You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 30 Kwi 2024, 11:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #25369 Wysłany: 23 Maj 2007, 13:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 158
Ta tylko w innym ASO mi juz sprawdzali cisnienie czynnika i ponoc bylo OK,a sprezarka dalej,ale nie za kazdym razem buczy,a w szczegolnosci jak dodaje gazu.Wiec w moim przypadku nie chodzi o ilosc czynnika w ukladzie,dlatego pojechalem do innego ASO.Zobaczymy,napisze.

_________________
Punto Grande 1.3 Multijet 16v Energy 90 KM


Góra
 Profil  
 

 
 Post #25372 Wysłany: 23 Maj 2007, 13:33; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
No to w moim GP jest podobnie. Może to sprawka zbyt silnie napiętego paska napędzającego klimę?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25375 Wysłany: 23 Maj 2007, 13:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 23 Lut 2007,
Posty: 234
Hawel

Co się dzieje z kropkiem?Co masz na myśłi "inne rzeczy"

_________________
-Grande Punto Estiva Blue&me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25376 Wysłany: 23 Maj 2007, 14:05; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 158
LeszekR napisał(a):
Hawel

Co się dzieje z kropkiem?Co masz na myśłi "inne rzeczy"


Pisalem 6 postow wyzej.

_________________
Punto Grande 1.3 Multijet 16v Energy 90 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25379 Wysłany: 23 Maj 2007, 14:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 23 Lut 2007,
Posty: 234
Hawel

Tak już zauważyłem. Mam nadzieje ze to pierdołki i ze nadal bedziesz zadowolony z GP :wink:

_________________
-Grande Punto Estiva Blue&me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25380 Wysłany: 23 Maj 2007, 14:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 158
Jak na razie to jestem zadowolony z mojego GP.Tak jak wczesniej pisalem,wiedzialem,ze beda mniejsze lub wieksze klopoty,bo to nowe auto-nowy model.Fiat musi nad nim popracowac,ASO przeszkolic.Pamietam,jak mialem PII Dynamic,tez z klima i zaczelo mi co rzezic jak dodawalem gazu na wolnych obrotach.Pojechalem do ASO,wyszedl mistrz,kazal zapalic auto,podniesc maske do gory.Dal doslownie nura glowa do silnika,kazal dodac gazu.Wujal glowe i powiedzial,ze to pompa wody,wymienili i bylo OK.Troche to potrwa zanim z GP tak bedzie,ale badzmy dobrej nadziei :).

_________________
Punto Grande 1.3 Multijet 16v Energy 90 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25485 Wysłany: 24 Maj 2007, 10:15; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: zachodniopomorskie
Rejestracja: 16 Maj 2007,
Posty: 37
A dzisiaj słyszałem ogłoszenie, że jest promocja na wersję GP z klimą gratis. 8) Szkoda że nie mam pieniążków.

_________________
Wstrząśnięty nie zmieszany.
PII SX 2001r 1,2 8v


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25552 Wysłany: 24 Maj 2007, 15:46; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 25 Mar 2007,
Posty: 46
Wydaje mi się, że to co napisałem w viewtopic.php?t=1356 właśnie dotyczy klimatyzacji. Przy niskich obrotach od 1000 do 2000 obrotów przy wyłączonej sprężarce coś rzęzi. Dziś byłem w ASO na montażu osłony pod silnikiem, montażu chlapaczy (nie potrafili - podobno nadkola uniemożliwia ;) ) ,wymianie oleju, wymianie filtra kabinowego i czyszczeniu wentylatora nawiewu. Będę testował efekty przy powrocie do domu. Ale rzężenie pozostało. Podobno TTTM. Choć odgłos silnie nieregularny. I pojawia się głównie przy nieobciążonej sprężarce. Czy u Was też tak jest?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25588 Wysłany: 24 Maj 2007, 20:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ruda Śląska
Rejestracja: 08 Sty 2007,
Posty: 56
Właśnie wróciłem z serwisu i wedle maszyny testującej klimatyzację jest wszystko OK.
Sama procedura testu trwała około 30 minut i polegała na wypompowaniu środka chłodzącego celem sprawdzenia jego ilości a potem wpompowaniu go z powrotem do układu i teście ciśnień w układzie. Następnie włączono klimatyzację i testowano wydajność. Temperatura na zewnątrz była 27.8 stopni a w kratce wylotowej na 2 biegu wentylatora 7.7 stopni zgodnie z instrukcją Fiata która mówi że temperatura u wylotu kratki powinna być od 4stopni do 9 stopni w zależności od obrotów wentylatora i temperatury zewnętrznej.
A moje wrażenie jest takie że po tej operacji wydajność klimatyzacji wzrosła i raczej na pewno nie jest to wrażenie tylko fakt.

_________________
Grande Punto 3D 1.4/8V Energy+Comfort, Szary Chemical


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25601 Wysłany: 24 Maj 2007, 22:01; 
 Temat postu: Klimatyzajca
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2007,
Posty: 17
Witam
Jestem nowy, mam grandziare od 11 lutego 2006. W tym roku padła mi 3 raz klimatyzacja -zatarty kompresor. W zeszłym roku działała OK


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25625 Wysłany: 25 Maj 2007, 09:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Z tego co "wywąchałem" kompresor jest marki Denso. Podobnie chłodnice.
Dla klimatyzowanych benzyniaków była niedawno jakaś akcja nawrotowa.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25650 Wysłany: 25 Maj 2007, 14:33; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 69
gp napisał(a):
Z tego co "wywąchałem" kompresor jest marki Denso. Podobnie chłodnice.
Dla klimatyzowanych benzyniaków była niedawno jakaś akcja nawrotowa.


Ooo panowie o co biega? jakas ukryta wada? Ja mam Albea i oczywiscie nikt mnei o niczym nie powiadamial zeby jechac do aso na przeglad....


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25656 Wysłany: 25 Maj 2007, 15:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kolobrzeg
Rejestracja: 03 Mar 2007,
Posty: 183
Cytuj:
Dla klimatyzowanych benzyniaków była niedawno jakaś akcja nawrotowa.

Byl maly rebus jesli chodzi o kolo pasowe, ktore moglo sie obluzowac i tym samym uszkodzic rozrzad.


poziomek napisał(a):
Ja mam Albea i oczywiscie nikt mnei o niczym nie powiadamial zeby jechac do aso na przeglad....

Dotyczylo to tylko samochodow produkowanych "od-do" (dat nie pamietam) wiec mogles sie nie zalapac.

_________________
GP 1.3 MJ 75 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #27250 Wysłany: 06 Cze 2007, 09:41; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 13 Sty 2007,
Posty: 26
http://www.uokik.gov.pl/pl/ogolne_bezpi ... art77.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #27311 Wysłany: 06 Cze 2007, 16:11; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1225
8 stycznia...stare. Chyba nikogo z forum nie spotkalo ;)

_________________
FIAT Grande Punto 90 KM MultiJet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #160016 Wysłany: 23 Sie 2008, 00:24; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 23 Sie 2008,
Posty: 2
Witam,i co z tym brzeczeniem klimatyzacji bo mam to samo i ASO nie moze sobie poradzic(silnik 1.3MJ)wiem ze w benzynowych silnikach powodem byly przewody od klimy,teraz stosuje sie pozmianowe i problemu nie ma,w dieslu natomiast niby powodem byla sprezarka jakiejs tam firmy i trzeba ja wymienic na Denso,najlepsze jest to ze po tej wymianie jest jeszcze glosniej niz wczesniej.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #160188 Wysłany: 23 Sie 2008, 21:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Rejestracja: 26 Sty 2008,
Posty: 57
crash napisał(a):
Witam,i co z tym brzeczeniem klimatyzacji bo mam to samo i ASO nie moze sobie poradzic(silnik 1.3MJ)wiem ze w benzynowych silnikach powodem byly przewody od klimy,teraz stosuje sie pozmianowe i problemu nie ma,w dieslu natomiast niby powodem byla sprezarka jakiejs tam firmy i trzeba ja wymienic na Denso,najlepsze jest to ze po tej wymianie jest jeszcze glosniej niz wczesniej.


Nie na Denso, a z Denso na inna. Kazde ASO ma wytyczne od centrali jak uporac sie z problemem "buczenia" sprezarki w GP. Moja naprawa polegala na zmianie sprezarki oraz zmianie ulozenia przewodow klimatyzacji i nastala bloga cisza.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #160488 Wysłany: 24 Sie 2008, 22:41; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 23 Sie 2008,
Posty: 2
Czarny napisał(a):
crash napisał(a):
Witam,i co z tym brzeczeniem klimatyzacji bo mam to samo i ASO nie moze sobie poradzic(silnik 1.3MJ)wiem ze w benzynowych silnikach powodem byly przewody od klimy,teraz stosuje sie pozmianowe i problemu nie ma,w dieslu natomiast niby powodem byla sprezarka jakiejs tam firmy i trzeba ja wymienic na Denso,najlepsze jest to ze po tej wymianie jest jeszcze glosniej niz wczesniej.


Nie na Denso, a z Denso na inna. Kazde ASO ma wytyczne od centrali jak uporac sie z problemem "buczenia" sprezarki w GP. Moja naprawa polegala na zmianie sprezarki oraz zmianie ulozenia przewodow klimatyzacji i nastala bloga cisza.


ale ty masz tez silnik 1.3 MJ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #160973 Wysłany: 26 Sie 2008, 00:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Śląsk
Rejestracja: 28 Mar 2007,
Posty: 70
witam kolegów...

U mnie klima siadła miesiąc po tym, jak skończył się okres gwarancyjny...:/ w ASO sypali kosmiczne ceny więc wybrałem się do poleconego przez salon fachowca...poinformował mnie że siadła sprężarka - zakupiłem nową i...grzebał z przerwami przez 2miesiące i dziś - pojechałem po samochód myśląc że wszystko już działa - powiedział, że nie potrafi naprawić, oddał pieniądze i...du** :( nie wiem co robić - niby środka chłodzącego jest ilość ok a sprężarka się nie załącza...jakieś sugestie?? w jeddnym z serwisów klimy nawet nie chcieli ruszyć gp...

_________________
Grande Punto Sport 1.9 JTD 130KM :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #161019 Wysłany: 26 Sie 2008, 09:23; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 12 Cze 2007,
Posty: 99
w zabrzu przy multikinie jest fachowiec o klimy w fiacie. Podobno się zna, polecało mi go kilka salonów. Osobiście jednak mam słabe doświadczenia, miał zamontować klieme do mojego poprzedniego GP i strasznie sciemniał z terminami, w końcu go olałem.

Może warto spróbować, gosc montuje klimy dla dealerów do nowych fiatów kupowanych w sląskich salonach


Góra
 Profil  
 
 
 Post #161021 Wysłany: 26 Sie 2008, 09:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
s6pro1 czy były jakieś oznaki zbliżającego się końca klimy? Jakieś buczenie, głośna praca czy po prostu przestała działać z dnia na dzień? No i jeszcze pytanie jaką masz klimę (manual czy dwustrefową)?

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #161037 Wysłany: 26 Sie 2008, 11:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Śląsk
Rejestracja: 28 Mar 2007,
Posty: 70
Tomo klima padła z dnia na dzień...chłodziła ok, cichutko śmigała a po paru dniach prawie wcale...klime mam automatyczną dwustrefową...pomyślałem że np bezpiecznik od sprężarki poszedł (jest taki w skrzynce pod maską) ale po wymianie nic się nie zmieniło! :? sezon wakacyjny pomału przechodzi w zapomnienie (no ale wrzesień jeszcze wolny 8) ) i klima pewnie będzie zrobiona na zime... :roll:

_________________
Grande Punto Sport 1.9 JTD 130KM :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #161315 Wysłany: 26 Sie 2008, 20:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 158
Na pierwszych sprezarkach,a bylo ich dwie,strasznie mi buczala,rzezila,w szczegolnosci jak dodawalem gazu,narastalo...Wymienili na calkiem inna,z nowymi przewodami gazowymi,na poczatku bylo OK,juz myslalem,ze wszystko bedzie dobrze,ale jak sie zrobilo cieplo juz na maxa,to jak zalaczalem klime,to na wolnych obrotach,takie drgania byly,ze na kierownicy bylo czuc i to bardzo...chlodzic ,chlodzila,ale drgalo cale auto,wpadalo w wibracje,nawet zona obok to dokladnie czula,drgania...

[ Dodano: Wto Sie 26, 2008 8:04 pm ]
Hawel napisał(a):
Jak na razie to jestem zadowolony z mojego GP.Tak jak wczesniej pisalem,wiedzialem,ze beda mniejsze lub wieksze klopoty,bo to nowe auto-nowy model.Fiat musi nad nim popracowac,ASO przeszkolic.Pamietam,jak mialem PII Dynamic,tez z klima i zaczelo mi co rzezic jak dodawalem gazu na wolnych obrotach.Pojechalem do ASO,wyszedl mistrz,kazal zapalic auto,podniesc maske do gory.Dal doslownie nura glowa do silnika,kazal dodac gazu.Wujal glowe i powiedzial,ze to pompa wody,wymienili i bylo OK.Troche to potrwa zanim z GP tak bedzie,ale badzmy dobrej nadziei :).


Dlatego cofam slowa,ze jestem zadowolony z GP...JUZ GO NIE MAM :)...

_________________
Punto Grande 1.3 Multijet 16v Energy 90 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #164416 Wysłany: 02 Wrz 2008, 08:10; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 23 Lut 2007,
Posty: 234
Czarny napisał(a):
Moje punto 1.3 MTJ 90km jest sprowadzone z Wloch jako parumiesieczny pojaz, zreszta odkupiony od bardzo duzego salonu fiata pod fabryka w Turynie. Jeszcze nie wiem ile kosztuje alternator, trwa wycena naprawy. Ktos z Was przechodzil naprawde z tytulu rekojmi? Czy do usuniecia wad zobowiazany jest sprzedawca samochodu czy po prostu Fiat? Alternator tak naprawde zostal spieprzony przez wymiane sprezarki klimy w ASO, tak naciagneli pasek ze juz wtedy zaczal rzezic, a ja myslalem ze jestem juz przewrazliwiony. Rozsypal sie dokumentnie alternator, pasek, napinacz paska i kto tam wie co jeszcze :)
P.S. we Wloszech gwarancja rozpoczyna sie z dniem pierwszej rejestracji i taka gwarancja wlasnie obejmuje moj samochod


Coś te spręzarki nie udane szczególnie w dieslach :(


Góra
 Profil  
 
 
 Post #164425 Wysłany: 02 Wrz 2008, 08:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
I tak trzymaj. Twardym trzeba być a nie "miętkim" :wink: Masz silnik diesla czy benzynkę? Bo tak się zastanawiam czy buczenie sprężarki to przypadłość tylko diesli jak to zasugerował LeszekR? Moja też dziwnie głośno pracuje jak jest bardzo gorąco (powyżej 30 stopni).

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO