You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 19:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #262890 Wysłany: 08 Cze 2009, 22:22; 
 Temat postu: pomocy woda w moim kropku
Offline
Puntoświr

Miejscowość: suwałki
Rejestracja: 16 Cze 2008,
Posty: 119
czesc od pewnego czasu zuwazylem ze sie cos u mnie chlupie po stronie kierowcy myslem moze paliwo w bakuz tylu ale nie patrze a tamm mii jakas woda wychodzi na dywaniakch wiec chyba mam wode w progach czy sa jakies korki spustowe pomocy


Góra
 Profil  
 

 
 Post #262893 Wysłany: 08 Cze 2009, 22:25; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
tak sa, wez zerknij w progi od spodu

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #262981 Wysłany: 09 Cze 2009, 12:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 04 Sty 2007,
Posty: 817
są kanały odprowadzajace wode- zapewne masz je zapchane jak i wiele innych w aucie. Takie rzeczy sie raz w roku przegląda


Góra
 Profil  
 
 
 Post #265371 Wysłany: 17 Cze 2009, 02:59; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 21 Kwi 2008,
Posty: 21
Podepnę się pod temat. Mam podobny problem...
Ostatnio kapało mi z miejsca gdzie pasażer ma nogi - z obudowy wentylatora nawiewu.
Dzisiaj w nocy trochę popadało, ruszyłem, na zakręcie, odgłos jakby się coś przelewało i nagle zaczęło lecieć jak z kranu.
Wszystko zaczęło parować, więc stwierdziłem, że puszczę gorące powietrze na szybę. Jakie było moje zdziwienie jak nagle na szybę zaczęła tryskać fontanna :E Uzyskałem efekt dokładnie odwrotny od zamierzonego. Szyba po chwili była wręcz biała od pary.
Właśnie kilo gazety między dywanikiem a podłogą wpija wilgoć w samochodzie - oby tylko nie waliło żadną zgnilizną jak wyschnie :roll:

Ktoś może podpowie gdzie szukać nieszczelności?

Od jakiegoś czasu jak pada deszcz również przestają mi działać wycieraczki (nie zawsze - tylko czasem i podejrzewam, że może to być może powiązane z problemem o którym piszę). Na najszybszym biegu jest ok, na niższych w zależności od opadów. Jak wyłącze i włącze to znowu działają ale po chwili ponownie się zacinają - tylko podczas deszczu oczywiście.
Jakieś podpowiedzi? :)

Z góry dzięki


Góra
 Profil  
 
 
 Post #267267 Wysłany: 23 Cze 2009, 14:35; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: BobMF
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 01 Kwi 2007,
Posty: 1044
szyna sprawdź odpływy wody spod osłony podszybia. Otwórz maskę, tam są dwa "dzióbki" które odprowadzają wodę i śmieci zbierające się w podszybiu. Na 100% masz zapchane, jak tam zbierze się woda to i do środka wleci.
Tam też znajduje się mechanizm i silniczek wycieraczek przednich. Drenuj zanim będzie więcej szkód, zwłaszcza w elektryce :!:

_________________
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wszystko do Diesla - wtryski, pompy, akumulatory i inne:
domino.sklep.pl
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Góra
 Profil  
 
 
 Post #267883 Wysłany: 25 Cze 2009, 13:42; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 21 Kwi 2008,
Posty: 21
BobMF dokładnie tak jak napisałeś. Wkurzyłem się w niedzielę i stwierdziłem, że muszę zajrzeć do środka. Po lekkiej ulewie odkręciłem wycieraczki i plastik pod nimi. Okazało się, że mam pod spodem niezły zbiornik referencyjny. Po odetkaniu poszła fala tsunami zalewając połowę parkingu ;) Gdyby nie to w poniedziałek znowu by była powódź w aucie :E po ruszeniu przelałoby się na pewno do otworów wentylacyjnych i z wentylatora poszło by na dywanik pasażera.

Podejrzewam, że przerywająca praca wycieraczek miała z tym związek - zimą też przy mrozie wycieraczki nie chciały wystartować dopóki auto się nie nagrzało. Pewnie miałem kostkę lodu przy silniczku. Wczoraj wycieraczki pracowały bez zarzutów a trochę popadało.

Na szczęscie obyło się bez awarii silnika :) 30min zabawy i sprawa załatwiona. Najwięcej czasu to zajęło spasowanie plastikowej osłony tak żeby pasowała jak należy :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO