You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 
 Post #598863 Wysłany: 18 Lip 2012, 09:35; 
 Temat postu: Re: tylna klapa i rdza?
No dokładnie...naprawde zgrabne autka ale z jakoscią wykonania w wielu egzemplarzach....masakra :(


Góra
  
 

 
 Post #598867 Wysłany: 18 Lip 2012, 10:00; 
 Temat postu: Re: tylna klapa i rdza?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Cze 2011,
Posty: 940
Pomógł: 1
przecież to Fiat.. :-D co Wy chcecie... cena adekwatna do jakości.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #599099 Wysłany: 19 Lip 2012, 09:52; 
 Temat postu: Re: tylna klapa i rdza?
hm....dwa lata temu dałem przeszło 41 tyś za auto ze słabym silnikiem chyba ze to cena za mało wydajną klimę i elektryczne przednie szyby...marne pocieszenie..w tej cenie jest wybór...


Góra
  
 
 
 Post #599111 Wysłany: 19 Lip 2012, 10:54; 
 Temat postu: Re: tylna klapa i rdza?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Aktualnie faktycznie jest wybor, do tego dochodza liczne drobne wpadki. Dawniej nie bylo konkurencji cenowej i usterek wydaje sie ze bylo mniej.
Jedyne pocieszenie ze koszt eksploatacji nadal raczej jest bezkonkurencyjny.

Dzis nawet w polskim radiu jęczeli na sprzedaz.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #599116 Wysłany: 19 Lip 2012, 11:11; 
 Temat postu: Re: tylna klapa i rdza?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Cze 2011,
Posty: 940
Pomógł: 1
Wszystkie elementy w Fiacie są bardziej podatne na uszkodzenia (czyt. plastiki, lakier itp) a co za tym idzie są wykonane z gorszych materiałów. W sumie to mój pierwszy Fiat, ale nawet w porównaniu z Renault to widać znaczącą różnicę (na plus ten drugi). Faktycznie dziś zauważyłem idąc ulicą, że Fiat okrajał nowsze GP :E potwierdza się to co wyżej pisaliście :) dlatego najlepiej mieć GP z 2006-2008 rocznika :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #599476 Wysłany: 21 Lip 2012, 16:12; 
 Temat postu: Re: tylna klapa i rdza?
z bąbli sypie się na rudo...to na pewno nie pomalowane zabezpieczenie... :evil: doszły niezydentyfikowane stuki na chopkach...serwis po niedzieli...niech tylko sobie przygotuje ,,błogosławieństwa,,


Góra
  
 
 
 Post #600377 Wysłany: 26 Lip 2012, 12:25; 
 Temat postu: Re: tylna klapa i rdza?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzyś
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Cult
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: łódź i okolice
Rejestracja: 20 Sty 2009,
Posty: 282
yacek _b napisał(a):
u mnie wyglądało identycznie ( może trochę mniej było ) , bez szemrania ASO usunęło


pewnie po gwarancji znowu wyjdzie, taki element powinien być wymieniony.

_________________
Instalacje gazowe LPG - profesjonalnie, strojenie AFR
GSM: 600-827-446


Góra
 Profil  
 
 
 Post #600449 Wysłany: 26 Lip 2012, 20:01; 
 Temat postu: Re: tylna klapa i rdza?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
krzysiek82, Trochę się uprzedziłeś do Fiata wyraźnie, ale patrz też ile te auta kosztowały w stosunku do konkurencji. To oczywiste, że będą wymagały w późniejszych latach więcej uwagi. Nie zmienia to faktu, że rdza w ~2letnim samochodzie to przegięcie.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #600471 Wysłany: 26 Lip 2012, 20:47; 
 Temat postu: Re: tylna klapa i rdza?
...byłem w ASO...jestem umówiony w przyszłą środę na rozmowę z szefem serwisu...przez wakacje zapomniałem o przeglądzie przed upływem 24 mc... a powinienem przed 17 lipca się zgłosić...w Tiorino powiedzieli mi że skoro nie mam wbitego w system przegladu z wymianą oleju to tracę gwarancję nawet na na blachę,....prawie się uśmiałem...mam nadzieję że to się jakoś wyprostuje...


Góra
  
 
 
 Post #600596 Wysłany: 27 Lip 2012, 13:36; 
 Temat postu: Re: tylna klapa i rdza?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzyś
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Cult
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: łódź i okolice
Rejestracja: 20 Sty 2009,
Posty: 282
buladag napisał(a):
krzysiek82, Trochę się uprzedziłeś do Fiata wyraźnie, ale patrz też ile te auta kosztowały w stosunku do konkurencji. To oczywiste, że będą wymagały w późniejszych latach więcej uwagi. Nie zmienia to faktu, że rdza w ~2letnim samochodzie to przegięcie.


masz rację, ale irytuje mnie to, że fiat non stop podkreśla, że problem korozji już u niego nie istnieje, zresztą taki sam bełkot czytam w prasie branżowej. Powielane są bzdury i potem ludzie wierzą w takie rzeczy. Gdy kupowałem moje punto też w to wierzyłem, niestety to wszystko było fikcją :/

_________________
Instalacje gazowe LPG - profesjonalnie, strojenie AFR
GSM: 600-827-446


Góra
 Profil  
 
 
 Post #600612 Wysłany: 04 Sie 2012, 19:45; 
 Temat postu: Re: tylna klapa i rdza?
no właśnie....ech... :?

[ Dodano: 04 Sie 2012 19:45 ]

Ja dzisiaj odebrałem auto z aso..po robocie tylnej klapy....wszystko ok...tylko panowie mogli lepiej wyszlifować szpachle zeby nie bylo widac rys po papierze ściernym...a jak w domu pod blokiem popatrzyłem to się okazało...że..podejrzewam mocując klape gdzieś na stole...do szlifowania...dwie symetryczne wgniotki mi zrobili po obu stronach znaczka fiata...:(....nie wiem normalnie co powiedzieć...jechać do nich w poniedziałek?...chyba dam se spokój....widocznie taka firma tak ma.....pzm...lublin...ul.prusa...omijać z daleka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Góra
  
 
 
 Post #602739 Wysłany: 07 Sie 2012, 12:09; 
 Temat postu: Re: tylna klapa i rdza?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bielsko-Biała/Sosnowiec
Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 415
Pomógł: 2
Jeśli chodzi o tylną klapę to też mam bąble, do tego po deszczu jak otworzę klapę to wylewa się z niej sporo wody przez te gumowe odbojniki... jednak patrzyłem do środka i nie widzę korozji ale bąbli nie zdrapywałem.

Za to słupki A i krawędź dachu nad przednią szybą musiałem już malować, bo lakier odchodził płatami, a pod spodem było rudo. Prawdopodobnie był to efekt uszkodzeń od skrobaczki ew. powstałych podczas wymiany przedniej szyby (w ASO). Niestety dach mam pomalowany gdzieś do 1/3 i to widać (chciałem to robić w ASO i tam malowali by cały dach ale cena mnie "zabiła")... stary lakier jest już matowy. Generalnie to ten biały lakier jest do niczego, cienki, miękki i słabo związany z podłożem.

Na maskę to już nawet nie patrzę, kilka kamyków zrobiło podłużne "kratery" o długości 3-4mm do blachy. Takich pojedynczych ziaren korozji (bez uszkodzenia lakieru) też by się kilka znalazło na progach i dachu.

_________________
IAW Scan 2 - oprogramowanie diagnostyczne dla starszych FIATów, Alfa-Romeo i Lancii | Polskie multimetry - parametry, schematy, instrukcje


Góra
 Profil  
 
 
 Post #602743 Wysłany: 07 Sie 2012, 12:18; 
 Temat postu: Re: tylna klapa i rdza?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
Twój kolor ma wady i zalety - po prostu. Ja bym nie narzekał, masz przynajmniej możliwość wykonania dobrych zaprawek we własnym zakresie, w przeciwieństwie do metalika.

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #602762 Wysłany: 07 Sie 2012, 13:15; 
 Temat postu: Re: tylna klapa i rdza?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bielsko-Biała/Sosnowiec
Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 415
Pomógł: 2
Miałem złoty metalic i robiłem zaprawki lakierem w sprayu z Motipa... tylny błotnik, rant drzwi - nie było widać. Ten biały jest gorzej dobrać.

_________________
IAW Scan 2 - oprogramowanie diagnostyczne dla starszych FIATów, Alfa-Romeo i Lancii | Polskie multimetry - parametry, schematy, instrukcje


Góra
 Profil  
 
 
 Post #621043 Wysłany: 21 Paź 2012, 17:24; 
 Temat postu: Re: tylna klapa i rdza?
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Tobiasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 10 Sie 2012,
Posty: 60
Pomógł: 1
No widzę, że nie tylko ja mam problemy z moją kropką. Oryginalny przebieg 56 tys., 2004r. a bąble zaczynają wychodzić na rancie maski od strony szyby.. :|

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #692568 Wysłany: 25 Wrz 2013, 20:16; 
 Temat postu: Re: tylna klapa i rdza?
Witam!
Jak się okazało....w tamtym roku pomalowali mi w Aso na Prusa tylko rdzę od nowa-skutek-w tym roku w czerwcu miałem na nowo śliczne bąble....i jeszcze sami się przyznali że ktoś u nich odwalił partactwo..,,trochę im narozrabiałem,,....i w tym roku zrobili jeszcze raz ale chyba solidniej bo przynajmniej widać że coś było robione...nowe uszczelnienia itd...jak będzie ?..zobaczymy...ja na Prusa na pewno już nie zajrzę...popeerelowskie popłuczyny!
Teraz testuję Tiorino na Mełgiewskiej..przynajmniej na razie wydaje się być solidniejsze....
Acha i na zmianę elementu na nowy nie było szans....robili zdjęcia gdzies tam wysyłali ale nic z tego.....mogłem se pogadać....


Góra
  
 
 
 Post #692877 Wysłany: 27 Wrz 2013, 17:40; 
 Temat postu: Re: tylna klapa i rdza?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jacek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Kwi 2010,
Posty: 339
Pomógł: 1
pitman , dwukrotnie mi usuwali takie małe pęcherzyki przy odpływach wody na klapie bagażnika , za trzecim razem wymieniono całą klapę .

_________________
Punto Evo Estiva Blue&Me (był :-( )
Ford Focus Trend Sport 1.6 Ti-VCT 125 KM ( jest :-) )


Góra
 Profil  
 
 
 Post #760515 Wysłany: 29 Lis 2016, 13:40; 
 Temat postu: Re: tylna klapa i rdza?
Witam!
Cud...po przeszło roku od naprawy tej klapy nic złego się nie dzieje...żadnych nowych śladów korozji...nie można było tak od razu ?
Na Prusa jednak już nie pojadę więcej...trochę lepiej jest w Tiorino...chociaż przy okazji wizyty już ponad rok temu stwierdzili że mam koniecznie klocki do wymiany , hm ,jeżdżę na nich do dzisiaj , podczas wymiany ogumienia na jesieni wyglądały jeszcze naprawdę zacnie :)

[ Dodano: 29 Lis 2016 13:40 ]

Po prawie dwu latach od ostatniego postu mogę powiedzieć że....klocki dopiero teraz trzeba było wymienić 60 kilka tyś,klapa o dziwo nadal nie rdzewieje,zresztą nigdzie nie widać rdzy...punto im starsze tym lepsze ;)


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO