You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 06:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #322370 Wysłany: 01 Sty 2010, 18:18; 
 Temat postu: Wpadłem w poślizg !
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 06 Lis 2008,
Posty: 586
Pomógł: 1
Normalnie masakra, pierwszy raz w życiu coś takiego przeżyłem... Jadę sobie totalnie oblodzoną drogą tak z 40-50 km/h z przeciwka jedzie auto. Zjeżdżam delikatnie w prawo i prawdopodobnie w tym momencie łapię chyba pobocze... Wracam na drogę i wirówka - prawo - lewo - prawo - lewo, w końcu obraca nas o 180 o i zatrzymujemy się na skraju rowu wisząc bokiem na jakiś krzakach. One nas uratowały ! Trochę w bok i rów z wodą 1,5 m. Zatrzymują się auta, staje ciężarówka z mleczarni w Pleszewie. Podchodzą do nas , a ja mówię , że nie wiem co robić, czy mam wyjść ( żeby auto nie spadło). facet mówi spokojnie, dalej nie poleci. Więc rozina i ja wychodzimy. Ktoś tam ma pasy podłączają nas do ciężarówki (jedzie policja - wszyscy panika ale zatrzymują się pytają czy nic się nie stało i czy poradzimy sobie). Ciężarówka wyciąga nas z rowu. Wszyscy cali - auto bez szwanku - TYLKO rysa 3 cm na progu ! . Idę do Kościoła zaraz podziękować Bogu

Nie wiem czy dobrze zrobiłem, nie cisnąłem hamulca. Dopiero w ostatniej fazie jak już się staczaliśmy do rowu.
Tylko kurcze mam ABS ! Czemu to auto nie reagowało ??? Nie wiedziałem czy cisnąć na siłę ABS, czy hamować silnikiem.


DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY MI POMAGALI WCZORAJ NA DRODZE PLESZEW - CHOCZ !!!

_________________
Grande Punto Energy 1.4 77KM listopad 2006


Góra
 Profil  
 

 
 Post #322372 Wysłany: 01 Sty 2010, 18:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
cale szczescie ze nic siie nie stalo!

ale jak sam to okresliles "totalnie oblodzona droga" nie jedzie sie ~50km/h

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322373 Wysłany: 01 Sty 2010, 18:23; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 06 Lis 2008,
Posty: 586
Pomógł: 1
greg505 napisał(a):
cale szczescie ze nic siie nie stalo!

ale jak sam to okresliles "totalnie oblodzona droga" nie jedzie sie ~50km/h


chyba jednak bardziej 30-40 , masz rację !


Napiszę inaczej: Zawiodła mnie wczoraj moja intuicja. Mam po raz pierwszy auto z ABS. Porządne zimowe opony. Myślałem że nic złego nie może mi się przytrafić, a u taki zimny prysznic i bardzo dobrze. Dziś jechałem tą samą drogą oblodzoną 30km/h.

Uwaga, żadne auto nie jest bezpieczne , jak siedzi w nim kierowca którego zawiodła intuicja... :)

Chętnie bym popróbował gdzieś tej jazdy poślizgowej. Musze poszukać w mojej okolicy.

_________________
Grande Punto Energy 1.4 77KM listopad 2006


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322395 Wysłany: 01 Sty 2010, 20:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 19 Lis 2007,
Posty: 142
Szczęście w nieszczęściu, że jesteście cali i nic poważnego się nie stało.
Popróbuj sobie jazdę w poślizgach na jakimś zamkniętym poślizgu a przekonasz się, że abs na lodzie nie pomaga a nawet przeszkadza.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322396 Wysłany: 01 Sty 2010, 20:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Croma
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ //\\ STA
Rejestracja: 15 Sie 2007,
Posty: 4874
Pomógł: 39
Bahama70 napisał(a):
Chętnie bym popróbował gdzieś tej jazdy poślizgowej. Musze poszukać w mojej okolicy.

jak tylko spadnie śnieg jedź na jakikolwiek duży parking np przy centrum handlowym i poślizgaj sie troche. Ja tak zawsze z pierwszym śniegiem robie i łapie pokore na cały sezon ;)

_________________
Jest sadza - jest zabawa :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322400 Wysłany: 01 Sty 2010, 20:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Żory
Rejestracja: 11 Sie 2009,
Posty: 245
Pomógł: 1
Na początku - dobrze, że nic Wam się nie stało. To jest najważniejsze.

Bahama70 napisał(a):
Chętnie bym popróbował gdzieś tej jazdy poślizgowej. Musze poszukać w mojej okolicy.


Powiem Ci, że dwa lata temu moja firma zasponsorowała między innymi mnie kurs w szkole bezpieczej jazdy. Na zajęciach jeździliśmy właśnie Kropkami MKII i GP. Trenowaliśmy hamowania awaryjne, poślizgi na specjalnych matach, wodzie itp.
Wnioski/opinie moje i co ważniejsze instruktorów: jak wpadniesz w konkretny poślizg to "po zawodach". Chyba, że jesteś kierowcą wyczynowym, albo masz w tym dniu mega-farta. Taka prawda.
Taki kurs uczy głównie pokory i dystansu do swoich prawdziwych umiejętności w warunkach ekstremalnych na drodze, które trwają najczęściej sekundy.

Nie zmienia to jednak faktu, że rzeczywiście należy trochę potrenować poślizgi, żeby przynajmniej mieć blade pojęcie co robić w takich sytuacjach.
Pozdrawiam

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet 120 km (Black)
Fotki autka w galerii
http://fiatpunto.com.pl/topic17752.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322414 Wysłany: 01 Sty 2010, 21:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 09 Wrz 2007,
Posty: 1681
Zgubił cię brak umiejętności, sugeruję troszkę poćwiczyć w wyprowadzaniu auta z poślizgu. To lepsze niż najlepsze opony i systemy.

_________________
Fiat Stilo 1,6 16V Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322450 Wysłany: 01 Sty 2010, 23:14; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
Bahama70 napisał(a):
Mam po raz pierwszy auto z ABS. Porządne zimowe opony.

typowe ... dlatego właśnie ludzie z zimówkami myślą,że wszystko mogą ....
zmień podejście bo opony nic nie dadzą ... na letnich zimą też się jeździ nie gorzej niż na zimowych :)

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322456 Wysłany: 01 Sty 2010, 23:33; 
 Temat postu:
Offline
Paparazzi

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk/Malbork
Rejestracja: 12 Sty 2009,
Posty: 3082
Pomógł: 17
Thomas tylko że na letnich lepsze poślizgi wychodzą :E Wiem bo to przetestowałem.

Bahama70 dobrze że nic się nie stało.

_________________
Jest kraj, gdzie od wieków wolność ma barwę krwi
Jest miasto, magia dziejów w jego murach tkwi
Jest klub w tym mieście w barwach bieli i zieleni
Jest wiara i tradycja której nic nie zmieni.

----

Odpowiedni ludzie
mówią o tym cudzie
kiedy Punta się zjeżdżają
VW się kłaniają


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322463 Wysłany: 02 Sty 2010, 00:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Patryk
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Mysłowice
Rejestracja: 12 Paź 2008,
Posty: 3002
Pomógł: 1
Trza sobie poćwiczyć wychodzenie z poślizgu na lodzie . Dobrze że wszyscy cali .
xONx Mój dziadek niema zimówek w SC i go dziś obróciło i niestety felga pokrzywiona :/

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8v - Fake Sport :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322465 Wysłany: 02 Sty 2010, 00:23; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Lip 2009,
Posty: 1217
Pomógł: 2
Dobrze ze wszystko szczesliwie sie skończyło. Nie ma gorszego uczucia w jeździe autem niz wlasnie utrata kontroli nad nim. Od razu pozwolę sobie obalić kilka mitów:
1. ABS nie stabilizuje auta w poślizgu tylko nie blokuje koł przy hamowaniu. Jak juz doszlo do poślizgu bocznego to abs nie ma nic do roboty.
2. Abs nie przeszkadza w niczym jak tu ktos pisał
3. Tez jestem za tym zeby przecwiczyc kilka poślizgów ale nie dlatego ze po tym od razu staniemy sie mistrzami tylko zeby poznać który system w którym momencie nam pomaga i czego mozna sie spodziewać po aucie. Przy czym wszelkie zaciągania ręcznego i obracanie autem to jedna wielka bzdura i ułanska fantazja a nie nauka dobrej jazdy.
4. Jedynym tak naprawde systemem który pomaga w takich sytuacjach jest miejsce kontaktu auta z jezdnia czyli opona. Wiec jesli przyczepność sie zerwie całkowice to nie pomoze abs, esp ani 1000 godzin zawracania na ręcznym pod marketem. Wiec noga z gazu i dobre opony to podstawa, ktora i tak gwarancji 100% nie da


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322471 Wysłany: 02 Sty 2010, 00:51; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Bahama70 .całe szczescie ze nic Ci sie nie stało :)

Dwa lata temu maiłem podobną przygodę ... jak na lodzie wpadłem w poślizg ...tylko predkość maiłem ciut wyższą .....tez mna zarzucało zarzucało az w koncu poobracało i wyladowałem w rowie na tyle szczesliwie ze zaryłem sie w zboczu nie dobijac do przeciległego zbocza. Szkody miałem jednak ciut wieksze bo zderzak tylni mi od dołu wgniotło i próg miałem wgnieciony bo zdziesiatkowałem jeden plastikowy słupek :)

...a i z tego co pamietam...ABS nie działał na lodzie :)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322493 Wysłany: 02 Sty 2010, 10:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
Yoka napisał(a):
...a i z tego co pamietam...ABS nie działał na lodzie :)

musial dzialac ;)
osobiscie na lodzie wole autko bez abs'u

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322514 Wysłany: 02 Sty 2010, 13:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa/Marki
Rejestracja: 06 Mar 2008,
Posty: 696
Pomógł: 6
Współczuje i wiem co czujesz, ja mialem troszke inna sytuacje bo mi jakis kretyn wymusil gwaltowny manewr w prawo przez co stracilem przyczepnosc pare razy mnie obrocilo i zatrzymalem sie dopiero w rowie. Gdybym nie uciekl to byloby zderzenie czolowe wiec wtedy wydawalo mi sie ze ucieczka bedzie lepsza, niestety tamten kierowca nawet nie zwolnil pojechal dalej a ja nie zdarzylem nawet zobaczyc co to byl za samochod, swiadkow brak. Tak wiec miesiac po wyjechaniu z salonu mialem juz przygode cale szczescie ze ziemia nie byla tam jeszcze zmarznieta i uszkodzenia tylko w zderzeku ktory pekl. Poprostu trzeba myslec, i jak juz pisano zadne elektroniczne pomoce w samochodzie nie uratuja nas, to tylko w jakims stopniu poprawia bezpieczenstwo ale to nie znaczy ze kierowca nie musi myslec.

_________________
Czerwony Fiat 126P Silnik 0.65 21 KM 1982r.
Biały Fiat Panda 0.8 34 KM 1986r.
Zielone MK1 1.6 88KM 1995r.
Niebieskie GP 1.3 75 KM 2007r.

Image

PuntoMazowszeTeam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322861 Wysłany: 03 Sty 2010, 03:20; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
greg505 ..nazwijmy to tak...próbował działać ale mu nie wychodziło...na drodze była totalna szklanka wiec hamulce nie działały (a znimi i ABS) ...czekając na samochód który mnie wyciagnąć miał slizgałem sie na asfalcie :)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #323193 Wysłany: 04 Sty 2010, 00:22; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2009,
Posty: 25
na gołym lodzie to mało co działa (właściwe to ABS działał bo koła się nie zablokowały, a to temu właśnie służy), żadne systemy ani opony, pozostaje tylko wyobraźnia i modlitwa:P
poprzedniego kropka miałem bez ABS i zdecydowanie gorzej jest bez niż "z"

gdy auto wpada w poślizg to większość kierowców pierwsze co robi, to wciska pedał hamulca do oporu, a to niestety jest błąd

a i tak dobrze, że skończyło się to tak, jak teraz

_________________
ImageGrande Punto Active 1,4 8V 77KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #323195 Wysłany: 04 Sty 2010, 00:28; 
 Temat postu:
Offline
Szaman
Awatar użytkownika

Imię: Przemek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 5567
Pomógł: 34
rash napisał(a):
to wciska pedał hamulca do oporu, a to niestety jest błąd

bo niegdzie nei ucza jak postepowac, teoria to nei praktyka,
sam miałem niedawno podbna sytuacje, wybór : betonowa barierka lub rów... naszczescie udąło mi sie wyprowadzić auto i zorbić tylko 180stopni , jazda okolo 30-40km/h na slimaku w mikołwie zjazd z dorgi 44,

tez miałem pedał w podłodze bo w takeij chwili raczej sie nie mysli by naciskac pedąl pulsacyjnie tylko wciskasz i modlisz sie zeby wreszcie stanac i nei walnac...

jakies tam głupie zabawy na parkingu chyab pozwoliły mi z tego jakos wybrnac....

_________________
NISSAN JUKE 1.2 N-CONNECTA+SSGrande 1.3 MJet Dynamic '07/'08 / Grande 1.4 360* '07/'08 / ex PUNTO 1.1 SX '97/'98
Image

Image
Gadzety reklamowe, Koszulki, Kubki, Wizytówki, Ulotki, Kalendarze, Banery Reklamowe i inne..

OFICJALNE GADZETY FFP do nabycia bezposrednio na forum:
Ramki pod tablice, LEPKI FFP i Regionalne
KALENDARZE FORUMOWE 2016


Góra
 Profil  
 
 
 Post #323197 Wysłany: 04 Sty 2010, 00:31; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2009,
Posty: 25
nie pozostaje tylko nic innego jak parking i sprawdzić zachowanie samochodu, poćwiczyć, popatrzeć... ja od tego zaczynam każdą zimę

_________________
ImageGrande Punto Active 1,4 8V 77KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #323212 Wysłany: 04 Sty 2010, 02:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Lip 2009,
Posty: 1217
Pomógł: 2
Ja dzisiaj pocwiczylem. Wszystkie 3-literowe systemy zadziałały i autko samo sie wyprowadzało z poślizgów. Teraz wiem ze mam elektronicznego anioła stróża ale zdaje sobie sprawe ze zeby to wszystko zadziałało musi byc minimum przyczepności, rozsądna prędkość i dobre opony. Na czystym lodzie żaden abs, esp, i inne hagiewu nie beda skuteczne szczegolnie jak prędkość jest kompletnie nierozsadna


Góra
 Profil  
 
 
 Post #323337 Wysłany: 04 Sty 2010, 18:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Mielec
Rejestracja: 26 Sie 2009,
Posty: 251
Pomógł: 3
G360 napisał(a):
2. Abs nie przeszkadza w niczym jak tu ktos pisał


Według mnie ABS przy hamowaniu na śniegu lub lodzie przeszkadza.Gdy jadąc zaczynam hamować na oblodzonej ośnieżonej nawierzchni to dopóki nie nastąpi ingerencja ABS-u to auto hamuje dosyć dobrze lecz gdy np jedno koło straci przyczepność to ABS momentalnie wybija pedał hamulca i auto takjakby jechało bez hamowania i nie czuć żeby zwalniało.Od tego momentu każde nawet lekkie nacisnięcie pedału hamulca powoduje momentalnie wybijanie pedału i brak hamowania-auto leci swobodnie do przodu.Wg mnie ABS głupieje .

_________________
GP 1.3 MultiJet 110 KM ; 230 Nm EGR OFF
Dołożone : dodatkowe ogrzewanie PTC, ogrzewanie przednich foteli, czujniki parkowania PDC
, ABS/ESP/ASR/MSR/HBA/HHC-w trakcie
P II 1.2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #323408 Wysłany: 04 Sty 2010, 21:32; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Grzegorzew
Rejestracja: 24 Lut 2008,
Posty: 1247
Pomógł: 2
bo ABS nie służy do lepszego hamowania tylko przeciwdziała zablokowaniu kół ,by można ominąć przeszkodę :)

_________________
LOST YOU SOMEWHERE
było:
fiat 126p ( razy dwa )
fiat Seicento
fiat Grande Punto
Fiat Bravo 1,4 T-Jet Dynamic z pakietem Sport
jest Fiat Tipo 1,4 T-Jet Lounge


Góra
 Profil  
 
 
 Post #324184 Wysłany: 07 Sty 2010, 11:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: bialystok(coraz rzadziej) warszawa(przewaznie)
Rejestracja: 26 Mar 2007,
Posty: 1616
Pomógł: 3
Bahama70

spoko ze nic sie nie stalo. Mialem podobna systuacje, zreszta pisalem o tym w watku o wycieraczkach. Po swietach jechalem z Bialegostoku, z biegiem czasu warunki byly coraz ciezsze na 7 ale szlo jechac bez problemu. Natomiast jak zjechalem z glownej 7 na 631 w markach w kierunku na zabki to zaczela sie jazda.
Snieg byl nieodsniezony bo drogami wojewodzkimi pies z kulawa noga sie przejmuje. Pomijam jakosc asfaltu ktory jest tragiczny. Przede mnia jechala ciezarowka tak z 30-40 na godzine. Poniewaz droga byla pusta postanowilem ja delikatnie wyprzedzic z 50 na godzine. Gdy bylem w polowie ciezarowki tylna os stracila przyczepnosc i zaczela sie jazdana prawo ciezarowka, na lewo jakis dol na 1,5 metra glebokosci. Zadnego podobocza. Odruchowo zdjalem noge z hamulca i na szczescie nie zarzucilo mnie ani w ten row, ani nie odbilem sie od ciezarowki, koles tez w trucku byl przytomny bo zwolnil natychmiastowo dzieki czemu nie uderzylem go i slalomem udalo mi sie przed niego wjechac.
Czulem jak mi wlosy stanely deba na glowie, :!:

Jak roche kasy uzbieram to sie wybiore na szkole jazdy fiata albo renault, bo do opla nie polaze. Byl watek ze mozna abrathem posmigac wiec jak w obecnym roku krop sie nie bedzie psul to bedzie jak znalazl :)

_________________
byl punto II dynamic 1.2 (8V) 2002
czerwony bo najszybszy :)
topic18886.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #324188 Wysłany: 07 Sty 2010, 11:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 28 Lut 2009,
Posty: 639
rash napisał(a):
nie pozostaje tylko nic innego jak parking i sprawdzić zachowanie samochodu, poćwiczyć, popatrzeć... ja od tego zaczynam każdą zimę

zgadam sie z wypowiedzia, skoro nie ucza nas kierowcow tego w praktyce podczas nauki jazy jestesmy zdani sami na wlasna reke jak zachowywac sie podczas poslizgu i nalepszym rozwiazaniem sa wlasnie parkinki i celowe wprowadzanie samochodu w poslizgi i probowac z tego wybrnac. przyjemne z pozytecznym, pobawisz sie kilka razy i juz mniejwiecej wiesz jak samochod zachowuje sie w poslizgu i co robic, wiadomo czasem nie da sie juz nic zrobic ale jakiz zarys wszystkiego w glowie siedzi, rowzniej zawsze sezon zimowy zaczynam na parkingu godzinka poslizgow i naprawde to pomoga, nie da sie ukryz ze kilka razy uratowalo to moja kropke przez slupkiem czy innym samochodem. Pozdrawiam i naprawde polecam

_________________
"Prędkość nie zabija, ale nagłe zatrzymanie z dużej prędkości moze spowodować śmierć" J. Cralson

Moje obecne Punto - topic24359.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #324195 Wysłany: 07 Sty 2010, 12:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Żory
Rejestracja: 11 Sie 2009,
Posty: 245
Pomógł: 1
pieta napisał(a):
Jak roche kasy uzbieram to sie wybiore na szkole jazdy fiata albo renault, bo do opla nie polaze


jeżeli pójdziesz na taką szkołę, to głównie dowiesz się i co najważniejsze - przekonasz, że masz jeździć wolniej na śliskiej nawierzchni. Jak już wcześniej pisałem, byłem na takiej nauce, teoria+praktyka. Podczas zabawy na mokrych matach poślizgowych, symulatorach aquaplaningu itp. ewidentnie widać, że jadąc wolniej jeszcze da się coś zdziałać, przy założeniu, że człowiek wie co ma robić i ma dobry refleks (szybkie kontry, pewne i odpowiednie ruchy na kierownicy). Kiedy uczestnicy szkolenia, łącznie ze mną :E , myśleli, że już coś potrafimy, zwiększyliśmy prędkości w najazdach na tory i... w efekcie wszystkie auta latały jak szmaty po całym placu testowym :D

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet 120 km (Black)
Fotki autka w galerii
http://fiatpunto.com.pl/topic17752.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #325208 Wysłany: 10 Sty 2010, 23:23; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Busko Zdrój
Rejestracja: 03 Lis 2009,
Posty: 270
dokladnie ABS na lodzie nie pomaga w kropku nie mam abs i zawsze jak spadnie snieg jade na zamkniete targowisko i cwicze. juz odruchowo w zime hamuje pulsacyjnie i naprawde o wiele sprawniej i szybciej idzie wyhamowac. w pracy jezdze fiatem ducato z 2007 z ABS i sczerze wciskam do oporu pedal hamulca. czuc ze abs dziala a samocho jedzie i jedzie i wielka kupa na lodzie i sniegu wole nie miec abs bo szybciej wyhamuje pulsacyjnie

_________________
Fiat Punto SX. 1.1. 96r. Grigio Steel
http://fiatpunto.com.pl/post308466.html#308466


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO