You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 12:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 
 Post #818201 Wysłany: 22 Sty 2017, 20:52; 
 Temat postu: Re: Dziwne odgłosy z tyłu nadwozia
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adi
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: RŚL
Rejestracja: 03 Gru 2012,
Posty: 188
U mnie było tak jak napisał autofan, Stukała osłona z amortyzatora prawego tylnego. Nie było konkretnej zasady owego "stukania". Taśma izolacyjna załatwiła sprawę :-)

_________________
Moje Punto mk2 topic41237.html


Góra
 Profil  
 

 
 Post #821338 Wysłany: 28 Mar 2017, 21:46; 
 Temat postu: Re: Dziwne odgłosy z tyłu nadwozia
Offline
Sympatyk kropek

Imię: krzysztof
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Kostrzyn Wlkp
Rejestracja: 07 Lut 2017,
Posty: 6
W moim przypadku zaraz po zakupie w styczniu pojawiły się stuki i jakby drżenie z tyłu. Przez przypadek zamykając klapę z tyłu pojawił się ten dzwięk. Okazało sie że osłona mechanizmu wycieraczki nie była dobrze spasowana ( sprawę załatwił cienki pasek filcu z klejem z jednej strony taki jak do podklejania dywanów). To samo dotyczyło stukania tylnej kanapy ( zbyt duzy luz w miejscu styku mechanizmu mocujacego tylną kanapę do metalowego ucha - pomogło oklejenie tasmą izolacyjną). Co do stukania tylnej półki powodem była wyrobiona gumka podtrzymująca - zakupiono w sklepie internetowym polcaru za niecałe 6zł szt.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855933 Wysłany: 26 Kwi 2021, 18:02; 
 Temat postu: Re: Dziwne odgłosy z tyłu nadwozia
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Daniel
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 27 Lip 2020,
Posty: 5
Odświeżę temat, bo mam podobny problem jak koledzy, z jedną różnicą ale po koleii...:
Dziwne odgłosy pojawiły się jakiś czas temu.
Przy skręcie w prawo słychać stukanie w okolicy środka/prawego tyłu podwozia - dźwięk jakby gumową kulkę zamknąć w plastikowym pudełku i potrząsnąć. Częstotliwość stuków jest proporcjonalna do prędkości, czyli im szybciej jadę tym szybciej stuka. Znaczenia ma też obciążenie auta, bo przy jeździe samemu dźwięk ledwo słychać, przy 3 osobach w aucie jest już bardzo mocno słyszalny, nawet wręcz uporczywy i słychać go nawet przy jeździe na wprost. Na kierownicy nie ma żadnego bicia.
Przód zawieszenia odpada - rozebrałem wszystko przy okazji wymiany poduszek Mcphersona i osłon amortyzatora z odbojami i nic nie znalazłem. Wydech i wszystkie śruby mocujące jakieś plastiki w komorze silnika i u dołu samochodu, itd posprawdzane. Idąc za poradami kolegów z forum chciałem zabrać się za skontrolowanie bagażnika i całego wnętrza samochodu ale doszedłem do wniosku, że to raczej odpada, bo dźwięk słychać ewidentnie z zewnątrz auta. Przypomniałem sobie, że jakiś miesiąc temu jeździłem chwilę na bardzo niskim ciśnieniu, bo przy wentylu uciekało mi powietrze, postanowiłem więc sprawdzić tylne prawe łożysko - jak się okazało łożysko było rozsypane (dziwne, bo nie był to charakterystyczny szum dla tej usterki). Wymieniłem łożysko z piastą, poskładałem wszystko do kupy iii... dalej to samo... znowu rozbiórka, pomyślałem, że to osłona amortyzatora tylnego albo wybite gumy przy mocowaniu amortyzatora - okazało się, że całość nadawała się do wymiany, więc wymieniłem obie strony jak należy. W końcu sukces, pomyślałem gdy zrobiłem rundkę po osiedlu. Niestety nie na długo... kilka godzin później jechałem z żoną do parku i przy większym obciążeniu tajemniczny odgłos znów się pojawił. tyle, że o połowę cichszy. Stuków nie słychać także przy większej prędkości na łuku - wcześniej było słychać.
Wywnioskowałem, że może to być coś z zawieszeniem, skoro wymiana amortyzatora "cokolwiek" pomogła. Powinno być to też według mnie coś na osi, skoro częstotliwość dźwięku rośnie wraz z prędkością auta. Już nie mam pojęcia co to może być, może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Jutro będę miał chwilę, to sprawdzę jeszcze ten bagażnik i mocowania pasów - ale jestem prawie pewien, że to nie ma nic do tego. Osłony amortyzatorów wykluczyłem, bo przecież wymieniłem całe amortyzatory na nowe, jednak jutro też spróbuję je połapać taśmą. Niemniej jeśli już zabiorę się za grzebanie, to chciałbym poszukać głębiej jeśli ktoś podsunie jakieś sugestie.
:scratch:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO