You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 14:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 
 Post #842804 Wysłany: 24 Paź 2018, 05:16; 
 Temat postu: Re: Naprawa tylnego spryskiwacza | wymiana żarówek światła s
Offline
Forumowicz
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 24 Sie 2018,
Posty: 3
witam;) czy ktoś może wyciągał to światło stop w wersji sport z lotką ? to jakaś masakra, nie ma w ogóle miejsca nawet na wciśnięcie od góry nożyka. Nie wiem co mam z tym zrobić. Próbowałem już nawet dorobić na szybko mini- narzędzie, które mogłoby dogiąć te blaszki z góry, ale skończyło sie tylko zadrapaniem lakieru. rozważam opcję kupna takiego światła, a to co jest, pójdzie chyba w śmietnik bo brak mi cierpliwości :E btw na co dzień mam do czynienia z mechaniką, rozbieram też MB na graty, od zawsze sam grzebałem i naprawiałem swoje auta, ale to co się dzieje w tym Fiacie to przechodzi moje umiejętności. czego się nie dotknę to psuje mi to cały weekend. Głupia wymiana żarówki w przednim rfl sprawia problem, jeśli nie masz dłoni ośmiolatka. zakochałem się w moim GP Sport ale obsługa to koszmar :?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #843427 Wysłany: 10 Lis 2018, 11:15; 
 Temat postu: Re: Naprawa tylnego spryskiwacza | wymiana żarówek światła s
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bartłomiej
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Sie 2016,
Posty: 587
Fakt że jakość niektórych elementów jest bardzo kiepska...
W klapie bagażnika są dwie zaślepki z tego co pamiętam.
Sróbuj sobie popchać ją od strony wewnętrznej. Ona trzyma się z tego co pamiętam na blaskach (zatrzaszki).
Bardzo prawdopodobne że rozpadnie się przy wyjmowaniu :hahaha: :hahaha: :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #843431 Wysłany: 10 Lis 2018, 12:49; 
 Temat postu: Re: Naprawa tylnego spryskiwacza | wymiana żarówek światła s
Offline
Mr.Cleaner
Awatar użytkownika

Imię: Kuba
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 14 Paź 2015,
Posty: 1090
Pomógł: 1
Co prawda nie mam lotki ale mi bardzo pomógł zestaw plastikowych łapek Yato (te czerwone lub niebieskie), nie ma ryzyka porysowania lakieru i są na tyle powyginane że powinno Ci się udać to wyjąć bez połamania lampy i zatrzasków. Sam klosz pęka od samego patrzenia...

_________________
Było:
Seicento MY2004 Acutal Blue Cocktail 1.1 54KM 2013->2015
Jest:
Punto MY2012 2014 Easy Grigio Intellettuale 1.2 69KM 2015->
http://fiatpunto.com.pl/topic53327.html
Grande Punto 2007 Dynamic Grigio Pessimo Umore 1.4 77KM 2021->
http://fiatpunto.com.pl/topic61115.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853410 Wysłany: 11 Lip 2020, 14:41; 
 Temat postu: Re: Naprawa tylnego spryskiwacza | wymiana żarówek światła s
Offline
Forumowicz

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 11 Lip 2020,
Posty: 2
Witam serdecznie:),
Tak się złożyło, że mam podobny problem, z tym że udało nam się już połączyć te przerwane wiązki kabli od środkowego STOPu przy klapie bagażnika, natomiast żeby to zrobić musiałem usunąć tą czarną karbowaną gumową osłonkę. Moje pytanie brzmi jak się fachowo ta gumowa osłona nazywa i czy da się ją w ogóle dokupić ?
A jeśli da się ją dokupić to jak najłatwiej ją potem zamontować przy tej klapie bagażnika ?
Trzeba wyciągać wszystkie przewody i potem je przewinąć ?


Załączniki:

Góra
 Profil  
 
 
 Post #853441 Wysłany: 14 Lip 2020, 17:36; 
 Temat postu: Re: Naprawa tylnego spryskiwacza | wymiana żarówek światła s
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 828
Pomógł: 47
pawelekm1990 napisał(a):
Witam serdecznie:),
Tak się złożyło, że mam podobny problem, z tym że udało nam się już połączyć te przerwane wiązki kabli od środkowego STOPu przy klapie bagażnika, natomiast żeby to zrobić musiałem usunąć tą czarną karbowaną gumową osłonkę. Moje pytanie brzmi jak się fachowo ta gumowa osłona nazywa i czy da się ją w ogóle dokupić ?
A jeśli da się ją dokupić to jak najłatwiej ją potem zamontować przy tej klapie bagażnika ?
Trzeba wyciągać wszystkie przewody i potem je przewinąć ?


Najczęściej określa się to gumę jako przelotka. Fiat nazywa to po prostu jako uszczelka, numer części 51752400. W ASO na pewno do dostania. A żeby ją zamontować to albo musisz przeciąć wszystkie kable i na nowo je polutować i zabezpieczyć, albo wyciągnąć całą wiązkę elektryczną z klapy, przeciągnąć tą wiązkę przez przelotkę i zamontować z powrotem. Ogólnie to żeby się dostać do wiązek nie musiałeś wycinać przelotki, wystarczyło ją wyciągnąć ze słupka i z klapy a dla ułatwienia montażu posmarować smarem silikonowym na przykład. Przy czym patrząc na zdjęcie i stan instalacji w tym miejscu, wydaje mi się że najlepszą opcją byłaby wymiana całej wiązki w tym miejscu, bo za niedługo wrócisz naprawiać inny przewód. Istnieją całe zestawy naprawcze (wstępnie przygotowana wiązka razem z przelotką, aczkolwiek moim zdaniem lutowanie i zabezpieczenie "termokurczem" jest lepszym rozwiązaniem niż tulejki zaciskowe w tych zestawach, choć tulejki na pewno są prostsze w montażu dla kogoś nieobytego z lutownicą) które w tym przypadku (czyli brak przelotki) może być niegłupim wyjściem. A decyzja jak to naprawisz już zależy tylko od ciebie ;)

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853450 Wysłany: 16 Lip 2020, 18:22; 
 Temat postu: Re: Naprawa tylnego spryskiwacza | wymiana żarówek światła s
Offline
Forumowicz

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 11 Lip 2020,
Posty: 2
Jachaś napisał(a):
pawelekm1990 napisał(a):
Witam serdecznie:),
Tak się złożyło, że mam podobny problem, z tym że udało nam się już połączyć te przerwane wiązki kabli od środkowego STOPu przy klapie bagażnika, natomiast żeby to zrobić musiałem usunąć tą czarną karbowaną gumową osłonkę. Moje pytanie brzmi jak się fachowo ta gumowa osłona nazywa i czy da się ją w ogóle dokupić ?
A jeśli da się ją dokupić to jak najłatwiej ją potem zamontować przy tej klapie bagażnika ?
Trzeba wyciągać wszystkie przewody i potem je przewinąć ?


Najczęściej określa się to gumę jako przelotka. Fiat nazywa to po prostu jako uszczelka, numer części 51752400. W ASO na pewno do dostania. A żeby ją zamontować to albo musisz przeciąć wszystkie kable i na nowo je polutować i zabezpieczyć, albo wyciągnąć całą wiązkę elektryczną z klapy, przeciągnąć tą wiązkę przez przelotkę i zamontować z powrotem. Ogólnie to żeby się dostać do wiązek nie musiałeś wycinać przelotki, wystarczyło ją wyciągnąć ze słupka i z klapy a dla ułatwienia montażu posmarować smarem silikonowym na przykład. Przy czym patrząc na zdjęcie i stan instalacji w tym miejscu, wydaje mi się że najlepszą opcją byłaby wymiana całej wiązki w tym miejscu, bo za niedługo wrócisz naprawiać inny przewód. Istnieją całe zestawy naprawcze (wstępnie przygotowana wiązka razem z przelotką, aczkolwiek moim zdaniem lutowanie i zabezpieczenie "termokurczem" jest lepszym rozwiązaniem niż tulejki zaciskowe w tych zestawach, choć tulejki na pewno są prostsze w montażu dla kogoś nieobytego z lutownicą) które w tym przypadku (czyli brak przelotki) może być niegłupim wyjściem. A decyzja jak to naprawisz już zależy tylko od ciebie ;)



Dzięki.
Byłem w ASO, ale cena tej uszczelki mnie trochę zaskoczyła :wink:
Pozostaje chyba rzeczywiście rozwiązanie z izolacją termokurczliwą :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853451 Wysłany: 16 Lip 2020, 18:59; 
 Temat postu: Re: Naprawa tylnego spryskiwacza | wymiana żarówek światła s
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 828
Pomógł: 47
Chodziło mi o zestawy naprawcze, czyli przelotka razem z przewodami, które na końcu mają tulejki zaciskowe, i w moim przekonaniu kabel lutowany + termokurcz jest lepszym wyjściem niż tulejki :) . Na zdjęciu twoja przelotka wygląda na uciętą, więc mimo wszystko jej potrzebujesz. A czy to bedzie sama przelotka z Aso, zestaw naprawczy razem z przewodami czy poszukasz używki, to już wybór należy do ciebie ;)

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #859589 Wysłany: 06 Lis 2022, 23:01; 
 Temat postu: Re: Naprawa tylnego spryskiwacza | wymiana żarówek światła s
Offline
Forumowicz

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sport
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 04 Wrz 2022,
Posty: 1
Przepraszam, że odgrzewam, ale czy komuś udało się znaleźć sposób na wyjęcie tego elementu w wersji sport?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #859592 Wysłany: 07 Lis 2022, 23:11; 
 Temat postu: Re: Naprawa tylnego spryskiwacza | wymiana żarówek światła s
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 828
Pomógł: 47
Wersja sport czy zwykła, przelotka jest taka sama.

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO