You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 20:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3336 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #847182 Wysłany: 10 Kwi 2019, 20:34; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
70-100 mikronów to jest fabryka...
500 mikronów to nie żadna tragedia, kartka papieru daję poziom 100 mikronów.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #847184 Wysłany: 11 Kwi 2019, 08:52; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
dokładnie, na progu może być jakaś konserwacja - trzeba sprawdzić, a 200-300 to druga warstwa lakieru raczej bez szpachli


Góra
 Profil  
 
 
 Post #847191 Wysłany: 11 Kwi 2019, 23:28; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Forumowicz

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 09 Kwi 2019,
Posty: 3
Jeśli tak mówicie to w sumie się umówię i przejadę na stację, żeby dokładnie sprawdzić co tam w trawie piszczy. Napiszę jeszcze co z tego wyjdzie. Dzięki!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #847449 Wysłany: 28 Kwi 2019, 01:02; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: patryk
Samochód: Abarth Punto Evo
Silnik: 1.4 16V 165KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: kraków
Rejestracja: 06 Lip 2017,
Posty: 163
Cześć.
Ostatnio się zastanawiam czy oddać do remontu progi i podłogę w moim P2 czy może kupić nowszy model.
Już nawet zacząłem przeglądać ogłoszenia i szukać, znalazłem dwa które mi odpowiadają, możecie się wypowiedzieć na ich temat?
Dzięki.
Ten mi się bardziej podoba: https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-gran ... 83749a6d32
Tu też całkiem fajny: https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-gran ... 83749a6d32
Tak, szukam tylko czerwonych, jak mój obecny P2 :oops:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #847458 Wysłany: 28 Kwi 2019, 16:26; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Te $ które zainwestujesz w samochód to i tak ciężko później odzyskać przy sprzedaży. Jeśli zdecydujesz się na zmianę auta to ww. ogłoszeniach masz 2 różne silniki. W 1.4tjet 120KM fajnie jeździ ale super oszczędny nie jest, poza tym tam jest skrzynia M32. W 1.4 77 masz teoretycznie mniej potencjalnych problemów, ale znów osiągi gorsze. pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #847484 Wysłany: 30 Kwi 2019, 08:04; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Karol
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 08 Sie 2016,
Posty: 316
Pomógł: 4
Kolego Steyr, w T-jet z ofert które wyżej są przedstawione, nie ma M32(6 biegów) tylko c510 (5biegów) ;).

Co do kosztów, fakt jest taki że sporo kosztuje utrzymanie tego pojazdu. Jeśli komuś to nie przeszkadza i go na to stać to polecam, bo fajnie jeździ.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #847485 Wysłany: 30 Kwi 2019, 08:21; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntomaniak

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Czerwionka-Leszczyny, Lubliniec
Rejestracja: 22 Mar 2011,
Posty: 62
Sport ma jedną wadę która go dla mnie wyklucza : Jest czteromiejscowy. Dlatego go kiedyś nie kupiłem.

_________________
Był: Fiat Seicento 1,1 S najlepszy rocznik czyli '99
Był: Fiat Punto II FL 1,2 16V 3D Dynamic 2004 jeszcze lepszy niż Seicento
Jest: Grande Punto 1,4 8V Dynamic Fiat chyba tnie koszty (jak wszyscy inni :) )


Góra
 Profil  
 
 
 Post #847583 Wysłany: 06 Maj 2019, 15:33; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Ariel
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Opalenica
Rejestracja: 23 Sie 2012,
Posty: 15
Myślę, że to dobre miejsce na tę dygresję.

W weekend miałem przyjemność przejechać się GP 1.4 T-jet i 1.2 8v.
Zakupiłem T-jet i wszystko wskazuje na to, że będę szczęśliwym właścicielem.

Dwie dygresje:
- ale zapierdziela ten kropek do 120 kmh :) wcześniejsza PII 1.2 gorąca szesnastka myślałem że będzie niewiele wolniejsza, myliłem się.
- najważniejsze zaskoczenie: nie mam najmniejszego pojęcia jak ludzie potrafią wytrzymać psychicznie jazdę 1.2 8v. Oczywiście piszę półżartem, bo wiem, że są osoby które zupełnie nie zwracają uwagi na moc. Ale fakt: mocy jest tak mało, że aż niebezpieczne staje się wyprzedzanie ciągnika z przyczepami, nie mówiąc o wyprzedzaniu ciężarówki jadącej 70 kmh.

Myślę, że powyższa dygresja może być pomocna w wyborze GP wielu przyszłym znajomym z forum :)

_________________
... gdyby żona dowiedziała się, co planuję zrobić z Jej GRANDE, pod pretekstem pękniętego kolektora dolotowego... : P

Włoszki w garażu:
Grande Punto 1,4 T-Jet 120 KM LPG - modyfikujemy,
Punto II 1.2 16v 80 KM LPG - grzebiemy i sprzedajemy,
Fiat 126p Milicyjny - odpoczywamy sobie pod kocykiem : )

-----
Kite & Moto
CB: Arik Poznań


Góra
 Profil  
 
 
 Post #847609 Wysłany: 08 Maj 2019, 07:58; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Karol
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 08 Sie 2016,
Posty: 316
Pomógł: 4
No i gratulacje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #847613 Wysłany: 08 Maj 2019, 12:22; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Radek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 19 Sie 2017,
Posty: 695
Pomógł: 2
Arik, 1.4 16V też dupy nie urywa i trzeba bardzo uważać przy wyprzedzaniu.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #847614 Wysłany: 08 Maj 2019, 12:27; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntomaniak

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Czerwionka-Leszczyny, Lubliniec
Rejestracja: 22 Mar 2011,
Posty: 62
Ja moim z opisu zasadniczo staram się wogóle nie wyprzedzać, a w większości jeżdżę sąm.
Ale moim priorytetem jest tania jazda i jakoś z tym żyje.

_________________
Był: Fiat Seicento 1,1 S najlepszy rocznik czyli '99
Był: Fiat Punto II FL 1,2 16V 3D Dynamic 2004 jeszcze lepszy niż Seicento
Jest: Grande Punto 1,4 8V Dynamic Fiat chyba tnie koszty (jak wszyscy inni :) )


Góra
 Profil  
 
 
 Post #848807 Wysłany: 14 Lip 2019, 18:47; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 193
Bo wersja 1,4 77 KM nie nadaje się do jazdy poza miastem - to typowe auto na zakupy i szwendania się po mieście.
Kiedyś - jak byłem mały - to z podziwem patrzyłem na tych, co małym Fiatem (126p) potrafili całą rodziną jechać na wczasy do Bułgarii, albo z Krakowa nad Bałtyk a potem z powrotem ....
:D :D :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #848808 Wysłany: 15 Lip 2019, 00:04; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
może macie nie sprawne silniki ??? ja tam problemów z wyprzedzaniem nie widzę ani z jazdą ciągła 140km/h oczywiście silnik ma wtedy wysokie obroty ale po za tym nic z nim się nie dzieje
i nie uważam że to auto jest zamulaczem poza miastem po prostu trzeba go kręcić i tyle

[ Dodano: 14 Lip 2019 23:04 ]

może macie nie sprawne silniki ??? ja tam problemów z wyprzedzaniem nie widzę ani z jazdą ciągła 140km/h oczywiście silnik ma wtedy wysokie obroty ale po za tym nic z nim się nie dzieje
i nie uważam że to auto jest zamulaczem poza miastem po prostu trzeba go kręcić i tyle

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #848809 Wysłany: 15 Lip 2019, 09:09; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Mają rację (i sprawność silnika prawie nie ma nic do tego). Grande jest cięższe od Punto 1, czy 2.
To wystarczy na początek. Plus zmienne fazy (są dla emisji spalin, nie dla polepszenia osiągów).

Ekstremalnym przypadkiem jest Fiat Doblo z tym samym silnikiem (1,4 8V), gdzie zdycha przedwcześnie, bo jest przeciążany (auto jeszcze cięższe od Grande). Głupi, ewidentny błąd w doborze jednostki napędowej do pojazdu. Ta wersja jest na czarnej liście jeśli chodzi o LPG (na bank musi zjarać zawory).

"Krzywdząca" opinia bierze się też pewnie z porównania do silniejszych/starszych samochodów, innych marek, ale też Fiatów. Kto miał np. stare Uno 1,4 8V ten pamięta, że to mały diabeł był (inaczej "zestrojony" wałek rozrządu, brak zmiennych faz, mechaniczny rozdzielacz zapłonu, no i masa 810 kg w dowodzie). Grande w takim porównaniu nie ma szans, to jest regres, a nie postęp. Krytyka jest zasłużona.
To nie jest auto do wygłupów, wyścigów itp.


Góra
  
 
 
 Post #848816 Wysłany: 15 Lip 2019, 15:02; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Artur
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: Szczecin
Rejestracja: 08 Maj 2016,
Posty: 362
Pomógł: 8
cedec1 napisał(a):
ja tam problemów z wyprzedzaniem nie widzę ani z jazdą ciągła 140km/h oczywiście silnik ma wtedy wysokie obroty ale po za tym nic z nim się nie dzieje
i nie uważam że to auto jest zamulaczem poza miastem po prostu trzeba go kręcić i tyle
To samo mogę napisać o 1.4 16V (S-Jet) - jasne, że to nie sportowe auto, ale nie przesadzajmy, że trzeba uważać przy wyprzedzaniu. Uważać, to było trzeba w Polonezie, który do setki rozpędzał się w dwa tygodnie. Swoim GP przejechałem Polskę i Niemcy wzdłuż i wszerz, nigdy nie musiałem się pocić przy wyprzedzaniu, wystarczyła redukcja i wkręcenie na obroty (jak to każda 16-zaworówka) - no OK, może czasem brakowało mocy, żeby wbić się szybko na lewy pas autostrady w górzystym terenie. Teraz jeżdżąc na codzień hybrydą mającą 197KM i 270Nm w całym zakresie pracy jednostki napędowej też mogę napisać, że GP to muł, ale na pewno nie to, że strach tym wyprzedzać.

A propo regresu - to ostatnio miałem okazję "zmierzyć się" z nowym Focusem 1.0EB. Ze świateł oczywiście mi odjechał z racji turbo i momentu, ale jak już przekroczyłem 4500rpm, to spokojnie go doszedłem i się okazało, że ta 3-cylindrowa kosiarka nie daje rady dla 10-letniego Grande :hahaha: (na papierze 125KM vs. 95KM). Tak samo kumpla Fabia 1.2TSI - z dołu zbiera się lepiej, ale powyżej 100km/h to tam dopiero jest dramat.

_________________
Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic Blue&Me 2009r.
+ ESP/ASR/Hill Holder, światła przeciwmgielne, podłokietnik
Dołożone: tylne czujniki parkowania, tempomat, lotka, nakładki progowe, lusterko fotochromatyczne, oświetlenie Submarine


Góra
 Profil  
 
 
 Post #848896 Wysłany: 21 Lip 2019, 11:10; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 03 Sie 2009,
Posty: 306
Bardzo możliwe, że słabych kierowców miały te focus i fabia. Silnik z doładowaniem z racji wyraźnie większego momentu właśnie przy wyższych predkościach lepiej sobie radzi zwłaszcza przy wyprzedzaniu. To raczej do pierwszej setki może nie być różnicy, ale później...

_________________
Był/jest: GP 1.4 8v, Panda 1.1, tipo HB T-jet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #849002 Wysłany: 29 Lip 2019, 20:06; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 193
pmx007p1 napisał(a):
Mają rację (i sprawność silnika prawie nie ma nic do tego). Grande jest cięższe od Punto 1, czy 2.
To wystarczy na początek. Plus zmienne fazy (są dla emisji spalin, nie dla polepszenia osiągów).


Grande 1,4 8V ma w dowodzie wbite 1040 kg - to ile ważą Punto 1 i 2 skoro ponoć lepiej się zbierają ?

A co do zmiennych faz rozrządu ...
https://www.motofakty.pl/artykul/zmienn ... psuje.html

piszą wyraźnie - polepszenie momentu, lepsze przyspieszanie bez redukcji biegów, moment w szerszym zakresie obrotów - tak więc proponuję nie pisać bajek ...
:lol:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #849006 Wysłany: 29 Lip 2019, 23:00; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Doucz się zanim zaczniesz szczekać w moją stronę.
1. W tym artykule sami piszą, że Fiat ma najbardziej prymitywne zmienne fazy.
No i o spalinach też jest często mowa (ale Ty w swej wyliczance jakoś "zapomniałeś" - tania sztuczka, na tym forum nie przejdzie).
2. Stare Fiaty (typu Uno, czy P1) miały nieco ponad 800 kg w dowodach. Około 200 kg robi różnicę.
3. Głównym powodem wprowadzenia zmiennych faz były normy spalin - i tu mi nie dyskutuj nawet.
Ewentualne polepszenie innych cech/parametrów jest tylko jako skutek uboczny (nikogo to nie obchodziło).
Od pewnego rocznika nawet silniczek 1,2 dostał zmienne fazy (bo było przejście z Euro4 na 5 - "tylko" po to).

Więc nie podskakuj, bo za cienki bolek jesteś. 8)


Góra
  
 
 
 Post #849034 Wysłany: 31 Lip 2019, 09:32; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Artur
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: Szczecin
Rejestracja: 08 Maj 2016,
Posty: 362
Pomógł: 8
kmarcin76 napisał(a):
Bardzo możliwe, że słabych kierowców miały te focus i fabia. Silnik z doładowaniem z racji wyraźnie większego momentu właśnie przy wyższych predkościach lepiej sobie radzi zwłaszcza przy wyprzedzaniu. To raczej do pierwszej setki może nie być różnicy, ale później...
Teoria się zgadza, w praktyce już tak różowo nie jest. Aż później sprawdziłem specyfikację tego 1.0EB i się okazuje, że Focus z tym motorem ma aż 11,3s do 100km/h :!: W ogóle, to ten silnik zbiera słabe recenzje, jeśli chodzi o osiągi. W teście elastyczności 80-120km/h bije go nawet Mazda 3 z wolnossącym SkyActivem.
A Fabia 1.2TSI kumpla ma tylko 85KM, jest cięższa od Grande o prawie 130kg, i ma 5-biegową skrzynię, więc to wszystko do kupy też robi różnicę. Co innego te najnowsze 1.0TSI 115KM - to naprawdę fajny silnik i fordowskie 1.0EB zjada na śniadanie (choć podobno więcej pali).

A co do zmiennych faz rozrządku w Fiatach, to tak jak pisze kolega pmx007p1 - nie ma tu rewelacji. Ja u siebie jakoś tego specjalnie nie odczuwam (np. w porównaniu do V-teca Hondy, czy nawet 1.3VVT w Suzuki Jimnym). Owszem, Starjet lubi wysokie obroty, ale niewiele daje mu VVT.

_________________
Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic Blue&Me 2009r.
+ ESP/ASR/Hill Holder, światła przeciwmgielne, podłokietnik
Dołożone: tylne czujniki parkowania, tempomat, lotka, nakładki progowe, lusterko fotochromatyczne, oświetlenie Submarine


Góra
 Profil  
 
 
 Post #849408 Wysłany: 23 Sie 2019, 13:08; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 193
pmx007p1 napisał(a):
3. Głównym powodem wprowadzenia zmiennych faz były normy spalin - i tu mi nie dyskutuj nawet.
Ewentualne polepszenie innych cech/parametrów jest tylko jako skutek uboczny (nikogo to nie obchodziło).
Od pewnego rocznika nawet silniczek 1,2 dostał zmienne fazy (bo było przejście z Euro4 na 5 - "tylko" po to).

Więc nie podskakuj, bo za cienki bolek jesteś. 8)



Spokojnie bajki mógłbyś pisać w technikum samochodowym ...
:D :D :D

zmienne fazy pojawiły się już w latach 90, kiedy nikt o Euro 5 nie słyszał, bo Euro 5 weszło 1 stycznia 2011

Zmienne fazy służą przede wszystkim do poprawy dynamicznych osiągów silnika, a nie spełnianiu normy Eur.

cyt.
"...podstawową jest zdecydowane zwiększenie zakresu optymalnej pracy silnika podczas jazdy. Przykład? Kierowca może korzystać z wyższego momentu obrotowego dostępnego przy niższej prędkości obrotowej jednostki napędowej. W ten sposób auto staje się bardziej dynamiczne i zyskuje na elastyczności"

https://motointegrator.com/pl/pl/poradn ... a-awaryjne


Góra
 Profil  
 
 
 Post #849433 Wysłany: 23 Sie 2019, 22:42; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Siadaj mosiek, ocena niedostateczny. Odrób zadanie domowe jeszcze raz.
Zmienne fazy wymyślono dużo wcześniej, ale nigdy nie były popularne (bo to nieuzasadniona komplikacja).
Zaczęła być uzasadniona, wraz z pierwszymi normami spalin i upowszechnieniem katalizatorów.
Większa "elastyczność", to skutek uboczny (była rzadkością jako pierwszy powód zastosowania zmiennych faz).

A współczesny przykład na Fiatach, mówi sam za siebie (dodawanie zmiennych faz tylko ze względu na normy - jakoś wcześniej znali technologię, ale nie mogli zrobić ludziom "prezentu" i poprawić elastyczności silników, dopiero jak byli zmuszeni prawnie).
Dokonałeś więc "samo-zaorania" bolek (cienki bolek). Ja bym już milczał na twoim miejscu...


Góra
  
 
 
 Post #849455 Wysłany: 25 Sie 2019, 14:44; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 193
Już mi się nie chce odpisywać na te gimbusowe zaczepki, a skoro trafił się dyskutant który wie lepiej, niż piszą na portalach motoryzacyjnych to się poddaję i będę milczał w temacie.
:D :D :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #849788 Wysłany: 15 Wrz 2019, 08:04; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Forumowicz

Imię: Wiktor
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 08 Wrz 2019,
Posty: 1
Witajcie :)

na forum jestem nowy, ponieważ dopiero chcę dołączyć do kropkowej rodziny, ale forum przeglądam już od jakiegoś czasu - tak jak egzemplarze na rynku wtórnym, ponieważ marzy mi się właśnie Grande Punto.
Moje pytanie brzmi: Czy obecnie w budżecie do 13k można kupić t-jeta?
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że te egzemplarze nie będą takie idealne (I właściciel, polski salon, 100k przebiegu), ale pytanie brzmi czy za takie pieniądze istnieje możliwość znalezienia egzemplarza, który po małych inwestycjach w podstawowe części użytkowe pozostanie w jednym kawałku w następnych latach? Podam kilka ogłoszeń jako referencję i poproszę, abyście powiedzieli co na ten temat myślicie.

https://www.olx.pl/oferta/fiat-grande-p ... 1daa797c3c
https://www.olx.pl/oferta/fiat-grande-p ... 5d4df9a37d
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-gran ... CrGCm.html?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #849796 Wysłany: 15 Wrz 2019, 12:25; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Wszystko można. Te przykładowe ceny są adekwatne do wieku i przebiegu...a czy do stanu technicznego, nie wiadomo.
Przy zakupie samochodu ZAWSZE trzeba mieć w zapasie np. 2-3 tysiące zł. na opłaty, OC, pierwsze naprawy/serwis (olej, klocki itp.).
W papierach musi być informacja o wymianie rozrządu (i jaki zakres, czy np. pominięto pompę wody).
Z wierzchu wszystkie te auta są ładne...a od spodu?
Samochód trzeba oglądać bardziej wnikliwie od dołu (korozja, wycieki), a nie szukać rysek na lakierze, jak większość ludzi robi.
Z resztą jak kupisz auto 10-12 letnie, to pierwszą rzeczą powinna być konserwacja podwozia (później standardowe rzeczy, jak rozrząd, klocki, olej silnikowy).


Góra
  
 
 
 Post #849994 Wysłany: 28 Wrz 2019, 18:27; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 193
żeliwny napisał(a):
Czy obecnie w budżecie do 13k można kupić t-jeta?


Można, ale to będzie padło do 3 potęgi ...
:D

1 link - import France
2 link - Nemcowo

W obu od razu możesz regenerować turbinę i wymieniać sprzęgło, I ciesz się, jeśli przebiegi nie są skręcone, a jeśli jakimś cudem nie są - to na 99% były bite.
:D

Poza tym, jeśli pisze w ogłoszeniu, że turbobenzyna jest IDEALNA pod LPG ...
:wink: :wink: :wink:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3336 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO