You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 22:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #30974 Wysłany: 02 Lip 2007, 12:42; 
 Temat postu: Zablokowany gaz, problem z wrzuceniem biegu
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 09 Cze 2007,
Posty: 11
Taka mała przygoda. Jadąc do pracy miałem dziwny przypadek i nieweim co się z kropkiem stała. Chcaiłem się włączyć do ruchu na drodze szybkiego ruchu więc włączyłem kierunkowskaz przycisnąłem gaz szybko nacisnołem pedał sprzęgła i wrzuciłem bieg. A tu nagle silnik na ogromne obroty wszedł, zaczął wyć, straciłem możliwośc włączania biegów. Jakoś dokulałem się na pobocze szybko wyłączyłem silnik bo myslałem że w powietrze wyleci tak zaczął wyć. Po krutkiej chwili spróbowałem odpalić silnik ale zaraz po odpaleniu silnik wskakiwał znów na bardzo wysokie obroty i nie mogłem włączyć biegu. Troche czasu znów odczekałem. Wpadłem na pomysł aby kilka razy na nie odpalonym silniku proszać na zmiane pedałem gazu i sprzęgła. I odziwo pomogło. Jak odpaliłem to chodził normalnie i mogłem wrzucić bieg. Kto mi powie co się stało?? Czy to zapowiedz jakiejś większej awarii któa wkrótce może mi się przydażyć? Może to jakiś zbieg okoliczności? Czary? Preszukując różne fora powoli dochodze do wniosku że to może coś ze sprzęgłem, ale pweności nie mam. Może ktoś z was moje wątpliwości rozwieje. A i jeszcze jedno. Teraz jak mam odpalony silnik i leciutko przykładam nogę do pedału sprzęgła to słyszę ocieranie metalu o metal. Niewielkie ale trochę mnie to niepokoi. Pomóżcie


Góra
 Profil  
 

 
 Post #30977 Wysłany: 02 Lip 2007, 13:07; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 24 Lut 2007,
Posty: 297
Witaj! Jesli chodzi o wycie to zaciela ci sie linka z gazu. Przesmarowac itd itp ewentualnie wymienic. Był juz gdzies o tym post na forum. A co do niemozliwosci wrzucenia biegu to na czym dokladnie to polegalo probowales wrzucic i zgrzytalo czy jak? Moga to byc tez te piekne linki od zmiany biegow, takie cos a tyle kasy to kosztuje!!....POZDRAWIAM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #30978 Wysłany: 02 Lip 2007, 13:07; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: nowe chechło
Rejestracja: 04 Mar 2007,
Posty: 343
jak zaczełem to czytać to pomyślałem ze sie linka z biegów zerwała. Miałem takie cos w puncie 2. Ale ze potem normalnie chodziło to niestety nie wiem co to może byc

_________________
Ósmego dnia Pan Bóg rozdawał wszystkim narodom na Ziemi języki i dialekty. Wszystkim… tylko dla Ślązaków zabrakło. Wysłali oni delegację z prośbą aby naprawił swój błąd. Pan Bóg się zawstydził, pomyślał i odrzekł:
-Jerrrrronie… wyboczcie chopy! Wszystko bez tyn pieroński bajzel! To w takim razie bydziecie godać tak jak jo…


Góra
 Profil  
 
 
 Post #30981 Wysłany: 02 Lip 2007, 13:16; 
 Temat postu: Re: Postawcie diagnoze!! Prosze
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 24 Lut 2007,
Posty: 297
guzikowaty napisał(a):
Teraz jak mam odpalony silnik i leciutko przykładam nogę do pedału sprzęgła to słyszę ocieranie metalu o metal.


Łożysko oporowe?? A ile na tym sprzęgle juz autko ma przejechane??


Góra
 Profil  
 
 
 Post #30992 Wysłany: 02 Lip 2007, 15:07; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 09 Cze 2007,
Posty: 11
142 tys km. ma przejechane. Na razie wszystko działa. Ale coś czuje że naprawa mnie nie ominie


Góra
 Profil  
 
 
 Post #31086 Wysłany: 03 Lip 2007, 10:48; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 24 Lut 2007,
Posty: 297
U mnie przy 90tys sprzęgło bylo do wymiany ale nie wiadomo co to u ciebie jest. Jesli chodzi o ten zacinajacy sie gaz to pewnie dales do dechy i linka sie blokla.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #31094 Wysłany: 03 Lip 2007, 11:48; 
 Temat postu: Re: Zablokowany gaz, problem z wrzuceniem biegu
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Podlasie
Rejestracja: 15 Sty 2007,
Posty: 16
guzikowaty napisał(a):
Jak odpaliłem to chodził normalnie i mogłem wrzucić bieg. Kto mi powie co się stało?? Czy to zapowiedz jakiejś większej awarii któa wkrótce może mi się przydażyć? Może to jakiś zbieg okoliczności? Czary?


Przy przepustnicy, linka zabezpieczona jest takim gumowym kapturkiem, nasadzonym na metalowy walec. Przy przegazówce, został ten kapturek ściągnięty z tego bolca i zablokował linkę.
Jeżeli problem bezie się powtarzał, a pewnie będzie - przykleić kapturek jakimś silikonem lub wyrzucić go.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #31193 Wysłany: 03 Lip 2007, 20:35; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 09 Cze 2007,
Posty: 11
Dzieki chłopaki. Już myslałem że to coś na prawdę powaznego...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #31373 Wysłany: 04 Lip 2007, 14:14; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 42
nie kombinuj ze ściąganiem tego kapturka albo klejeniem silikonu-to rozwiązanie krótkotrwałe.
Po prostu jedź do sklepu kup nową linkę gazu do swojego modelu (koszt około 20zł) i wymień sam albo u mechanika (kolejne około 20zł).
Miałem dokładnie to samo jak dobrze poszukasz w moich postach to znajdziesz, o tutaj:
gralux napisał(a):

Linka wymieniona punciak śmiga idealnie
pozdrawiam

_________________
Punto Mk I Sole 1999r, silnik 1.1 SPI, 55KM
przebieg 170 kkm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #31507 Wysłany: 05 Lip 2007, 07:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 28 Cze 2007,
Posty: 127
no co wy, ja tam mam i jest fajnie :D na trasie gaz w podloge i jazda auto samo jedzie :) po czasie nauczysz sie nad tym panowac i bedziesz mial dodatkowa opcje :P Taka rada na przyszlosc gdyby komus sie tak stalo w czasie jazdy, wcisnac sprzeglo i z 3 razy mocniej walnac do dechy :) Ale sadze ze ten kapturek wywale bo juz go zlokalizowalem kiedys i wiem ze to on za to jest odpowiedzialny. Z ta linka ze sie blokuje to czesta przypadlosc punciakow.

_________________
-----------------------------
2HDD - Program do pobierania plikow z serwisow web 2.0 (m.in. youtube ) - www.2hdd.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #31529 Wysłany: 05 Lip 2007, 10:09; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Podlasie
Rejestracja: 15 Sty 2007,
Posty: 16
gralux napisał(a):
nie kombinuj ze ściąganiem tego kapturka albo klejeniem silikonu-to rozwiązanie krótkotrwałe.


Zdemontowany kapturek sam wróci na swoje miejsce, czy jak? :roll:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #31743 Wysłany: 06 Lip 2007, 12:04; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 42
kropek napisał(a):
gralux napisał(a):
nie kombinuj ze ściąganiem tego kapturka albo klejeniem silikonu-to rozwiązanie krótkotrwałe.


Zdemontowany kapturek sam wróci na swoje miejsce, czy jak? :roll:


specjalne wyjaśnienie dla Ciebie: jak zapomnisz wyrzucić kapturek i zostawisz go gdzieś pod maską to oczywistym jest że może samoistnie wrócić, dlatego najlepiej po demontażu ów kapturek wyrzucić do kosza, dla pewności najlepiej żeby punciak nie widział, który to kosz....
a tak poważnie: to nie kapturek przeszkadza tylko linka po kilku latach blokuje się ("zaciera się")w pancerzu.

_________________
Punto Mk I Sole 1999r, silnik 1.1 SPI, 55KM
przebieg 170 kkm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #32393 Wysłany: 10 Lip 2007, 13:17; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Podlasie
Rejestracja: 15 Sty 2007,
Posty: 16
gralux napisał(a):

a tak poważnie: to nie kapturek przeszkadza tylko linka po kilku latach blokuje się ("zaciera się")w pancerzu.


Wywaliłem kapturek jakoś 4 kkm temu i............. wszystko wróciło do normy, nic się nie przycina, linka chodzi jak nówka, pomimo tego że ma za sobą 200 000 km i 11 lat.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #33423 Wysłany: 16 Lip 2007, 16:29; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: BobMF
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 01 Kwi 2007,
Posty: 1044
miałem 2x podobną sytuację na autostradzie, pedał w podłodze i szok :shock:
jak poczytałem, tu na forum, że to może gumka blokować to wywaliłem i już jest GITara

_________________
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wszystko do Diesla - wtryski, pompy, akumulatory i inne:
domino.sklep.pl
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO