You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 26 Kwi 2024, 12:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #28558 Wysłany: 15 Cze 2007, 21:05; 
 Temat postu: Padł akumulator
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Nottingham
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 4
Witam, światło działa i wymieniłam wycieraczki ale mam kolejny problem mianowicie chodzi o akumulator. Odpala mi tylko jak puszczę go z górki. Dolałam wody destylowanej ale nie pomogło, myślę, że padł już całkiem. Problem polega na tym, że nie wiem jakiego mam szukać, podam numery które tam znalazłam i jeśli możecie to powiedzcie mi co to są za numery.
W202SE
225CCA
32Ahr
Wielkie dzięki za pomoc :)
Image

_________________
Nika


Góra
 Profil  
 

 
 Post #28563 Wysłany: 15 Cze 2007, 21:26; 
 Temat postu:
Offline
Admin ds. technicznych forum.
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SL/SK/SZ/SZA
Rejestracja: 21 Cze 2006,
Posty: 13053
Pomógł: 54
Kup akumulator myślę 40Ahr (ampero-godziny) będzie ok.
W pl koszt dobrego to około 150zł.
Najlepiej podjechać do motoryzacyjnego i dobiorą jakiś odpowiedni najlepiej zeby miał jak najwięcej Ah, i zmieścił się do doniczki :)

_________________
Focus 1.0 Ecoboost 92kW :E & Punto II HGT Abarth 1,8 16V 96kW & Fiesta VII FL 1,0 12V Ecoboost 74kW
Inne pod moją opieką: Tipo 1,4 16V 70kW
Były: Punto II 5d 1,8 16V 96kW & Punto Evo 1,4 16V MA 99kW@138kW & Punto II 1,2 8V 44kW & Fiesta V 1,25 55kW
Image <- Ford Focus mk4 FL Trend 1,0 Ecoboost 2022 r. :E
Image <- Fiat Punto II HGT 1,8 16V 2001 r.
Image <- Ford Fiesta VII FL 1,0 Ecoboost 2017 r.
Image <- Fiat Tipo 1,4 16V 2017 r.
Image <- Fiat Punto II 5d 1,8 16V 2002 r.
Image <- Fiat Punto Evo 1,4 MA Turbo 2010 r.
Image <- Ford Fiesta V 1,2 16V 2001 r.
Image <- Fiat Punto II 1,2 8V 2002 r.
AM, B, BE, C, CE, T


Góra
 Profil  
 
 
 Post #28588 Wysłany: 15 Cze 2007, 23:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Maciek
Samochód: Linea
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 03 Kwi 2007,
Posty: 359
Dokładnie tak jak mówi ipIV, czeka Cię zakup nowego aku i moja rada: WYSTRZEGAJ SIĘ ODPALANIA "OD KOPA", czyli z górki lub z popchnięcia. Najlepiej sprawdzić rozmiary aku (u mnie np jest taki mniejszy, kwadratowy, ale nie pamiętam rozmiarów, ale pamiętam, że kupiłem Centrę 40 AH) oraz sprawdzić po której stronie jest biegun +/-, inaczej można żle podłączyć aku i będzie lipa ;)

_________________
Aktualnie:
Fiat Linea Dynamic 1.4 8V '2007

Poprzednio:
Punto II S 1.2 8V '2000
W niektórych kręgach zwany TEODOREM :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #28591 Wysłany: 16 Cze 2007, 00:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 613
akumulator ma byc o pojemnosci 10 % wiekszej niz fabryczny jak fabryczny był 40 Ah toteraz proponuje 45 albo 48 nie wiekszy aby sie mógł naładowac

_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo zgodnie z Art. 54 Konstytucji RP

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


Góra
 Profil  
 
 
 Post #28607 Wysłany: 16 Cze 2007, 11:37; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: RPZ
Rejestracja: 12 Kwi 2007,
Posty: 59
Xyś napisał(a):
akumulator ma byc o pojemnosci 10 % wiekszej niz fabryczny


a czemu tak :mysli: skad masz takie dziwne informacje :hmm: przeciez jak ma 40Ah to 40-stka starczy

Ja mam Centre 40Ah od nowosci czyli od '01 108 000km w tym roku na zime bede wymienial i pewnie na taka sama, za bardzo nie widze sensu na zmienianie na wiekszy, ale jesli masz jakies konkretne argumenty to prosze o przetoczenie.

_________________
PII 1.2 8v+ LPG
2001r. 105kkm
Prawie jak SX


Góra
 Profil  
 
 
 Post #28609 Wysłany: 16 Cze 2007, 11:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 613
takie sa zalecenia, tak mówi teoria i to stosuje sie w praktyce ... nie podwazaj zdania zaufanego mechanik :D (sprawny alternator i napięcie ładowania pomiędzy 13,8 a 14,4) to stosujemy wiekszy bo zazwyczaj producent obliczył jakie pojemności będą potrzebne do konkretnego modelu i choć prawdopodobnie, z oszczędności wyposażył auto w najmniejszy (choć zapewne wystarczający) akumulator, to ze względów ekonomicznych sensowne będzie zastosowanie akumulatora o jeden stopień większy niż fabryczny (np. zamiast 45 Ah - 50 Ah). Podobnie jest z katalogami - podają na ogół najmniejsze, dopuszczalne pojemności, ale wystarczy wybrać akumulator o pojemności trochę większej, aby efekt był optymalny. Jeżeli z akumulatorem nie mamy problemów, to zastosowanie dużo większego akumulatora nie pociągnie żadnych negatywnych skutków (oprócz jego wyższej ceny w momencie zakupu i większej masy przez cały okres użytkowania). Wręcz przeciwnie - większy akumulator na srogim mrozie zapewni większy zapas pojemności i ułatwi rozruch. Jeśli natomiast z akumulatorem miewamy kłopoty, to znaczy że mamy ujemny bilans energetyczny w samochodzie (zakładając oczywiście, że mamy sprawną instalację elektryczną i sam akumulator) i większa pojemność akumulatora problemu nie rozwiąże. Bilans elektrycznego w aucie, zależy od wielu czynników: czy jeździmy na światłach, czy auto jest użytkowane na krótkich odcinkach czy w trasie (jak często następuje rozruch silnika), od temperatur (czy auto jest garażowane lub czy są duże mrozy), czy w aucie są dodatkowe urządzenia popierające znaczne ilości energii (system audio, elektryczne wspomaganie kierownicy, elektryczne sterowanie szybami, lusterkami, szyberdachem, fotelami, ogrzewanie lusterek, foteli itd.). W przypadku, gdy prądu brakuje nie uciekniemy od doładowywania akumulatora zewnętrzną ładowarką. Większy akumulator teoretycznie może wydłużyć okresy pomiędzy kolejnymi ładowaniami, ale istnieje ryzyko, że będzie on ciągle niedoładowany. Taki stan grozi zasiarczeniem akumulatora i straci on część pojemności. I takie jest moje skromne zdanie.

_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo zgodnie z Art. 54 Konstytucji RP

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


Góra
 Profil  
 
 
 Post #28640 Wysłany: 16 Cze 2007, 16:46; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Maciek
Samochód: Linea
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 03 Kwi 2007,
Posty: 359
Specjalnie dla koleżanki wygrzebałem papiery od mojego aku :) Fabrycznie miałem Magneti Marelli chyba 35AH (nie pamiętam dokładnie). Wymieniłem na: Centra Plus 40AH 320A z klemą + po prawej stronie, model akumulatora: CP202 (szczegółowe info można uzyskać w katalogu produktów Centry - http://www.centra.com.pl/pub/uploaddocs ... sobowe.zip). Z mocniejszym aku był by problem ze względu na jego wymiary (175x175x190). Zaznaczam, że mój kropek to 1.2 8V z 2000r, inne wersje silnikowe zapewne mają inne akumulatory.

_________________
Aktualnie:
Fiat Linea Dynamic 1.4 8V '2007

Poprzednio:
Punto II S 1.2 8V '2000
W niektórych kręgach zwany TEODOREM :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #28734 Wysłany: 17 Cze 2007, 12:29; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Nottingham
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 4
Wielkie dzięki wszystkim za pomoc. Kupiłam nowy akumulator i jeszcze wczoraj go zamontowałam :D

_________________
Nika


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO