił mi mechanik, ABS w MK1 montowany był pod koniec calej serii i bardzo możliwe iż do MK1 będzie pasował czujnik z MK2. Moje pytanie: czy ktoś mógby to potwierdzić? Czy ktoś miał już podobny problem?

z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi :wink:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #160632 Wysłany: 25 Sie 2008, 13:43; 
 Temat postu:
Co do czujników to nie wiem czy pasują. ABS w PI był montowany od początku powstania tego auta więc mechanik jest w błędzie.


Góra
  
 
 
 Post #163462 Wysłany: 30 Sie 2008, 13:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Koło
Rejestracja: 26 Gru 2007,
Posty: 269
no cóż, trzeba jechac wreszcie w poniedziałek do ASO. Dają to trzeba brać 8)

mogliby jeszcze wymieniać za free amory i sprzęgło ( może ich namówię ) 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #163564 Wysłany: 30 Sie 2008, 18:48; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Seroki-Village DownTown
Rejestracja: 20 Sie 2008,
Posty: 495
Pomógł: 19
Martinezio napisał(a):
... Zero problemów z umówieniem się. Zobaczymy, co wyjdzie w praniu mojego "szarika" :E

No i już jestem po wizycie w ASO :)
Bardzo sprawna i miła obsługa. Stwierdzili, że 2 tylnie przewody kwalifikują się do wymiany, no a że akurat mieli na stanie, to zrobili na poczekaniu :) Zajęło im to niecałe 2h razem z oględzinami.
Przy okazji zrobili mi "promocyjnie" do końca wydech (brakowało mi obejmy i tylniej zawieszki gumowej - jak wymieniałem wydech, to stara mi się urwała, a potem czasu nie było, aby wstąpić na kanał). Części miałem przy sobie, to tylko założyli i po kłopocie :)
Polecam te ASO przy Połczyńskiej w Wawce :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #164260 Wysłany: 01 Wrz 2008, 19:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 25 Paź 2007,
Posty: 153
ja tyż po...

zrobione w parę godzin. koszt wszystkich części to 496 zł nie licząc robocizny to jestem parę złotych do przodu.

_________________
uno, due, tre quatro..... punto


Góra
 Profil  
 
 
 Post #170118 Wysłany: 17 Wrz 2008, 14:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Sebastian
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Olkusz
Rejestracja: 17 Wrz 2008,
Posty: 520
Pomógł: 1
A u mnie w Viamocie gadali , ze mnie nie objemuje bo byly wymieniane , zal


Góra
 Profil  
 
 
 Post #170123 Wysłany: 17 Wrz 2008, 14:47; 
 Temat postu: Kampania 4400-GRATIS
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódż-Widzew
Rejestracja: 31 Sie 2008,
Posty: 96
:lol:Bylem w BILEX-ie (ASO) w lodzi na milionowej 2a w ramach kampani 4400 :lol:
Wsztskie przewody hamulcowe do wymiany-GRATIS :wink:
Kosz czesci+robocizna jakies 1000PLN :!:
Czekam na telefon kiedy mam podjechac i zostawic kropa w ASO
Calkowity pozytyw w 100%
w razie pytan cos podpowiem
Image

_________________
PuntoI 1.2 ELX 75Km
http://fiatpunto.com.pl/post166420.html#166420

"Dżem-kapela życia mądrego"


Góra
 Profil  
 
 
 Post #170127 Wysłany: 17 Wrz 2008, 14:55; 
 Temat postu:
topic1555.html ;)


Góra
  
 
 
 Post #178003 Wysłany: 08 Paź 2008, 23:49; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 08 Paź 2008,
Posty: 12
flex34 i jak długo czekałeś na telefon? masz już zrobione? bo może i ja sie tam wybiore od kilku dni jestem posiadaczem kropka i taka wizyta na pewno mu nie zaszkodzi a może i pomoże


Góra
 Profil  
 
 
 Post #178024 Wysłany: 09 Paź 2008, 06:39; 
 Temat postu: przewody
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódż-Widzew
Rejestracja: 31 Sie 2008,
Posty: 96
Tel do Bilexu 640/37/01 Dzwonisz i sie umawiasz na wizyte,sprawdza co potrzeba ewent.zamowia potrzebne czesci i beda dzwonic w sprawie terminu.Do mnie zadzw. po 2 tyg wiec mam juz wsio zrobione i jest ok :lol:

[ Dodano: 09 Paź 2008 06:39 ]
krzysiek 86
napisz cos o kropasie jaki rok wersja itd ew.jakies foty
Lodz pozdrawia Lodz :wink:

_________________
PuntoI 1.2 ELX 75Km
http://fiatpunto.com.pl/post166420.html#166420

"Dżem-kapela życia mądrego"


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 276 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO