You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 20 Kwi 2024, 03:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #342890 Wysłany: 09 Mar 2010, 10:52; 
 Temat postu: Jak sprawdzić faktyczny przebieg samochodu?
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: 6-Speed
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 13 Sty 2010,
Posty: 64
Kupiłem samochód od sąsiada, rocznik 2007, przebieg 30 tys. km. Sąsiad kupił go od 1 użytkownika w Polsce a przedtem samochód był pół roku w Niemczech. Sąsiad bardzo wnikliwie sprawdzał samochód w ASO. Po kilku miesiącach mam jednak pewne wątpliwości co do przebiegu: brak książki serwisowej, wygnieciony fotel kierowcy i nalepka pewnej firmy na tylnej szybie. Przypuszczam, że już w Niemczech mógł nim jeździć przedstawiciel handlowy i tam mogli licznik cofnąć.
Czy da się sprawdzić historię i przebieg samochodu po podpięciu do komputera?

_________________
Grande Punto 2007r. 1.3 MJ 90 KM skrzynia 6 biegowa.
Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #342893 Wysłany: 09 Mar 2010, 11:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Lip 2009,
Posty: 1217
Pomógł: 2
Cytuj:
Czy da się sprawdzić historię i przebieg samochodu po podpięciu do komputera?

Nie wiem o jaką historię ci chodzi ;), ale przebieg podobno się da. Zresztą zapytaj u źródła, telefon do jakiegokolwiek ASO powinien wyjaśnić sprawę :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #342958 Wysłany: 09 Mar 2010, 15:08; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Podpiąć pod kompa i może uda się coś dowiedzieć ale jak ktos znał się na rzeczy to tak cofnął, że bedzie ciężko sprawdzić stan faktyczny, ale niektóre auta zapisują przebieg w różnych centralkach nie wiem jak ma GP. Jak się w ASO znają to powinni pomóc.

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #343041 Wysłany: 09 Mar 2010, 18:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: 6-Speed
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 13 Sty 2010,
Posty: 64
autofan napisał(a):
Podpiąć pod kompa i może uda się coś dowiedzieć ale jak ktos znał się na rzeczy to tak cofnął, że bedzie ciężko sprawdzić stan faktyczny, ale niektóre auta zapisują przebieg w różnych centralkach nie wiem jak ma GP. Jak się w ASO znają to powinni pomóc.


Właśnie jestem po lekturze "Motoru", w którym napisali, że pomimo cofnięcia licznika dane o faktycznym przebiegu mogą się tez kryć w innych miejscach komputera itp. Jutro zadzwonię do ASO.

_________________
Grande Punto 2007r. 1.3 MJ 90 KM skrzynia 6 biegowa.
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #343307 Wysłany: 10 Mar 2010, 09:57; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
Kiedyś pytałem w ASO. We Fiatach się nie da ustalić z kompa w autku. Trzeba obadać historię serwisowania w ASO. Niestety trzeba sprawdzić tam, gdzie było serwisowane.

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #343406 Wysłany: 10 Mar 2010, 17:29; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Seba
Samochód: Abarth Punto Evo
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 03 Sty 2010,
Posty: 2570
Pomógł: 12
Oczywiście, że się da...
Mam znajomego mechanika w serwisie Fiata..
Podpiął mi pod kompa wóz i tam zobaczył faktyczny przebieg pojazdu..
U mnie się zgadzał z tym co wyświetlał komputer pokładowy. Pozdrawiam ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #343423 Wysłany: 10 Mar 2010, 18:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Nowy Sącz
Rejestracja: 21 Lip 2007,
Posty: 398
autofan napisał(a):
ale jak ktos znał się na rzeczy to tak cofnął, że bedzie ciężko sprawdzić stan faktyczny


Powiem więcej, jest to wręcz niemożliwe, jak ktoś zna się na rzeczy i często trzeba sobie popatrzyć na zużycie materiałów w środku czy auto wygląda na takie, jaki ma ono przebieg, tak na marginesie jak kupuje się autko to warto sprawdzić szyby, czy wszystkie są z tego samego roku oryginalne danej marki, na tej samej zasadzie reflektory i warto otworzyć wlew paliwa, żeby zobaczyć jak różni się oryginalny kolor od tego tam przy tym wlewie ;)

_________________
Punto II FL? 1.2 60 KM (06'-08')
Grande Punto 1.4 8v 77 KM Estiva B&M (08'-09') [*]
Sedici 1.6 16v 107 KM 4x4 Emotion (09' - ?) - fotki wkrótce
Panda 1.2 60 KM 4x4 Climbing (07'-10')
Grande Punto 1.4 8v 77 KM Estiva B&M (10'-?)

YOU GOTTA RESPECT YOURSELF!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #343428 Wysłany: 10 Mar 2010, 18:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Umberto mówisz jak poznać przeszłosć powypadkową auta, a po zuzyciu wnetrza cięzko poznac jak podmienione zostaną pewne elementy i po drugie jedni dbaja inni nie o autko i wtedy wnetrze moze byś ladniejsze po 200tyś jak w innym po 100tyś km przebiegu, zwłaśzcza jak sie podmieni kierownice czy nakładki na pedały, mieszek drązka zmiany biegów itd.

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #346049 Wysłany: 18 Mar 2010, 02:39; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Nowy Sącz
Rejestracja: 21 Lip 2007,
Posty: 398
autofan ale, jak ktoś dba o auto mające 200 tys na liczniku, to jest wydaje mi się lepsze od auta gorzej zadbanego z 50 tys przebiegiem ? A niektóre rzeczy są bardzo łatwo wychwytywalne, jak np szybki więc nie mogę się zgodzić z twierdzeniem, którego zresztą nie wypowiedziałem, żeby i wyłącznie oceniać po wnętrzu auta :wink:

_________________
Punto II FL? 1.2 60 KM (06'-08')
Grande Punto 1.4 8v 77 KM Estiva B&M (08'-09') [*]
Sedici 1.6 16v 107 KM 4x4 Emotion (09' - ?) - fotki wkrótce
Panda 1.2 60 KM 4x4 Climbing (07'-10')
Grande Punto 1.4 8v 77 KM Estiva B&M (10'-?)

YOU GOTTA RESPECT YOURSELF!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #346239 Wysłany: 18 Mar 2010, 20:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Umberto napisał(a):
ale, jak ktoś dba o auto mające 200 tys na liczniku, to jest wydaje mi się lepsze od auta gorzej zadbanego z 50 tys przebiegiem


Wiadomo ale kierownica i nakładki pedałów sie wycierają wraz z przebiegiem auta. Wiadomo, że jedno auto jest bardziej zadbane przy wiekszym przebiegu, niż inne przy mniejszym. Ważne są też szyby i faktura lakieru bo pomogą domyśleć sie jaka jest przeszlość powypadkowa auta itd :)

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #346255 Wysłany: 18 Mar 2010, 21:08; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Arek
Samochód: Bravo
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BB
Rejestracja: 24 Kwi 2008,
Posty: 917
Umberto napisał(a):
jak kupuje się autko to warto sprawdzić szyby

ale tylko jeśli róznica w latach szyb jest wieksza niż rok i jeśli nie występują parami symetrycznie to cos jest nie tak ,w innym przypadku jeśli produkcja auta jest np 2006 to może mieć szyby z 2005 roku ale tylko parami i tylko na przeciw siebie ,to jest znak że sa oryginalne.

[ Dodano: 18 Mar 2010 21:08 ]
dodam jeszcze że daty wygladają tak ......6 albo 6...... przed liczbą styczeń czerwiec za lipiec grudzień ,więc i miesiącami tez się mogą różnic w aucie salonowym ,ale zasada zawsze parami na przeciw siebie powinny być identyczne.

_________________
Bravo 1,9 120 HP Dynamic B&M + Dodatki
Blue Notturno Mica
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #346266 Wysłany: 18 Mar 2010, 21:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bielsko-Biała
Rejestracja: 14 Kwi 2009,
Posty: 745
Najlepsze jest to, że w wielu GP, w tym w moim szyby potrafią być z różnych miesięcy, czy lat :P


Góra
 Profil  
 
 
 Post #625776 Wysłany: 12 Lis 2012, 20:36; 
 Temat postu: Re: Jak sprawdzić faktyczny przebieg samochodu?
Offline
Puntomaniak

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 09 Maj 2012,
Posty: 77
witam
Ja korzystalem z programu Fiatecuscan i mi wyszlo ze przebieg jest (korzystalem z loadera ktory wyswietlal w j. czeskim- tzn tachogram - z boku bylo wytlumaczenie p oangieslku ze to dotyczy przebiegu) i mi wyszlo 263 tys km ( a sprzedawca cofnal do 87 tys !!!!!!!!!!!!!!). Je..ny oszust - czy mozna cos z tym zrobic??


Góra
 Profil  
 
 
 Post #625856 Wysłany: 13 Lis 2012, 09:52; 
 Temat postu: Re: Jak sprawdzić faktyczny przebieg samochodu?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Seba
Samochód: Abarth Punto Evo
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 03 Sty 2010,
Posty: 2570
Pomógł: 12
A co byś chciał z tym zrobić?
Przebieg jaki masz taki masz i nic z tym nie zrobisz.
Przy umowie kupna-sprzedaży masz dwa tygodnie na jakieś zastrzeżenia i jeśli wtedy nic nie zrobiłeś to teraz będzie ciężko.
Po paru miesiącach nic nie zdziałasz, oczywiście jeśli byś miał na umowie, że kupiłeś pojazd z przebiegiem 87 tys a po dwóch miesiącach potwierdzone przez ASO czy inne miejsce, że faktyczny przebieg to 263 tys to możesz bawić się w jakieś pisma czy sprawy sądowe ale czy coś zyskasz?
Po x wydanej kasie na to wszystko może tamten dostanie jakąś karę pieniężną za błędne podanie przebiegu, kasy za auto raczej nie odda chyba że trafisz na sędziego który wyda taki nakaz, ale czy Ci to na rękę?

_________________
Zacząłem od...
Fiat Bravo I limited

Następnie był...
Fiat Grande Punto Active
Fiat Grande Punto Sport
Abarth Grande Punto

Obecnie jest...
Abarth Punto Evo
1.4 16v 207KM 327Nm !

:twisted:... :twisted:... :twisted:... :twisted:...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #630938 Wysłany: 12 Gru 2012, 15:15; 
 Temat postu: Re: Jak sprawdzić faktyczny przebieg samochodu?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warsaw
Rejestracja: 06 Kwi 2008,
Posty: 2200
Pomógł: 10
hodometr

_________________
Nuova Bravo 2.0 mj sport 217PS @ 424 nm by Cinek
Były user grande punto szprot 160ps :(
www.punto.glodzik.com


Góra
 Profil  
 
 
 Post #630970 Wysłany: 12 Gru 2012, 17:48; 
 Temat postu: Re: Jak sprawdzić faktyczny przebieg samochodu?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Hubert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Gent, Belgia
Rejestracja: 23 Kwi 2008,
Posty: 689
Pomógł: 5
Pamiętajcie, że w Grande przebieg zapisany jest w 3 miejscach - w ECU, pamięci zegarów oraz w airbagach (każdy z nich odczytacie FESem). O ile pierwsze 2 można bez problemu skorygować, o tyle na zmianę przebiegu zapisanego w poduszkach jeszcze nikt patentu nie znalazł i ten jest najbardziej wiarygodny (o ile auto nie miało ich wymienianych). Tak czy inaczej różnica między przebiegiem zapisanym w airbagach a tym w ECU/zegarach od razu jest podejrzana.

_________________
Image

od 03.2010:
Grande Punto Dynamic 5D | 2005 | 1.3 MultiJet 16V | 6-speed | 75 650 - 136 000 km
MOD by CINEK: 111 KM @ 231 Nm | Turbo VNT BorgWarner KKK BV35 @ 1.35 bar | EGR Off

Dołożone: tempomat, fabryczne radio CD z mp3, podłokietnik
W planach:
przyciemniane szyby tylne, fabryczny subwoofer, nagrzewnica elektryczna

04.2008 - 05.2009:
Punto MK1 SX 3D | 1997 | 1.2 8V 75 KM | 187 000 - 201 350 km


Góra
 Profil  
 
 
 Post #632982 Wysłany: 24 Gru 2012, 10:56; 
 Temat postu: Re: Jak sprawdzić faktyczny przebieg samochodu?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Witold
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Van
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 05 Cze 2012,
Posty: 35
Sebooo napisał(a):
A co byś chciał z tym zrobić?
Przebieg jaki masz taki masz i nic z tym nie zrobisz.
Przy umowie kupna-sprzedaży masz dwa tygodnie na jakieś zastrzeżenia i jeśli wtedy nic nie zrobiłeś to teraz będzie ciężko.
Po paru miesiącach nic nie zdziałasz, oczywiście jeśli byś miał na umowie, że kupiłeś pojazd z przebiegiem 87 tys a po dwóch miesiącach potwierdzone przez ASO czy inne miejsce, że faktyczny przebieg to 263 tys to możesz bawić się w jakieś pisma czy sprawy sądowe ale czy coś zyskasz?
Po x wydanej kasie na to wszystko może tamten dostanie jakąś karę pieniężną za błędne podanie przebiegu, kasy za auto raczej nie odda chyba że trafisz na sędziego który wyda taki nakaz, ale czy Ci to na rękę?


Jeśli kupowane w komisie to nie ma co się patyczkować, podchodzi KK za oszustwo, plus ochrona konsumenta. Wszelakie klauzule pt. "kupujący zapoznał się" są klauzulami niedozwolonymi....

Gorzej przy zakupie od osoby prywatnej, ale też idzie.

Rzeczoznawca, protokół, policja i potem do sądu. Szwagier tak kupił audika, dał 30 tyś, przebieg okazał się trefny, komisarz się wypiął, że nic nie wiedział, blabla. I nie ma mowy o zwrocie. Zabawa trwała pół roku, lecz sąd dowalił komisantowi zawiasy za oszustwo, zwrot pieniędzy i 5000 grzywny + koszta sądowe + zwrot kosztów szwagra. Rzeczoznawca doszedł do tego kiedy skręcono - auto było coś drugi dzień w komisie.

Jak ktoś prowadzi komis, to odpowiada za to co ma - nawet jakby nie znaleziono winy to sąd wyda nakaz przyjęcia przez komisanta pojazdu oraz oddanie kasy i zwrot kosztów, które są udokumentowane. Wedle rozumowania sądów - komisant jest zawodowcem, on odpowiada za to co sprzedaje, bo ma wiedzę i praktykę. Konsument jest stroną słabszą, która się nie zna. A komisant nawet mając auto które ktoś inny skręcił powinien to zauważyć i odmówić sprzedaży takiego auta, oraz powiadomić organy ścigania o próbie oszustwa (jego). Przed sądem się wykpi "ja się nie znam, ja tylko sprzedaję?". LOL.

Najpierw pojedź z kumplami, takimi przypakowanymi do komisu, ty gadasz, oni stoją na widoku dalej. Postrasz, że nie odpuścisz, bo sprawa jest prosta do wygrania. Pytasz czy gość chce dostać wyrok za oszustwo, wprowadzenie w błąd skutkujące złym rozporządzaniem mieniem, itd?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #671073 Wysłany: 30 Maj 2013, 00:54; 
 Temat postu: Re: Jak sprawdzić faktyczny przebieg samochodu?
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 30 Maj 2013,
Posty: 16
Dane dotyczące przebiegu zapisują się w:
AirBagu, Zegarach, ECCU i chyba w ABSie. W każdym razie, u mnie jedna różniła się o 1500 km. W ASO Pan mechanik stwierdził, że to raczej normalne, gdyż często w fabryce albo sprawdzają częsci albo sami cofają liczniki po testach. Jednak najważniejszy jest AirBag, bo podobno tego nie da się ruszyć bez wymiany AirBaga. A wymiana jest widoczna w systemie jak i na desce. Trzeba by z deską, ale czy to się opłaca?
Tak mi w każdym razie wytłumaczył.

Przy przebiegu jest też ważne ile było skasowań serwisu! Jeśli po każdym razie były kasowane to łatwo sprawdzić, bo tego się nie cofnie. Tzn, jeśli Auto jeździło na przeglądy i miało ich powiedzmy 4, to pozostanie 4 (bo jest ich osiem) Kazdy co 30 tys... ale zamotałem:)

BTW - jestem nowy - właśnie kupiłem Punciaka, 3 letni, przebieg 51 tys km - sprawdzałem w 2 stajach, więc może i jest. Pofirmowy, poleasingowy, ale w swietnym stanie.

Czy wasze Punciaki tż tak słabo idą na 5 biegu?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #671077 Wysłany: 30 Maj 2013, 01:23; 
 Temat postu: Re: Jak sprawdzić faktyczny przebieg samochodu?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jakub
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Bojanowo/Leszno
Rejestracja: 30 Gru 2012,
Posty: 145
Szczerze powiedziawszy cofanie licznika nie jest fer, bo z małym przebiegiem chcą więcej a potem wychodzi, że części są już dużo do wymiany i kupiliśmy można powiedzieć warka.

[ Dodano: 30 Maj 2013 00: ]

Dlatego moim zdaniem najlepiej kupować krajowe choć też nie wiadomo na jakiego sprzedawcę trafimy. Ale raczej od jakiś rodzin i wgl. to nie powinno być z kabinowaniem z licznikiem. Jedynie może ukrywać jakieś wady auta, ale wiadomo jeśli daje się ładna sumke lub nawet tanich to warto się przejechać do mechanika i sprawdzić.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #671104 Wysłany: 30 Maj 2013, 09:00; 
 Temat postu: Re: Jak sprawdzić faktyczny przebieg samochodu?
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 30 Maj 2013,
Posty: 16
Nawet mechanik niczego nie może być pewien. ja byłem u 3- zawieszenie gra, w ASO ok, a i tak mam stresa, czy mnie nie oszukali:) Wy też tak macie jak kupujecie auto?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #671118 Wysłany: 30 Maj 2013, 10:00; 
 Temat postu: Re: Jak sprawdzić faktyczny przebieg samochodu?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 26 Cze 2011,
Posty: 465
Pomógł: 5
WujekMajer napisał(a):
Przy przebiegu jest też ważne ile było skasowań serwisu! Jeśli po każdym razie były kasowane to łatwo sprawdzić, bo tego się nie cofnie. Tzn, jeśli Auto jeździło na przeglądy i miało ich powiedzmy 4, to pozostanie 4 (bo jest ich osiem) Kazdy co 30 tys... ale zamotałem:)


Z tym to chyba do końca tak nie jest - w FESie mam podgląd na liczbę kuponów czyli właśnie te serwisowania, licznik jak mówisz z każdym kasowaniem zmniejsza się o jeden, ale da się ustawić od nowa 8 czy 9 i po kolejnych serwisach znowu zmniejsza się o jeden.

ZTCW to jak dojdzie liczba kuponów serwisowych do 0 to komputer po prostu nie wyświetla żadnych komunikatów o potrzebie kolejnego serwisowania.

_________________
Grande Punto 1.4 Active 5D 2007 LPG z dołożonym:
- fabrycznym radiem Blaupunkt z podpiętą linią CAN, której fabrycznie nie było :)
- tempomatem
- sterowaniem radiem z kierownicy

Mam pełną legalną wersję MULTIECUSCAN 4.5 -służę BEZPŁATNĄ pomocą.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #672338 Wysłany: 03 Cze 2013, 22:48; 
 Temat postu: Re: Jak sprawdzić faktyczny przebieg samochodu?
Offline
Puntomaniak

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 09 Maj 2012,
Posty: 77
Hubik napisał(a):
Pamiętajcie, że w Grande przebieg zapisany jest w 3 miejscach - w ECU, pamięci zegarów oraz w airbagach (każdy z nich odczytacie FESem). O ile pierwsze 2 można bez problemu skorygować, o tyle na zmianę przebiegu zapisanego w poduszkach jeszcze nikt patentu nie znalazł i ten jest najbardziej wiarygodny (o ile auto nie miało ich wymienianych). Tak czy inaczej różnica między przebiegiem zapisanym w airbagach a tym w ECU/zegarach od razu jest podejrzana.

a jak sprawdzic przegiec w airbagach? Mama fiat ecuscan .. da sie tym?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO