You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 16:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 153 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 
 Post #716014 Wysłany: 12 Lut 2014, 13:02; 
 Temat postu: Re: Jakość fiatowskiego lakieru
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Seba
Samochód: Abarth Punto Evo
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 03 Sty 2010,
Posty: 2570
Pomógł: 12
U mnie na szczęście nie ma jakiś uszkodzeń na lakierze ale w poprzednim miałem kilka odprysków.
Na pewno nie polecam myjni automatycznych, miałem podobnie jak Mario, poprzedni właściciel tam mył samochód a jak go przejmowałem to musiał przejść polerkę ponieważ ilość rysek była porażająca a na czarnym wszystko widać.
To prawda Fiat ma kiepskiej jakości lakiery...

_________________
Zacząłem od...
Fiat Bravo I limited

Następnie był...
Fiat Grande Punto Active
Fiat Grande Punto Sport
Abarth Grande Punto

Obecnie jest...
Abarth Punto Evo
1.4 16v 207KM 327Nm !

:twisted:... :twisted:... :twisted:... :twisted:...


Góra
 Profil  
 

 
 Post #824519 Wysłany: 21 Lip 2017, 14:33; 
 Temat postu: Re: Jakość fiatowskiego lakieru
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Lublin
Rejestracja: 11 Paź 2007,
Posty: 70
Witam.
Mam jedno pytanie. W moim GP pojawił sie odprysk lakieru bezbarwnego centralnie na środku maski wielkości 5 zł. Baza ok. Lakiernik powiedział, że należy pomalować całą maskę.
Czy istnieją jakieś inne metody bez konieczności malowania całego elementu?? Jeżeli tak i jeżeli ktoś mógłby mi w tym pomóc z okolic Lublina proszę o odpowiedź. Dzięki i pozdrawiam.

[ Dodano: 21 Lip 2017 14:33 ]

Witam wszystkich.
W mojej kropce zrobił się odprysk lakieru bezbarwnego centralnie na srodku maski blisko znaczku fiata. Diagnoza lakiernika - lakierowanie całej maski 400 zeta. Pokombinowałem trochę i wymyslilem sobie położenie na maskę ( dolna część ) foli strukturalnej carbon kolor czarny. Wygląda ok , koszy 120 zeta.
Koniec problemu z odpryskiem oraz mam zabezpieczenie na przyszłość. Zawsze to jakies rozwiązanie.
Pozdro.

_________________
GP 1.4 8V 77KM, 5d,Active- wersja Estiva
lipiec 2007


Góra
 Profil  
 
 
 Post #826214 Wysłany: 21 Lip 2017, 15:13; 
 Temat postu: Re: Jakość fiatowskiego lakieru
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Czy lakier bezbarwny na granicy ubytku "faluje" po naciśnięciu palcem i odchodzi?
Jeśli tak, to czymś ostrym, np. cyrklem "odłup" ten pofalowany lakier bezbarwny. Wbijasz z wyczuciem cyrkiel przy krawędzi lakieru i ten odchodzi. Kilka minut potrwa taka zabawa. Następnie fragment bez lakieru bezbarwnego przemaluj bezbarwnym dość grubo (czyt. kilka warstw nałóż, aby wypełnić ubytek) i "wyjedź" nim nawet kilka mm na pozostały lakier bezbarwny. Za kilka dni, po pełnym wyschnięciu tego użyj drobnego papieru ściernego. Na początku delikatnie 800, a potem 1000 i drobniejszymi wygładź to w miarę na równo, ale w taki sposób, aby całkowicie nie wyszlifować lakieru bezbarwnego, który pozostał na dotychczasowym lakierze bezbarwnym.
W przyszłości kontroluj czy się nic złego znów w tym miejscu nie dzieje i delikatnie naciskaj to miejsce podczas pastowania lub wycierania na sucho samochodu po deszczu.

Mam w jednym miejscu odprysk lakieru bezbarwnego i w ten sposób go zabezpieczyłem. Jak nie wiesz, że coś tam jest, to tego nie widać. Kilka lat już się trzyma, a obszar odchodzącego lakieru się nie powiększa.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 153 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO