You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 03:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #300207 Wysłany: 19 Paź 2009, 19:30; 
 Temat postu: Nawiew, zaparowane szyby, jak jeździć w zimie?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2009,
Posty: 334
Witam, jak jest zimno na dworze to jak ustawić nawiew, żeby szyby nie parowały?

1. Jakie powietrze puszczać ciepłe czy zimne?
2. Jak ustawić obieg powietrza (?) jest taki regulator - może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa i jak go ustawiać?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #300217 Wysłany: 19 Paź 2009, 19:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
Puntez napisał(a):
Jakie powietrze puszczać ciepłe czy zimne?

witam,
musisz wiedzieć że im cieplejsze powietrze tym więcej wilgoci może się w nim zgromadzić. Najlepiej ustawiać metodą prób.
Cytuj:
Jak ustawić obieg powietrza (?) jest taki regulator - może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa i jak go ustawiać?

jest tzw obieg wewnętrzny i zewnętrzny. Zewnętrzny jak sama nazwa mówi pobiera powietrze z zewnątrz samochodu, a wewnetrzny z wnętrza samochodu. Wewnętrzny ustawia się jak się chce szybko ogrzać wnętrze samochodu, lub kiedy jedziesz za tzw kopciuchem lub stoisz w korku.

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #300223 Wysłany: 19 Paź 2009, 20:05; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: woj. pomorskie
Rejestracja: 26 Wrz 2009,
Posty: 103
u mnie najlepiej jest zimne powietrze na szybę, obieg koniecznie zewnętrzny. Ale zimą zimne powietrze nie dla wszystkich jest przyjemne...

aaa..dodam, że po wymianie nagrzewnicy moge smiało puszczać ciepły nawiew, a kiedyś było to niemozliwe :D

_________________
Cult'owy punciak 1 z 1999 r. 1.2 60KM, czarniutki, pięciodrzwiowy :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #300228 Wysłany: 19 Paź 2009, 20:18; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa Ursus :)
Rejestracja: 04 Lis 2008,
Posty: 45
ja mam inny sposob pracuje jako dostawca pizzy i wiadomo od pizzy bardzo mi paruja szyby, a raczej parowały poprostu trzeba wziasc troszeczke szamponu do wlosow na sciereczke i wetrzec w szybe starcza na około 2-3 miesiace pomaga polecam tylko najpierw trzeba dokladnie wysuszyc szybe zeby nie była mokra bo jak bedzie mokra to bedzie sie wam piana robiła;)

_________________
=>> Punto '98 1.1 55KM+ 5D<= kolor złoty
Złota strzała :D
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #300381 Wysłany: 20 Paź 2009, 09:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 08 Paź 2006,
Posty: 2789
Pomógł: 3
SiTeK napisał(a):
poprostu trzeba wziasc troszeczke szamponu do wlosow na sciereczke i wetrzec w szybe

można też użyć pianki do golenia :) u mnie pomogło ;]

_________________
byłe mk2 FL : topic38980.html
obecne: w trakcie przygotowania :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #300472 Wysłany: 20 Paź 2009, 19:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 04 Sty 2007,
Posty: 817
1 najlepiej ustawic w połowie
2 obieg z zewnątrz


Góra
 Profil  
 
 
 Post #302329 Wysłany: 27 Paź 2009, 00:06; 
 Temat postu: ...
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 19 Wrz 2009,
Posty: 13
A co powiecie na temat takiej sytuacji?

Punto 75 elx, 96r. Dbam o samochod, staram sie raz w tygodniu myc szyby, odkurzac srodek, najrzadziej raz na dwa tygodnie. Samochod garazowany, co prawda zawsze w garazu okienka pootwierane, co chwile ktos wjezdza wyjezdza (blok) ale zawsze garaz.

Teraz krotki opis co do samej sytuacji.

Obieg oczywiscie otwarty. Poki powietrze zimne to wszystko jest ok i szyby pozostaja nawet niezaparowane, widocznosc dobra.

Gorzej jest jak wlacze cieple powietrze, nawet jak ustawie na polowe to szyby moment robia sie strasznie zaparowane. Wtedy pomaga zwykle uchylenie okien albo maks cieple powietrze, nawiew najwiekszy i dopiero po chwili widac tyle co lusterka i wieksza czesc szyby przedniej (chociaz i tu roznie bywa - czasem poprostu okna na wiecej i zimne powietrze na 3/4). Tutaj takie male pytanko jakich technik wy stosujecie w jezdzie na codzien i w sytuacji gdy szyby zaczynaja mocno parowac - cieple/zimne/polowa , jaki stopien nawiewu?

Generalnie przeszkadza mi to w jezdzie i gdy jade w wiecej niz jedna osobe i ktos zazyczy sobie zeby w samochodzie bylo cieplej (jak sam jezdze to nawiew na 2 i zimne powietrze i jest ok) to wtedy jest koniec swiata i strasznie zaparowane szyby.

Jak myslicie czego to moze byc wina i jak temu zaradzic? Ojciec ostatnio kupil sobie Anti-fog, jeszcze nie testowalismy, zastanawiam sie czy dac temu specyfikowi szanse. Ale wczesniej chcialbym poprawic to normalnie.
Moze wymiana filtru kabinowego?

Dodatkowo jeszcze wydaje mi sie, ze nawiew na najwiekszej opcji nie jest tak silny jak byc powinien - porownuje z stara astra 1 ojca, rok 97 w ktorej to jest duzo silniejszy. Generalnie "1" to prawie nic nie czuc, "2" juz normalnie, natomiast 3 i 4 moglyby byc troszke mocniejsze.

Jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi to pianka do golenia/szampon do wlosow - chyba dam temu szanse jezeli nie poprawi sie w najblizszym czasie, moze i smiesznie to brzmi ale troszke w necie czytalem to ludzie niektorzy zachwalaja, niektorzy wysmiewaja wiec trzeba sprobowac:)

Moze ktos spotkal sie z czyms takim, czekam na odpowiedzi, dzieki z gory :)

Pozdrawiam,
Janek


Góra
 Profil  
 
 
 Post #302339 Wysłany: 27 Paź 2009, 00:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: woj. pomorskie
Rejestracja: 26 Wrz 2009,
Posty: 103
a masz filtr kabinowy? (ja nie mam...:D)

mi do niedawna też nawiewy słabo działały ale po przeczyszczeniu na trójce zapach z lusterka lata jak szalony :D

dziwne, że trochę ciepła dasz to paruje a na maksa to nie ;D tzn dla mnie dziwne, u mnie było im cieplej tym gorzej;> tylko zimne trochę ratowało sytuację, tak że dało się dojechać..

_________________
Cult'owy punciak 1 z 1999 r. 1.2 60KM, czarniutki, pięciodrzwiowy :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #302347 Wysłany: 27 Paź 2009, 00:50; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 19 Wrz 2009,
Posty: 13
Z tego co poprzedni wlasciciel czyli kumpel z osiedla mowil to mam ale to kwestia do sprawdzenia na dniach :)

A jak przeczysciles nawiewy jak mozna wiedziec? Podejrzewam, ze wlasnie tak jak ty masz na 3 to ja mam na 4 i chce to poprawic:)

No wlasnie sam nie wiem jak to z tym srednim/cieplym jest, ogolnie jakos dziwnie to dziala i nie moge dojsc do wniosku zeby zapobiegac temu parowaniu, a ze samochod mam troszke ponad pol roku to dopiero zapoznaje sie z faktem parowania i pojawia sie problem, ze czasem malo co widze :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #302390 Wysłany: 27 Paź 2009, 11:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: woj. pomorskie
Rejestracja: 26 Wrz 2009,
Posty: 103
ups, jestem dziewczynką :D

przy wymianie nagrzewnicy mechanik sam mi przeczyścił nawiewy, mówił, że tyle liści jeszcze nie widział.. teraz przed każdą jazdą najpierw usuwam liście :D:D ale znajdź na tym forum, chłopaki dokładnie opisali jak się to robi :)
wiesz, ja w ogóle nawiew mam tylko do 3:> nie mam 4 :D

_________________
Cult'owy punciak 1 z 1999 r. 1.2 60KM, czarniutki, pięciodrzwiowy :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #302398 Wysłany: 27 Paź 2009, 13:13; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa Ursus :)
Rejestracja: 04 Lis 2008,
Posty: 45
Ja tez mam nawiew do 3 ale nigdy z tego nie korzystam zawsze jezdze na 1 pizze mi w samochodzie paruja ale szyby nie:) wystarczył zwykly szampon przeciw łupieżowy :P

_________________
=>> Punto '98 1.1 55KM+ 5D<= kolor złoty
Złota strzała :D
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #302426 Wysłany: 27 Paź 2009, 15:49; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 19 Wrz 2009,
Posty: 13
kropek1999: oj to przepraszam bardzo, nie zauwazylem, ze z kobieta rozmawiam:) Dzieki za informacje, dzis wyczyszcze samochod z lisci chociaz nie powinno ich byc za wiele :)

SiTeK: wlasnie Twoja odpowiedz wyczytalem odnosnie szamponu i chyba naprawde sprobuje:) Rozumiem, ze wystarczy po umycie i osuszeniu szyb natrzec je zwyklym szamponem i do blysku doprowadzic jakas szmatka zwykla :)?

Tak wogole to dopiero zaczynam przygode z tym forum, narazie bardzo mi sie podoba i zamierzam na dniach wrzucic fotki swojego Punciaka, jak na pierwsze auto jestem z niego zadowolony (no moze poza wymiana cewki zaplonowej i silnika krokowa no ale tez samochod swoje lata ma wiec wybaczam ;)).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #302449 Wysłany: 27 Paź 2009, 18:30; 
 Temat postu: Re: ...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 04 Sty 2007,
Posty: 817
wolv napisał(a):
A co powiecie na temat takiej sytuacji?

Punto 75 elx, 96r. Dbam o samochod, staram sie raz w tygodniu myc szyby, odkurzac srodek, najrzadziej raz na dwa tygodnie. Samochod garazowany, co prawda zawsze w garazu okienka pootwierane, co chwile ktos wjezdza wyjezdza (blok) ale zawsze garaz.

Teraz krotki opis co do samej sytuacji.

Obieg oczywiscie otwarty. Poki powietrze zimne to wszystko jest ok i szyby pozostaja nawet niezaparowane, widocznosc dobra.

Gorzej jest jak wlacze cieple powietrze, nawet jak ustawie na polowe to szyby moment robia sie strasznie zaparowane. Wtedy pomaga zwykle uchylenie okien albo maks cieple powietrze, nawiew najwiekszy i dopiero po chwili widac tyle co lusterka i wieksza czesc szyby przedniej (chociaz i tu roznie bywa - czasem poprostu okna na wiecej i zimne powietrze na 3/4). Tutaj takie male pytanko jakich technik wy stosujecie w jezdzie na codzien i w sytuacji gdy szyby zaczynaja mocno parowac - cieple/zimne/polowa , jaki stopien nawiewu?

Generalnie przeszkadza mi to w jezdzie i gdy jade w wiecej niz jedna osobe i ktos zazyczy sobie zeby w samochodzie bylo cieplej (jak sam jezdze to nawiew na 2 i zimne powietrze i jest ok) to wtedy jest koniec swiata i strasznie zaparowane szyby.

Jak myslicie czego to moze byc wina i jak temu zaradzic? Ojciec ostatnio kupil sobie Anti-fog, jeszcze nie testowalismy, zastanawiam sie czy dac temu specyfikowi szanse. Ale wczesniej chcialbym poprawic to normalnie.
Moze wymiana filtru kabinowego?

Dodatkowo jeszcze wydaje mi sie, ze nawiew na najwiekszej opcji nie jest tak silny jak byc powinien - porownuje z stara astra 1 ojca, rok 97 w ktorej to jest duzo silniejszy. Generalnie "1" to prawie nic nie czuc, "2" juz normalnie, natomiast 3 i 4 moglyby byc troszke mocniejsze.

Jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi to pianka do golenia/szampon do wlosow - chyba dam temu szanse jezeli nie poprawi sie w najblizszym czasie, moze i smiesznie to brzmi ale troszke w necie czytalem to ludzie niektorzy zachwalaja, niektorzy wysmiewaja wiec trzeba sprobowac:)

Moze ktos spotkal sie z czyms takim, czekam na odpowiedzi, dzieki z gory :)

Pozdrawiam,
Janek

a czy kiedykolwiek czysciłespodszybie z ziemi i lisci ?? podejrzewam ze zapewne ani razu. Tam masz już "puszcze" zapewne.
ps przy okazji jakbyś demontował podszybie to przesmaruj mechanizm wycieraczek :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #302460 Wysłany: 27 Paź 2009, 19:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 25 Paź 2007,
Posty: 153
wolv napisał(a):
Jak myslicie czego to moze byc wina i jak temu zaradzic?



to samo miałem ...

identyczne objawy.

Polecam wymianę nagrzewnicy. koszt części 75 zł czas wymiany 4 h , radość po wymianie bezgraniczna. Szczerze powiedziawszy nie wiedziałem że w moim aucie może być tak ciepło , szyby mogą nie parować , a wentylator może chodzić ciszej.. :-)

_________________
uno, due, tre quatro..... punto


Góra
 Profil  
 
 
 Post #302476 Wysłany: 27 Paź 2009, 19:45; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 19 Wrz 2009,
Posty: 13
Lotos: nie czyscilem, bardzo mozliwe, ze masz racje:) Poszukam jak to sie robi na forum, ogolnie to duzo zachodu przeczyscic podszybie?

dziaracz: dzieki za info, najpierw sprobuje zastosowac rady innych, a w ostatecznosci wymienie nagrzewnice:)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #302504 Wysłany: 27 Paź 2009, 21:07; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa Ursus :)
Rejestracja: 04 Lis 2008,
Posty: 45
jezeli zrobisz to co ci pisałem z szamponem to nawiew ci nie bedzie potrzebny :)

_________________
=>> Punto '98 1.1 55KM+ 5D<= kolor złoty
Złota strzała :D
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #302525 Wysłany: 27 Paź 2009, 21:39; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 19 Wrz 2009,
Posty: 13
Dzieki za rade, zamierzam sprobowac prawdopodobnie jutro, dzis szybki ladnie umylem, jutro szampon :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #302581 Wysłany: 27 Paź 2009, 23:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: woj. pomorskie
Rejestracja: 26 Wrz 2009,
Posty: 103
no próbuj lepiej z szamponem, bo wymiana nagrzewnicy samemu to długa robota, u mechanika dosyć kosztowna.. co do wyjęcia liści to też trochę roboty z tym.

swoją drogą moje naweiwey starsznie głośno chodzą (2 i 3) na trójce to radia prawie nei słyszę:D ale też nie uzywam bo grzeje jak talala. Zresztą zawsze mi grzął dobrze, mimo, że nagrzewnica walnięta ;D

wracając do szamponu, to cieżko mi sobie to wyobrazić :D wetrzeć szampon i wypolewrować? nei ozstaną żadne wkurzające smugi?:D

_________________
Cult'owy punciak 1 z 1999 r. 1.2 60KM, czarniutki, pięciodrzwiowy :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #302584 Wysłany: 27 Paź 2009, 23:31; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 19 Wrz 2009,
Posty: 13
Dokladnie nad tym samym sie zastanawiam, jak wetrzec dobrze ten szampon zeby smugi nie zostaly i ile ilosciowo go wetrzec:) Bo taka zwykla scierka to chyba bedzie ciezko calosc albo bedzie trzeba siedziec z godzine nad szybami z boku i z przodu ;)

SiTeK jakies rady;]?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #303076 Wysłany: 29 Paź 2009, 23:41; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa Ursus :)
Rejestracja: 04 Lis 2008,
Posty: 45
bardzo malo tego szamponu szyba jest gładka wiec duzo tego szamponu nie wwchłonie:) jqa to robiłem papierem toaletowym kolorowym miekim:P

_________________
=>> Punto '98 1.1 55KM+ 5D<= kolor złoty
Złota strzała :D
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #303115 Wysłany: 30 Paź 2009, 00:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: woj. pomorskie
Rejestracja: 26 Wrz 2009,
Posty: 103
hehe i nie ma żadnych smug? pod słońce nic nie wkurza?? ciekawa jestem, dziś mi parowały szyby znowu, im wilgotniej tym gorzej, chyba się skuszę w weekend na te nszamponik;d czy może być zwykły a nie przeciwłupieżowy?:D (taki żarcik, bo ktoś pisał o łupiezowym akurat) ;D

_________________
Cult'owy punciak 1 z 1999 r. 1.2 60KM, czarniutki, pięciodrzwiowy :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #303157 Wysłany: 30 Paź 2009, 11:23; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa Ursus :)
Rejestracja: 04 Lis 2008,
Posty: 45
moze byc zwykły tzn ja robiłem akurat przeciwlupiezowym bo taki miałem pod reka ale naprawde niewielka ilosc trzeba nałozyc zeby smug nie było

_________________
=>> Punto '98 1.1 55KM+ 5D<= kolor złoty
Złota strzała :D
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #303831 Wysłany: 01 Lis 2009, 14:15; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 19 Wrz 2009,
Posty: 13
SiTeK: zgodnie z Twoja rada dzis pomeczylem sie troche z wcieraniem tego szamponu, narazie w boczne szyby tylko i zobaczymy co da to na dniach. Poki co ladnie pachnie w samochodzie ale trzeba sie nameczyc zeby smug nie bylo, nawet przy malutkiej kropelce tego szamponu :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #304030 Wysłany: 01 Lis 2009, 22:34; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa Ursus :)
Rejestracja: 04 Lis 2008,
Posty: 45
troche z tym pracy jest bo to jest gęsta konsystencja ale opłaca sie

_________________
=>> Punto '98 1.1 55KM+ 5D<= kolor złoty
Złota strzała :D
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #304083 Wysłany: 01 Lis 2009, 23:51; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 19 Wrz 2009,
Posty: 13
Dzis wieczorkiem chwile jezdzilem to boczne mniej parowaly, jeszcze to nie byl taki porzadny test ale powiem, ze widac roznice :)

Jutro w planach jeszcze przednia wysmarowac, znow z 15 min meczarni :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO