You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 03:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #361798 Wysłany: 04 Maj 2010, 14:33; 
 Temat postu: Elektryczna regulacja lędźwi i gniazdo 12V w bagażniku.
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 29 Lis 2009,
Posty: 22
Jak obiecałem przy temacie montażu podłokietnika, przekazuję informację dotyczącą montażu elektrycznej regulacji lędźwi i gniazda 12V w bagażniku. Od razu wyjaśniam, że dlatego te dwie rzeczy łączę razem, dlatego że wg schematu są one sterowane z tego samego przekaźnika i z tego samego pina bodykompa. Otóż fotel z zamontowanym systemem regulacji lędźwi kupiłem na Allegro za 100 zł, gdyż chciałem mieć fotel z regulacją wysokości siedziska. Okazało się, że przy okazji miał ten siłownik. Przełącznik tej regulacji też nabyłem przypadkowo razem z podłokietnikiem - na Allegro za 200 zł (oryginał ze stelażem).
Najważniejsze, aby zrobić to zgodnie ze schematem a nie dopinać się do innych obwodów. Dlatego Zacząłem od pociągnięcia osobnego obwodu od akumulatora do kabiny i dalej do bagażnika (w mojej wersji nie ma skrzynki bezpieczników w bagażniku).
Image
Image
Image
Dalej podłączyłem tak jak na schemacie wszystko pod jeden przekaźnik, i wyprowadziłem dodatkowe sterowanie z PIN 4 wtyczki A bodykompa. Taką wtyczkę kupiłem na Allegro, żeby mieć oryginalne końcówki i nie robić jakiejś kichy (sporo mi ich zostało na przyszłość). Wtyczka bardzo łatwo się rozbiera.Image
Przewody do bagażnika poprowadziłem pod listwą progową z lewej strony - jest tam takie specjalne korytko (niestety brak foto). Efekt końcowy jest taki:Image
Przekażnik wraz z bezpiecznikami umieściłem koło bodykompa. Teraz nie mam więcej czasu pisać, ale jak będzie zapotrzebowanie to coś dodam.
Image
Image
Image
Image
Image
Aha, wszystko działa znakomicie - i regulacja lędźwi i gniazdo 12V, które zamierzam latem wykorzystywać do podłączania lodówki turystycznej.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #361823 Wysłany: 04 Maj 2010, 16:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2008,
Posty: 353
fajnie, że zamontowałeś tylko ten opis mało dokładny nie każdy zna się na schematach elektrycznych moim zdaniem opis do poprawy (dokładniejszy opis)

_________________
" Tylko umiejętność hamowania upoważnia Cię do prędkości "


Góra
 Profil  
 
 
 Post #361937 Wysłany: 04 Maj 2010, 20:21; 
 Temat postu: odp
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 29 Lis 2009,
Posty: 22
OK, wiem, że opis jest krótki i chaotyczny, ale spieszyłem się do lekarza i tak wyszło. Jutro uzupełnię wpis o wyjaśnienia dot. połączeń schematu i dodam pozostałe zdjęcia.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #361940 Wysłany: 04 Maj 2010, 20:22; 
 Temat postu: Re: odp
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2008,
Posty: 353
glonojad napisał(a):
OK, wiem, że opis jest krótki i chaotyczny, ale spieszyłem się do lekarza i tak wyszło. Jutro uzupełnię wpis o wyjaśnienia dot. połączeń schematu i dodam pozostałe zdjęcia.

to się chwali bo tez zamierzam sobie zamontować regulacje

_________________
" Tylko umiejętność hamowania upoważnia Cię do prędkości "


Góra
 Profil  
 
 
 Post #362291 Wysłany: 05 Maj 2010, 20:46; 
 Temat postu: ciąg dalszy
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 29 Lis 2009,
Posty: 22
No to zaczynam uzupełnienie. Na początek odręczny schemat, który już prostszy być nie może i łączy w sobie zarówno regulację lędźwi, jak i gniazdo 12V w bagażniku z obu zamieszczonych wcześniej schematów.
Image

Zacznę od tego, że najważniejsze jest doprowadzenie przewodu z zasilaniem +12V od akumulatora do wnętrza pojazdu. Powyżej na zdjęciu widać dodany przeze mnie taki leżący, przykręcany na śrubki bezpiecznik (różowy) o prądzie 30A (nr katalogowy:10529190, w ASO 8 zł). Po wielu nieudany próbach wymyśliłem mój autorski sposób przeciągnięcia kabla przez podwójną gumową śluzę znajdującą się pod lewą wycieraczką (kierowcy). Otóż wziąłem drut (taki do robienia swetrów) i na końcu połączyłem go rurką termozgrzewalną z przewodem (nie ma wtedy wystających krawędzi). Drut jest na tyle sztywny, że daje się dość łatwo wcisnąć koło głównej wiązki kabli do środka (dodatkowo posmarowałem go smarem, żeby lekko przeszedł), drut wychodzi w okolicy bodykompa i po nagięciu można go wciągnąć do kabiny.
Image
Image

No to jak mamy zasilanie to przystępujemy do gromadzenia potrzebnych materiałów.
Image
Image
Image

Teraz do podstawki przekaźnika podłączamy przewody zgodnie ze schematem, UWAGA: z PIN-u 4 bodykompa na przekaźnik podawana jest masa a nie +12V. W tym wypadku zamykany jest tylko obwód uzwojenia przekaźnika. Masę do przełącznika regulacji lędźwi bierzemy z punktu pod tunelem środkowym (są tam nawet dwa na końcówkę oczkową przykręcaną nakrętką), a masę do gniazda w bagażniku bierzemy z podobnego punktu mocowania masy znajdującego się w bagażniku po lewej stronie pod tapicerką (chodzi o to, aby jak najmniej przewodów ciągnąć). Należy się zaopatrzyć w komplet kluczy gwiazdkowych aż do numeru T50 - w realu np. ok 20 zł.
Teraz najlepiej wyjąć fotel (trzeba odkręcić 4 śruby kluczem gwiazdkowym oraz mocowanie pasa bezp). Następnie należy zdemontować tunel środkowy. Tylna jego część jest mocowana na zatrzaski, więc po prostu ciągniemy ją do góry. Część zasadnicza ma 3 śruby widoczne po zdjęciu tunelu tylnego oraz 2 śruby widoczne po zdjęciu z przodu z lewej i prawej strony takich osłon (na zatrzaskach) koło nóg pasażera i kierowcy. Po zdjęciu całego tunelu mamy obraz jak na zdjęciu.
Image
Teraz trzeba pociągnąć przewód z +12V do bagażnika. W tym celu trzeba zdjąć plastikowe osłony wzdłuż całego lewego buku samochodu (widoczne śrubki odkręcamy a reszta jest na zatrzaski). Podpowiem, że zatrzaski należy wyciągać do góry a nie na boki, bo można je ułamać. Wówczas widzimy oryginalny kanał kablowy do którego układamy swój przewód aż do bagażnika. Wtedy montujemy gniazdo i podłączamy do niego kable zasilające (masa w bagażniku).
Image

Jak już mamy gniazdo w bagażniku trzeba rozebrać wtyczkę "A" bodykompa. Robi się to łatwo. Unosi się widoczną na zdjęciu niebieską obejmę i podnosi do góry a wtyczka wyskakuje sama z takich prowadnic i mamy ją w ręce. Po jej bokach są takie małe zaczepy, które należy podważyć i wysunąć główną część z przewodami. Na zdjęciu pokazałem o którą wtyczkę chodzi a we wcześniejszej instrukcji było zdjęcie rozebranej wtyczki.
Image
Niestety musimy dołożyć brakujący PIN nr 4 (ja kupiłem taką wtyczkę na Allegro za 30 zł, żeby mieć oryginalne PINY, ale można z braku laku dolutować kabelek do pinu nr 13, który steruje przekaźnikem zasilającym gniazdo zapalniczki w tunelu głównym).
Wtyczkę należy złożyć i wetknąć z powrotem do bodykompa. Teraz należy pociągnąć kabel do przełącznika regulacji lędźwiowej. Ja to zrobiłem górą i zszedłem do tunelu pośrodku, jak na zdjęciu powyżej.
Wg ePER ten przełącznik występuje z włącznikami ogrzewania siedzeń, ale zamieszczam zdjęcie z jego kodem i oznaczeniem nóżek:
Image:
Przewody do silnika regulacji lędźwiowej pociągnąłem najbliższą drogą pod tapicerką bezpośrednio pod fotel. Tam zrobiłem złączkę wykorzystując wtyczkę od poduszki pow. fotela (na zdjęciu powyżej pokazałem jak wyglądała cała kostka pod fotelem - była stanowczo za duża i w mojej wersji nie do wykorzystania).
Wtyczkę tą umocowałem obok wtyczki czujnika zapięcia pasów.
Image
Następnie zamontowałem tunel i podłączyłem przewody do przełącznika.
Image
Image
Następnie zamontowałem podłokietnik (przy okazji pomalowałem hammeritem metalowy stelaż podłokietnika bo już zaczynał rdzewieć):
Image
Image
Teraz całą dodatkową elektrykę trzeba gdzieś upchnąć - ja to zrobiłem koło bodykompa. Przewody zostawiłem na tyle długie, że mogę sobie ten obwód wyciągnąć na zewnątrz obudowy.Widoczne na schemacie bezpieczniki obydwu obwodów umieściłem na przewodach - jak widać na zdjęciu (takie gniazda bezpieczników kosztują kilka zł i można je kupić w każdym sklepie samochodowym, tak samo jak przekaźnik i podstawkę). Za bezpiecznikami dałem zwykłą uniwersalną podwójną złączkę samochodową. Taką samą złączkę można dać pod fotelem zamiast szukać oryginalnej lub dorabiać coś innego.
Image
Image
Image
Image

A tak wygląda mój podnoszony i regulowany fotel po przełożeniu tapicerki (prałem ją nawet w pralce) i zamontowaniu w samochodzie.
Image
A tak wyglądał po zdjęciu tapicerki:
Image
Image
Image

Na zakończenie mogę poradzić, że warto sobie kupić lub ściągnąć przynajmniej program eLearn (schematy i instrukcje - ja kupiłem na ebay za 30 zł) oraz ePER (wykaz części zamiennych - do ściągnięcia lub korzystania online).

Obydwa systemy zamontowane przeze mnie działają i jestem zadowolony z tego co zrobiłem. Wymagało sporo pracy, ale uważam, że miło i pożytecznie spędziłem wolny czas, bo lubię majsterkować - zresztą po to kończyłem uczelnię techniczną na kierunku elektronika. Teraz uważam, że nawet zamontowanie halogenów (też ich nie ma moja wersja GP), o czym była mowa na forum - też nie było by zbytnio kłopotliwe.
Na koniec ważna rada: jeśli nie masz wprawy a zwłaszcza cierpliwości i zdolności manualnych - to sobie odpuść.
Poza tym nie biorę żadnej odpowiedzialności za to, kto co sobie zrobi w swoim samochodzie. U mnie działa.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników GP oraz przepraszam administratora forum za ten długi i nieraz chaotyczny opis.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #765729 Wysłany: 03 Mar 2015, 20:42; 
 Temat postu: Re: Elektryczna regulacja lędźwi i gniazdo 12V w bagażniku.
Offline
Forumowicz

Imię: Nikodem
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: lubuskie [F]
Rejestracja: 03 Mar 2015,
Posty: 1
Witam! Napiszcie proszę jak odróżnić fotel z elektryczną lędźwią od zwykłego.... kabel dodatkowy jest?- jak wygląda i ile ma pinów?
Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #794148 Wysłany: 20 Sty 2016, 13:06; 
 Temat postu: Re: ciąg dalszy
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice/Knurów
Rejestracja: 18 Wrz 2008,
Posty: 95
glonojad napisał(a):
A tak wyglądał po zdjęciu tapicerki:
Image
Image
Image


Możesz mi powiedzieć, jak ściągałeś tapicerkę z oparcia?
Jakiś czas temu przestała mi działać regulacja lędźwiowa (przypuszczalnie coś z cięgnami - słychać same stuki) i chciałem rozebrać fotel.

_________________
--
Pozdrawiam
Krzysztof vel Majkiel

Uno 1.0 MPI SX 1997, 148kkm
Grande Punto 1.4 16V Sport 2007, 212kkm
Fiesta 1.25 2009, 111kkm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #805642 Wysłany: 18 Maj 2016, 13:13; 
 Temat postu: Re: Elektryczna regulacja lędźwi i gniazdo 12V w bagażniku.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 12 Mar 2016,
Posty: 414
Pomógł: 3
A jeśli chciałbym dołożyć skrzynkę bezpieczników w bagażniku to rozumiem, ze powinienem do niej doprowadzić przede wszystkim gruby kabel +12V prosto od bezpiecznika F3 60A spod klemy + w komorze silnika pod główną śrubę w skrzynce w bagażniku oraz wsadzić główny przekaźnik T30 do skrzynki i doprowadzić do niego przewód spod pinu nr 4 wtyczki D body kompa ?
I już spod samej skrzynki mogę sobie prowadzić przewody czy to pod regulację lędźwi, pod gniazdo 12V w bagażniku itd ?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO