You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 01 Maj 2024, 09:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 208 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #33961 Wysłany: 19 Lip 2007, 08:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 158
W moim GP juz wymieniono mi sprezarke,buczala klima na poczatku jak zalaczalem,bylo jeszcze gorzej jak dodawalem gazu,wtedy jeszcze bardziej buczala.Z nowa sprezarka jest to samo,wiec jade za godzine do ASO zeby sie umowic na termin.Nie odpuszcze tego tematu,tak jak nie odpuscilem trzeszczenia w desce rozdzielczej i zrobili za trzecim razem :).Wydaje mi sie,ze w moim przypadku,bedzie to alternator,to wszysko chodzi na jednym pasku,dokladnie chodzi mi o to sprzeglo w alternatorze,tez tak mi podpowiedzial mi znajomy,pojade to wieczorkiem napisze co i jak.

_________________
Punto Grande 1.3 Multijet 16v Energy 90 KM


Góra
 Profil  
 

 
 Post #33963 Wysłany: 19 Lip 2007, 08:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Z tym alternatorem coś może być "na rzeczy". U mnie minimalnie przygasają światła mijania jak zaczynam kręcić kierownicą, ruszając z miejsca.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #33964 Wysłany: 19 Lip 2007, 08:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Sty 2007,
Posty: 165
gp napisał(a):
Z tym alternatorem coś może być "na rzeczy". U mnie minimalnie przygasają światła mijania jak zaczynam kręcić kierownicą, ruszając z miejsca.


To akurat wg mnie zrozumiałe, silnik na niskich obrotach i duży pobór prądu do wspomagania przy kręceniu w miejscu..

_________________
Alfa 156SW 1,9JTD 16v 2003 Distinctive+Sportpack II
Alfa 159SW 1,9JTDm 2008 Distinctive


Góra
 Profil  
 
 
 Post #33979 Wysłany: 19 Lip 2007, 09:48; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1225
gp napisał(a):
Z tym alternatorem coś może być "na rzeczy". U mnie minimalnie przygasają światła mijania jak zaczynam kręcić kierownicą, ruszając z miejsca.


Ten temat już był kiedyś poruszany w osobnym wątku. Jak stoisz w miejscu to obciążasz kręcąc kierownicą więc światła mogą minimalnie przygasnąć.

_________________
FIAT Grande Punto 90 KM MultiJet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #33988 Wysłany: 19 Lip 2007, 10:33; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Wiem. Sam zacząłem temat. Tyle, że mnie to ciągle nurtuje. Wstawili by większy alternator i nie byłoby problemu. Bo z tego wynika, że ten zamontowany nie wydala prądowo. A wiemy już jak wrażliwe jest grande na spadki napięć.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #33997 Wysłany: 19 Lip 2007, 11:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 158
W ASO na buczenie sprezarki powiedzieli,ze tak musi byc,bo jak wymienili sprezarke i jest tak nadal to TTTM !!! Lekko sie wk..lem !!! Teraz do rzeczy,kto zna nr telefonu do Bielska,gdzie sie zglasza takie sprawy,jakis dzial reklamacji ? Zadzwonie i przedstawie swoja sprawe,zobacze co powiedza.

_________________
Punto Grande 1.3 Multijet 16v Energy 90 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #34030 Wysłany: 19 Lip 2007, 14:08; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Logrono, Mollet del Valles
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 1312
Ja w moim nie zauwazylem jakiegos specjalnego buczenia czy drgan na kierownicy. Co prawda mialem automatyczna klime ale rozni sie ona chyba tylko sterowaniem...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #34033 Wysłany: 19 Lip 2007, 14:24; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
Ja słucham w aucie tak głośno np. M. Mansona, że nie wiem jakie dzwięki wydaje klima. Czuję tylko lekką bryzę 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #34040 Wysłany: 19 Lip 2007, 14:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 23 Kwi 2007,
Posty: 240
U mnie tylko raz na jakis czas włączy się świerszcz po prawej stronie ale tak to klima jest cicha (na razie) ;)

_________________
Kobieta powinna traktować swojego faceta jak Psa! - dobrze nakarmić, nie drażnić i wypuszczać na wieczór....
********Grande Punto 1.4 8V*********


Góra
 Profil  
 
 
 Post #34045 Wysłany: 19 Lip 2007, 14:54; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: ŁÓDŹ
Rejestracja: 18 Lip 2007,
Posty: 20
zoon napisał(a):
Ja słucham w aucie tak głośno np. M. Mansona, że nie wiem jakie dzwięki wydaje klima. Czuję tylko lekką bryzę 8)


Może to rzeczywiście najlepsza metoda. Na pewno bardziej skuteczna niż ASO.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #34047 Wysłany: 19 Lip 2007, 14:56; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Logrono, Mollet del Valles
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 1312
september napisał(a):
zoon napisał(a):
Ja słucham w aucie tak głośno np. M. Mansona, że nie wiem jakie dzwięki wydaje klima. Czuję tylko lekką bryzę 8)


Może to rzeczywiście najlepsza metoda. Na pewno bardziej skuteczna niż ASO.

Cos w tym stylu ASO mi doradzilo na swierszcza w wentylatorze klimy :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #34048 Wysłany: 19 Lip 2007, 14:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Sty 2007,
Posty: 165
zoon napisał(a):
Czuję tylko lekką bryzę 8)


Sorry, nie mogłem się powstrzymać.. Jak czujesz bryzę, to znaczy że masz coś popsute (bo bryza to chłodny, ale wilgotny wiatr) hehehe ;)

_________________
Alfa 156SW 1,9JTD 16v 2003 Distinctive+Sportpack II
Alfa 159SW 1,9JTDm 2008 Distinctive


Góra
 Profil  
 
 
 Post #34054 Wysłany: 19 Lip 2007, 15:07; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
u mnie wszystko chodzi cichutko...na szczęście ...bo nie mam klimy,mój GP to ver hardcore...:P

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #34092 Wysłany: 19 Lip 2007, 18:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 158
Powoli dochodze do wniosku,ze nastepne auto to bedzie totalny golas,nawet korby w drzwiach,wtedy nie ma sie co rypac w aucie...:)

_________________
Punto Grande 1.3 Multijet 16v Energy 90 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #34098 Wysłany: 19 Lip 2007, 19:35; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
Wujek V napisał(a):
zoon napisał(a):
Czuję tylko lekką bryzę 8)


Sorry, nie mogłem się powstrzymać.. Jak czujesz bryzę, to znaczy że masz coś popsute (bo bryza to chłodny, ale wilgotny wiatr) hehehe ;)


Więc dopiszę ten chłód z nawiewów do listy usterek które zbieram na wycieczkę do ASO :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #55711 Wysłany: 19 Paź 2007, 19:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 13 Paź 2007,
Posty: 113
Taniej i na pewno dłużej będzie działać bezawaryjnie klima montowana fabrycznie. Lepiej zmień auto wyjdzie dużo taniej. Żadne ASO nie podejmie się takiej przeróbki, a jak to zrobią to tylko na nowych częściach. Klima to nie tylko kompresor i chłodnica klimy. Trzeba wymienić wiele przewodów, nagrzewnicę, chłodnicę, alternator, akumulator itp itd. Koszt jest kosmiczny. Zdecydowanie odradzam.

_________________
Grande Punto 1.4 8v Dynamic
AR MiTo 1.4 TB 120KM Distinctive
Punto Evo 1.4 8v Estiva Blue & Me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #125767 Wysłany: 16 Maj 2008, 08:52; 
 Temat postu: klima
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Rejestracja: 26 Sty 2008,
Posty: 57
Czy po wlaczeniu u was klimatyzacji slyszycie kompresor? U mnie, kiedy klimatyzacja jest obciazona w goracy dzien, kompresor w pewnym zakresie obrotow zaczyna wyc, cos jakby lozysko, tudziez inny element mechaniczny. Klima oczywiscie manualna :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #125808 Wysłany: 16 Maj 2008, 10:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 158
To ja teraz napisze Wam jak bylo z moja klima automatyczna:
Od nowosci auta,jak zalaczalem klime to bylo OK,lekko ja bylo slychac,ze jest zalaczona,ale jak gasilem auto i za 10-30 minut,dokladnie za drugim uruchomieniem klimy,wyla i buczala jak cholera,jak tylko dodawalem gazu,bylo jeszcze gorzej,glosniej wyla,buczala.Wymienili mi sprezarke na nowa-to samo.Wymienili mi jakies kolo,ktore odbiera drgania,nie znam sie na tym-to samo.Wymienili alternator,bo jak stwierdzili wpadal w jakies wibracje.Ostatnia wymiana byla juz jak sie chlodno robilo,wiec nie bylo czasu potestowac,tym bardziej,ze klimatyzacja buczala i rzezila,jak bylo na polu goraco.I... w lutym tego roku zadzwonila do mnie pani z Fiata!!! pytajac jak oceniam GP,ktore zakupilem,zapytala o ocene w skali 0-10.To ja jej,ze 5 i pani zaniemowila !!!??? Ale jak to ,dlaczego pani pyta,wiec ja jej mowie o dwoch sprawach,jedna,ze mi klima buczy i rzezi,oraz o starej sprawie trzeszczenia z lewej strony w desce rozdzielczej.Opowiedzialem pani o historii mojej klimatyzacji,a pani sie rozlaczyla i za 15 minut dzwoni,swiadczajac,ze jestem umowiony za 14 dni do ASO,wczesniej pytala,gdzie naprawiam,ktore ASO.Za 10 minut dzwonia z ASO,potwierdzajac termin naprawy.Za 7 dni dzwoni pani ta sama,jak sie okazalo z Mediolanu,z obslugi Fiata,ze czesci do mojego GP sa juz w ASO.Jak przyjechalem do ASO,okazalo sie,ze przyszla calkiem inna,inny model sprezarki,z inny podlaczeniem.Wymienili i teraz na upalach jakie juz mamy,chodzi cichutko,nic nie buczy,nic nie rzezi :D .

_________________
Punto Grande 1.3 Multijet 16v Energy 90 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #125828 Wysłany: 16 Maj 2008, 13:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Rejestracja: 26 Sty 2008,
Posty: 57
Hawel napisał(a):
To ja teraz napisze Wam jak bylo z moja klima automatyczna:
Od nowosci auta,jak zalaczalem klime to bylo OK,lekko ja bylo slychac,ze jest zalaczona,ale jak gasilem auto i za 10-30 minut,dokladnie za drugim uruchomieniem klimy,wyla i buczala jak cholera,jak tylko dodawalem gazu,bylo jeszcze gorzej,glosniej wyla,buczala.Wymienili mi sprezarke na nowa-to samo.Wymienili mi jakies kolo,ktore odbiera drgania,nie znam sie na tym-to samo.Wymienili alternator,bo jak stwierdzili wpadal w jakies wibracje.Ostatnia wymiana byla juz jak sie chlodno robilo,wiec nie bylo czasu potestowac,tym bardziej,ze klimatyzacja buczala i rzezila,jak bylo na polu goraco.I... w lutym tego roku zadzwonila do mnie pani z Fiata!!! pytajac jak oceniam GP,ktore zakupilem,zapytala o ocene w skali 0-10.To ja jej,ze 5 i pani zaniemowila !!!??? Ale jak to ,dlaczego pani pyta,wiec ja jej mowie o dwoch sprawach,jedna,ze mi klima buczy i rzezi,oraz o starej sprawie trzeszczenia z lewej strony w desce rozdzielczej.Opowiedzialem pani o historii mojej klimatyzacji,a pani sie rozlaczyla i za 15 minut dzwoni,swiadczajac,ze jestem umowiony za 14 dni do ASO,wczesniej pytala,gdzie naprawiam,ktore ASO.Za 10 minut dzwonia z ASO,potwierdzajac termin naprawy.Za 7 dni dzwoni pani ta sama,jak sie okazalo z Mediolanu,z obslugi Fiata,ze czesci do mojego GP sa juz w ASO.Jak przyjechalem do ASO,okazalo sie,ze przyszla calkiem inna,inny model sprezarki,z inny podlaczeniem.Wymienili i teraz na upalach jakie juz mamy,chodzi cichutko,nic nie buczy,nic nie rzezi :D .


Moj problem wyglada na to, ze jest taki sam :) W jakim serwisie byles? (mam nadzieje ze w Krakowie ;) ) Masz wiecej informacji na temat tego jaka to sprezarka byla, zeby nie owijali w bawelne tylko naprawili raz na zawsze.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #125850 Wysłany: 16 Maj 2008, 15:40; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Oświęcim
Rejestracja: 04 Paź 2007,
Posty: 34
Ostatnio używam często klimatyzacji (manual). Zauważylem że po postoju np. 1h gdy wsiadam do auta to jest jakiś dziwny zapaszek. Nie wiem czy to coś się z niej ulatnia czy też jakaś wilgoć dostaje się z powrotem do otoczenia. Raczej jak auto stoi na słońcu to się dzieje...

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 77KM Active


Góra
 Profil  
 
 
 Post #125851 Wysłany: 16 Maj 2008, 15:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
maciejos

o zapaszku było w innym wątku...

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #125852 Wysłany: 16 Maj 2008, 15:43; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Oświęcim
Rejestracja: 04 Paź 2007,
Posty: 34
dodam że zapaszek jest tak jakby sztuczny, w sensie jakies chemikalia?

[ Dodano: 16 Maj 2008 15:43 ]
filip76 jeśli tak to przepraszam

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 77KM Active


Góra
 Profil  
 
 
 Post #125855 Wysłany: 16 Maj 2008, 15:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
maciejos

spoko, jest juz całkiem duży wątek o zapaszku :)

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #130442 Wysłany: 30 Maj 2008, 10:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 11 Paź 2007,
Posty: 55
U mnie tez daje sie wyczuc delikatne drgania na kierownicy po zalaczeniu klimy. Sa one takie nieregularne, jakby z cyklicznymi przerwami.
Zastanawialem sie juz czy aby nie jechac z tym do ASO.

_________________
Grande Punto 1.4 8V 77KM 5D Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #130586 Wysłany: 30 Maj 2008, 21:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Rejestracja: 26 Sty 2008,
Posty: 57
damian33 napisał(a):
U mnie tez daje sie wyczuc delikatne drgania na kierownicy po zalaczeniu klimy. Sa one takie nieregularne, jakby z cyklicznymi przerwami.
Zastanawialem sie juz czy aby nie jechac z tym do ASO.


Chcialbym miec tylko drgania, tymczasem ja mam mechaniczna dyskoteke, sprezarka wyje jakby to byla pelnia ksiezyca ;) Ale 30000km sie zbliza to i przyjdzie czas na weryfikacje tego przy okazji przegladu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 208 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO