You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 10:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3336 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 134  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #815427 Wysłany: 20 Lis 2016, 10:51; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
Nie no wypas, kupić jumany wóz, który mogą Ci zabrać i prawie tak się stało :lol:

Zresztą, wszystko jest fajnie do póki klient się nie kapnie, że został wydymany przez handlarza. Bo co innego jakby świadomie kupił samochód po jakiejś przygodzie w adekwatnej cenie.

Mnie nikt nie przekona, że z zachodu do nas jadą wspaniałe wozy, bo zdecydowana większość to auta po całkach, powodziach, z b.dużymi przebiegami, wyjątki to samochody sprowadzone we własnym zakresie, często droższe niż na naszym rynku :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #815489 Wysłany: 20 Lis 2016, 23:49; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: 6-Speed
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 13 Sty 2010,
Posty: 64
bbanditoss napisał(a):
Nie no wypas, kupić jumany wóz, który mogą Ci zabrać i prawie tak się stało :lol:

Zresztą, wszystko jest fajnie do póki klient się nie kapnie, że został wydymany przez handlarza. Bo co innego jakby świadomie kupił samochód po jakiejś przygodzie w adekwatnej cenie.

Mnie nikt nie przekona, że z zachodu do nas jadą wspaniałe wozy, bo zdecydowana większość to auta po całkach, powodziach, z b.dużymi przebiegami, wyjątki to samochody sprowadzone we własnym zakresie, często droższe niż na naszym rynku :)


Wóz sprzedał mi sąsiad z klatki schodowej! Dostał służbowego Mondeo, a jego żona służbową Skodę, więc Punciak stał pod blokiem. Z kolei sąsiad kupił rok wcześniej od jakiegoś burmistrza małego miasteczka, który osobiście zakupił go w berlińskim salonie. Wszystkie dokumenty były idealne, dwa kluczyki itp. Na moje szczęście jeździłem nim ponad 3 lata i kupiłem "w dobrej wierze", czyli za cenę rynkową i dokonując należytej staranności w sprawdzaniu dokumentów. Dzięki zapisowi w polskim prawie - w takiej sytuacji sąd uznał moją własność, zwłaszcza, że poszkodowany Włoch nie dochodził prawa własności. Samochód został znaleziony po podłączeniu polskich komputerów do europejskiego systemu weryfikacji samochodów.

_________________
Grande Punto 2007r. 1.3 MJ 90 KM skrzynia 6 biegowa.
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816258 Wysłany: 09 Gru 2016, 13:19; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Krosno
Rejestracja: 26 Paź 2011,
Posty: 227
bbanditoss napisał(a):
Nie no wypas, kupić jumany wóz, który mogą Ci zabrać i prawie tak się stało :lol:

Zresztą, wszystko jest fajnie do póki klient się nie kapnie, że został wydymany przez handlarza. Bo co innego jakby świadomie kupił samochód po jakiejś przygodzie w adekwatnej cenie.

Mnie nikt nie przekona, że z zachodu do nas jadą wspaniałe wozy, bo zdecydowana większość to auta po całkach, powodziach, z b.dużymi przebiegami, wyjątki to samochody sprowadzone we własnym zakresie, często droższe niż na naszym rynku :)



Każdy kij ma dwa końce, samochody od Polskich właścicieli są za to dużo bardziej wytłuczone, nieodpowiednio serwisowane bo w polsce 90% ludzi serwisuje auta na zamiennikach, tak że tutaj nie ma wcale tak różowo. Do tego dodajmy "świetny" stan dróg w polsce i mamy obraz że naprawdę mega ciężko kupić samochód z polskich rąk w fajnym stanie. Jeśli jest to auto stosunkowo młode jest łatwiej ale kupować 10 latka, salon polska to już trzeba być masochistą. Dużo łatwiej znaleźć zadbane, serwisowane auto za granicą które nie będzie jakoś super droższe, tylko trzeba wiedzieć gdzie, jak szukać i wziąć pod uwagę że jeśli mamy konkretne wymagania to samochodu nie kupimy w 5 minut.

Samochody k których mówisz czyli szkoda całkowita, powodzie, to samochody młode 2-3 letnie i to bardziej klasa premium. Komu o zdrowych zmysłach chciało by się reanimować fiata punto czy tam bravo żeby zarobić na nim jakieś grosze bo nie oszukujmy się popyt na włoskie samochody jest mniejszy niż na niemieckie marki premium. Jeśli chodzi o cofki to akurat masz rację, tutaj nie ma reguły cofane są samochody 2, 5, 10 i 15 letnie. Ale znów każdy kij ma dwa końce, nie myślmy że jeśli ktoś kupuje auto w salonie i DUŻO jeździ to nie wpadnie na pomysł że można przekręcić licznik przed każdym przeglądem...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816268 Wysłany: 09 Gru 2016, 21:37; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
Mnie do importa nie przekonasz :P Rzadko jak wyceniamy auta sprowadzone przy rozliczeniu wszystko jest ok. Albo zegar jest zrobiony albo właśnie jakiś kowal artystyczny coś grzebał ;) Chociaż to co piszesz o krajówkach, to też w tym jest dużo prawdy, chociaż mam wrażenie, że świadomość ludzi się zmienia co do serwisowania, utrzymania itd.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816272 Wysłany: 09 Gru 2016, 23:09; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: 6-Speed
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 13 Sty 2010,
Posty: 64
W przypadku Fiatów serwisowanie w ASO nie jest tragicznie drogie. Ja serwisuję poważniejsze lub nietypowe sprawy tzn typowe dla marki i modelu np ostatnio słynną klamkę drzwi tylnych, nietypowy alternator (w moim egzemplarzu). To nie oznacza, że jestem częstym gościem ASO. Wymianę opon, oleju i filtrów wykonuję terminowo w pobliskim serwisie, który w tym się specjalizuje. Poza tym jeżdżę ostrożnie, omijam dziury lub bardzo przed nimi zwalniam itp itd - stara szkoła kierowcy wychowanego na gratach PRL-u. Na przeglądach technicznych patrzę na zdumione miny "sprawdzaczy", którzy poszukują najmniejszych usterek np sprawdzają spryskiwacze szyb, pióra wycieraczek i w samochodzie z 2007 roku do niczego nie mogą się przyczepić.
I myślę, że w przyszłości kupię sobie jakieś dwuletnie TIPO albo coś podobnego.

_________________
Grande Punto 2007r. 1.3 MJ 90 KM skrzynia 6 biegowa.
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816273 Wysłany: 10 Gru 2016, 01:05; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
Gdy pomyślę o ASO, to mnie skręca! Gdy mi się przypomni spaprana geometria w Viagrze i... Szkoda gadać. Dobrze, że przy poprawkach był kumaty gościu...

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816275 Wysłany: 10 Gru 2016, 11:04; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: 6-Speed
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 13 Sty 2010,
Posty: 64
krowka napisał(a):
Gdy pomyślę o ASO, to mnie skręca! Gdy mi się przypomni spaprana geometria w Viagrze i... Szkoda gadać. Dobrze, że przy poprawkach był kumaty gościu...


Najwidoczniej różne są ASO. Ja serwisuję od lat w poznańskim - na Gorzysława, i złego słowa nie mogę powiedzieć (odpukać). Nie będę wchodzić w szczegóły, bo o reklamę mi nie chodzi. Być może nie chcą utracić licencji, bo obok jest duży diler Fiata, Jeepa, Alfy itp. Po naprawie lub serwisie wydzwaniają jacyś "sprawdzacze" i pytają czy jestem zadowolony.

_________________
Grande Punto 2007r. 1.3 MJ 90 KM skrzynia 6 biegowa.
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816333 Wysłany: 12 Gru 2016, 10:47; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Panda
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Sieradz
Rejestracja: 15 Paź 2007,
Posty: 3936
etkth napisał(a):
Po naprawie lub serwisie wydzwaniają jacyś "sprawdzacze" i pytają czy jestem zadowolony.
taki mają obowiązek żeby dzwonić do klienta po wykonanym serwisie - muszą to zrobić aby spełnić standardy :D

_________________
Jest :)
Fiat Panda Easy 1.2 8v 69KM
Dacia Logan MCV Laureate 0.9 TCe 12v 90KM
było :/
Fiat Punto Sporting 1.2 16v 80KM
Fiat Bravo Dynamic Sport 1.4 T-Jet 16v 120KM
Fiat Seicento Sound almost Sporting 1.1 8v 54KM
Suzuki SX4 Comfort 1.6 16v 120KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816521 Wysłany: 16 Gru 2016, 15:19; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Sympatyk kropek

Imię: dawid
Samochód: Bravo
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 14 Lis 2016,
Posty: 8
Czy możliwe jest wersja gp sport 120km i panoramiczny dach w wersji 3 dwiowej?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816590 Wysłany: 18 Gru 2016, 11:42; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
Możliwe.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816617 Wysłany: 18 Gru 2016, 22:36; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: STA
Rejestracja: 26 Cze 2013,
Posty: 84
Pomógł: 2
Dokładnie tak :)
Image

Wyposażenie odczytane z VIN'u auta więc SkyDome to 100% ori montaż;

_________________
132KM ||| 220NM

http://fiatpunto.com.pl/topic53539.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816915 Wysłany: 27 Gru 2016, 10:15; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Sympatyk kropek

Imię: dawid
Samochód: Bravo
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 14 Lis 2016,
Posty: 8
Witam

Co myślicie o tym autku?

Fiat Grande Punto
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-gran ... yHNG3.html



Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816939 Wysłany: 27 Gru 2016, 19:28; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bartłomiej
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Sie 2016,
Posty: 587
dawiddawido napisał(a):
Co myślicie o tym autku?

Fiat Grande Punto
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-gran ... yHNG3.html


Też chętnie się dowiem.
Jest to handlarz więc stan będzie pewnie średni lub mocno średni.
Pojade osobiście go sprawidzić lecz dopiero za 1,5 tygodnia... Jeśli jeszcze będzie.
Handlarz ma jeszcze czarnego również T-Jet.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816989 Wysłany: 28 Gru 2016, 20:26; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Pruszków
Rejestracja: 19 Maj 2008,
Posty: 1975
Pomógł: 10
fotele nawet wyglądają - tzn. nie są wygniecione bardzo. Nowe dywaniki, ale wnętrze chyba prane nie było - patrząc na okolice podstopnicy i plamy na fotelu pasażera. Przyzwoicie wyglądają opony. Przebieg - prawdopodobny, ale czy prawdziwy?

Aż jestem ciekaw bo cena jak za T-JET nie jest bardzo wysoka.

_________________
Forza Italia !

Punto Mk II FL 1.2 8V Active (czerwony) - był ...
Bravo II T-JET (granatowy metalik) - był ... ...
Panda 1.2 8V Dynamic (niebieska) - była ... ... ...
GrandePunto 1.2 8V Estiva (czarny prowokator) - był: topic49332.html
Seat Ibiza 6J (czerwona bo najszybsza) - jest: topic58217.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817004 Wysłany: 29 Gru 2016, 01:20; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 30 Lis 2016,
Posty: 16
Witajcie forumowicze!

Mam dość dużo wątpliwości i pytań. Niespecjalnie wiedziałem gdzie napisać, ale wątek Grande Punto (przed zakupem) cieszy się chyba największą popularnością, więc pozwoliłem sobie na napisanie właśnie tu. Uprzedzam, że może być długo i nudno. Ale ad rem. W okolicach marca/kwietnia chciałbym kupić nowe auto. Na ten cel mam około 20 000zł. Obecnie jeżdżę wysłużonym Punto II i gabarytowo bardzo mi odpowiada, wobec czego myślałem o czymś w segmencie B/C. Zawsze marzyła mi się Alfa, ale przy takim budżecie niczego specjalnie nie upoluję (za dużo na 147, za mało na Giuliette). Generalnie to najbliżej mi sercem mimo wszystko do Włochów, ale szukałem też alternatyw. Focus. Fiesta. Kia Pro`ceed. Corolla. Fajne samochody, ale czuję, że to nie to. Wobec tego stwierdziłem, że najlepiej będzie kontynuować tradycję i szukać nowszego "Punciaka". Tylko ciągle waham się jeśli chodzi o wersję, rocznik i model. Na pewno w grę wchodzi TYLKO benzyna i 3-drzwiowe nadwozie.

Grande Punto 2008 - X

Na starsze roczniki raczej nie patrzę. Z miejsca skreśliłem 1.2, z uwagi na moc i zwykle słabe wyposażenie. W ogóle o Grande będzie króciutko, bo chyba wolałbym za tą cenę Evo (dlatego nie wiedziałem gdzie napisać post).

1.4 8V 77KM - najwięcej samochodów jest właśnie z tym silnikiem. Miałem okazję jeździć. Rewelacji nie ma, ale czuć, że jest mimo wszystko trochę mocniejszy. Jakieś fajne Grande z tym silnkiem byłbym skłonny kupić.

1.4 16V 95KM - bardzo fajna i rozsądna opcja. Czy z tymi silnikami są jakieś problemy? Podoba mi się 6 biegowa skrzynia. Generalnie bardzo fajny kompromis między 77KM a 120KM.

1.4 T-Jet - swego czasu trochę chorowałem na ten silnik. Jak to jest realnie ze spalaniem? W sumie zapytam o to jeszcze pod koniec. Problemem z T-Jet`em wydaje mi się nic innego jak rynek. Mało ogłoszeń. Większość dziwnie tania. 99% sprowadzonych. Na dzień dzisiejszy nie wiąże już nadziei ze znalezieniem jakiegoś w miarę sensownego Punta z T-Jetem. Chyba to ciężki temat (a może się mylę?).

Punto Evo 2010-2011.

Tutaj sprawa jest trochę łatwiejsza, bo biorę pod uwagę 2 silniki.

1.4 8V 77KM - wiem, że jest to w zasadzie konstrukcja bezproblemowa. Racjonalnie skłaniałbym się ku tej opcji.

1.4 105KM Multiair - czy ten moduł ma duże problemy? Wiem, że występuje kłopot z aktywatorem zaworów (3 tys. zł), ale czy to częsty problem? Obawiać się tego silnika czy raczej godny polecenia? W ogóle ktoś wie jaki jest koszty wymiany takiego modułu (zakładając czarny scenariusz)? Krótko mówiąc - warto się zainteresować tym silnikiem? Bo na papierze i z testów wynika, że to znakomity kompromis między zwykłymi słabszymi benzyniakami a wersjami mocniejszymi - właściwie podobnie jak 95KM w Grande. Chyba byłby dla mnie idealny. 11s do 100kmh, to całkiem akceptowalny wynik, biorąc pod uwagę ponad 13s w wersji 77KM.

Mam jeszcze pytanie ogólne co do Evo. Czy tą nawigację można jeszcze gdzieś dostać? A samo ramię? Widuję ogłoszenia z miejscem na navi (bez navi) i zacząłem się po prostu zastanawiać. Nie zależy mi na niej, ale jeśli już byłoby miejsce to wolałbym ją mieć. A część sprzedających oddaje auto bez nawigacji i tak myślę, czy to problem? Co wtedy z Blue&Me?

Tak jak pisałem na początku. Jeżdzę Punto II. Styl jazdy? Dość spokojny. Mam do pracy 40 kilometrów w jedną stronę w lekko górzystym terenie. Spalanie wychodzi mi: 5 litrów (lato) i 5,5 litra (zima). W 1.4 spodziewam się co najmniej litra więcej. A jak to jest z T-Jetem? Da się nim jeździć emerycko i oszczędnie? Robiąc te 5 litrów z hakiem w PII, dałbym radę zamknąć się w 7l w T-Jet?

Podsumowując mam lekką zagwozdkę i chciałbym poznać więcej opinii. Co byście kupili za 20 000zł? Dodam jeszcze, że mam 25 lat i to ma być rozsądna inwestycja. Obecnie robię 2000km w miesiącu, ale w przyszłym roku myślę, że ta liczba spadnie do 500 kilometrów (większość miasto) - dlatego nie biorę pod uwagę diesla (chociaż jeździłem Pandą 1.3 MJet 75KM i jeździ to nieźle). A może ktoś z forum będzie na wiosnę pozbywał się 3-drzwiowego kropka?

Pozdrowienia
LoneWolf


P.S Aha, może to mało istotne, ale chcę sprawdzić przed kupnem auto w ASO. Ile kosztuje taka usługa? ~250zł?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817006 Wysłany: 29 Gru 2016, 09:21; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Pruszków
Rejestracja: 19 Maj 2008,
Posty: 1975
Pomógł: 10
Jeśli czeka Cię jazda w mieście głównie to T-Jet w 7 l/100 km się nie ma szans wyrobić. OK, moje Bravo było cięższe niż Punto, ale po mieście to tak 8-9 l/100 km łykał i to była jazda bez szaleństw (te 9 l to z klimatyzacją). W trasie potrafił być oszczędny, w mieście musiał swoje wypić.

Mocno szukałbym silnika 1.4 16V 95 KM. Nie jest ich dużo ale są świetne. A w przypadku Evo to chyba jednak 1.4 8V. Jakoś nie mam zaufania ciągle to tego MultiAir. Tzn, inaczej: jeśli miałbym auto od nowości to OK. Jeśli kupowałbym od brata,szwagra czy kuzyna to też OK. A tak...? Na pewno nie da się w tym silniku robić 30 tys km bez wymiany oleju. Tzn. da się tylko będzie to szybko bardzo droga oszczędność :E

Za te 20 tys zł to pewnie Evo w 1.4 8V da się z 2010-2011 r dostać. No i prawdopodobnie będzie on z PL salonu.

Koszt w ASO to od 250-350 zł takiego przeglądu

_________________
Forza Italia !

Punto Mk II FL 1.2 8V Active (czerwony) - był ...
Bravo II T-JET (granatowy metalik) - był ... ...
Panda 1.2 8V Dynamic (niebieska) - była ... ... ...
GrandePunto 1.2 8V Estiva (czarny prowokator) - był: topic49332.html
Seat Ibiza 6J (czerwona bo najszybsza) - jest: topic58217.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817008 Wysłany: 29 Gru 2016, 09:48; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntomaniak

Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 18 Mar 2014,
Posty: 81
Powiem tak. Zrobiłem T-Jetem w 3 lata 100 tys. km (niestety żona skasowała :-( ) W mieście, przy spokojnej jeździe: latem średnio 6,3 - 6,8, zimą 7 - 7,5. Na trasie, przy prędkościach rzędu 90 - 100 km/h spokojnie dało się zejść poniżej 6/100 (na oponach 185x65R15). Faktycznie Bravo spala więcej (teraz mam Bravo z tym samym silnikiem, to widzę różnice), no ale auto większe i sporo cięższe.
Wersja 77 KM ma muła (rodzice mają), ale jedzie i spala nieco mniej niż T-Jet. Ale radość z jazdy żadna ;-) Za to do gazu idealny! Wersja 95 KM ma niestety feralną oplowską skrzynię (6 bieg.), która lubi się zepsuć - jest sporo o tym na forum. T-Jet będzie też trochę droższy w serwisowaniu, niż wersja 77 KM (głównie świece, olej). Tyle ode mnie. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem :-)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817014 Wysłany: 29 Gru 2016, 13:52; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 30 Lis 2016,
Posty: 16
Wielkie dzięki za odpowiedzi.

Kamillo napisał(a):
Jeśli czeka Cię jazda w mieście głównie to T-Jet w 7 l/100 km się nie ma szans wyrobić. OK, moje Bravo było cięższe niż Punto, ale po mieście to tak 8-9 l/100 km łykał i to była jazda bez szaleństw (te 9 l to z klimatyzacją). W trasie potrafił być oszczędny, w mieście musiał swoje wypić.

Mocno szukałbym silnika 1.4 16V 95 KM. Nie jest ich dużo ale są świetne. A w przypadku Evo to chyba jednak 1.4 8V. Jakoś nie mam zaufania ciągle to tego MultiAir. Tzn, inaczej: jeśli miałbym auto od nowości to OK. Jeśli kupowałbym od brata,szwagra czy kuzyna to też OK. A tak...? Na pewno nie da się w tym silniku robić 30 tys km bez wymiany oleju. Tzn. da się tylko będzie to szybko bardzo droga oszczędność :E

Za te 20 tys zł to pewnie Evo w 1.4 8V da się z 2010-2011 r dostać. No i prawdopodobnie będzie on z PL salonu.

Koszt w ASO to od 250-350 zł takiego przeglądu


Absolutnie rozumiem, że w mieście weźmie te 8 litrów i to jest w porządku. Nie jest to miasto pokroju Wrocławia, więc spalanie drastycznie windować w górę nie powinno. Cieszy mnie, że oscyluje w takich granicach. Jeśli na trasie da się zrobić 6-6,5 litra to będzie rewelacja. Tak jak pisałem wyżej, staram się raczej jeździć ekonomicznie (nie mylić z zamulaniem!), czyli 5-tka, 80km/h i hamowanie biegami. Rozmawiałem z facetem w ASO Fiata odnośnie silników T-Jet i oczywiście zachwalał, ale mówił, że 12 litrów potrafią wypić (choć bardziej niż T-Jetami był zainteresowany narobieniem mi chęci na nowe Tipo). Sporo szukałem też w sieci informacji o spalaniu w Bravo i użytkownicy trochę narzekali. Średnio 9 litrów to było dla mnie zdecydowanie za dużo. Wobec tego trochę zrezygnowałem z szukania. Nie spodziewam się nawet zbliżonych wyników do 1.2, ale jeśli to mają być przeciętnie 3 litry więcej na 100 kilometrów to wolę sobie odpuścić. Tym bardziej mnie cieszy, że rzeczywistość nie wygląda tak strasznie.

Właśnie dlatego też boję się tego MultiAir. I jeśli mam dać 3000zł za moduł, to wolę za tą cenę wymienić turbinę w GP.
1.4 16V 95KM to też jakieś wyjście. Wydaje mi się świetnym wyborem, przy czym nie wiem, czy nie wolałbym słabszego Punto Evo (środek robi bardzo fajne wrażenie), w przypadku brania kropka bez turbiny.


lokers napisał(a):
Powiem tak. Zrobiłem T-Jetem w 3 lata 100 tys. km (niestety żona skasowała :-( ) W mieście, przy spokojnej jeździe: latem średnio 6,3 - 6,8, zimą 7 - 7,5. Na trasie, przy prędkościach rzędu 90 - 100 km/h spokojnie dało się zejść poniżej 6/100 (na oponach 185x65R15). Faktycznie Bravo spala więcej (teraz mam Bravo z tym samym silnikiem, to widzę różnice), no ale auto większe i sporo cięższe.
Wersja 77 KM ma muła (rodzice mają), ale jedzie i spala nieco mniej niż T-Jet. Ale radość z jazdy żadna ;-) Za to do gazu idealny! Wersja 95 KM ma niestety feralną oplowską skrzynię (6 bieg.), która lubi się zepsuć - jest sporo o tym na forum. T-Jet będzie też trochę droższy w serwisowaniu, niż wersja 77 KM (głównie świece, olej). Tyle ode mnie. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem :-)


Spalanie lepiej niż przyzwoite! Miałeś T-Jet`a od nowości? Wyższe koszty utrzymania są dla mnie oczywiście zrozumiałe. Pewnie, że pomogłeś :)

Kolega wyżej podsyłał białego. Ten sam sprzedający ma jeszcze czarny model. Ogólnie jak oceniacie 17 000zł za ten silnik i rocznik? Mam też takie podejście, że nie szukam 7 letniego cudu na kołach. Generalnie nie widziałbym problemu w dołożeniu do samochodu 2000-3000zł po zakupie, byle tylko doprowadzić go do dobrego stanu.

A z perspektywy czasu co byście wybrali? Tak naprawdę chyba nie ma złego wyboru w przypadku silników w Punto. Wszystko jest mixem spalania, dynamiki i kosztów utrzymania. Koledzy którzy będą oglądać te 2 Punta 120KM, napiszcie proszę później jak to wyglądało. Źle chyba nie wyglądają. Dziwi mnie cena białego jeśli chodzi o przebieg i climatronic, w stosunku do czarnego brata. Z tego co widuję na aukcjach, jakikolwiek T-Jet by się nie pojawił i tak prędzej czy później schodzi.


P.S Nawet nie wiecie jak bardzo muszę się bronić przed doradcami typu "Bierz Audi lub VW!" :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817016 Wysłany: 29 Gru 2016, 16:18; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntomaniak

Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 18 Mar 2014,
Posty: 81
Nie. W momencie zakupu auto miało 4 lata i 95 tys. na liczniku. Ściągałem przez mojego mechanika z Niemiec. Wyszło drożej niż to co stało "u nas", ale się opłacało, bo to, co stało....
Sprawa jest prosta - przejedź się T-jetem i zapomnisz o innych silnikach :idea: Przynajmniej jeśli chodzi o frajdę z jazdy. Jedyne co mnie wnerwiało, to brak 6 biegu. No ale summa sumarum, patrząc na te skrzynie w GP, była to jednak zaleta :wink: (wg moich informacji skrzynię poprawili, koło połowy 2010 roku).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817025 Wysłany: 29 Gru 2016, 18:41; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Pruszków
Rejestracja: 19 Maj 2008,
Posty: 1975
Pomógł: 10
lokers napisał(a):
Wersja 95 KM ma niestety feralną oplowską skrzynię (6 bieg.), która lubi się zepsuć - jest sporo o tym na forum.


niestety T-Jet także ma skrzynię GM, która podoba ma tendencję do rozsypywania się. U mnie przeżyła 106 tyś km. Później Bravo poszło na sprzedaż

[ Dodano: 29 Gru 2016 17:41 ]

P.S. owszem, T-Jet potrafi łyknąć 13,5 l/100 km, ale stawiam, że to samo można zrobić i silnikiem 1.4 8V.

Ja jeden raz te 13,5 l/100 km spaliłem, ale to było szaleństwo i dziś mając ciut więcej lat takiej jazdy już raczej bym nie powtórzył... :E

_________________
Forza Italia !

Punto Mk II FL 1.2 8V Active (czerwony) - był ...
Bravo II T-JET (granatowy metalik) - był ... ...
Panda 1.2 8V Dynamic (niebieska) - była ... ... ...
GrandePunto 1.2 8V Estiva (czarny prowokator) - był: topic49332.html
Seat Ibiza 6J (czerwona bo najszybsza) - jest: topic58217.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817026 Wysłany: 29 Gru 2016, 21:22; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Włodarz pałki
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Mysłowice
Rejestracja: 23 Sie 2012,
Posty: 1882
Pomógł: 1
Kamillo, t-jet w grande ma c510 5tkę fiatowską a nie m32 z opla to raz.

Moje wnioski dla pytającego:

Miałem T-jeta 120KM (teraz jest na sterydach) a moja Mama ma 1.4 77KM w evo. T-jet jeździł w lato na 205/45/17 teraz na 205/40/18, Evo jezdziło na 205/45/17 teraz na 185/60/15 (chyba:D) zimówkach.
I tak, T-jetem najmniejsze spalanie wyszło mi 6,8l jak leciałem na 1 zbiorniku z Katowic do Sopotu - dojechałem na styk w 2 osoby a nie cisnąłem jakoś mega. W mieście jakieś 8-9l. Evo mamy nie widziało większej trasy, no ale w mieście te 7-8l średnio łyka, więc też bez szału.

Teraz mój T-jet ma 207KM/296NM i średnie spalanie 10,5-11,5l/100 w mieście (jak upalam łyknie i 16,6l) tylko Vervy bo wystrojony jest na PB98., trasy jeszcze nie jechałem dłuższej (nie liczę wypadu w góry z chłopakami z 200+ team, ale tam prędkości były grubo ponad 150;p)

Wnioski? Czy wcześniej, czy teraz jak się przesiadam do mamy auta to się nudzę:D u matki 5ty bieg, 170km/h silnik chce wyskoczyć.. a u mnie? Wpinałbym powoli zbierałbym się do wpięcia 5go biegu..


T-jeta jest cholernie ciężko znaleźć. Szukaliśmy długo z Kombo z tego forum i skończył na bravo w sporcie, bo Grande to były szroty. Ja cudem znalazłem auto które przed oględzinami byłem pewny, że biorę:P

Jeśli nie zależy Ci na super osiągach (a tych nawet 120KM nie daje ;P) to brałbym 1.4 95KM. Najrozsądniejszy w tych pieniądzach.


To tyle, powodzenia w szukaniu i pochwal się jak poszło!

_________________
Image
Instagram
facebook. - 245KM/302NM
Moje byłe Punto II


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817027 Wysłany: 29 Gru 2016, 21:25; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Pruszków
Rejestracja: 19 Maj 2008,
Posty: 1975
Pomógł: 10
lpql napisał(a):
Kamillo, t-jet w grande ma c510 5tkę fiatowską a nie m32 z opla to raz.


Racja :) Sorki, to w Bravo siedzi M32. Chociaż nie dam sobie głowy uciąć, ale w Bravo od pewnego momentu Fiat też zaczął montować jakąś swoją skrzynię o 6-ciu biegach

_________________
Forza Italia !

Punto Mk II FL 1.2 8V Active (czerwony) - był ...
Bravo II T-JET (granatowy metalik) - był ... ...
Panda 1.2 8V Dynamic (niebieska) - była ... ... ...
GrandePunto 1.2 8V Estiva (czarny prowokator) - był: topic49332.html
Seat Ibiza 6J (czerwona bo najszybsza) - jest: topic58217.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817032 Wysłany: 29 Gru 2016, 22:21; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
Kamillo napisał(a):
lpql napisał(a):
Kamillo, t-jet w grande ma c510 5tkę fiatowską a nie m32 z opla to raz.


Racja :) Sorki, to w Bravo siedzi M32. Chociaż nie dam sobie głowy uciąć, ale w Bravo od pewnego momentu Fiat też zaczął montować jakąś swoją skrzynię o 6-ciu biegach


Zaczęli montować, chyba od lipca 2010, we wszystkich Fiatach 6-biegowych skrzynię FPT C635 (od tego momentu nie montowano M32). Taką samą montują w 500X.

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817044 Wysłany: 30 Gru 2016, 09:10; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntomaniak

Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 18 Mar 2014,
Posty: 81
krowka napisał(a):
Zaczęli montować, chyba od lipca 2010, we wszystkich Fiatach 6-biegowych skrzynię FPT C635 (od tego momentu nie montowano M32). Taką samą montują w 500X.


Dokładnie tak. To samo mówił mi kolega z ASO Fiata. Szukałem Bravo, to mnie ten temat interesował, bo tam siedzi skrzynia 6-bieg, a zawsze lepiej wiedzeć z wyprzedzeniem, czy mieć kasę na remont ;-)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817054 Wysłany: 30 Gru 2016, 19:17; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 30 Lis 2016,
Posty: 16
lpql napisał(a):
Kamillo, t-jet w grande ma c510 5tkę fiatowską a nie m32 z opla to raz.

Moje wnioski dla pytającego:

Miałem T-jeta 120KM (teraz jest na sterydach) a moja Mama ma 1.4 77KM w evo. T-jet jeździł w lato na 205/45/17 teraz na 205/40/18, Evo jezdziło na 205/45/17 teraz na 185/60/15 (chyba:D) zimówkach.
I tak, T-jetem najmniejsze spalanie wyszło mi 6,8l jak leciałem na 1 zbiorniku z Katowic do Sopotu - dojechałem na styk w 2 osoby a nie cisnąłem jakoś mega. W mieście jakieś 8-9l. Evo mamy nie widziało większej trasy, no ale w mieście te 7-8l średnio łyka, więc też bez szału.

Teraz mój T-jet ma 207KM/296NM i średnie spalanie 10,5-11,5l/100 w mieście (jak upalam łyknie i 16,6l) tylko Vervy bo wystrojony jest na PB98., trasy jeszcze nie jechałem dłuższej (nie liczę wypadu w góry z chłopakami z 200+ team, ale tam prędkości były grubo ponad 150;p)

Wnioski? Czy wcześniej, czy teraz jak się przesiadam do mamy auta to się nudzę:D u matki 5ty bieg, 170km/h silnik chce wyskoczyć.. a u mnie? Wpinałbym powoli zbierałbym się do wpięcia 5go biegu..


T-jeta jest cholernie ciężko znaleźć. Szukaliśmy długo z Kombo z tego forum i skończył na bravo w sporcie, bo Grande to były szroty. Ja cudem znalazłem auto które przed oględzinami byłem pewny, że biorę:P

Jeśli nie zależy Ci na super osiągach (a tych nawet 120KM nie daje ;P) to brałbym 1.4 95KM. Najrozsądniejszy w tych pieniądzach.


To tyle, powodzenia w szukaniu i pochwal się jak poszło!


207KM? Ile to ma do setki? :wink:

A co zwykle okazywało się na oględzinach tych Grande w T-Jetcie? Bite? Trochę mnie zastanawia, że można w Polsce kupić T-Jeta za 15-16k zł, gdzie na mobile.de trzeba mieć 5000-6000 euro. Wobec tego, jeśli nie trafi się mega okazja (w co również wątpię) to chyba całkowicie odpuszczę Grande.

Kamillo napisał(a):
lokers napisał(a):
Wersja 95 KM ma niestety feralną oplowską skrzynię (6 bieg.), która lubi się zepsuć - jest sporo o tym na forum.


niestety T-Jet także ma skrzynię GM, która podoba ma tendencję do rozsypywania się. U mnie przeżyła 106 tyś km. Później Bravo poszło na sprzedaż

[ Dodano: 29 Gru 2016 17:41 ]

P.S. owszem, T-Jet potrafi łyknąć 13,5 l/100 km, ale stawiam, że to samo można zrobić i silnikiem 1.4 8V.

Ja jeden raz te 13,5 l/100 km spaliłem, ale to było szaleństwo i dziś mając ciut więcej lat takiej jazdy już raczej bym nie powtórzył... :E


Kamillo, widząc Twoją sygnaturę zastanawiam się jak sobie radzi 1.2 i jak ze spalaniem? Bo tak Bogiem a prawdą, to zależy mi chyba na jak najmłodszym aucie z jak najmniejszym przebiegiem. Gdyby trafiło się 1.2 w fajnym wyposażeniu (panorama?) to myślę, że mógłbym się skusić. Jak więc widzicie, mam pełne spektrum poszukiwań i wszystko zależy od tego którą nogą wstanę i jak wiatr zawieje. Gdybym miał T-Jeta z pewnego źródła to chyba byłby wyborem numer jeden, ale tak, to trzeba szukać rozsądnych alternatyw.

Myślałem, że tą Oplowską skrzynię montowano przez 2 lata od początku produkcji. A tutaj jednak taka sytuacja trochę trwała. :P
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3336 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 134  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO