You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 20:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #312622 Wysłany: 29 Lis 2009, 12:05; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Croma
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ //\\ STA
Rejestracja: 15 Sie 2007,
Posty: 4874
Pomógł: 39
nie wiem czy jakis blad na serwerze bo drugi raz pobieranie zawiesiło sie na 65,.1%

_________________
Jest sadza - jest zabawa :>


Góra
 Profil  
 

 
 Post #312640 Wysłany: 29 Lis 2009, 13:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Hubert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: 100lyca
Rejestracja: 08 Sty 2009,
Posty: 351
Hellboy, trochę cierpliwości, krówka wieczorem napisał że opisze wrażenia jutro po jeździe, a ty z samego rana wypytujesz o wrażenia :)

_________________
GP 1,4 16V 95KM Dynamic (grudzień 2008)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #312642 Wysłany: 29 Lis 2009, 13:09; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łaziska Górne
Rejestracja: 10 Lut 2009,
Posty: 49
kruger pytam na zapas :wink:

_________________
Fiat GP 1.4 8V Estiva Blue&Me 2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #312828 Wysłany: 29 Lis 2009, 23:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
kox napisał(a):
ie wiem czy jakis blad na serwerze bo drugi raz pobieranie zawiesiło sie na 65,.1%

http://chomikuj.pl/Buladag/Grande+Punto <-- tutaj zuploadowałem ten plik.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #312917 Wysłany: 30 Lis 2009, 09:33; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
Przetestowałem, nadal są błędy związane z odtwarzaniem po włączeniu zapłonu (nie zaczyna odtwarzać od momentu, w którym skończył) - występuje to rzadziej. Trzeba jeszcze zaczekać, może napiszę do FIAT'a, być może o tym nie wiedzą.

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Ostatnio edytowany przez krowka, 30 Lis 2009, 10:48, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #312919 Wysłany: 30 Lis 2009, 09:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Hubert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: 100lyca
Rejestracja: 08 Sty 2009,
Posty: 351
Słusznie na stronie fiata jest napisane: jeżeli twój b&m działa poprawnie to NIE ZALECA się aktualizować.

_________________
GP 1,4 16V 95KM Dynamic (grudzień 2008)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #312936 Wysłany: 30 Lis 2009, 10:48; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bielsko-Biała
Rejestracja: 23 Sie 2009,
Posty: 115
A u mnie B&M zwariowało od kiedy dostałem mapy do nawigacji. Nie czyta z porty USB. Nie widzi mp3 na flashu, nie widzi map, nie działa zapisywanie danych ecodrive. Dzisiaj spróbowałem tą aktualizację i nawet zaczynał ją przeprowadzać, aby po chwili wyrzucić błąd USB 10. :/

_________________
'Giallo di pollo' 164KM / 354Nm by Cinek_
(GP Sport 1.9 MultiJet 130KM)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #312940 Wysłany: 30 Lis 2009, 11:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Hubert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: 100lyca
Rejestracja: 08 Sty 2009,
Posty: 351
Próbowałeś wsadzić na chwilę innego pena?

_________________
GP 1,4 16V 95KM Dynamic (grudzień 2008)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #312946 Wysłany: 30 Lis 2009, 11:46; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bielsko-Biała
Rejestracja: 23 Sie 2009,
Posty: 115
Tak. Efekt ten sam.

_________________
'Giallo di pollo' 164KM / 354Nm by Cinek_
(GP Sport 1.9 MultiJet 130KM)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #312992 Wysłany: 30 Lis 2009, 15:39; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łaziska Górne
Rejestracja: 10 Lut 2009,
Posty: 49
pciosek u mnie przy aktualizacji to samo chwilę myśli a potem wyskakuje błąd USB 10 :?

_________________
Fiat GP 1.4 8V Estiva Blue&Me 2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #313001 Wysłany: 30 Lis 2009, 15:58; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
Panowie, na razie wstrzymajcie się z aktualizacją... Lepiej niech będzie jeden tester i jeden plujący sobie w brodę, niż wielu...

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #313002 Wysłany: 30 Lis 2009, 16:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bielsko-Biała
Rejestracja: 23 Sie 2009,
Posty: 115
Ja dzisiaj mam umówiony termin w serwisie, że mi nie działa nawigacja. Mam nadzieję, że sobie jakoś z tym poradzą. Dam znać.

_________________
'Giallo di pollo' 164KM / 354Nm by Cinek_
(GP Sport 1.9 MultiJet 130KM)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #313032 Wysłany: 30 Lis 2009, 18:13; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 02 Sty 2008,
Posty: 59
Hellboy napisał(a):
pciosek u mnie przy aktualizacji to samo chwilę myśli a potem wyskakuje błąd USB 10 :?

U mnie poszło za 3 razem.

_________________
GP Estiva Blue&Me. 1.4/77


Góra
 Profil  
 
 
 Post #313339 Wysłany: 01 Gru 2009, 17:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bielsko-Biała
Rejestracja: 23 Sie 2009,
Posty: 115
Aveo u mnie ani mru mru.

Fachowcy z serwisu niestety nie wiedzieli, co mogliby począć z tym "niespotykanym" problemem.
Zostałem specjalnie umówiony ze specjalistami ze specjalnej jednostki, która rozwiązuje specjalne problemy :hahaha: i czekam specjalnie do przeszłego tygodnia w związku z tym.

_________________
'Giallo di pollo' 164KM / 354Nm by Cinek_
(GP Sport 1.9 MultiJet 130KM)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #313345 Wysłany: 01 Gru 2009, 18:13; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 02 Sty 2008,
Posty: 59
Życzę powodzenia.

_________________
GP Estiva Blue&Me. 1.4/77


Góra
 Profil  
 
 
 Post #313512 Wysłany: 02 Gru 2009, 00:32; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
niestety nie mam B&M ale nauczony doświadczenie aktualizacji firmware TV , update BIOSU z głębokiego poziomu.....wasze problemy mogą wynikać z błędów na PENIE...sugeruję zrobić scandisk-a głębokiego, poprawnie usuwać "penka" no i przed zgraniem aplikacji strzelić format z domyślnymi ustawieniami alokacji plików..... :roll:

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #362504 Wysłany: 06 Maj 2010, 18:40; 
 Temat postu: B&M
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olsztyn
Rejestracja: 07 Sty 2009,
Posty: 30
kruger napisał(a):
Widzę że niektórzy zapominają iż B&M posiada komunikację głosową :D (bez obrazy koledzy :)). A na poważnie, to akurat zatrzymanie playera jest możliwe jedynie za pomocą głosu. Jeżeli w czasie odtwarzania przełączymy na inne źródło, to player przechodzi tylko w tryb pauzy, a nie wyłącza się. Jedyną możliwością wyłączenia playera (poza wyjęciem zapalniczki z usb) jest wypowiedzenie magicznego 'stop' .


Ha a u mnie nie chodzi komenda "stop" ale działą hasło "zatrzymaj" i jeszcze jedno próbował może ktoś podpiąć do B&M samsunga s5230 AVILA jeśli tak to jestem ciekaw czy chodzi bez problemu???

_________________
Fiat Grande Punto Estiva Blue & Me 1,4 8v


Góra
 Profil  
 
 
 Post #683645 Wysłany: 02 Sie 2013, 16:06; 
 Temat postu: Re: Aktualizacje Blue&Me :-)
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 08 Paź 2012,
Posty: 4
Na stronie www.blueandme.net pojawiła się informacja o wersji 7.0 dla II generacji systemu B&M, instalował już ktoś? Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #683892 Wysłany: 04 Sie 2013, 23:08; 
 Temat postu: Re: Aktualizacje Blue&Me :-)
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 04 Sie 2013,
Posty: 3
Pomocy siedze cały dzięn i nie moge postawić Blue&ME na nogi , oczywiscie chciałem zmienic język na Polski bo po Niemiecku mi tam mówiło i niestety nie udało sie odrazu wyskoczył napis BRAK POLSKI ,teraz jak wkładam pena to niby aktualizacja idzie i na 5.5 i na 5.6 ale nic nie mówi tylko na końcu pisze uaktualniono ale przyciski na kierownicy nie działają po naciśnieciu wyskakuje napis Brak Polski ,telefon niby pisze połączono ale na wyświetlaczu kropki nic sie nie dzieje zero reakcji .Odpinałem kleme i nic to nie daje.


No i udało sie kupiłem małego pena 4G aktualka na 5,6 bo miałem 5,5 i nadal nie działało dograłem Polski i poszło.Z pamieci 8 G nie dało sie i musi być format robiony ale nie szybki.Kilka razy robiłem w ten sam sposób i poszło za 10 razem .Po tym odpinaniu Akumulatora silnik krokowy zgupiał ale 10 minut jazdy i załapał ustawienia.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #713423 Wysłany: 28 Sty 2014, 23:22; 
 Temat postu: Re: Aktualizacje Blue&Me :-)
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Gdzie
Rejestracja: 08 Sie 2010,
Posty: 597
Pomógł: 2
Witam
Czy aktualizację robicie według tego opisu oficjalnego ?
Rozumiem że pena trzeba podłączyć z plikami on sczyta z auta jakieś info a następnie trzeba pena podłączyć pod lapka i on ściągnie ze strony blue potrzebne jakieś pliki ?


Instrukcje dotyczące identyfikacji konfiguracji samochodu - Wer. 1.0
TRYB WSPOMAGANY - OBSŁUGA PO RAZ PIERWSZY: INSTRUKCJE DOTYCZĄCE IDENTYFIKACJI TYPU BLUE&ME ZNAJDUJĄCEGO SIĘ W POSIADANYM SAMOCHODZIE
Procedura przedstawiona na kolejnych stronach jest użyteczna celem wyodrębnienia modelu i generacji Blue&Me dostępnego w samochodzie. Należy uważnie śledzić wszystkie podane kroki, aby prawidłowo wykonać procedurę.
1. Rozpakuj na komputerze plik BlueMeConfigurator.zip pobrany do specjalnie przygotowanego folderu (np. c:\Blue&Me). Sprawdź, czy dostępne są następujące pliki:
2. Przygotuj pamięć USB, o pojemności co najmniej 128 Mb, formatując ją w trybie FAT32 tak, aby usunąć wszystkie zapisane wcześniej dane.
UWAGA Zaleca się użycie pamięci USB o pojemności mniejszej od 256 Gb.
3. Zapisz na pamięci USB w folderze głównym pobrane wcześniej pliki, sprawdzając czy zostały one wszystkie prawidłowo do niego przeniesione; aktualizacja NIE zostanie wykonana, jeżeli pliki zapisane są na dysku wewnątrz jakiegoś katalogu.
UWAGA Przed włożeniem pamięci USB do portu USB w samochodzie konieczne jest wyłączenie telefonu komórkowego.
Czas aktualizacji zależy od samochodu i trwa poniżej minuty, podczas której nie należy naciskać przycisków na kierownicy
Instrukcje dotyczące identyfikacji konfiguracji samochodu - Wer. 1.0
4. W samochodzie, który stoi i w którym kluczyk w wyłączniku zapłonu znajduje się w położeniu STOP, należy włożyć pamięć USB do portu USB Blue&Me™.
5. Ustaw kluczyk w wyłączniku zapłonu w położeniu MAR, BEZ URUCHAMIANIA SAMOCHODU. Aby możliwe było prawidłowe wyświetlanie komunikatów sygnalizacyjnych na wyświetlaczu w zestawie wskaźników, naciśnij przycisk “Mode” lub “Menù”, aby anulować ewentualne komunikaty ostrzegawcze (np. otwarte drzwi).
UWAGA Pamięć powinna być włożona, nawet jeśli na wyświetlaczu pojawia się informacja “PON.URUCH...”( “PONOWNE URUCH... “) lub “INSTALACJA”( “INSTALACJA UZUPELNIONA”), po której pojawi się data oraz godzina.
6. Na wyświetlaczu w zestawie wskaźników pojawia się komunikat: “AKTU.W TRAK.” lub “AKTUALIZACJA W TRAKCIE” i odtwarzany jest komunikat głosowy “aggiornamento avviato” (aktualizacja uruchomiona). W razie, gdyby tak nie było, należy ustawić kluczyk w pozycji STOP a następnie ponownie w pozycji MAR. Podczas aktualizacji wyświetlane są na wyświetlaczu komunikaty dotyczące stanu zaawansowania procesu.
7. Po ukończeniu procedury na wyświetlaczu w zestawie wskaźników pojawia się komunikat “UZUPELNIONA” lub “AKTUALIZACJA UZUPELNIONA” i emitowany jest komunikat głosowy “aggiornamento completato, rimuovere la memoria USB” (aktualizacja ukończona, wyjmij pamięć USB).
8. Ustaw kluczyk w wyłączniku zapłonu w położeniu STOP i wyjmij pamięć USB, na której znajduje się obecnie plik BMConf.xml.
9. Włóż pamięć USB do komputera; na stronie http://www.blueandme.net , w sekcji Support -> Download, kliknij na przycisk “Compila i filtri in modalità assistita” (wprowadź filtry w trybie wspomaganym), kliknij na “Carica File” (załaduj plik) i wybierz plik BMConf.xml, który znajduje się w folderze głównym pamięci USB.
10. Menu rozwijane (Model samochodu, Generacja Blue&Me, Model Blue&Me, Zmiana języka) zostały teraz skonfigurowane w oparciu o Blue&Me znajdujący się w samochodzie; można więc pobrać aktualizację oprogramowania i instrukcje dotyczące aktualizacji samochodu, klikając na przycisk na dole strony. NIE należy modyfikować menu rozwijanych do momentu pobrania pliku.
W razie, gdyby ten krótki przewodnik nie był wystarczającym materiałem pomocnym w wykonaniu aktualizacji, należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klientów, dzwoniąc na zielony numer, który znajduje się na daszku przeciwsłonecznym lub w instrukcji obsługi samochodu.

_________________
Image

Moja nowa Kropka :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #739125 Wysłany: 04 Sie 2014, 17:57; 
 Temat postu: Re: Aktualizacje Blue&Me :-)
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jacek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Kwi 2010,
Posty: 339
Pomógł: 1
Nie wiem czy to już było , ale Fiat rozszerzył bazę obsługiwanych telefonów przez Blue&me , aktualizacja z 23.07.2014

_________________
Punto Evo Estiva Blue&Me (był :-( )
Ford Focus Trend Sport 1.6 Ti-VCT 125 KM ( jest :-) )


Góra
 Profil  
 
 
 Post #742458 Wysłany: 13 Lis 2014, 21:46; 
 Temat postu: Re: Aktualizacje Blue&Me :-)
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Filip
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: lubuskie [F]
Miejscowość: Nowa Sól
Rejestracja: 28 Sie 2014,
Posty: 60
Witam,
Po próbie wgrania języka polskiego wyskoczył komunikat: BRAK POLSKI.
Pomimo wielu prób wgrania ponownie, wykorzystaniu wielu różnych penów (małych, dużych, nowych, starych), odpinania klemy, komunikat pozostaje ten sam.

Pomyślałem, że może aktualizacja pomoże. Wgrałem wersję 5.5 i język polski niby dla niej dedykowany. Pojawił się komunikat: UAKTUALNIONO, ale po późniejszym wsadzeniu pena z muzyka dalej nie mogę wejść w menu Blue&Me.
Zostało mi jedynie odtwarzanie muzyki, ale w sposób losowy, a w żadne menu wejść nie mogę bo pojawia się komunikat: BRAK POLSKI.
Wgrywałem również wersję 5.6 i dalej to samo, mimo iż po wgraniu polskiego pokazuje się, że aktualizacja języka się powiodła.

Na początku był język niemiecki i coś tam do mnie szprechało z głośnika, a teraz po aktualizacjach nic...cisza.
Ręce mi już opadają, żona żyć nie daję, że za mało czasu dla niej, tylko samochód i samochód...
Nie wiem co dalej robić. Kupić inną centralkę Blue&Me, jechać do serwisu?
Może jest jakiś użytkownik magik w lubuskim, który by to ogarnął?
Proszę...nie, ja błagam o pomoc.
Pozdrawiam,
Filip

[ Dodano: 13 Lis 2014, 21:46 ]

Udało się "postawić" starą centralkę. Z pomocą przyszedł wygrzebany z najgłębszych czeluści pendrive firmy TECHNIKA o pojemności 512MB i aktualizacje językowe pobrane bezpośrednio ze strony B&M.

Najpierw wgrałem ponownie język niemiecki. Po usłyszeniu niemieckiego komunikatu głosowego byłem pełen radości.
Postanowiłem zatem spróbować wgrać język polski, w nadziei, że centralka znów się nie sypnie i jedyne co będę miał z B&M to napis BRAK POLSKI.
Po wgraniu na pena języka polskiego przystąpiłem do aktualizacji tegoż języka i już po chwili, ku mej uciesze dało się słyszeć komunikat w rodzimym języku, mówiący o zaktualizowaniu języka :D . Nawet nie wiecie jaka euforia zapanowała we wnętrzu GP.
Teraz w pełni można się cieszyć dobrodziejstwami B&M. Najbardziej brakowało mi chyba możliwości wybierania utworów/folderów, które chce się odsłuchiwać, bo przewijanie po kolei zawartości pena o pojemności 16GB nie należało do przyjemności.
Tak czy inaczej...pełny sukces.

Mam nadzieję, że mój przypadek okaże się pomocny dla osób, które próbowały aktualizować B&M i coś poszło nie tak. Wbrew niektórym informacjom jakie można znaleźć, komunikat BRAK POLSKI po nieudanej aktualizacji nie musi oznaczać konieczności wymiany centralki, do czego również się przymierzałem. Oprócz języka aktualizowałem również soft. Robiłem to wcześniej i przy pomocy większego pena. Również nie obyło się bez kilku errorów, ale koniec końców zaktualizowałem system pomyślnie. Miałem nadzieję, że będzie to lekarstwo na komunikat BRAK POLSKI, co jednak nie przyniosło na tamten czas oczekiwanego rezultatu.

Najważniejsze, że kryzys zażegnany :D

_________________
Moje GP
- dołożony tempomat...a jak ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #754845 Wysłany: 16 Gru 2014, 00:11; 
 Temat postu: Re: Aktualizacje Blue&Me :-)
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 07 Gru 2014,
Posty: 16
Komunikat BRAK POLSKI jest wydaje mi sie jednoznaczny i zrozumialy. Dziwi mnie tylko dlaczego brak zainstalowanego jezyka dezaktywuje caly system - no ale niewazne. Oczytalem sie tu o "uwalonych" centralkach - a zeby uwalic centralke to chyba trzeba w nia przywalic :)

Reasumujac, co zrobic, zeby nie bylo BRAK POLSKI? Dac polski ;) I system gro i bucy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #754878 Wysłany: 16 Gru 2014, 10:43; 
 Temat postu: Re: Aktualizacje Blue&Me :-)
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Filip
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: lubuskie [F]
Miejscowość: Nowa Sól
Rejestracja: 28 Sie 2014,
Posty: 60
Co do "uwalonych" centralek, to się zgodzę. Ale samo wgrywanie polskiego nic nie da, jeżeli zrobimy to ze złego nośnika, dlatego bardziej na miejscu byłoby chyba pytanie: jakiego pendrive'a użyć, aby wgrać poprawnie aktualizację językową?
Odpowiedź: cholera wie!
W moim przypadku pomógł najstarszy i najmniejszy (o pojemność rzecz jasna chodzi :wink: ) jakiego udało mi się wygrzebać, a było ich niemało. Sposób wgrywania zawsze ten sam także wykluczam błędy przy aktualizacji. Wygląda na to, jakby B&M kiepsko współpracowało z niektórymi nowszymi pamięciami przy wszelkiego rodzaju aktualizacjach.
Możliwe, że niektórym się udało bez problemu, ale jak można przeczytać, w wielu przypadkach problemem był właśnie nośnik.

_________________
Moje GP
- dołożony tempomat...a jak ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #754984 Wysłany: 17 Gru 2014, 01:32; 
 Temat postu: Re: Aktualizacje Blue&Me :-)
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 07 Gru 2014,
Posty: 16
Czy znaczenie ma nosnik pamieci? Nie sadze. W 2005roku kiedy powstalo B&M nie bylo na rynku USB o pojemnosci 1gb jako max. Standardy byly te same co i dzis, systemy plikow, pojemnosci. To nie jest system z poprzedniego wieku gdzie faktycznie takowy moglby byc niekompatybilny. Ja osobiscie wrzucilem instalke jezyka polskiego na swiezo dostarczony prosto z Chin Pendrive ktory zamowilem jakies 3-4tygodnie temu specjalnie do samochodu. Niedosc, ze to NoName (choc ma bardzo szybki DL/UP) to jeszcze dosc spory bo 32GB za cale 6,99USD z wysylka do polski. Instalacja poleciala za pierwszym razem, bez niczego.

Chociaz nie wiem czy tutaj sam sobie zaprzecze - czy poprostu jestem w tej rzeszy ludzi ktorym sie udalo, ale zainstalowac aktualizacji do wersji 5,5 nie moge bo mam blad usb:10 :) Nie probowalem innych nosnikow bo... bo wydaje mi sie to bez sensu. Zaraz zdejme jeszcze raz ze strony B&M instalke v 5,5, moze ta co juz mam ma jakis blad? kto wie... W kazdym badz razie jak nie zaktualizuje sie do v5,5 to nie bede nic ruszal. Wszystko dziala nalezycie wiec po co ulepszac cos co jest dobre?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO