You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 20:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 
 Post #471177 Wysłany: 06 Maj 2011, 22:51; 
 Temat postu:
Przyszedl mi jeszcze pomysl z ...
Kiedys miałem taki przypadek ze stukajacym plywakiem w zbiorniku paliwa.
Po zatankowaniu do pelna cichlo... potem walilo ale matalicznie a tu zbiornik plastik i ta gluchoc dzwieku... noi musi dobrze podbic by bylo slychac.
Pod plastikami nie bardzo ma co tak tłuc.. to tak daje jakby cos bylo dosc mocno poluzowane. Kompletnie nie qumam po co ludzie daja smar do gornych mocowan? Konstrukcja tego zupelnie nie przewiduje i luzow tam nie ma.


Góra
  
 

 
 Post #471892 Wysłany: 09 Maj 2011, 09:33; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
Ja znalazłem źródło dźwięku „zgniatanej butelki” w "tylnim zawieszeniu" u mnie. Przynajmniej na razie 8) Nie doskwierało mi to jakoś szczególnie bardzo i z przerwami, ale jednak. I te przerwy były dziwne. To zaczep tylniej kanapy z prawej strony. Nie zatrzaskuje się jak trzeba za każdym razem i jeśli się nie uda, to przy małych prędkościach na niektórych nierównościach... W ASO oczywiście nic w zawieszeniu nie znaleźli.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #475338 Wysłany: 20 Maj 2011, 21:49; 
 Temat postu:
Podsumowując... Nowe amry, nowe tuleje tylnej belki, sprawdzone i przesmarowane górne mocowania amorow. Wszystko szczegolowo przegladniete... Dzieki "butelkowe" dalej. Moze juz nie tak czesto ale jednak, przy poprzecznych nierownosciach, studzienkach.
Czy nikt z Was nie mial z tym problemow? Nie piszcie mi o tylnej klapie itp. jesli pisze ze wszystko gruntownie sprawdzone to sprawdzone. Prosze o merytoryczne odpowiedzi :-)


Góra
  
 
 
 Post #475347 Wysłany: 20 Maj 2011, 22:29; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
I_MK napisał(a):
Nie piszcie mi o tylnej klapie itp. jesli pisze ze wszystko gruntownie sprawdzone to sprawdzone. Prosze o merytoryczne odpowiedzi :-)


Nie czytałem twoich postów. Wyobraź sobie, że świat nie kręci się wokół ciebie. W żadnym razie nie odnosiłem się do twoich problemów. Założyłem ten temat na długo zanim pojawiłeś się na forum.
Ale gdybym teoretycznie pisał w tej sprawie, to jesteś zwyczajnie niegrzeczny dla kogoś, kto dzieli się sposobem rozwiązania podobnego problemu.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #475352 Wysłany: 20 Maj 2011, 22:39; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Piotr
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Lis 2009,
Posty: 499
Pomógł: 2
I_MK napisał(a):
Nie piszcie mi o tylnej klapie itp. jesli pisze ze wszystko gruntownie sprawdzone to sprawdzone. Prosze o merytoryczne odpowiedzi

Skoro wszystko sprawdziłeś i jest ok, to źle szukasz albo TTTM.
Wywaliłeś kasę i dalej to samo :D

Ja też jestem pewny co do stanu swojego zawieszenia, ale jeśli coś mi czasami puknie to nie robię z tego paniki. Kupiłeś w końcu Punto, a nie Lexusa w hybrydzie :D

Ja bym się nie przejmował i jeździł.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #475379 Wysłany: 21 Maj 2011, 07:08; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
Te "butelkowe" dźwieki mogą być powodowane przez platikowe osłony amortyzatorów :>

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #475470 Wysłany: 21 Maj 2011, 17:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Jerzy
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 26 Lis 2008,
Posty: 80
Ja ostatnio szukałem kilka dni powodu kolejnych stuków tylnego zawieszenia (platikowe osłony amortyzatorów przyklejone dwa tygodnie wcześniej).
Okazało się, że to łącznik stabilizatora z przodu przenosił te dźwięki po całym podwoziu. Co najlepsze nie miał luzów ale był zatarty na górnej gałce. No i po wymianie cisza.

_________________
GRANDE PUNTO 1,4 ESTIVA


Góra
 Profil  
 
 
 Post #475485 Wysłany: 21 Maj 2011, 18:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Piotr
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Lis 2009,
Posty: 499
Pomógł: 2
jurekl napisał(a):
Ja ostatnio szukałem kilka dni powodu kolejnych stuków tylnego zawieszenia (platikowe osłony amortyzatorów przyklejone dwa tygodnie wcześniej).
Okazało się, że to łącznik stabilizatora z przodu przenosił te dźwięki po całym podwoziu. Co najlepsze nie miał luzów ale był zatarty na górnej gałce. No i po wymianie cisza.


I właśnie to potwierdza, że cudów nie ma, tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać. :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #475940 Wysłany: 23 Maj 2011, 20:24; 
 Temat postu:
Brak merytorycznych odpowiedzi. Brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem. Forum to proba stworzenia kompedium wiedzy o modelu. Na pogadani sa inne miejsca - tak sadze.
I nie ma sie o co obrazac.
Na tym forum to podobnie jak w ASO, zero konkretow.


Góra
  
 
 
 Post #475942 Wysłany: 23 Maj 2011, 20:29; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
I_MK zmień forum ;]

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #475965 Wysłany: 23 Maj 2011, 21:40; 
 Temat postu:
To ze ktos rezygnuje powinno dac do myslenia dlaczego tak sie dzieje i co mozna poprawic. Niestety sa tacy co wola tkwic w samozachwycie jakie to piekne rzeczy tworza. żenada


Góra
  
 
 
 Post #748635 Wysłany: 28 Paź 2014, 22:02; 
 Temat postu: Re: Głośna praca tylnego zawieszenia [ odbojniki ]
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: adam
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 19 Lut 2011,
Posty: 552
u mnie taki objaw pojawił się po wymianie tylnych amortyzatorów w sierpniu tego roku na 17" alu. ... rozebrałem- amorki są ok. przejechały po wymianie zaledwie 5-6 tys.km. Po dokładnych oględzinach, okazało się, że uszkodzona jest górna poduszka - guma jest pęknięta w połowie obwodu.... wymienię w najbliższym czasie i dam znać czy ustało... :)

_________________
Punto Mazowsze Team

http://fiatpunto.com.pl/download/file.php?id=4055&mode=view/qw12.jpg


....ten, który robi najlepsze kanapki po wiedeńsku :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #785799 Wysłany: 07 Paź 2015, 13:12; 
 Temat postu: Re: Głośna praca tylnego zawieszenia [ odbojniki ]
Offline
Puntomaniak

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: Kielce
Rejestracja: 05 Wrz 2014,
Posty: 57
Witam Panowie ja też opiszę swój przypadek - auto wydaje dziwne dźwięki z tyłu, raczej prawa strona o ile mnie słuch nie myli :) Przewertowałem wiele stron na forum i to chyba faktycznie jest ten plastikowy dźwięk. Posprawdzałem sobie amortyzatory i zauważyłem że :

lewa strona - swobodne poruszanie w górę i w dół odbojnikiem z osłoną, bez żadnych dźwięków, swobodne kręcenie plastikową osłoną bez żadnych dźwięków
prawa strona - przy poruszaniu odbojnikiem z osłoną w górę i w dół słyszalne piski, przy kręceniu plastikową osłoną czuć opór oraz dzwięki, jakby drobinki piasku ocierały o siebie

Ktoś miał podobnie ? Niedługo postaram się je przesmarować i zobaczymy co będzie :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #787564 Wysłany: 02 Lis 2015, 20:56; 
 Temat postu: Re: Głośna praca tylnego zawieszenia [ odbojniki ]
Offline
Puntomaniak

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 14 Sie 2015,
Posty: 50
Pomógł: 1
Witam, z prawej tylnej strony mam okropne dźwięki. Chyba każda możliwa tonacja. Słyszalne jedynie na małych nierównościach przy niskiej prędkości. Coś puka, piszczy itp. momentami jakby się miało coś urwać... Popierałem już plastiki, kombinowałem z siedzeniami, ruszałem samochodem, klapą i nic nie mogę znaleźć... Ma ktoś jakiś pomysł?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #787677 Wysłany: 04 Lis 2015, 18:41; 
 Temat postu: Re: Głośna praca tylnego zawieszenia [ odbojniki ]
Offline
Puntomaniak

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: Kielce
Rejestracja: 05 Wrz 2014,
Posty: 57
kristofer_b, Twój problem wygląda identycznie jak mój, przedwczoraj ściągnąłem odbojnik w dół, posmarowałem smarem górną część (tę której nie widać gdy odbojnik jest na swoim miejscu) dookoła i dzisiaj robiłem próbę, spokojnie na drugim biegu bez gazu po nierównej nawierzchni żwirowej i żadnych odgłosów ! Także spróbuj tego, być może pomoże :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #824141 Wysłany: 07 Paź 2017, 11:17; 
 Temat postu: Re: Głośna praca tylnego zawieszenia [ odbojniki ]
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 03 Sie 2009,
Posty: 306
Zrobiłem następujące rzeczy: klapa (odbojniki klapy nieco wykręciłem + okleiłem taśmą rygiel hak, rygiel), wymieniłem bebny i szczęki (przy okazji), przesmarowałem mocowanie linki ręcznego, wymieniłem amortyzatory i odbojniki + mocowanie prawego. Po tych zabiegach mam ciche tylne zawieszenie. Nie wiem co pomogło. BTW, nie robiłem wszystkiego z myślą o "plastikowych butelkach". :)

[ Dodano: 07 Paź 2017 11:17 ]

Uzupełnię swój ostatni wpis. Po kilku miesiącach znowu zaczęło hałasować. Jestem prawie pewny, że chodzi jednak o linkę ręcznego. WD 40 pójdzie w ruch.

_________________
Był/jest: GP 1.4 8v, Panda 1.1, tipo HB T-jet


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO