You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 30 Kwi 2024, 17:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #373195 Wysłany: 12 Cze 2010, 11:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Arek
Samochód: Bravo
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BB
Rejestracja: 24 Kwi 2008,
Posty: 917
kmarcin76 napisał(a):
Jak juz auto pochodzi z klima na postoju, albo jazda odbywa sie w miescie to slychac sprezarke wyraznie glosniej! W trasie nic nie slychac. Tak ma byc?

nie wiem czy tak ma być ,ale u mnie tak jest.
Najbardziej co mnie wkurza przy włączonej klimie w moim 8v to bardzo drastyczny spadek mocy.

_________________
Bravo 1,9 120 HP Dynamic B&M + Dodatki
Blue Notturno Mica
Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #373201 Wysłany: 12 Cze 2010, 11:46; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 03 Sie 2009,
Posty: 306
Ja tez zauwazam spadek mocy a najbardziej da sie go odczuc kiedy silnik jest bardzo nagrzany, tj, przy wolnym ruchu miejskim, po postoju przy wlaczonej klimie. Na autostradzie przy wlaczonej klimatyzacji nie czuc ze jest wlaczona tj. moc normalnie, nic nie buczy, itd. Łączę te dwa wkurzające objawy (spadek mocy i halas+dodatkowo mniejsza sprawnosc chlodzenia) z temperatura. Nic innego nie przychodzi mi do glowy. Ale chyba to normalne. Jechalem kiedys autokarem do Grecji, upal cala droge niemilosierny. Na granicy wiegiersko-serbskiej kolejka po horyzont i zauwazylem, ze samochody staly z uchylonymi szybami, nogi i glowy powywalane na zewntarz a byly to raczej auta, ktore klime mialy. W autokarze tez odczuc mozna bylo wyrazny wzrost temperatury kiedy stal. Byc moze sa pojazdy ktore maja BARDZO wydajne uklady chlodzenia nawet na postoju ale GP chyba do nich nie nalezy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #373218 Wysłany: 12 Cze 2010, 12:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Arek
Samochód: Bravo
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BB
Rejestracja: 24 Kwi 2008,
Posty: 917
kmarcin76 dokładnie tak jak mówisz takie same mam odczucia ,jak się już jedzie na trasie to nie czuć tego spadku mocy z tym że i tak czy inaczej sobie paliwa podżera więcej :E
Z reguły tak jest że podczas jazdy klima pracuje sprawniej ,czym szybciej jedziesz tym lepiej chłodzi ,chyba wspomaga ją powietrze z zewnątrz w jakimś tam stopniu ,bądź to że auto jest na obrotach wiekszych i wtedy kompresor działa wydajniej.
Generalnie wydaje mi sie że samochód powinien mieć 100 koni mocy na 1 tone wagi i wtedy w GP nie czulibyśmy aż tak spadku mocy przy włączonej klimie.

_________________
Bravo 1,9 120 HP Dynamic B&M + Dodatki
Blue Notturno Mica
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #373227 Wysłany: 12 Cze 2010, 12:56; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
Wczoraj też odczułem, że bolid kulał się jakby trochę słabiej... Na szczęście na niskich obrotach daje radę z chłodzeniem, tak samo jak 3 lata temu :D

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #373234 Wysłany: 12 Cze 2010, 13:20; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 03 Sie 2009,
Posty: 306
Zeby nie bylo ze marudze to musze przyznac, ze w Chorwacji na autostradach sprawowal sie wysmienicie (mam na mysli chlodzenie). Zonie bylo wrecz zimno, ubierala polar a ja mialem wlaczony nawiew na 1 predkosci i pozamykane wszystkie kratki oprocz tej przy kierowcy. Temperatura na zewnatrz to przynajmniej 30-35! Czyli jak juz sie dobrze schlodzi to jest komfort.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #373283 Wysłany: 12 Cze 2010, 15:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: kuj-pom
Rejestracja: 23 Gru 2009,
Posty: 91
Co do chłodzenia to jest ok, chodziło mi tylko o hałas , w trasie nie słychać właściwie, za to na postoju jest wyraźnie słyszalna i po włączeniu czuć drgania na kierownicy - nie mocno ale jednak. Porównuje z P2FL gdzie klima była cichsza żeby nie powiedzieć bezgłośna. Stąd moje pytanie oczywiście odczucia są subiektywne ale jakieś ustalenia można poczynić - drga kiera czy nie? :hahaha:

_________________
GRANDE PUNTO 1,4 8v- DYNAMIC -cross over


Góra
 Profil  
 
 
 Post #373940 Wysłany: 14 Cze 2010, 17:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: ze Śląska ;)
Rejestracja: 06 Lut 2009,
Posty: 354
slon11 napisał(a):
kmarcin76 napisał(a):
Jak juz auto pochodzi z klima na postoju, albo jazda odbywa sie w miescie to slychac sprezarke wyraznie glosniej! W trasie nic nie slychac. Tak ma byc?

nie wiem czy tak ma być ,ale u mnie tak jest.
Najbardziej co mnie wkurza przy włączonej klimie w moim 8v to bardzo drastyczny spadek mocy.


Ktoś kiedyś gdzieś tu robił testy przyśpieszenia 0-96km/h (akcelerometrem) z klimą i bez - nie było różnicy ;]

_________________
"Benzyna jest do osobówek, ropa do ciężarówek a gaz do kuchenek"


Góra
 Profil  
 
 
 Post #374086 Wysłany: 14 Cze 2010, 23:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Polska
Rejestracja: 18 Paź 2008,
Posty: 259
Pomógł: 1
Xylometazolin! napisał(a):
Ktoś kiedyś gdzieś tu robił testy przyśpieszenia 0-96km/h (akcelerometrem) z klimą i bez - nie było różnicy ;]

, a to dlatego że przy maksymalnym wciśnięciu pedalu przyspieszenia sterownik komputera wysyla sygnal do body kompa aby zmnieszyl wydajnosc klimy (otwiera bardziej zawor rozprezny) - we wszystkich nowoczesnych autach tak jest ze klima sie wylacza lub zmniejsza wydajnosc przy maksymalnym wykorzystaniu jednostki napedowej.

_________________
Było: Grande Punto 1.3 16V 90KM MultiJet
Powrót po 3 latach: Grande Punto 1.4 8V 77KM Estiva Blue&Me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #374118 Wysłany: 15 Cze 2010, 05:39; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 06 Lis 2008,
Posty: 586
Pomógł: 1
Kiedyś pisałem o tym, że jestem zdziwiony, pierwszy raz mam auto z klimą wszyscy mówili jak włączysz sprężarkę muł będzie... a tutaj zdziwko, nie widzę różnicy !

_________________
Grande Punto Energy 1.4 77KM listopad 2006


Góra
 Profil  
 
 
 Post #374165 Wysłany: 15 Cze 2010, 12:24; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
Bahama70, moim jeżdżę cały czas z włączoną klimą (automat). W przypadku temperatur zewnętrznych około 25 stopni sprężarka działa, ale utraty mocy nie czuć. Problem zaczyna się powyżej 30 stopni. Wtedy czuć, że autko staje się "ciężkie". Prawdopodobnie w GP jest sprężarka ze zmienną wydajnością...

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #374172 Wysłany: 15 Cze 2010, 12:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
Proponuję test - rozpędzamy auto i jedziemy chwilę na wyższym biegu (4,5) na optymalnych obrotach, po czym zdejmujemy nogę z gazu i hamując silnikiem włączamy klimę - u mnie jest to zauważalne - czuć dodatkowe obciążenie, które mocniej spowalnia auto.

Z drugiej strony - 90% przypadków, kiedy zgasło mi auto przy ruszaniu ma związek z włączoną klimą - zapominam dodać więcej gazu przy ruszaniu i silnik się dławi.

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #374182 Wysłany: 15 Cze 2010, 13:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Arek
Samochód: Bravo
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BB
Rejestracja: 24 Kwi 2008,
Posty: 917
filip76 napisał(a):
zapominam dodać więcej gazu przy ruszaniu i silnik się dławi.

dokładnie trzeba dac więcej gazu przy ruszaniu bądź dużo szybciej redukować bieg ,i kręcić wyżej aby uzyskał większą prędkość ,a tak do 1500-2000 obr na min to jakbym miał turbo-dziurę a w moim przypadku benzyno-krater ,dopiero powyżej się zbiera ,jest taki moment gdzies przy 1700 obr mniej więcej że jak wcisnę gaz i przy 1700 wyłączę klimę czuć wyraźny zryw i zaraz wkręca się na obroty szybciej.

krowka napisał(a):
Problem zaczyna się powyżej 30 stopni. Wtedy czuć, że autko staje się "ciężkie"

Potwierdzam i to bardzo

kropekGP napisał(a):
przy maksymalnym wciśnięciu pedalu przyspieszenia sterownik komputera wysyla sygnal do body kompa aby zmnieszyl wydajnosc klimy

nie zauważyłem ,czy przy 3000 czy przy 5000 obr klima chłodzi tak samo

_________________
Bravo 1,9 120 HP Dynamic B&M + Dodatki
Blue Notturno Mica
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #376112 Wysłany: 23 Cze 2010, 13:56; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Prawie Poznań
Rejestracja: 30 Lip 2007,
Posty: 37
Witam Szanowne Towarzystwo po długiej nieobecności :oops:
Nie za bardzo mam czas przeglądać całe 3 wątki o klimie w GP więc walę prosto z mostu, co mnie boli, a co szanowny PM ujął w następujące słowa:

Mamy od 3 lat Grande Punto 1,4. Po roku użytkowania z nawiewu zaczął wydostawać się nieprzyjemny zapach. W serwisie stwierdzili że konieczna wymiana filtra i odgrzybianie. Odgrzybianie było robione kilkukrotnie i dawało poprawę na kilka do kilkunastu dni, efekt obecny jest taki że jeśli nie używa się klimy to nieprzyjemnego zapachu nie ma, pojawia się on po każdym wyłączeniu klimy.
Kolejne czyszczenie chciałbym dokonać nie w serwisie Fiata a w jakimś sprawdzonym serwisie klimatyzacji bu to zrobili raz a dobrze.
Czy możecie polecić jakiś sprawdzony serwis klimatyzacji w Poznaniu gdzie skutecznie wyczyszczą i odgrzybią mi klimatyzację?

Z góry dziękuję za pomoc _i_z_dołu_również :>

_________________
Image Póki co - pozdrawiam ;-)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #376118 Wysłany: 23 Cze 2010, 15:14; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 06 Lis 2008,
Posty: 586
Pomógł: 1
Miałem to samo, dziś po roku trochę po wyłączeniu pośmierdzi, tak przez 10 sek, ale przestaje i jest OK , chyba powtórzę niżej opisaną procedurę

Raczej najpierw bym odgrzybił i zaraz potem wymienił filtr. Samego filtra nie wymianiaj to nie ma sensu...
Teraz po kolei opisze ci jak pozbyłem się super-smrodu.

1. Trzeba wyciągnąć filtr - (to jest po prostu banalne jak się wie jak tam się dostać)
2. Po nogami pasażera na dolnej ściance masz taki kawałek plastiku z otworami gdzie układ łapie powietrze z zamkniętym obiegu.
3. Trzeba mocno szarpnąć za cześć która styka się z plastikiem od obudowy lewarka skrzyni. To jest mocowane na 3 zatrzaski - nie bój się wyskoczy.
4. Potem wysuwa się ten plastik z takiej zakładki. Jak wyciągniesz pokapujesz o co chodzi.
5. W głębi zobaczysz pionowo umieszczoną zaślepkę filtra. odepnij spinkę zaślepki na dole a całość wyjdzie bez problemu.
6. Teraz wyciągamy filtr , najlepiej wyciągnąć cały dół, to ci góra wyjdzie bez problemu. W miejsce po filtrze walę sporą ilość pianki odgrzybiającej.
7. Zamykamy zaślepkę bez filtra.
8. Zdejmujemy taką gumkę którą zobaczysz z boku układu klimy - jest ona zahaczona na taki ząbek plastikowy. Rurka gumowa służy do odprowadzania wody z układu.
9. Psikamy jakimś płynem ogrzybiającym w rurkę porządnie , a następnie w układ do którego ta rurka prowadzi. (ja praktycznie wypełniam ten cały plastikowy baniak pianką odgrzybiającą)
10. BARDZO WAŻNE - ZAKLADAMY RURKĘ BO INACZEJ CAŁA WODA POLECI DO ŚRODKA AUTA !
11. Zamykam okna, ustawiam wewnętrzny obieg, daje max klimę na 4, zamykam auto, wychodzę na zewnątrz - czekam 10 min. Zobaczysz ile syfu ci zleci przez rurkę odp[rowadzającą pod auto... Albo i nie , różnie bywa...
12. Po 10 min. wyłączam klimę i cały układ jeszcze z 10 min, chodzi na samym maxymalnym nawiewie ale już na obiegu zewnętrznym (osuszenie układu)
13. TERAZ DOPIERO WKŁADAM NOWY FILTR !!!
14. Odpinasz zaślepkę, wkładasz filtr (najlepiej węglowy) - filtr wejdzie łatwiej jak zrobisz odwrotnie niż przy wyciąganiu, tzn. najpierw całą górę wepchnąć , a potem dół - pokapujesz jak zobaczysz dlaczego. Zakładasz zaślepkę
15 Boczek od pasażera wędruje na swoje miejsce - najpierw plastikowy zaczep, potem walnąć delikatnie żeby zatrzaski załapały
16. I masz w aucie zapach fiołków

Ja używam do odgrzybiania pianki firmy PLAK - jest bardzo duża więc jak za pierwszym razem wynik jest taki soabie można powtórzyć całość. Oczywiście w nawiewy też można zaaplikować piankę - ale ostrożnie - to się potem skrapla i całe poleciało mi na dywaniki . Teraz już ostrożniej aplikuję
POWODZENIA !

U mnie śmierdziało jakby kot nasikał ... Teraz poezja.

_________________
Grande Punto Energy 1.4 77KM listopad 2006


Góra
 Profil  
 
 
 Post #376156 Wysłany: 23 Cze 2010, 18:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Polska
Rejestracja: 18 Paź 2008,
Posty: 259
Pomógł: 1
http://www.alpo.ig.pl/ teraz chcą 300 zł, ja płaciłem w kwietniu 200 zł. Dla mnie bardzo profesionalny serwis.

_________________
Było: Grande Punto 1.3 16V 90KM MultiJet
Powrót po 3 latach: Grande Punto 1.4 8V 77KM Estiva Blue&Me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #376822 Wysłany: 26 Cze 2010, 22:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Racibórz
Rejestracja: 03 Lut 2009,
Posty: 748
Pomógł: 5
U mnie w Racku czyszczenie klimy (godzinne traktowanie OZONEM)

60zł pln

_________________
ESTIVA Blue@Me 2008 1.4 8V :)<----- Tu ją możesz zobaczyć :D

Fix It Again Tomorrow


Góra
 Profil  
 
 
 Post #377154 Wysłany: 28 Cze 2010, 11:21; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Prawie Poznań
Rejestracja: 30 Lip 2007,
Posty: 37
kropekGP dzięki bardzo za namiary
mario-sz fajna promocja :)

Bahama70 napisał(a):
U mnie śmierdziało jakby kot nasikał ... Teraz poezja.

U nas to przypomina coś okrutnie zbutwiałego :E
PM zrobił jak opisałeś, dodatkowo dał Plak jeszcze w kanały z kabiny. Czekamy na efekt. Kropek cały weekend się wietrzył, ale nie dało rady pozbyć się chemicznego zapachu - choć ten i tak lepszy od starego kapcia :E Wielkie dzięki za pomoc :D

_________________
Image Póki co - pozdrawiam ;-)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #380106 Wysłany: 12 Lip 2010, 14:53; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 21 Maj 2008,
Posty: 39
słuchajcie, po dezynfekcji i napełnieniu układu w ASO po kilku dniach przy upale podczas pracy klimatyzacji zaczęły się pojawiać ostre piski co parę sekund dochodzące gdzieś z nawiewu... piski były coraz głośniejsze więc wyłączyłem klimatyzację. Na postoju włączyłem klimę, sprężarka się włączała, wentylator pracował na pełnych obrotach, a z nawiewu leciało coraz zimniejsze powietrze... Jakieś sugestie co mi mogło ASO spieprzyć? Po napełnieniu powiedzieli mi że brakowało ok. 200g czynnika, czyli ok 1/3 układu...

_________________
--
Pozdrawiam
Darek
GP 1.3 JTD 90KM '06


Góra
 Profil  
 
 
 Post #380112 Wysłany: 12 Lip 2010, 15:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 03 Sie 2009,
Posty: 306
Mysle, ze to wentylator popiskuje. Trzeba go potraktowac jakims preparatem typu wd40.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #380119 Wysłany: 12 Lip 2010, 15:22; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 21 Maj 2008,
Posty: 39
kmarcin76 napisał(a):
Mysle, ze to wentylator popiskuje. Trzeba go potraktowac jakims preparatem typu wd40.


myślisz że po czyszczeniu i dezynfekcji klimy by zaczął piszczeć?
jest to jakiś trop, gdyż pod maską tego pisku już nie słychać...
martwi mnie tylko to że na postoju po włączeniu klimy po początkowym chłodnym powietrzu, stopniowo stawało się coraz cieplejsze jakby spadała wydajność układu...
a tak BTW, gdzie w GP szukać wentylatora?

_________________
--
Pozdrawiam
Darek
GP 1.3 JTD 90KM '06


Góra
 Profil  
 
 
 Post #380126 Wysłany: 12 Lip 2010, 15:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 03 Sie 2009,
Posty: 306
Na postoju zawsze spada wydajnosc klimatyzacji (mniejsze obroty, mniej zimnego powietrza na chlodnice). A co do wentylatora to na 100 % nie wiem ale dostep powinien byc od strony silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #380128 Wysłany: 12 Lip 2010, 15:49; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 21 Maj 2008,
Posty: 39
kmarcin76 napisał(a):
Na postoju zawsze spada wydajnosc klimatyzacji (mniejsze obroty, mniej zimnego powietrza na chlodnice). A co do wentylatora to na 100 % nie wiem ale dostep powinien byc od strony silnika.


z tą wydajnością to się nie zgodzę bo mam porównanie do tego co było rok temu i dwa lata temu- na postoju zawsze dmuchało ładnie zimnym powietrzem... tak czy siak jestem umówiony na czwartek w ASO żeby szukali co jest nie tak... może jak zdążę to sobie poszukam wcześniej tego wentylatora...

_________________
--
Pozdrawiam
Darek
GP 1.3 JTD 90KM '06


Góra
 Profil  
 
 
 Post #380130 Wysłany: 12 Lip 2010, 16:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 03 Sie 2009,
Posty: 306
Moj szwagier pracuje w serwisie klimatyzacji i to jest jego zdanie na temat wydajnosci ukladu chlodzenia na postoju.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #380132 Wysłany: 12 Lip 2010, 16:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 06 Lis 2008,
Posty: 586
Pomógł: 1
Własnie zrobiłem ponad 3 tys. km po Europie, klima bez zarzutu, praktycznie na postoju cały czas chodzi wiatrak, schładza pięknie. Przy temp powyżej 30C sprężarka wyje głośniej i tyle.

_________________
Grande Punto Energy 1.4 77KM listopad 2006


Góra
 Profil  
 
 
 Post #380135 Wysłany: 12 Lip 2010, 16:46; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 21 Maj 2008,
Posty: 39
Bahama70 napisał(a):
Własnie zrobiłem ponad 3 tys. km po Europie, klima bez zarzutu, praktycznie na postoju cały czas chodzi wiatrak, schładza pięknie. Przy temp powyżej 30C sprężarka wyje głośniej i tyle.


no właśnie...

_________________
--
Pozdrawiam
Darek
GP 1.3 JTD 90KM '06


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO