You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 13:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #30725 Wysłany: 29 Cze 2007, 20:46; 
 Temat postu: Wskażnik temperatury
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sośnie
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 37
Czy ktoś mógłby pokazać na zdjęciu,gdzie znajduje się z tyłu licznika taka źarówka(jest na tej samej ścieżce co wskaźnik),która ponoć jest odpowiedzialna za stwarzanie oporu(pobiera dodatkowy prąd) i dlatego wskaźnik temperatury pokazuje mniej niź powinien,bo wyczytałem na forum,że problem ze wskaźnikiem,który pokazuje temperaturę właśnie za niską to przez nią.Mi przez 2 lata jak jeźdżę zawsze (lato czy zima)pokazywała na 1/4,a teraz jest dużo wyżej i myślę,że skoro już wymieniłem termostat,wyczyściłem chłodnicę(z zewnątrz i na zewnątrz)pompę wodną i dalej jest tak samo to może przez to,iż ta żarówka sie przepaliła i tak jest(brak oporu).Silnik mi się nie przegrzewa,bo wentylator włącza mi się prawidłowo i na wskażniku też pokazuje tak jak kiedyś,za to czas jaki jest teraz do właczenia wentylatora jest o wiele krótszy(w zeszłym roku latem tak nie było,a w lipcu było bardzo gorąco)czyli to znaczy,że ogólnie temperatura silnika wzrosła.Pytanie dlaczego!!!


Góra
 Profil  
 

 
 Post #30729 Wysłany: 29 Cze 2007, 21:37; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: zielona góra
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 326
ale Ty jestes monotematyczny...

piszesz ze zrobiles tyle rzeczy przy swoim aucie szukajac tego "problemu" a nie potrafisz zlokalizowac tej zarowki ?

wykrec licznik to zobaczysz...
jak nie trafisz od razu to wyciagaj po kolei zarowki z tej okolicy bedziesz widzial ktora to jest bo przy wyciagnietej zartowce i dziennym swietle kontrolki sprawiaja wrazenie jakby sie lekko palily mozna tak zlokalizowac kazda zarowke
za duzo tam tych zarowek niema wiec pewnie znajdziesz...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #30746 Wysłany: 30 Cze 2007, 00:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: GT
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Stara Kiszewa
Rejestracja: 04 Mar 2007,
Posty: 4202
Pomógł: 11
Jak ta żarówka ma opór stawiać?? Jak już stawia to gdy jest nieprzepalona. Zresztą musiała by się palić by przez obwód szedł prąd czyli płyn chłodniczy musiał by mieć ponad 100 stopni i sie woda by gotowała.
Czy w momencie włączenia sie wentylatora wskazówka jest mniej wiecej w połowie lub lekko nad połową??
Jesli szybciej się nagrzewa to dlatego że wymieniłeś termostat, który utrzymuje optymalną temperature wody (czytaj w okolicy 90 stopni) i gdy temperatura jest niższa niż te 90 stopni duży obieg jest zamknięty i woda cyrkuluje w małym obiegu czyli przepływa przez nagrzewnice, zaś dopiero po osiągnieciu mniej więcej tych 90 stopni otwiera duży obieg czyli woda przepływa przez chłodnice.

_________________
Nie kłóć się z głupim. Pierw ściągnie Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem...

Sprzedam części do Punto GT --> link


Góra
 Profil  
 
 
 Post #30771 Wysłany: 30 Cze 2007, 14:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 24 Lut 2007,
Posty: 297
http://fiatpunto.com.pl/topic2020.html

Jak sie nie myle to chyba chodzi ci o ta zaroweczke ktora zaznaczylem na zdjeciu w tym poscie ktory podalem wyzej. A Ty mi powiedz od czego ta zaroweczka niby jest??


Góra
 Profil  
 
 
 Post #30773 Wysłany: 30 Cze 2007, 14:23; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sośnie
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 37
no właśnie ja też jej tam nie mam i nie wiem po co to wolne miejsce.Jedynie co mi na myśl przychodzi to chyba jest tak jak w wersji "s" do kontrolki która sygnalizuje przekroczenie temperatury silnika(zbyt wysoka)

_________________
Punto'96 1.2 60km.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #30832 Wysłany: 01 Lip 2007, 10:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 24 Lut 2007,
Posty: 297
pacula79 napisał(a):
no właśnie ja też jej tam nie mam i nie wiem po co to wolne miejsce.Jedynie co mi na myśl przychodzi to chyba jest tak jak w wersji "s" do kontrolki która sygnalizuje przekroczenie temperatury silnika(zbyt wysoka)


Dokladnie chyba jest tak jak piszesz. Spróbowalem zalozyc ta zarówke i co ?? I wskaznik ledwo co sie wychylil poza pierwsze dwie kreski!!!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO