You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 26 Kwi 2024, 05:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 
 Post #375020 Wysłany: 18 Cze 2010, 18:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 02 Lip 2007,
Posty: 75
Koledzy - mój jest z kwietnia 07 i mam już 130kkm - jak na razie wymieniłem tylko alternator - mają racje Ci, którzy mówią, że od egzemplarza zależy awaryjność. Sam pracuje w automotiv i widziałem już większe babole w markach wolvo, ford, mercedes, smart... :shock:
A kampanii naprawczych się klientowi nie ogłasza - statystyki się psują - na serwisie się podmienia i cicho sza.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #375028 Wysłany: 18 Cze 2010, 18:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
Wirkowski napisał(a):
Koledzy - mój jest z kwietnia 07 i mam już 130kkm - jak na razie wymieniłem tylko alternator -

Alternator to nie żarówka.... w sumie milej by było, gdyby się nie zepsuł.
Cytuj:
mają racje Ci, którzy mówią, że od egzemplarza zależy awaryjność.

Ale jeśli podobna usterka występuję w x% samochodów, to chyba już jest seria? Nie wiem, ile wynosi x i czy awaria wspomagania wystąpiła już x razy. Ale przekładnia kierownicza w pierwszych kropkach to była seria. Klamki z tyłu to seria, reflektory to seria.
Cytuj:
Sam pracuje w automotiv i widziałem już większe babole w markach wolvo, ford, mercedes, smart... :shock:
A kampanii naprawczych się klientowi nie ogłasza - statystyki się psują - na serwisie się podmienia i cicho sza.


No niestety - księgowi skracają cykl życia produktu albo chcą zarabiać na serwisie. Ja czytałem w necie trochę narzekań na importera vw, że trudno niektóre rzeczy wyegzekwować jako naprawę gwarancyjną. Podobno lepiej kupować samochody/telewizory/lodówki od firmy, która ma oddział w PL niż od takiej, która ma generalnego importera - firmie czasami zależy na wizerunku marki a importer ma to głęboko w odbycie.

Ale generalnie to marna pociecha, że inne też się psują. :)

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #375034 Wysłany: 18 Cze 2010, 18:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 15 Maj 2010,
Posty: 166
Każdy środek techniczny to kompromis, idealnego niema, i nie będzie. Rowerki też się psują... Także zepsucie tego czy innego zależy od użytkownika, bo czasem się używa akurat w taki sposób, że podane rozwiązanie techniczne zawodzi. Ale tego się nie analizuje i nie zauważa.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #375037 Wysłany: 18 Cze 2010, 19:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bielsko-Biała
Rejestracja: 14 Kwi 2009,
Posty: 745
Każde auto się psuje. Ja mam świetne porównanie w domu. Tata ma Clio Grandtour z 2008 roku. Ma go 8 miesięcy dłużej niż ja GP. Także od nowości. Wydawało mu się, że jedyną wadą jest zwijająca się samoczynnie roleta bagażnika. Wystarczyło mi 20 km i jedno mycie by znaleźć 8 usterek czy niedoróbek. A podobno to FIAT produkuje szmelc. Ale ja jakoś w GP tylu usterek nie miałem, choć parę razy w serwisie byłem. Nie ma co patrzeć na markę. W rodzinie super Renault jest pełne usterek, a dziadowski Fiat sobie śmiga. Wszystko zależy na jaki się trafi egzemplarz.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #375051 Wysłany: 18 Cze 2010, 19:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
Nie chodzi mi o uogólnienia, typu "Fiat robi buble", bo to bzdura, jak każde uogólnienie, tylko o to, że "w grande punto dość często zdarza się awaria wspomagania kierownicy. Kłopoty sprawiają też zacinające się klamki tylnych drzwi" - prawda, że to zupełnie co innego? Właśnie dlatego, że jest tu grupa osób, które miały takie problemy. Nie wiem, jaki to procent wszystkich użytkowników-forumowiczów, ani tym bardziej - wszystkich posiadaczy GP w PL.

Ale jakby mnie znajomy zapytał, czy warto kupić, to bym mu wskazał właśnie te słabe punkty w GP. Też mam już spory przebieg, zbliżam się do setki i tak mogę powiedzieć - to padło u mnie i u paru innych osób. Za to turbo działa wyśmienicie ;)

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #375173 Wysłany: 19 Cze 2010, 09:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 03 Sie 2009,
Posty: 306
Jak to powiedział Rysio z "Misia", "Chodzi o to, zeby te plusy nie przesłonily wam minusów" (tu należałoby zrobic parafraze, na odwrót) :wink:

_________________
Był/jest: GP 1.4 8v, Panda 1.1, tipo HB T-jet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #375177 Wysłany: 19 Cze 2010, 10:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
kmarcin76 napisał(a):
Jak to powiedział Rysio z "Misia", "Chodzi o to, zeby te plusy nie przesłonily wam minusów" (tu należałoby zrobic parafraze, na odwrót) :wink:


10/10

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO