You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 24 Maj 2024, 18:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #25472 Wysłany: 24 Maj 2007, 09:11; 
 Temat postu: [ASO] NIE!!!DO!!!WIARY!!!
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 158
Dzisiaj jak wczesniej pisalem,bylem umowiony do ASO (nie bylem tam jeszcze z GP) na trzeszczenie w kolumnie kirowniczej,buczenie klimatyzacji-nie zawsze buczy,stuki przy zmnianie biegow z 1-2,2-3.Nie zrobili nic !!! Poniewaz w Kraku bylo chlodnawo z ranka,a bylem umowiony na 7.00,wiec autko sie nie nagrzalo,wiec slabo trzeszczalo,oswiadczono mi,ze w kazdym autku,nawet w mercedesie za 200 tys. zl cos slychac jak piszczy i trzeszczy.Auto bylo nie nagrzane,blisko mam z domu do tego ASO,wiec przy zmianie biegow tez nic nie stukalo,a nasila sie to,jak wiecej jezdze.Klima tez nie zabuczala,chodzila normalnie :(.Wiec pojade do swojego starego ASO wtedy gdy:
1.bedzie bardzo goraco na polu i klima bedzie buczec-pokaze im,ze buczy ale nie za kazdym razem,
2.po calodziennym jezdzeniu,pod koniec pracy ASO,ze stuka przy zmianie biegow,
3.jak jest goraco ,to trzeszczy najbardziej.
Jestem wkurw...y na maxa,nie przypuszczalem takiego obrotu sprawy,ze tak mi sie ulozy z pogoda,ktora ma wplyw na moje GP.Ale mam jeszcze 18 m-cy gwarancji...to tyle,ale mi sie rozpoczal dzien...

_________________
Punto Grande 1.3 Multijet 16v Energy 90 KM


Góra
 Profil  
 

 
 Post #25474 Wysłany: 24 Maj 2007, 09:22; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1225
Tak to zawsze jest :wink:
Spokojnie, jeśli te usterki nie ustąpią to będą cały czas. Może nawet się nasilą kto wie :) także zdążysz na gwarancji spokojnie, lato ma być upalne :D

_________________
FIAT Grande Punto 90 KM MultiJet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25493 Wysłany: 24 Maj 2007, 11:21; 
 Temat postu: Re: NIE!!!DO!!!WIARY!!!
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 69
To sie nazywa zlosliwosc rzeczy martwych :)
Ja jechalem ktoregos dnia do ASO z wadliwym zakmkiem tylnej kanapy (spoko to tylko ALbe :)) bylo chlodno jakas temp. bliska 0ra i popadalo w nocy. Ni cholery nie moglem otworzyc auta cos z centralnym itp (sciemnaili mi ze moze silowniki ze nowe auto ze plastiki niewyrobione ze duze opory i takie tam)... Meczylem sie z 15min. W koncu ufff udalo sie, jade do ASO (mniej niz 10kmow) i zglaszam ten centralny i co ? i oczywsicie k...a wszystko dziala jak ,malina zadnych problemow :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25518 Wysłany: 24 Maj 2007, 12:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Coś w tym jest. Jak idę do lekarza to też nagle czuję się prawie zupełnie zdrowy :-)
A tak serio: poczytałem trochę wczoraj i hałas sprężarki klimy mogą powodować:
1. zbyt napięty pasek wielorowkowy,
2. padnięte tłumiki drgań w kole napędowym sprężarki.
Tylko, że pkt 2. nie powinien występować w nowym samochodzie no chyba, że wystąpił pkt. 1. i pkt. 2 jest tego następstwem.
Stuki skrzyni mogą powodować luźne cięgna (najprostszy powód).
Ale to tylko takie moje dywagacje i domysły... Byłem ciekawy co Ci ASO stwierdzi.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25533 Wysłany: 24 Maj 2007, 13:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 158
Do ASO pojade jak bede wiecej jezdzil po miescie,albo jak zrobie mala traske,auto jest w pelni rozgrzane i wtedy sie zaczynaja te przypadlosci o ktorych pisalem.A bylem z rana,po 8 km jazdy,dlatego nic sie nie objawilo.Najbardziej wku...l mnie gosc swoim stwierdzeniem,ze nawet w merolu za 200 tysiakow cos trzeszczy,to mu powiedzialem,ze jak wyda prawie 60 kawalkow SWOICH na SWOJE auto,to moze sie pogodzic z trzeszczeniem i stukaniem podczas jazdy.Oczywiscie bede pisal dalej jak potoczyla sie moja walka z ASO. ;)

[ Dodano: Czw Maj 24, 2007 1:59 pm ]
A tak nawiasem mowiac,to powoli dojrzewam do zabrania sie samemu do rozbiorki licznikow i kolumny kierowniczej celem eliminacji trzeszczenia w tych okolicach.Ida wakacje,moze bedzie troche wolnego czasu na zabawy.

_________________
Punto Grande 1.3 Multijet 16v Energy 90 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25537 Wysłany: 24 Maj 2007, 14:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Z tymi plastikami jest jak piszesz: u mnie też po całej nocy w garażu następnego dnia przez pierwsze kilometry jest cisza. Ale wystarczy kilka łat, pęknięc itp. przygód na jezdni i pojawia się poskrzypywanie. Tym szybciej im cieplej jest na zewnątrz.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25544 Wysłany: 24 Maj 2007, 15:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 158
Ale w rozmowie z mechanikiem,dowiedzialem sie,ze najwieksza usterka GP sa wlasnie trzeszczace plastiki,spinki...dobre.

_________________
Punto Grande 1.3 Multijet 16v Energy 90 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25558 Wysłany: 24 Maj 2007, 16:13; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2007,
Posty: 17
Hawel z tym ASO to ja cie chlopie wpelni rozumiem ,tez bylem i myslalem ze jak powiem np o otworach w nadkolach to je zakleją... tak jak innym piszącym na tym forum ,ba niemyslalem nawet o myciu silnika .. przyjechalem do domu tak jak ty w....y bo niedosc ze tego niezrobili to tyle bylo glopiej gatki ze jakies male awarie bede usowal sam a serwis mam poprostu gdzies


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25581 Wysłany: 24 Maj 2007, 19:46; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gród Kraka
Rejestracja: 12 Mar 2007,
Posty: 517
Hawel napisał(a):
Oczywiscie bede pisal dalej jak potoczyla sie moja walka z ASO.


BTW które ASO? Radzikowskiego, Zakopianka czy Ofiar Dąbia?

_________________
Punto 1.2 8V ELX '2000
"Co to jest: zielone i ma kółka? Żaba, kółka były dla zmyły"
I tak mój zielony Punciak został ochrzczony. Żaba :D

Speed doesn't kill. Stupidity does, though.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25582 Wysłany: 24 Maj 2007, 20:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 158
Ofiar Dabia - juz nigdy tam nie pojade.Do tej pory serwisowalem na Zakopiance i tam bede dalej jezdzil :).

_________________
Punto Grande 1.3 Multijet 16v Energy 90 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25583 Wysłany: 24 Maj 2007, 20:20; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
w moim MK2 też teraz zaczeły trzeszczeć, z tyłu półka i drzwi, chyba przednie i tylne po stronie pasażera.. Ale naparwdę ostro skroboczą, nawet już na małych wertepkach, ale rozbiorę pół Punta ale zrobię na Medal:P

Fiat po prostu klepie ładne samochody ale strasznie niedorobione:(

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25624 Wysłany: 25 Maj 2007, 08:55; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kolobrzeg
Rejestracja: 03 Mar 2007,
Posty: 183
Hawel napisał(a):
A tak nawiasem mowiac,to powoli dojrzewam do zabrania sie samemu do rozbiorki licznikow i kolumny kierowniczej celem eliminacji trzeszczenia w tych okolicach.Ida wakacje,moze bedzie troche wolnego czasu na zabawy.

Tez sie nad tym drogi kolego zastanawialem i mysle ze gdy skonczy sie gwarancja pozoli zaczne samemu eliminowac wszystkie denerwujace drobiazgi. Chyba z GP jest jak z bronia: serwis mowi ze wersja sklepowa jest gotowa do uzycia ale jesli sam nie rozbierzesz, nie przesmarujesz i nie podokrecasz, to jest ona niewiele warta.

_________________
GP 1.3 MJ 75 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25626 Wysłany: 25 Maj 2007, 09:20; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Wszystko fajnie, tylko trochę strach, żeby czegoś nie połamać przy okazji, bo wtedy dopiero może zacząć trzeszczeć ;-)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25658 Wysłany: 25 Maj 2007, 15:29; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kolobrzeg
Rejestracja: 03 Mar 2007,
Posty: 183
Z drugiej strony masz racje. Chyba nie bez powodow ASO sie nie dotyka do tego co ledwo dziala ale jeszcze nie padlo - nie zepsuc :!: :!: :!: :twisted:

_________________
GP 1.3 MJ 75 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25842 Wysłany: 27 Maj 2007, 20:19; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 10 Kwi 2007,
Posty: 44
W sprawie klimatyzacji - u mnie też buczy. Hałas nasila się wraz ze wzrostem obrotów silnika. po wizycie w ASO diagnoza była prosta TTTM. Chyba podjadę do firmy profesjonalnie zajmującej się klimatyzacjami i poproszę o diagnozę. Auto przebieg niecałe 5000. Klima działa - chłodzi jednak buczenie jest, lekko mówiąc denerwujące!!!ASO żenada :(

_________________
Stallo


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25843 Wysłany: 27 Maj 2007, 20:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gród Kraka
Rejestracja: 12 Mar 2007,
Posty: 517
stallo napisał(a):
Hałas nasila się wraz ze wzrostem obrotów silnika


Może łożyska sprężarki?

_________________
Punto 1.2 8V ELX '2000
"Co to jest: zielone i ma kółka? Żaba, kółka były dla zmyły"
I tak mój zielony Punciak został ochrzczony. Żaba :D

Speed doesn't kill. Stupidity does, though.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25844 Wysłany: 27 Maj 2007, 20:55; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Logrono, Mollet del Valles
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 1312
U mnie sprezarki nie slychac. Tylko wentylator mi cwierka :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25857 Wysłany: 27 Maj 2007, 22:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 09 Mar 2007,
Posty: 92
Co do wszelkich dziwacznych odgłosów to ze świerszczem ASO poradziło sobie dość skutecznie, co nowego - podłokietnik w pozycji pionowej trzeszczy, stuka czy jak to tam nazwać, na szczęscie rzadko znajduje się w takiej pozycji. Krzywić coś się też zaczyna schowek. Trzeba być upartym z takimi duperelami, niech poprawiają to w ASO. Kosztuje to nieco czasu, ale po gwarancji będziemy mieli idealne samochodziki ;)

_________________
GP 1,4 8V Energy


Góra
 Profil  
 
 
 Post #55704 Wysłany: 19 Paź 2007, 18:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 13 Paź 2007,
Posty: 113
Masz jeszcze sporo gwarancji zdążysz to wszystko naprawić.
Takie usterki są najgorsze zarówno dla nas jak i dla ASO ciężko je zdiagnozować bo jak zrobić coś co w danym momencie działa?

_________________
Grande Punto 1.4 8v Dynamic
AR MiTo 1.4 TB 120KM Distinctive
Punto Evo 1.4 8v Estiva Blue & Me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #101016 Wysłany: 10 Mar 2008, 19:33; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Jacek
Samochód: Bravo
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 19 Mar 2007,
Posty: 77
Hawel, i jak z tym trzeszczeniem i innymi sprawami? Załatwiłes cos w serwisach, czy działasz na własną rękę? Pozdrawiam!

_________________
Fiat Bravo Sport 2,0 MJet 205KM/434 nm
Fiat Grande Punto 1.3 MJet 90 KM/200 Nm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #101037 Wysłany: 10 Mar 2008, 20:32; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 158
Buczenie sprezarki chyba zostalo zalatwione,ale to zostanie dokladnie sprawdzone jak przyjda upaly...wymienili mi juz drugi raz sprezarke,ale teraz na calkiem inna,bo rurki,podlaczenie jest calkiem inne,wiec to inny model.Co do trzeszczenia,to widze,ze nic nie udalo sie narazie zrobic.Jak bylo zimno,to bylo OK,ale jak jest cieplo to sie zaczyna w lewym rogu deski rozdzielczej.Ale jak pani dzwonila z FAP do mnie czy jestem zadowolony z GP,jak jej powiedzialem o buczacej klimie i trzeszczeniu deski rozdzielczej,to bylem w tym samym dniu umowiony z ASO na naprawe,tylko ze bylo zimno wiec przelozylismy naprawe na pozniej,ale pani z FAP przyslala nowa sprezarke,to ja wymienili.Powiem tak,co miesiac dzwonia z Fiata do mnie i pytaja czy juz usuneli mi trzeszczenie,mowie,ze jak sie zrobi cieplo to jade z tym do ASO.Wiec widze,ze FAP jest zainteresowany moja sprawa.Nawet sie pani zapytalem,co bedzie jak mi tego trzeszezenia nie usuna w czasie trwania gwarancji,odpowiedziala,ze nie ma takiej mozliwosci,aby to nie zostalo usuniete :).Wiec licze na to,ze zrobia to wrescie tak jak nalezy.Ma ktos z Was podlokietnik w swoim GP ? Tez zaczyna trzeszczec w pozycji poziomej...jak sie o niego reke opiera...
Aha zglaszalem tez pani lampy przednie,zmatowienie.ASO wyslalo foto do Fiata,juz sa nowe w magazynie do wymiany.Oczywiscie jak pani z FAP umawiala mnie na serwis z klima,to przy okazji zostala wymieniona przekladnia w ramach kampani...

_________________
Punto Grande 1.3 Multijet 16v Energy 90 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #101046 Wysłany: 10 Mar 2008, 21:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 07 Lut 2008,
Posty: 268
Najlepsza rada jeśli chodzi o ASO. To jak masz jakąś usterke, a somochód na gwarancji i działanie tej usterki pojawia sie w momencie gdy silnik osiągnia temp. optymalną to bierzesz szefa mechaników, bądź osobe przez niego wyznaczoną i jedziesz z nim na jazdę testową w czasie której demonstrujesz mu ujawniające się usterki, później zamieniacie się miejscami i to on prowadzi w celu potwierdzenia istnienia usterki...

Jeśli uważasz że przyczyną usterki na 99% jest jakiś podzespół do dyskretnie go oznacz a przy odbiorze samochodu sprawdź czy zostało to chociarz ruszone...

Osobiście to nienawidze ASO lepiej kożystać z usług warsztatów które mają certyfikaty fiatoskie zezwalające na prace serwisowe w samochodzi w ramach gwarancji...

_________________
Punto FL 03/04r 1.2 8V
Zapraszam do galerii


Góra
 Profil  
 
 
 Post #101188 Wysłany: 11 Mar 2008, 00:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 06 Wrz 2007,
Posty: 68
Cytuj:
Osobiście to nienawidze ASO lepiej kożystać z usług warsztatów które mają certyfikaty fiatoskie zezwalające na prace serwisowe w samochodzi w ramach gwarancji...


Co to są za warsztaty...? Pierwszy raz słyszę o takich warsztatach. Chyba że masz na myśli specjalistyczne warsztaty naprawiające trudne przypadki z którymi ASO sobie nie radzi. Ale z tego co wiem nie sa to firmy "namaszczone" przez FAP. No i często ASO korzystają z tanich warsztatów i zarabiają na różnicy w stawkach za roboczogodzinę.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #101214 Wysłany: 11 Mar 2008, 08:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 07 Lut 2008,
Posty: 268
Nie wiem jak u Ciebie jest to na mieście, ale ja w łodzi mam dwo takie zaufane warsztaty do jednego jeździe z silnikiem, a u drugiego robie wszystkie rzeczy które można i by samemu, ale albo to ma nażedzi, albo kanału... W łodzi jest na przybyszewskeigo przy statoilu na terenie polmozbytu

_________________
Punto FL 03/04r 1.2 8V
Zapraszam do galerii


Góra
 Profil  
 
 
 Post #101313 Wysłany: 11 Mar 2008, 17:10; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 13 Paź 2007,
Posty: 113
pajaczek napisał(a):
Cytuj:
Osobiście to nienawidze ASO lepiej kożystać z usług warsztatów które mają certyfikaty fiatoskie zezwalające na prace serwisowe w samochodzi w ramach gwarancji...


Co to są za warsztaty...? Pierwszy raz słyszę o takich warsztatach. Chyba że masz na myśli specjalistyczne warsztaty naprawiające trudne przypadki z którymi ASO sobie nie radzi. Ale z tego co wiem nie sa to firmy "namaszczone" przez FAP. No i często ASO korzystają z tanich warsztatów i zarabiają na różnicy w stawkach za roboczogodzinę.


W Polsce to widzę sami znawcy motoryzacyjni :D
ASO (Autoryzowana (certyfikowana) Stacja Obsługi) gdyby chciała zarabiać na różnicy w stawkach roboczogodzin to nie inwestowałaby w podnośniki i sprzęt diagnostyczny itp.
Większość z Was jedzie do serwisu z takim nastawieniem jak turysta na zagraniczną wycieczkę - wszyscy chcą go oszukać i okraść :D
Tak się składa że znam temat także od drugiej strony -ASO.

PS

BzzQ napisał(a):
ale albo to ma nażedzi, albo kanału...


BzzQ napisał(a):
Jeśli uważasz że przyczyną usterki na 99% jest jakiś podzespół do dyskretnie go oznacz a przy odbiorze samochodu sprawdź czy zostało to chociarz ruszone...


Proponuję na początek lekturę słownika ortograficznego :lol:

_________________
Grande Punto 1.4 8v Dynamic
AR MiTo 1.4 TB 120KM Distinctive
Punto Evo 1.4 8v Estiva Blue & Me


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO