You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 04:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #32917 Wysłany: 12 Lip 2007, 22:38; 
 Temat postu: Nie odpala na LPG
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 06 Lip 2007,
Posty: 4
Witam.

No jak udało mi się załątwić sprawę obrotów jałowych i odpalania na paliwie to padł gaz.

Objawy są takie że od około 3 tygodni moje punto II 1,2 8 V ciężko przechadził na LPG (Tartarini + tec 99). wyglądało to tak że nie działał na LPG za pierwszym razem igasł, trzeba było odpalać nawet do 3 razy. Dzisiaj jak jechałem to już mi się nie udało odpalić gazu. próbowałem ok. 15 razy i nie udao mi się przejść na LPG, auto poprostu gasło.

Co może być powodem?

dodam że auto ma 75 tysz czego na instalacji od ok. 40 tysięcy. z tego co wiem elektryka (Świece + kable WN) wymienione. Membrany są nie wymienione.

Czy to może być jakieś zanieczyszczenie?

Proszę o pomoc, POzdr.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #32925 Wysłany: 12 Lip 2007, 23:04; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 11 Lip 2007,
Posty: 40
mam to samo :( jestesmy nieszczesliwymi posiadaczami tego modelu TARTANINI (pewnie sekwencja :?: )

bylem u tysiaca gazownikow i kazdy pozmienial membranki, filiterki duperelki i nic. Jeden dodatkowo zlecil wymiane swiec , drugi dopatrywal sie sprawy w kolektorze, trzeci mowil ze padl jakis modul. ehhh

jedno co sie dowiedzialem to tylko tyle ze na slasku sa punkty serwisowe TARTANINI ktore jako jedyne w polsce ustawiaja ta instalacje perfekt


Góra
 Profil  
 
 
 Post #32943 Wysłany: 12 Lip 2007, 23:45; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: zielona góra
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 326
najprosciej... jedz do gazownika... niech podlaczy pod komputer to wyjdzie od razu... w takim przypadku badanie usterki metoda prob i bledow moze doprowadzic do wymiany polowy samochodu a efekt i tak bedzie mizerny...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #32945 Wysłany: 12 Lip 2007, 23:50; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 06 Lip 2007,
Posty: 4
Ja chyba zrobię inaczej. Czy jest możliwość wstawienia do tego auta instalacji BRC innymi słowy ile to by mogło kosztować i co bym musiał wstawić bo przecież np. zbiornik mogę zostawić.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #32948 Wysłany: 13 Lip 2007, 00:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: zielona góra
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 326
moim zdaniem jest to bezsensowne pojsce w koszta... jak sam napisales masz zrobione na instalacji 40tys nie jest to nie wiadomo jak duzy przebieg ale nie bylo problemow wiec po co wymieniac cala instalacje na inna firme?na tej na pewno pojezdzisz jeszcze bardzo dlugo mozliwe ze komputer sie rozprogramowal albo cos innego mu sie popieprzylo i stad sie tak zachowuje, moze wystarczy wymienic filtr gazu, upieram sie nadal przy swoim abys podjechal do gazownika... tylko nie jakiegos pierwszego lepszego,,, jedz tam gdzie wiesz ze sie znaja chociaz troche na tym


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO