You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 13:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 208 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #157935 Wysłany: 17 Sie 2008, 22:38; 
 Temat postu: Klimatyzacja - czy powinno już śmierdzieć???
Offline
Kukurydza
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 22 Sty 2008,
Posty: 2911
Pomógł: 5
Witajcie :) Od pewnego czasu, w naszym GP po włączeniu klimatyzacji jest wyczuwalny odór zgnilizny... ale zawsze wtedy, gdy klima nie jest używana, dłużej niż 2-3 dni... Czy jest to możliwe w półrocznym autku?!?!?!

Co może być winne??

I pytanko, czy ktoś z Was może wie, w którym miejscu pod spodem jest umieszczony wężyk od klimy, który odprowadza skraplającą się wode?? Bo mamy załozoną osłonę i nie wiadomo, gdzie go znaleść..

GP 1,4 8V, klima manualna...

_________________
2010-12 = FIAT PUNTO Mk1 1.1 55KM "S"
topic24306.html
2012-obecnie = FIAT PUNTO Mk2 1.2 60KM "SX"
topic37122.html


Czy masz już darmowe FFP Assistance?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #157968 Wysłany: 18 Sie 2008, 00:01; 
 Temat postu: Re: Klimatyzacja - czy powinno już śmierdzieć???
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia
Rejestracja: 21 Lip 2007,
Posty: 42
Najprawdopodobniej musisz poprostu odgrzybic klimatyzacje. Zwykle powinno sie to robic minimum raz do roku. Powodem tego jest wilgoć i grzyby które sie przez nią tworza w ukladzie klimatyzacji. Sa specjalne preparaty do odgrzybiana. Mozesz tez jechac do ASO, tylko tam Cie wykasuja ;)
A co do węzyka to nie pomoge bo ja w swoim klimy nie posiadam :)

_________________
FIAT Grande Punto 1,4 8V Energy Blue&Me 2007, przebieg: 155.000 km
FIAT Grande Punto 1,4 8V Estiva Blue&Me 2010, przebieg:35.000 km


Góra
 Profil  
 
 
 Post #157983 Wysłany: 18 Sie 2008, 07:25; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1225
Courage

Może jest konieczność zmiany filtra przeciwpyłkowego już, a poza tym możesz zrobić odgrzybianie (dezynfekcję układu klimatyzacji) najlepiej ozonowo.

_________________
FIAT Grande Punto 90 KM MultiJet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #157985 Wysłany: 18 Sie 2008, 08:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Courage napisał(a):
I pytanko, czy ktoś z Was może wie, w którym miejscu pod spodem jest umieszczony wężyk od klimy, który odprowadza skraplającą się wode??

W kanale środkowym, pod nagrzewnicą (w okolicy nóg/stóp pasażera).
To jest takie gumowe, czarne coś, spłaszczone na końcu, o długości ok. 5 cm., szerokości ok. 3 cm., wystające z podwozia.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #157994 Wysłany: 18 Sie 2008, 09:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kępno
Rejestracja: 18 Lip 2008,
Posty: 94
Jaco sama zmiana filtra przeciwpylkowego nic nie da... trzeba odgrzybic klime i tak jak mowisz... najlepiej ozonowo :) Ja w swoim kropku musialem odgrzybiac 2 razy, dlatego ze najpierw sprobowalem odgrzybianie piana. Pachnialo przez 1 dzien :) a poza tym mialem pewne problemy z wentylatorem pozniej :) Na szczescie juz wszystko jest ok. Za drugim razem kupilem na allegro drozszy srodek za 40 zl, odgrzybilem (tyle ze teraz ozonowo) i juz jest dobrze :)

_________________
Fiat Punto II FL, 2003r., 1,4 16V
http://fiatpunto.com.pl/topic9749.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #157996 Wysłany: 18 Sie 2008, 09:13; 
 Temat postu:
Offline
Kukurydza
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 22 Sty 2008,
Posty: 2911
Pomógł: 5
Ale żeby w półrocznym samochodzie była zagrzybiona klima?! Noż kurde...

A w ASO był tata... i wiecie co... ci mechanicy chyba skonczyli szkołę za łapówke... bo jak wyciągneli filtr ( był on cały czarny ) to powiedzieli, że trzeba wymienic, bo jest cały brudny (sądzili po czarnym kolorze ), ale ciule nie wiedzą, że do auta z klimą montuje się FILTRY WĘGLOWE... :shock:

Normalnie tata myślał, że ich tam zatłucze... kogo oni zatrudniają w ASO... :/ Pozatym przy wyciąganiu filtra, urwali zaczep jego obudowy... normalnie szlak...

Pojade zaraz na miasto i zobacze, te srodki do oczyszczania klimy... ozonowe :) Narazie dzieki za pomoc

_________________
2010-12 = FIAT PUNTO Mk1 1.1 55KM "S"
topic24306.html
2012-obecnie = FIAT PUNTO Mk2 1.2 60KM "SX"
topic37122.html


Czy masz już darmowe FFP Assistance?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #158001 Wysłany: 18 Sie 2008, 09:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
Courage napisał(a):
Ale żeby w półrocznym samochodzie była zagrzybiona klima?! Noż kurde...
To, że auto ma pół roku nie ma akurat żadnego znaczenia. Grzybek może wyrosnąć dużo szybciej i nic na to nie poradzisz. Tak to już jest z tą klimą.

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #158003 Wysłany: 18 Sie 2008, 09:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
A możecie podać przykłady (linki) środków do odgrzybiania klimy?
Co to znaczy odgrzybiać ozonowo?

Pewnie i mnie to czeka za jakiś czas.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #158010 Wysłany: 18 Sie 2008, 10:55; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1225
daras

Cytuj:
W każdym samochodzie
- niezależnie od tego czy jest wyposażony w klimatyzację - w mniejszym lub większym stopniu występuje problem zabrudzenia kanałów wentylacyjnych i wydobywającego się z nich nieprzyjemnego zapachu.Wraz z zanieczyszczenia pyłem wnętrza instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, pojawia się zagrożenie dla zdrowia ludzi oddychających powietrzem, które przepłynęło przez instalację. W osadzonym pyle znajdują się mikroorganizmy - bakterie i grzyby mikroskopowe, często patogenne. Panujące wewnątrz instalacji warunki cieplno-wilgotnościowe oraz substancje organiczne znajdujące się w warstwie nagromadzonych zanieczyszczeń stwarzają bardzo dobre warunki do ich przeżycia i rozmnażania. Nawet jeżeli stosujemy środki chemiczne wtryskiwane do kanałów wlotowych powietrza istnieją miejsca , z których niemożliwe jest mechaniczne usunięcie brudu i pyłu. W połączeniu z wilgocią z powietrza miejsca te staja się siedliskiem bakterii, wirusów, pleśni, grzybów itp. Mikroorganizmy te, oprócz skażenia otoczenia mogą być przyczyną alergii oraz nieprzyjemnych zapachów ("stęchlizna"). Żadna metoda mechaniczno-chemiczna poprzez wtryskiwanie różnych środków nie jest w stanie w 100% skutecznie usunąć tego problemu.
Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest OZONOWANIE
# OZON
jest to cząsteczka tlenu 3 atomowa. Wiązanie 3 atomu jest bardzo nietrwałe i w krótkim czasie od wytworzenia OZON ulega rozpadowi na obojętną cząsteczkę tlenu O2 i bardzo aktywny wolny atom tlenu. Ozon bardzo szybko rozkłada się do aktywnych rodników nadtlenkowych. Rodniki te charakteryzują się bardzo silnymi zdolnościami bakteriobójczymi oraz wirusobójczymi. OZON zapewnia całkowite odkażenie mikrobiologiczne i eliminację jakichkolwiek przykrych zapachów pochodzenia zarówno organicznego jak i nieorganicznego.

* OZON zabija:
* bakterie, wirusy, zarodniki, pleśnie i wszystkie inne mikroorganizmy OZON niszczy
* środki chemiczne powodujące skażenie (np. pochodzące z emisji z paneli, dywaników, izolacji, farb, lakierów do drewna, tworzyw sztucznych itd.) OZON eliminuje
zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego ( w tym również zapach dymu tytoniowego) niszcząc lotne cząstki, które przenoszą zapachy. OZON nie kryje nieprzyjemnych zapachów lecz je usuwa. Należy tu podkreślić, że aktywnie usuwa zapachy np. tytoniu - z CAŁEGO wnętrza pojazdu (również z tapicerki itd.). 5 - 6 sesji ozonowania usuwa całkowicie np. zapach papierosów z samochodu odkupionego od nałogowego palacza.

Schemat klimatyzacji
W serwisie stosujemy - naszym zdaniem - najnowocześniejszą i najskuteczniejszą metodę czyszczenia układu nawiewu poprzez OZONOWANIE
. Wykorzystujemy w tym celu wytwornicę ozonu produkcji MAGNETII MARELLI. Z wytwornicy doprowadzamy ozon do wnętrza pojazdu. Uruchamiamy układ nawiewu i przez okres 30 min OZON krąży z powietrzem we wszystkich kanałach jak i też we wnętrzu kabiny. Cząsteczki 1-atomowego tlenu wnikają w tapicerkę i tam niszczą mikroorganizmy i zapachy. OZONOWANIE jest nie zastąpione w przypadkach takich jak np.:

* - samochód zakupiony od nałogowego palacza - smółki pogazowe - główne źródło zapachu - osadzają się we wszystkich zakamarkach -, wnikają głęboko do siedzeń ze wszystkich stron. "Pranie" tapicerki usuwa zanieczyszczenia i zapachy tylko z powierzchni tapicerki - jest zabiegiem kosmetycznym poprawia wygląd ale nie usuwa źródła zapachu jakim są przesiąknięte gąbki w siedzeniach. OZON wnika na głębokość 2-4 mm i tam niszczy mikroorganizmy i zapachy.
* - odkażenie pojazdu po przewozie psów i kotów. Pozostająca na siedzeniu sierść jest siedliskiem riteksji (pałeczki)- bezwzględnych pasożytów wewnątrzkomórkowych, które nie tylko działają alergennie ale też mogą wywołać wiele chorób u zwierząt i ludzi.

# W trakcie ozonowania proponujemy też
wymianę filtru kabinowego
- zadaniem filtru jest wyłapywanie "śmieci" wpadających z zasysanym powietrzem do kabiny. Efektem oczyszczania jest odkładanie się na powierzchni filtru zarówno cząstek mineralnych (sadze, kurz) jak i biologicznych (cząstki zeschniętych liści, owady itp). Nie wymieniony w odpowiednim czasie filtr staje się wylęgarnią bakterii i grzybów i dodatkowo nieprzyjemnego zapachu. Znacznie zwiększone opory przepływu powodują podwyższenie temperatury powietrza i mogą prowadzić do uszkodzenia elementów sterowania nawiewem (wynik: działa tylko najwyższy bieg wentylatora - dolegliwość szczególnie częsta w Citroenach XSARA, C5)

Ze Stronki firmy, która się tym zajmuje.

------

Ozonowanie to nie tylko oczyszczenie klimy, ale pozbycie się wszystkich zapachów z auta.

Najlepiej nie mieć jedzenia w aucie podczas "zabiegu" bo nie będzie już smaczne po tym ;)
Ale to bardzo dobra metoda i skuteczna.

[ Dodano: Pon Sie 18, 2008 10:55 am ]

Courage

To ile auto ma lat / miesięcy / nie ma znaczenia.

Bakterie, grzybki żyją swoimi zasadami ;D

Oczyść i będzie po problemie. Filtr można sprawdzić i okaże się czy jest do wymiany. Ale jak robisz takie odgrzybiane to ZALECA się zmienić filterek i masz spokój :) Bo przecież w nim też coś siedzi... Wtedy np. na przeglądzie nie musisz tego robić jak jeszcze będzie dobry, a zrobisz jedynie kontrole klimatyzacji, czynnika itd.

:wink:

_________________
FIAT Grande Punto 90 KM MultiJet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #160253 Wysłany: 23 Sie 2008, 23:11; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 12 Paź 2007,
Posty: 26
Witam,

Stosując radę kogoś z grupy po prostu na kilka minut przed zgaszeniem samochodu wyłączam klimatyzację ( zostawiając włączony wentylator dmuchawy, żeby przedmuchał i wysuszył układ ) i problem smrodu u mnie zniknął

Pozdrawiam

Krzysiek

_________________
GP 1,4 8V ESTIVA


Góra
 Profil  
 
 
 Post #160272 Wysłany: 23 Sie 2008, 23:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Arek
Samochód: Bravo
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BB
Rejestracja: 24 Kwi 2008,
Posty: 917
dziekan napisał(a):
Stosując radę kogoś z grupy po prostu na kilka minut przed zgaszeniem samochodu wyłączam klimatyzację ( zostawiając włączony wentylator dmuchawy, żeby przedmuchał i wysuszył układ ) i problem smrodu u mnie zniknął

ale to nie zlikwiduje grzybów i innych dziadostw które tam siedzą

_________________
Bravo 1,9 120 HP Dynamic B&M + Dodatki
Blue Notturno Mica
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #160345 Wysłany: 24 Sie 2008, 12:02; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 12 Paź 2007,
Posty: 26
Nie zlikwiduje, ale na pewno ograniczy ich rozwój bo w suchym środowisku nie będą się rozwijać. U mnie przynajmniej przestało śmierdzieć. Natomiast jeżeli wyłącze dmuchawę razem z klimatyzacją, to gdy następnym razem włączam dmuchawę to smrodek się pojawia.

Pozdrawiam

Krzysiek

_________________
GP 1,4 8V ESTIVA


Góra
 Profil  
 
 
 Post #161325 Wysłany: 26 Sie 2008, 20:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 158
dziekan napisał(a):
Nie zlikwiduje, ale na pewno ograniczy ich rozwój bo w suchym środowisku nie będą się rozwijać. U mnie przynajmniej przestało śmierdzieć. Natomiast jeżeli wyłącze dmuchawę razem z klimatyzacją, to gdy następnym razem włączam dmuchawę to smrodek się pojawia.

Pozdrawiam

Krzysiek


Jak zalaczysz dmuchawe,to wywala cale powietrze z ukladu,to stare smierdzace,ktore zostaje jak wylaczysz wentylator.Dobrze jest,zalecane,ze przed zatrzymaniem sie i wylaczeniem silnika,postoj,wczesniej wylaczyc sprezarke klimy,a nawiew nie pracuje,nawet zwiekszyc obroty,zeby osuszyl uklad,kanaly.Wtedy zmniejsza sie mozliwosc rozwoju grzybkow,smrodku...

_________________
Punto Grande 1.3 Multijet 16v Energy 90 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #161345 Wysłany: 26 Sie 2008, 20:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Hawel napisał(a):
Dobrze jest,zalecane,ze przed zatrzymaniem sie i wylaczeniem silnika,postoj,wczesniej wylaczyc sprezarke klimy,a nawiew nie pracuje,nawet zwiekszyc obroty,zeby osuszyl uklad,kanaly.

Zgadza się, też o tym pisałem.
Sam tak robię i smrodku nie mam.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #235105 Wysłany: 01 Kwi 2009, 12:35; 
 Temat postu: klimatyzacja- problem.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: małopolska
Rejestracja: 21 Sty 2009,
Posty: 106
W moim GP 1.4 77 km dynamic posiadam manualną klimatyzację. Robi się ciepło i wydaje mi się, że klimatyzacja nie działa jak powinna. Po przejechaniu nawet 10 km i ustawieniu jak najzimniejszego powietrza z kratek leci powietrze według mnie tylko lekko zimne. W każdym razie gdy przyłożę tam rękę to czuję średnio chłodne powietrze. W kilkuletniej Astrze też z manualną klimą po kilku kilometrach jazdy z klimy leci powietrze tak zimne, że nie da rady utrzymać ręki przy klatce. Mój samochód ma dopiero około 2000 km przebiegu. Co będzie jak przyjdą upały?
:( :( :(

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 77 KM Dynamic srebrny metalic + Blue&Me + alufelgi
--------------------------------------------------------------------------------------
Piszę i mówię poprawnie po polsku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #235115 Wysłany: 01 Kwi 2009, 13:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bydgoszcz
Rejestracja: 11 Wrz 2007,
Posty: 508
Wizyta w ASO zalecana. Powietrze u wylotu kratek powinno miec zaledwie pare stopni ... np 5 -7 .... Sadzac po przebiegu jest na gwarancji, wiec nie przejmuj sie tylko zglos problem.

_________________
GP 5d 2007 czarny crossover
In theory there is no difference between theory and practice. But in practice there is. - Jan L. A. van de Snepscheut


Góra
 Profil  
 
 
 Post #235116 Wysłany: 01 Kwi 2009, 13:20; 
 Temat postu: Re: klimatyzacja- problem.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Racibórz
Rejestracja: 03 Lut 2009,
Posty: 748
Pomógł: 5
filolog napisał(a):
W moim GP 1.4 77 km dynamic posiadam manualną klimatyzację. Robi się ciepło i wydaje mi się, że klimatyzacja nie działa jak powinna. Po przejechaniu nawet 10 km i ustawieniu jak najzimniejszego powietrza z kratek leci powietrze według mnie tylko lekko zimne. W każdym razie gdy przyłożę tam rękę to czuję średnio chłodne powietrze. W kilkuletniej Astrze też z manualną klimą po kilku kilometrach jazdy z klimy leci powietrze tak zimne, że nie da rady utrzymać ręki przy klatce. Mój samochód ma dopiero około 2000 km przebiegu. Co będzie jak przyjdą upały?
:( :( :(


Mam podobnie. Wczoraj sprawdzałem. Też mam takie wrażenie. Poczekam na upały.

_________________
ESTIVA Blue@Me 2008 1.4 8V :)<----- Tu ją możesz zobaczyć :D

Fix It Again Tomorrow


Góra
 Profil  
 
 
 Post #235169 Wysłany: 01 Kwi 2009, 15:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
U mnie mam odczucie im wyższy bieg wentylatora tym niżasz temperatura w wylotach. Ale ogólnie dobrze. Dmucha zimnym. Klima uzytkowana zgodnie z zaleceniami w zimie co jakiś czas po 10 minut.

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #235356 Wysłany: 01 Kwi 2009, 22:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: ze Śląska ;)
Rejestracja: 06 Lut 2009,
Posty: 354
U mnie wszystko OK. Sprawdźcie dobrze czy pokrętło z regulacja zimne/ciepłe ustawione jest na zimne... Jak ja włączę klimę, wentylatro 2 lub 3 to po przyłożeniu rąk do kratek - 'zamarzają' - czyli tak jak powinno być.

_________________
"Benzyna jest do osobówek, ropa do ciężarówek a gaz do kuchenek"


Góra
 Profil  
 
 
 Post #235379 Wysłany: 01 Kwi 2009, 22:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
dzis tez sprawdziłem z czystej ciekawości jak to napisałeś, i jest wszystko lala :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #235416 Wysłany: 01 Kwi 2009, 23:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 05 Lis 2008,
Posty: 594
sadoo napisał(a):
dzis tez sprawdziłem z czystej ciekawości jak to napisałeś, i jest wszystko lala :)


No ja niestety wczoraj też zwróciłem uwagę na małą wydajność klimy. Dopiero po włączeniu na maxa po kilku minutach jest odczuwalne "mrożenie". Klima użytkowana w zimie tak jak jest to zalecane. Niemniej jednak w porównaniu z innymi autami (chociażby Yariską) klima w moim GP nie powala. Dodatkowo po wyłączeniu klimy jest odczuwalny dziwny zapach coś a`la grzyb ale przy takim przebiegu :?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #235463 Wysłany: 02 Kwi 2009, 07:37; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Hubert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: 100lyca
Rejestracja: 08 Sty 2009,
Posty: 351
MiSiOn napisał(a):
Dodatkowo po wyłączeniu klimy jest odczuwalny dziwny zapach coś a`la grzyb ale przy takim przebiegu


W końcu klima wysusza powietrze, czyli ta wilgoć 'gdzieś' musi się podziać - osiada na wymienniku ciepła. W momencie gdy wyłączasz klimę, wilgoć zostaje 'porwana' do środka, stąd ten zapach wilgoci.

_________________
GP 1,4 16V 95KM Dynamic (grudzień 2008)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #235494 Wysłany: 02 Kwi 2009, 10:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 05 Lis 2008,
Posty: 594
kruger napisał(a):
MiSiOn napisał(a):
Dodatkowo po wyłączeniu klimy jest odczuwalny dziwny zapach coś a`la grzyb ale przy takim przebiegu


W końcu klima wysusza powietrze, czyli ta wilgoć 'gdzieś' musi się podziać - osiada na wymienniku ciepła. W momencie gdy wyłączasz klimę, wilgoć zostaje 'porwana' do środka, stąd ten zapach wilgoci.


Jeździłem już kilkoma autami z manualną klimą i w żadnym z nich nie było takiego zjawiska. Jedne miałem od nowości a inne miały nalatane 60000 km też bez czyszczenia klimy. GP ma około 8000 i już jakaś niespodzianka.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #235504 Wysłany: 02 Kwi 2009, 12:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Racibórz
Rejestracja: 03 Lut 2009,
Posty: 748
Pomógł: 5
MiSiOn napisał(a):
kruger napisał(a):
MiSiOn napisał(a):
Dodatkowo po wyłączeniu klimy jest odczuwalny dziwny zapach coś a`la grzyb ale przy takim przebiegu


W końcu klima wysusza powietrze, czyli ta wilgoć 'gdzieś' musi się podziać - osiada na wymienniku ciepła. W momencie gdy wyłączasz klimę, wilgoć zostaje 'porwana' do środka, stąd ten zapach wilgoci.


Jeździłem już kilkoma autami z manualną klimą i w żadnym z nich nie było takiego zjawiska. Jedne miałem od nowości a inne miały nalatane 60000 km też bez czyszczenia klimy. GP ma około 8000 i już jakaś niespodzianka.


Jest to normalne :) W Renaultach służbowych tez tak mam. I w Kangoo i w Modusie i W CLIO II teściowej :)

[ Dodano: 02 Kwi 2009 11:25 ]
Po za tym sądze, że jest za mała różnica temperatur abysmy CZULI zimno :) Po prostu jest jeszcze zimno i te zimno, które odczuwamy jest jakie jest. Sądze, że jak będzie +30 i włączymy klimki to wtedy dopiero zobaczymy czy RZECZYWIŚCIE nasze klimki są słabe czy nie :wink:

_________________
ESTIVA Blue@Me 2008 1.4 8V :)<----- Tu ją możesz zobaczyć :D

Fix It Again Tomorrow


Góra
 Profil  
 
 
 Post #237088 Wysłany: 06 Kwi 2009, 21:48; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: małopolska
Rejestracja: 21 Sty 2009,
Posty: 106
Dziś byłem w serwisie. Maszyna w serwisie pokazała, że czynnika chłodzącego było 570g. Sprężarka nabija ciśnienie do troszkę ponad 1.5 MPa i równo ciśnienie utrzymuje-- tzn. co kilkadziesiąt sekund dobija do wartości 1.5. Powiedzieli mi, że wszystko jest w porządku i nabili gazu tym razem 530g. Tak więc trochę jeszcze straciłem. Według serwisu tak chodzą klimy w GP a czynnika chłodzącego ma być 500 g bo taka jest norma dla GP.
Czy ktoś potrafi zweryfikować te dane, czy nie robią mnie w bambuko?



Image

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 77 KM Dynamic srebrny metalic + Blue&Me + alufelgi
--------------------------------------------------------------------------------------
Piszę i mówię poprawnie po polsku.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 208 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO