You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 20:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 208 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #270179 Wysłany: 06 Lip 2009, 07:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 06 Lis 2008,
Posty: 586
Pomógł: 1
Nie rozumiem dlaczego piszesz że w GP jest problem z klimatyzacją...
Sprężarkę słyszę tylko jak załącze , takie pyknięcie. przy niskich prędkościach jest jeszcze trochę słyszalna, ale ostatnio zreobiłem ponad 3000 km z włączoną klimą i nigdzie jakiś nieppokojących odgłosów nie słyszałem.

Kiedyś miałem problem jak się okazało , że ASO napuściło 650 g czujnika do środka ( dla Grande przwiduje się 500 !). Praktycznie non-sto włączał mi się wentylator bo układ nie dawał rady schłodzić takiej ilości czynnika. Partacze...

Pojechałem do firmy poza ASO i wszystko wróciło do normy.

_________________
Grande Punto Energy 1.4 77KM listopad 2006


Góra
 Profil  
 

 
 Post #270187 Wysłany: 06 Lip 2009, 08:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Między Łodzią a Warszawą :)
Rejestracja: 03 Cze 2008,
Posty: 186
Bahama70 napisał(a):
Nie rozumiem dlaczego piszesz że w GP jest problem z klimatyzacją...
Sprężarkę słyszę tylko jak załącze , takie pyknięcie. przy niskich prędkościach jest jeszcze trochę słyszalna, ale ostatnio zreobiłem ponad 3000 km z włączoną klimą i nigdzie jakiś nieppokojących odgłosów nie słyszałem.


Na tym i kilku innych forach czytałem opinie użytkowników, że sprężarkę wymieniali 3 razy i problemy ponownie wracały po pewnym czasie. Stąd moja opinia na ten temat. I dlatego chcę porozmawiać z osobami, które ten problem miały lub mają, a nie z osobami u których wszystko jest w porządku.

_________________
Fiat Bravo Emotion 1.9 MultiJet 120 KM, 17", dołożyłem: tempomat, ESP/ASR, nagrzewnica elektryczna, Blue Me, przyciemniane szyby elektryczne z tyłu, MP3, czujniki cofania P/T Valeo, elektrycznie składane lusterka, podgrzewanie foteli przód.

Poszedł w świat: Fiat Grande Punto Sport 1.3 MultiJet 90 KM, 17", dołożyłem tempomat, nagrzewnica elektryczna, Blue Me, czujniki cofania, podłokietnik, podgrzewanie foteli przód.

@Manetka tempomatu do GP z montażem@


Góra
 Profil  
 
 
 Post #272396 Wysłany: 14 Lip 2009, 20:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: małopolska
Rejestracja: 21 Sty 2009,
Posty: 106
Czyli szanowni panowie, jak przyłożymy termometr do np. środkowych kratek nawiewu (na kilka minut) to ile stopni ma pokazać? Bo mi wydaje się, że u mnie temperatura powietrza na 3 i 4 stopniu wentylatora jest zbyt wysoka, nie mówiąc już o 1 i 2. Będę mierzył jutro tą temperaturę bo już niezły upał i chcę porównać z tym co gada na ten temat fabryka.

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 77 KM Dynamic srebrny metalic + Blue&Me + alufelgi
--------------------------------------------------------------------------------------
Piszę i mówię poprawnie po polsku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #272401 Wysłany: 14 Lip 2009, 21:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
filolog napisał(a):
Czyli szanowni panowie, jak przyłożymy termometr do np. środkowych kratek nawiewu (na kilka minut) to ile stopni ma pokazać?

ok 7 stopni Celcjusza.

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #272544 Wysłany: 15 Lip 2009, 16:19; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 21 Maj 2007,
Posty: 218
ppawel napisał(a):
wlasnie znalazlem firme z zabrza (slaskie) ktora zamontuje klime do mojego GP - dam znac jaki efekt finalny.... :)


Hey, i jak sprawuje się klima?
Jak z poskładaniem auta po montażu?
Jeśli to nie tajemnica - ile zapłaciłeś?
Pozdrawiam

_________________
GP Energy 1.4 Fire 77KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #272556 Wysłany: 15 Lip 2009, 17:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 26 Kwi 2009,
Posty: 96
Jeśli dobrze zrozumiałem to wydajność samego "agragatu" od klimy jest zależna od włączonego biegu wentylatora nawiewu? Czyli że na pierwszym biegu klima obciąża mniej silnik niż na czwartym? To chyba dobrze. Bo "klasyczny" układ jest taki że włączenie nawiewu niezależnie na którym biegu powoduje taką sama pracę sprężarki. A zatem jeśli przepuszczamy za mało powietrza w stosunku do wydajności klimy to ten chłód się marnuje nie jest przekazany do wnętrza ( a auto zużywa do tego paliwo) a jeśli powietrza (szczególnie w upał) wdmuchujemy za dużo to nie zdąży się ono oziębić tak jak powinno bo klima nie wydala.
Czyli to jest trochę półautomat?
Odnośnie dorobienia termostatu -trzebaby zrobic termostat czterostanowy - załączałby odpowiedni bieg (a tym samym wydajność sprężarki o ile tak to działa) w zależności od różnicy temperatur zadanej i aktualnej. Duża różnica bieg 4, podtrzymanie temperatury bieg 1 + biegi pośrednie. Da się to zrobić na procku typu atmega + scalaku nawet z gustownym wyświetlaczem temperatur na lcd. Temat zgłębiałem na etapie budowy sterownika do CO. Program jest dość prosty. Całość łatwo znależć w sieci. Kwestia pogodzenia tego z pokrętłem ręcznym aby na raz nie włączyc dwóch różnych, ale to nie problem. Ingerencja w samochód sprowadzała by się do pokrętła nawiewu i zasilania + umiejścowienie wyswietlacza dwóch przycisków i czujnika
Koszt części chyba nie więcej niż 50 zł (procek 8 zł, scalak 3,5 płytka wyświetlacz mikrostyki ze 4 tranzystory wykonawcze i mini przekaźniki, jakiś stabilizator i tp. Półautomatyczna klima za grosze :wink:
Gdyby moja doba miała 48 H pewnie bym porzeźbił.

_________________
Alfa Romeo Mito 1,4 MPI


Góra
 Profil  
 
 
 Post #272572 Wysłany: 15 Lip 2009, 19:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: małopolska
Rejestracja: 21 Sty 2009,
Posty: 106
No i sprawdziłem dziś z dokładnym termometrem przy środkowej kratce nawiewu temperaturę powietrza. Na 3 i 4 biegu wentylatora jest 16 stopni celsjusza. Na 1 i 2 nawet nie patrzyłem. Sprawdzałem przez 15 minut na obrotach silnika 2000. Taki wynik to chyba zbyt wiele. A już początkiem kwietnia byłem w serwisie w Tarnowie na sprawdzeniu to omamili mnie,że jest wszystko w porządku- wymienili olej i czynnik- nasypali go 530g.
Poradźcie co zrobić, jak ich zmusić by to naprawili? Auto ma dopiero 4000 km. Czy to "fabryczne" 6 - 7 stopni jest jakimś wyznacznikiem przy którym mogę trwać jak w betonie targując się z nimi czy też nie ma to wielkiego znaczenia przy "subiektywnych" odczuciach temperatury macherów z serwisu???
HELP

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 77 KM Dynamic srebrny metalic + Blue&Me + alufelgi
--------------------------------------------------------------------------------------
Piszę i mówię poprawnie po polsku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #272575 Wysłany: 15 Lip 2009, 19:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
filolog napisał(a):
No i sprawdziłem dziś z dokładnym termometrem przy środkowej kratce nawiewu temperaturę powietrza. Na 3 i 4 biegu wentylatora jest 16 stopni celsjusza.

Zdecydowanie za dużo, tak jak by było za mało czynnika. Może urządzednie do badania klimy źle waży ilość czynnika. Zdarzaja się takie przypadki. A może nastąpiła u Ciebie awaria cięgna i przy przekręconym ustawieniu na zimno nie jest w 100% zamykany obieg ciepłego powietrza i Twoja temperatura jest śerdnią zmieszaną. Dlatego twierdzą że w klimatyzacji jest wszystko OK.

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #272581 Wysłany: 15 Lip 2009, 20:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 26 Kwi 2009,
Posty: 96
Yacek napisał(a):
A może nastąpiła u Ciebie awaria cięgna i przy przekręconym ustawieniu na zimno nie jest w 100% zamykany obieg ciepłego powietrza

To bardzo łatwo sprawdzić.

A odnośnie dzisiejszego testu u mnie termometr w aucie pokazywał 35-40 stopni (zależy o której). Może to mieć wpływ. Spróbuj na obiegu wewnętrznym. Można spróbować na trochę wyciągnąć filtr przeciwpyłkowy

_________________
Alfa Romeo Mito 1,4 MPI


Góra
 Profil  
 
 
 Post #272583 Wysłany: 15 Lip 2009, 20:29; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: małopolska
Rejestracja: 21 Sty 2009,
Posty: 106
Spróbowałem na obiegu wewnętrznym i pokazuje po 10 min 10 stopni. Chyba trochę lepiej. A rura wychodząca ze sprężarki z czynnikiem po sprężeniu jest bardzo zimna. Odczucie subiektywne- chwytałem rurkę ręką. Sprężarka zatem chyba działa dobrze.

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 77 KM Dynamic srebrny metalic + Blue&Me + alufelgi
--------------------------------------------------------------------------------------
Piszę i mówię poprawnie po polsku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #272595 Wysłany: 15 Lip 2009, 21:05; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2009,
Posty: 273
filolog napisał(a):
No i sprawdziłem dziś z dokładnym termometrem przy środkowej kratce nawiewu temperaturę powietrza. Na 3 i 4 biegu wentylatora jest 16 stopni celsjusza. Na 1 i 2 nawet nie patrzyłem. Sprawdzałem przez 15 minut na obrotach silnika 2000. Taki wynik to chyba zbyt wiele

W jakich warunkach sprawdzałeś bo jeśli w nagrzanym w słońcu samochodzie i jego desce rozdzielczej to ok. W Grande ma być od 6 do 10 stopni po 5 minutach na 2-giej prędkości wentylatora na wylocie środkowej kratki nawiewu ale przy temperaturze otoczenia 20 stopni !


Góra
 Profil  
 
 
 Post #272602 Wysłany: 15 Lip 2009, 21:23; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: małopolska
Rejestracja: 21 Sty 2009,
Posty: 106
No samochód był nagrzany. Stał na dworze. Mierzyłem ok. godz. 18.00. Na dworze w cieniu było 30 stopni.

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 77 KM Dynamic srebrny metalic + Blue&Me + alufelgi
--------------------------------------------------------------------------------------
Piszę i mówię poprawnie po polsku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #272605 Wysłany: 15 Lip 2009, 21:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 26 Kwi 2009,
Posty: 96
filolog napisał(a):
No samochód był nagrzany. Stał na dworze. Mierzyłem ok. godz. 18.00. Na dworze w cieniu było 30 stopni.

Jeśli od 20 stopni na dworze ma schładzać do 6-10 stopni to daje schłodzenie 10-14 stopni
30 na dworze minus 10-14 powinno dać na kratce nawiewu 16-20 stopni.

W dużym uproszczeniu oczywiście :wink:

_________________
Alfa Romeo Mito 1,4 MPI


Góra
 Profil  
 
 
 Post #272607 Wysłany: 15 Lip 2009, 21:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2009,
Posty: 273
alba napisał(a):
Jeśli od 20 stopni na dworze ma schładzać do 6-10 stopni to daje schłodzenie 10-14 stopni
30 na dworze minus 10-14 powinno dać na kratce nawiewu 16-20 stopni.

ciekawa logika :D
mały cytacik :

Przed rozpoczęciem sprawdzić następujące warunki: temperatura otoczenia około 20 °C, samochód z drzwiami i oknami zamkniętymi (podczas chłodzenia i rozpoznania temperatury).
Przy włączonym silniku w samochodzie, w temperaturze otoczenia (sprawdzić na urządzeniu diagnostycznym czy sonda temperatury kabiny wskazuje około 20 °C), z włączoną sprężarka samochodu, wyregulować temperaturę na maksymalne ochłodzenie, rozdział powietrza czołowy, prędkość wybieraka na 2 prędkości i funkcja wlotu powietrza zewnętrznego.
Po około 5 minutach w tych warunkach, sprawdzić przy pomocy przyrządu Examiner, czy wartości temperatury na wylotach powietrza, otrzymujemy funkcjonowanie opadające: z temperatury początkowej około 20 °C (temperatura otoczenia) zmniejszyć progresywnie do temperatury powietrza na wylotach rozdziału czołowego pomiędzy 6 do 10°C.
Sprawdzić odczuwalnie, czy powietrze na wylocie z nawiewu zmienia swoją temperaturę (w kierunku na chłodne).


U mnie klima działa podobnie (jak wchodze do uprażonego wozu to i tak na początku grzeje nie chłodzi :lol: ) za to jak wyjeżdżam z stosunkowo chłodnego garażu to choćby nie wiem jaki upal był w samochodzie jest chłodno


Góra
 Profil  
 
 
 Post #272681 Wysłany: 16 Lip 2009, 09:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
To norma. Jak wsiądę w nagrzany od słońca samochód to niestety muszę przejechać około 5-10km (w zależności od intensywności upału) żeby uzyskać komfortową temp. wewnątrz. Pytanie do posiadaczy silnika Multijet: zauważyliście, że po włączeniu klimy ustaje typowy dla diesla klekot? Tzn. słychać go ale jest delikatniejszy jakby przytłumiony.

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #272699 Wysłany: 16 Lip 2009, 11:19; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
U mnie typowy dla diesla klekot przycicha po zalaniu świeżego oleju albo paliwka Lotos Dynamic ;)

W moim temperatura powietrza wylatującego z kratki ma około 6-7 stopni (kiedyś mierzyłem i już nie pamiętam dokładnie ale gdzieś już o tym pisałem).
Mam zwykłą klimę, która burczy tym bardziej i im cieplej jest na zewnątrz.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #272730 Wysłany: 16 Lip 2009, 14:14; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 26 Kwi 2009,
Posty: 96
Najlepiej przed włączeniem klimy w stojącym na słońcu aucie otworzyć na chwilę szyby - wywieje to najbardziej nagrzane powietrze i za chwilę łatwiej auto schłodzić

_________________
Alfa Romeo Mito 1,4 MPI


Góra
 Profil  
 
 
 Post #272740 Wysłany: 16 Lip 2009, 15:20; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
daras ja też mam zwykłą klimę i też burczy tak jak u Ciebie ale nie chodziło mi o to burczenie tylko o klekot. Jak możesz to sprawdź ale na rozgrzanym silniku bo na zimnym prawie nie ma różnicy. Mam wrażenie, że z włączoną klimą silnik pracuje ciszej przy otwartych drzwiach lub uchylonej szybie (pomijając to metaliczne buczenie sprężarki).

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #272744 Wysłany: 16 Lip 2009, 15:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Rejestracja: 26 Sty 2008,
Posty: 57
To ja mam jeszcze jedno pytanie do sprezarki klimy. Po jej wlaczeniu sprezarka startuje wam lagodnie? (nie chodzi mi o skakanie obrotow silnika i jego obciazenie). U mnie z impetem i trzaskiem jakby sprzeglo sprezarki bylo jakies felerne. Zreszta powtorne jej uruchomienie nie powoduje juz takiego efektu.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #272907 Wysłany: 17 Lip 2009, 08:32; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Tomo sprawdzę i napiszę, bo przyznaję - nie zwróciłem na to uwagi :)

Czarny u mnie przy załączaniu klimy czasami jest taki stłumiony pisk, gdzieś z okolic przegrody silnika albo nagrzewnicy, jakby coś się przez coś przeciskało.
Nie zawsze to jest ale czasem jest. Od nowości.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #272952 Wysłany: 17 Lip 2009, 11:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
W moim klima startuje łagodnie.

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #273181 Wysłany: 18 Lip 2009, 11:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Imielin
Rejestracja: 15 Gru 2007,
Posty: 55
Mam klime automata. To "szarpnięcie" jest zależne od temperatury. Im cieplej na dworze tym przy właczaniu szarpie mocniej. Pytalem w ASO i podobno TTTM.

_________________
1.3 mjet 90 dynamit 08r
Punto SX55 95r


Góra
 Profil  
 
 
 Post #273903 Wysłany: 21 Lip 2009, 11:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
U mnie sprężarka załącza się łagodnie.
Za to pracuje całkiem głośno, szczególnie jak jest gorąco na zewnątrz.
W zeszłym tygodniu jak były te upały ponad 30 stopni, to raz nawet zdusiło mi silnik, tzn. chciałem ruszyć z miejsca, auto szarpnęło i silnik zgasł.
Poza tym chłodzi bardzo dobrze.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #274013 Wysłany: 21 Lip 2009, 16:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Polska
Rejestracja: 18 Paź 2008,
Posty: 259
Pomógł: 1
Praca sprężarki klimatyzacji wygląda u mnie tak:
- start czy zimno czy ciepło odbywa się łagodnie i cicho
- przez jakieś 5 km jeśli jest powyżej 20 stopni podczas ruszania słychać sprężarkę, takie dość nieprzyjemne buczenie
- zdarzyło się parę razy to co daras pisze, a mianowicie trzeba ciut więcej gazu dodać podczas ruszania bo klima obciąża mocno silnik (multijet 1.3 jest dość słaby do 1,5 tyś obrotów - mały moment w tym zakresie)
- po 5 km sprężarka cichnie i ruszać można bez dodawania większej ilości gazu
- robiłem test przy 32 stopniach na dworze i po 7 minutach powietrze z nawiewu miało około 6-7 stopni
- wyłączenie klimy tez następuje łagodnie

[ Dodano: 21 Lip 2009 15:40 ]
A propo sprzęgła w sprężarce, to wydaje mi się że klima w GP jest już nowej generacji, w której elektrozawór steruje stopniem sprężania czynnika chłodzącego i sprzęgła w jej nie ma.

_________________
Było: Grande Punto 1.3 16V 90KM MultiJet
Powrót po 3 latach: Grande Punto 1.4 8V 77KM Estiva Blue&Me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #274022 Wysłany: 21 Lip 2009, 18:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Racibórz
Rejestracja: 03 Lut 2009,
Posty: 748
Pomógł: 5
Tak czy inaczej jest to dźwięk jak najbardziej akceptowalny i nie wpływa na komfort podróżowania :wink: i każda próba pisania czy jest ciut głośniejsza lub ciut cichsza jest tylko czepieniem :E

_________________
ESTIVA Blue@Me 2008 1.4 8V :)<----- Tu ją możesz zobaczyć :D

Fix It Again Tomorrow


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 208 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO