You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Mar 2024, 08:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 119 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #173728 Wysłany: 25 Wrz 2008, 22:38; 
 Temat postu: Problem z ABS
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 33
Elo Elo tak jak w temacie mam taki problem otoz gdy jade moim samochodem w pewnym momecie na wyswietlaczu zaswiece mi sie kontrolna ABS-su a po chwili kontrolka hamulca postojowego;/ Po jakims czasie tzn 5 min wszystko wraca do normy,a pozniej znowu od poczatku to samo;/;/ Dodam jeszcze ze 2 tyg temu byly w nim wymieniane ponoc(PIsze ponoc poniewaz nie bylo mnie przy tym) szczeki,cyliderek i linka hamulca postojowego. Wie moze ktos z forumowiczow co to moze byc?? Czy jest to moze wina mechanika ktory mogl kupic szczeki do aut bez ABS???? Z gory dzieki za odp;p;p


Góra
 Profil  
 

 
 Post #173818 Wysłany: 26 Wrz 2008, 00:26; 
 Temat postu:
To nie wina szczęk, ale na bank wina tego mechanika. Przyczyn może być kilka, np. źle odpowietrzony układ ABS, uszkodzony/źle osadzony czujnik w którymś kole, zabrudzona koronka na piaście/przegubie itp. Z którego roku masz auto? Od któregoś roku w kropkach stosowano koronki ABS magnetyczne więc wtedy odpada zabrudzenie.
W PI źle założona linka ręcznego ścinała zęby na koronkach (zwykłe koronki mechaniczne) i ABS świrował po czym padał całkowicie. Zabawy z ręcznym w czasie jazdy też się tak kończą.


Góra
  
 
 
 Post #173839 Wysłany: 26 Wrz 2008, 07:24; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 33
Auto mam z 2000 roku. Jak moglbym sprawdzic czy tam jest wszystko ok(oczywiscie zdjac kolo to wiem) ale co dalej;p??


Góra
 Profil  
 
 
 Post #174114 Wysłany: 27 Wrz 2008, 00:44; 
 Temat postu:
Nic nie rób sam tylko jedź do tego mechanika i niech naprawia fuszerkę.


Góra
  
 
 
 Post #174317 Wysłany: 27 Wrz 2008, 18:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 03 Lut 2008,
Posty: 77
ja również mam problem z abs.. zapalila sie kontrolka, na kompie- blad czujnika abs, mechanior zobaczył co i jak w prawym tylnym kole, niby wszystko ok, piasta, samoregulatory itp.. co Wy na to? kupowac czujnik czy sprawdzac jescze? jesli tak to co?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #174433 Wysłany: 28 Wrz 2008, 01:17; 
 Temat postu:
Jeśli od strony mechanicznej wszystko jest ok oraz okablowanie czujnika jest sprawne to nie ma co więcej sprawdzać tylko wymienić czujnik.


Góra
  
 
 
 Post #177449 Wysłany: 06 Paź 2008, 23:51; 
 Temat postu: Czyżby źle działający ABS???
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 06 Paź 2008,
Posty: 12
Witam wszystkich serdecznie :D
Mam takie pytanie... chodzi o działaniu układu ABS. Mam punto II elx 99r.
które jest już wyposarzone w ten układ. Mianowicie chodzi mi o to, czy to normalne zjawisko,że na suchej szosie nie mogę zahamować na tzw. pisk? Gdy wcisnę pedał hamulca nożnego czuję w nim to ,,szarpanie" no i dosyć słabo mi to hamuje, bardzo sie wydłuża ta droga hamowania. Boję się,że mogę kiedyś właśnie nie wychamować o to i stuknąć w kogoś... :( W zimie na śnigu czy lodzie to jest i to przydatne, ale w lecie? Czy to nie powinno się samo automatycznie włączać wtedy kiedy potrzeba?
Mam nadzieję,że zrozumiecie o co mi chodzi:) Z góry dziękuje za podpowiedzi :) Witam wszystkich serdecznie :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #177458 Wysłany: 07 Paź 2008, 03:39; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 29 Wrz 2008,
Posty: 202
Pomógł: 4
Tak właśnie działa ABS (Anti-Lock Braking System) - po prostu zapobiega blokowaniu kół podczas hamowania.
Tak - wydłuża to drogę hamowania, przy zachowaniu jednoczesnej możliwości manewrowania kierownicą.

To "szarpanie" to właśnie reakcja systemu ABS na mocne hamowanie, które w normalnych warunkach zakończyło by się zablokowaniem kół i piskiem gum, lub tańcem na śliskiej powierzchni.

Ja osobiście w końcu muszę wyjąć bezpiecznik od ABSu bo parę razy mało nie rozjechałem kogoś na pasach gdy przy dojeździe do skrzyżowania były ładne wertepki. W takim przypadku ABS "głupieje" a raczej działa zgodnie z tym jak go stworzono. Na nierównej nawierzchni gdy koła zaczynają się choćby na chwilę odrywać od drogi, to sa zatrzymywane hamulcem. Tym samym ABS reaguje na taką sytuację i delikatnie popuszcza hamulec ....

Podobne sytuacje kiedy ABS zadziała jak najbardziej prawidłowo, ale trochę w nieodpowiednim momencie to hamowanie na drodze pokrytej pyłem, żwirem, piaskiem. System ABS zadziała bezwarunkowo, podczas gdy czasem przydałoby się zablokować kółka, popiszczeć i "wryć się" w asfalt. No ale cóż ... Nie ma rzeczy idealnych.

Mały edit co do rozwinięcia skrótu ABS ;) wydawało mi się, że znaczy coś innego ...:)

_________________
Moja HoGaTa :D
Jeździć trzeba tak, żeby się nie dać trafić ! ;)
Czy masz już darmowe Assistance?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #177477 Wysłany: 07 Paź 2008, 09:27; 
 Temat postu: Re: Czyżby źle działający ABS???
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 06 Cze 2008,
Posty: 230
stefunekzusa napisał(a):
W zimie na śnigu czy lodzie to jest i to przydatne


W zimie i na sniegu ABS przydatny? no pieknie;) szczegolnie ze na sniegu duzo efektywniejsze jest hamowanie ze stojacymi kolami (przed kolem tworzy sie warstwa sniegu pchana przez kolo ktora wspomaga hamowanie). Na lodzie jest podobnie, choc czasami zdolnosc manewrowania jest wzniejsza, no ale przeciez jest cos takiego jak hamowanie pulsacyjne;)

Droga hamowania przy zmianie prędkości 80-0 km/h
Zablokowanekoła ABS
sucha jezdnia 45 m 32 m
śnieg 53 m 64 m
lód 255 m 404 m

_________________
Punto I 1.2 MPI 1997 + pijany na czołówke = kasacja

Punto II 1.9 JTD 2001


Góra
 Profil  
 
 
 Post #177480 Wysłany: 07 Paź 2008, 10:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Siennica
Rejestracja: 19 Lut 2008,
Posty: 123
ja też myśle o odłączeniu abs wystarczy bezpiecznik wyjąc zy cos jesce trzeba zrobic?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #177525 Wysłany: 07 Paź 2008, 14:55; 
 Temat postu:
makkak bardzo ciekawa definicja hamowania na śnegu :hahaha: Hamowanie pulsacyjne działa tak jak hamowanie z ABS, tylko w przypadku tego urządzenia pulsację wykonuje system.

Co do ABS to jak każde urządzenie ma swoje wady, jednakże najbardziej istotną zaletą jest możliwość manewrowania podczas hamowania. Ten wynalazek już kilka razy uchronił mnie od stłuczki i nie wyobrażam sobie następnego auta bez tego systemu.

[ Dodano: 07 Paź 2008 14:55 ]
michał45241 bezpiecznik da radę, jeśli nie to po prostu odłącz dowolny czujnik przy kole. Jeśli kontrolka ABS nie zgaśnie po przekręceniu stacyjki to system nie zadziała. NIE JEST TO ZALECANE ze względu na budowę pompy hamulcowej i dodatkowego (niesprawnego) systemu na drodze pompa - zaciski.


Góra
  
 
 
 Post #177674 Wysłany: 07 Paź 2008, 22:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Siennica
Rejestracja: 19 Lut 2008,
Posty: 123
dziś wyjełem bezpiecznik,i tak kntrolka ABS miga TCS i jeszcze kontrolka od poduchy,co mi bardzo przeszkadza a i co najgorsze podczas gwałtownego hamowania pierwsze blokująsie tylne koła wiec nie polecam bo to dość niebezpieczne...więc bezpiecznik wrócił na swoje miejsce :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #177700 Wysłany: 08 Paź 2008, 00:09; 
 Temat postu:
Wy macie PII więc dodatkowo jest ABS z EBD. W takim wypadku jazda bez ABS to jak jazda bez hamulców. Auto ma szynę CAN więc i tak jest nieźle że po wyłączeniu ABS poprzez bezpiecznik tylko airbagi świrują...


Góra
  
 
 
 Post #177756 Wysłany: 08 Paź 2008, 09:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 29 Wrz 2008,
Posty: 202
Pomógł: 4
Nie testowałem do tej pory jazdy z wyjętym bezpiecznikiem.
Ale przetestuję na dniach.
Wiem, że w japończykach do ok. '99 wystarczało wyjęcie bezpiecznika.
Wzoruję się technikami z japoli bo miałem z nimi trochę do czynienia, ale wiem, że co marka to obyczaj ;)

_________________
Moja HoGaTa :D
Jeździć trzeba tak, żeby się nie dać trafić ! ;)
Czy masz już darmowe Assistance?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #177765 Wysłany: 08 Paź 2008, 10:54; 
 Temat postu:
Pawian jeśli jest sam ABS to od biedy da radę jeździć bez niego ale nie na zestawie hamulcowym pod ABS. Hamowanie będzie dużo gorsze niż w serii bez tego systemu. Jeśli ABS jest połączony z EBD a tym bardziej z ESP to jazda takim autem nie wchodzi w grę, no chyba że szukasz oryginalnego sposobu popełnienia samobójstwa ;)


Góra
  
 
 
 Post #179621 Wysłany: 14 Paź 2008, 14:45; 
 Temat postu: PROBLEM Z CZUJNIKIEM ABS :(
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 16 Wrz 2008,
Posty: 31
Witam wszystkich.

Mam problem z przednim czujnikiem ABS. Zakupiłem PUNTO II HGT i swieciły sie kontrolki ABS i TC. Okazało się ze w prawym przednim kole nie ma czujnika. Kupiłem czujnik na allegro ale okazało sie ze dostarczony do mnie czujnik rózni sie troszke od mojego a dokladnie koncówka połączeniowa. Moja koncówka jest ogrągła i "biała" natomiast czujnik ktory kupiłem ma czarna koncówke i jest taka jakby troszke owalna. Czy ktos moze mi doradzic co zrobic... czy to da sie podpiąć np na złaczenie kabelkow po obcięciu koncówek i czy to bedzie dzialac. I czy ktos wie moze czy te dwa czujniki różnia sie koncówka ktora wchodzi do piasty??
PROSZE O POMOC

POZDRAWIAM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #179629 Wysłany: 14 Paź 2008, 15:36; 
 Temat postu:
Musisz kupić taki czujnik jaki ma być. Na 99% w HGT pierścienie ABS są magnetyczne, więc taki czujnik jaki kupiłeś (do pierścieni "ząbkowanych") nie zadziała prawidłowo w tym układzie.


Góra
  
 
 
 Post #179640 Wysłany: 14 Paź 2008, 16:09; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 16 Wrz 2008,
Posty: 31
Czyli ten czujnik ktory kupiłem jest do innej wersji ??


Góra
 Profil  
 
 
 Post #179648 Wysłany: 14 Paź 2008, 16:30; 
 Temat postu:
Tak...


Góra
  
 
 
 Post #179755 Wysłany: 14 Paź 2008, 21:21; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 16 Wrz 2008,
Posty: 31
No to pięknie :) W takim razie szukam dalej takiego z "biała" koncówka jak potrzebuje. DZIEKI ZA POMOC POZDRAWIAM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #175823 Wysłany: 27 Paź 2008, 19:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 03 Lut 2008,
Posty: 77
czy ktos moze mi podac jakis kod czujnika abs do punto2 prod. 06.2002, chodzi mi o prawy tył, jakis fiatowski nr lub jakis zamiennik np.boscha

[ Dodano: 27 Paź 2008 18:25 ]
mrider napisał(a):
Jeśli od strony mechanicznej wszystko jest ok oraz okablowanie czujnika jest sprawne to nie ma co więcej sprawdzać tylko wymienić czujnik.


czy rozpinajac ta wtyczke i laczac przy pomocy kabelow i diody jestem w stanie zdiagnozowac czy czujnik abs jest walniety? jak powinna sie dioda zachowywac przy walnietym i przy dobrym? czy sprawdzajac trzeba tak hamowac zeby sie wlaczal abs? z drugiej strony nie dziala wiec jak ma sie wlaczyc.. wyprowadzcie mnie jak jestem w błedzie..


Góra
 Profil  
 
 
 Post #187286 Wysłany: 08 Lis 2008, 10:17; 
 Temat postu: ABS jeszcze raz
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: kraków
Rejestracja: 05 Lip 2007,
Posty: 27
Witam wszystkich. przeglądnąłem wszystkie topiki dot absu i nie znalazłem więc założyłem nowy temat.
Mam taki problem z abs. Chodzi o to, że już delikatne naciśnięcie pedału hamulca, niezależnie od prędkości samochodu, powoduje, że abs pracuje tzn. czuć delikatne drgania pod pedałem a po chwili zaświeca się kontrolka abs-u i oczywiście nie działa. I tak do następnego uruchomienia silnika gdzie sytuacja powtarza się.
Mieliście kiedykolwiek takie problemy a jeśli tak to gdzie szukać przyczyny.

_________________
hlx


Góra
 Profil  
 
 
 Post #187309 Wysłany: 08 Lis 2008, 12:10; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: glowno
Rejestracja: 12 Cze 2008,
Posty: 11
Miałem to samo i u mnie winne było łożysko tylnego koła, w którym to znajduję się bodajże czujnik, wymiana całej piasty z łożyskiem, bo nie sprzedają oddzielnie, naprawiła całą sytuację. Najlepiej podjedź gdzieś na komputer, żeby Ci powiedzieli w którym kole czujnik czujnik się popsuł.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #187316 Wysłany: 08 Lis 2008, 13:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 03 Lut 2008,
Posty: 77
rybus napisał(a):
Miałem to samo i u mnie winne było łożysko tylnego koła, w którym to znajduję się bodajże czujnik, wymiana całej piasty z łożyskiem, bo nie sprzedają oddzielnie, naprawiła całą sytuację. Najlepiej podjedź gdzieś na komputer, żeby Ci powiedzieli w którym kole czujnik czujnik się popsuł.


jesli czujnik to nie piasta z łozyskiem !!!! mi sie swieci kontrolka abs, mam zdjagnozowane ze czujnk abs choc nawet po takiej diagnozie slyszalem ze nie do konca wina moze lezec po stronie czujnika..


Góra
 Profil  
 
 
 Post #187325 Wysłany: 08 Lis 2008, 14:06; 
 Temat postu:
rybus czujnik daje zły odczyt i komputer zdiagnozuje jego uszkodzenie. W rzeczywistości w Twoim przypadku czujnik był sprawny tylko poleciała piasta na której znajduje się koronka mechaniczna (uzębienie) lub magnetyczna (magnes na obwodzie piasty). Czujnik "patrzy" na pierścień piasty i wysyła impulsy do centralki. Jeśli piasta jest uszkodzona to czujnik nie daje impulsów i podczas naciśnięcia hamulca centralka dostaje sygnał że jedno koło jest zablokowane i włącza się ABS. Po puszczeniu hamulca czujnik dalej daje sygnał że koło zablokowane i centralka wyłącza system sygnalizując to kontrolką na desce.

Uszkodzony czujnik powoduje sygnalizację awarii zaraz po skończeniu samodiagnostyki po przekręceniu kluczyka, kontrolka wtedy nie gaśnie, mruga itp.

Reasumując. Po przekręceniu stacyjki nie gaśnie kontrolka ABS - uszkodzenie elektryczne (centralka, czujnik, elektrozawory pompy hamulcowej, okablowanie). Kontrolka zapala się podczas normalnej jazdy - uszkodzenie mechaniczne (piasta, mocowanie czujnika, zabrudzenia/korozja pomiędzy czujnikiem a piastą)


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 119 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO