You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 02 Maj 2024, 10:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 
 Post #287822 Wysłany: 13 Wrz 2009, 15:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 06 Lis 2008,
Posty: 586
Pomógł: 1
autofan napisał(a):
Ale jakość wykonania niektórych cześci montowanych w GP to porażka jak np. reflektory ( po wymianie jest ok), przełacznik zespolony świateł i wycieraczek, wspomaganie kierownicy, spasowanie karoserii w niektórych miejscach, akumulator, listwa nawiewu pod przednią szybą (w miarę pasuje dopiero czwarta :D), słynne spryskiwacze (mam nadzieje że w EVO będą juz dobre i będą pasować do mojego) oraz jeszcze kilka rzeczy które zepsuły się w moim Kropku (linka siedzenia przedniego, zamek w prawych dzwiach i siłownik sprzęgła).


Następny w kolejce :)
1. Reflektory - bo miałeś małą plamkę na szybce ?
2. Przełącznik zespolony - bo czasami mignął w drugą stronę po wyłączeniu ?
3. Wspomaganie - tutaj nie wiem... chyba ci padło, bo nie uważam żeby za mocne było :)
4. Akumulator - co ma do tego Fiat ?
5. Listwa nawiewu - bo się troszkę odkształca jak gorąco... ?
6. Spryskiwacze - nie działają :) ?

No i ile usterek kolega ma ? No ile ? Chyba tylko wspomaganie ....
Rada - zmienić stosunek do samochodów, bo nie nadąży się kolega jazdą nacieszyć :)

_________________
Grande Punto Energy 1.4 77KM listopad 2006


Góra
 Profil  
 

 
 Post #287830 Wysłany: 13 Wrz 2009, 16:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
Bahama70 napisał(a):

Następny w kolejce :)
1. Reflektory - bo miałeś małą plamkę na szybce ?


Znany i opisywany problem z wypalaniem odbłyśników. U mnie wymieniono reflektory na gwarancji i nowe się nie wypalają.
Cytuj:
3. Wspomaganie - tutaj nie wiem... chyba ci padło, bo nie uważam żeby za mocne było :)


Też jest wątek o tym. U mnie padło po 40 tys. km. Wymienione na gwarancji. Po 3 tygodniach oczekiwania na "sprowadzenie z Włoch".

Na spryskiwacze nie narzekam, ale na tylne klamki owszem (wielokrotnie regulowane w ASO)
Cytuj:
No i ile usterek kolega ma ? No ile ? Chyba tylko wspomaganie ....
Rada - zmienić stosunek do samochodów, bo nie nadąży się kolega jazdą nacieszyć :)


"Tylko wspomaganie". Daj spokój. Za wymianę całego podzespołu ASO woła ponad 3000 PLN (zajrzyj do wątku). Ciężko cieszyć się jazdą, jak auto stoi w serwisie. Ja nie miałem nawet połowy usterek i problemów, o których piszą inni ale już raczej na fiata się nie skuszę.

Do seicento porównywał nie będę, bo jak ktoś wyżej zauważył - nie ta epoka, nie ta klasa. Ale miałem na weekend peugeota 207 z 70 - cio konnym dieslem pod maską. W porównaniu z moim 90 - cio konnym ten pug w ogóle nie jechał. Muł straszny. Za to wnętrze było dużo przyjemniejsze. Wygodniejsze fotele, ładniejsza deska, przyjemniejsze plastiki.

Na plus tych z GP można zapisać, że się nie rysują. No, chyba, że idiota z ASO zryje wam boczki tunelu środkowego śrubokrętem, co mnie spotkało.

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #287851 Wysłany: 13 Wrz 2009, 18:08; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 03 Sie 2009,
Posty: 306
Skoro juz jednak sila rzeczy zmierzamy w strone wad i usterek jakie moga wystapic w naszych GP, nie nalezy sie ludzic (jak tu pisza niektorzy), ze przesiadajac sie do auta niemieckiego bedzie wszystko super. To, ze autofan ma problemy z GP a ople odwdzieczaja sie bezproblemowa eksploatacja o niczym nie swiadczy. W moim seju wiekszosc typowych wad (jak to pisza rozne czasopisma) nie wystapila i co mam powiedziec? Z mojego doswiadczenia moge stwierdzic, ze fiaty sa OK bo moj fiacik nie przysporzyl mi wiekszych klopotow. W sumie to mialem okazje uzytkowac przez dluzszy czas 3 pojazdy marki fiat. W zadnym z nim ani razu nie zaistniala sytuacja, ktora zmusilaby mnie do zjechania na pobocze i wzywania lawety a jezdze duzo i wszedzie. Problem korozji nadwozia nie wystepuje jak to ma miejsce u innych (ford, opel). Auta nie stoja po kilka dni z serwisie. Nie bede wspominal o duperelach, ktore moga sie zepsuc ale wg mnie nie powinno to wplywac na opinie o awaryjnosci aut. W roznych autach rozne rzeczy moga sie zepsuc i fiat wcale nie jest obecnie w tym gorszy. Tak wiec autofan zanim podejmiesz decyzje o omijaniu salonow fiata szerokim lukiem, rozejrzyj sie na forach roznych innych marek. Skocz np. do autocentrum.pl i poczytaj opinie kierowcow najnowszych passatow. A tak przy okazji, to o co chodzi z tymi spryskiwaczami w GP? U mnie nie zauwazam zadnego defektu w tej kwestii.

_________________
Był/jest: GP 1.4 8v, Panda 1.1, tipo HB T-jet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #287863 Wysłany: 13 Wrz 2009, 18:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Bahama70 napisałeś:
1. Reflektory - bo miałeś małą plamkę na szybce ? właśnie że nie bo na forum nikt takiej usterki jak ja miałem nie opisywał, miałem odklejony odbłysnik (cały dół) spotkałem to jeszcze na jednym tylko kropku i też po prawej stronie, w drugim miałem pajęczyne na szkle wykonanym z poliwęglanu wada materiału, wypaleń odbłysnika nie widziałem ani na poprzednich ani na obecnych reflektorach. Mój jest z 2005r i ten co widziałem też był wg mnie to na początku cos wadliwie wykonano od 2006 już tego nie widziałem.
2. Przełącznik zespolony - bo czasami mignął w drugą stronę po wyłączeniu ? nie działał spryskiwacz tylny, bo właśnie to było przyczyną wymiany, mrugać też czasem mrugnął ale to miałem olane, teraz działa ok.
3. Wspomaganie - tutaj nie wiem... chyba ci padło, bo nie uważam żeby za mocne było padł czujnik skrętu nowy 550zł, ASO zaleca wymianę całego za 3 tyś zł, możliwości wymiany samego czujnika nie ma paranoja i ta właśnie awaria zmieniła moje zdanie na temat GP, choć lubie autko i mysle, że już bedzie wszystko działać. Wiadomo kiedy się nie płaciło to jakoś nie bolało a ASO mam b. blisko.
4. Akumulator - co ma do tego Fiat ? bo po co kupił je u Varty.
5. Listwa nawiewu - bo się troszkę odkształca jak gorąco... ? i trzeszczało jak się odkształcało no i wygląda jak w 20 letnim aucie ale teraz mam dobrą jak na razie :D.
6. Spryskiwacze - nie działają ? w sumie w czasie jazdy to nie działąją, wiem że w tych od 2007 jest troszkę lepiej, bo oceniałem u znajomej.
I nie przeczytałeś o mojej awarii siłownika sprzęgła która unieruchomiła autko.
kmarcin76 co do nowych passatów to sie pocieszał nie będę i nie wiem jak się sprawują ale podobno sprawiają problemy i to nie tanie. Powiem, że w rodzinie jest troche Opli kupionych jako nowe i zaden nie trafił na naprawę gwarancyjną. Co do korozji w Oplu to już przeszłość, od Astry II bo ma już blachy podwójnie ocynkowane. A co do spryskiwaczy to pylą mgiełką, którą zwyczajnie wiatr w czasie jazdy zwiewa i nie dolatuje na szybę, jest o tym wątek. A co do wad GP to napisałem, że nie wszystkie są idealne, choć np w Auto Świecie był test na 100 tyś GP i wypadł dobrze a mój by zajął jakieś końcowe miejsce za punkty za nieplanowe wizyty w ASO.

Uważam, że Grande Punto jest dobrym samochodem i jeśli dopracowano te usterki występujące w pierwszych latach produkcji to może już będzie bezawaryjne :)

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Ostatnio edytowany przez autofan, 13 Wrz 2009, 19:17, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #287871 Wysłany: 13 Wrz 2009, 19:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
Też zmieniłem zdanie po awarii wspomagania :)

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #287927 Wysłany: 13 Wrz 2009, 21:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 03 Sie 2009,
Posty: 306
Ladies and gents! Jest jak jest ale nasi mistrzami Europy!!!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #287929 Wysłany: 13 Wrz 2009, 21:33; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Hajnówka
Rejestracja: 27 Mar 2008,
Posty: 2216
Pomógł: 5
kmarcin76 napisał(a):
Ladies and gents! Jest jak jest ale nasi mistrzami Europy!!!

jest odpowiedni temat :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #287931 Wysłany: 13 Wrz 2009, 21:37; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 03 Sie 2009,
Posty: 306
Rzeczywiscie spryskiwacze dzialaja specyficznie ale mi to nie przeszkadza. Wrecz przeciwnie, leci mgielka ale jest tego tak duzo, ze do przemycia szyby wystarcza. W zasadzie to bardziej podoba mi sie sposob pryskania w GP niz w seju. Tam leci na srodek szyby ale sa to normalne 3 strumienie. Wydaje mi sie ze w GP wylatuje naraz wiecej wody.

[ Dodano: 13 Wrz 2009 21:37 ]
Wicher napisał(a):
kmarcin76 napisał(a):
Ladies and gents! Jest jak jest ale nasi mistrzami Europy!!!

jest odpowiedni temat :>
Pardon! Nie moglem sie powstrzymac. :oops:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO