You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Mar 2024, 08:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #396905 Wysłany: 18 Wrz 2010, 11:25; 
 Temat postu: Konserwacja podwozia GP
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Gdzie
Rejestracja: 08 Sie 2010,
Posty: 597
Pomógł: 2
Witam mam pytanko \
Czy w GP robicie konserwację podwozia i jak robicie to po jakim czasie ja słyszałem że po roku się robi ale nie wiem czy w nowych autkach taki zabieg jest konieczny posiadam GP z 2010
Znajomy kiedyś jakieś 12 lat temu w corsie robił i teraz nei wiem czy do tego czasu podwozia nowych aut są tak skonstruowane że może nei trzeba konserwować.
Jak to widzicie i może macie jakieś z tym doświadczenie lub znacie opinie fachowców .
:)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #396978 Wysłany: 18 Wrz 2010, 16:50; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14371
Pomógł: 128
Każdy producent szuka oszczędności i najczęściej kończy się to niedokładną lub bardzo oszczędną konserwacją (abstrahując już od tego, że nic nie jest wieczne). Nie ma znaczenia czy jest to Corsa, PI, PII czy GP, w każdym samochodzie należy taką konserwację robić co 2, 3 lata, aby mieć większą pewność o bezpieczeństwo profili zamkniętych.
W moim PII zrobiłem pierwszą konserwację chyba miesiąc po kupnie.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #397052 Wysłany: 18 Wrz 2010, 22:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Gdzie
Rejestracja: 08 Sie 2010,
Posty: 597
Pomógł: 2
Ja wiem że nie ma różnicy czy to corsa czy merc, mi chodziło o to czy w nowych autach jest jakaś konserwacja lub podobne zabezpieczenie bo nie miałem jak dotąd styczności z nowymi autkami. czyli z tego wynika że warto zrobic sobie konserwację bo na pewno nie zaszkodzi.
Tylko taka kwestia czy w ASO takie coś robią i za jaką kasę lub czy może klient nowego auta ma prawo zrobienia konserwacji w ASO na ich koszt ( w co wątpię )

A czy w GP robiłeś konserwację i czy może się orientujesz za ile takie coś robią ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #397062 Wysłany: 18 Wrz 2010, 23:35; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
licz się z tym, że jak trafisz na upierdliwca/spostrzegawczego w ASO to stracisz gwarancję na auto z racji naruszenia zabezpieczenia antykorozyjnego. (taka sama sytuacja jakbyś przemalował auto poza ASO).

Ja bym przez najbliższe 8lat (czyli tyle ile jest gwarancji na blachę) w ogóle tego nie ruszał, bo i po co? Jak coś wyskoczy pod spodem to jedziesz i to robią w ramach gwarancji.

Swoje PII ruszałem od spodu jakieś 7lat po zakupie, bo zdobyłem akurat farbę którą maluje się na rdzę bez czyszczenia danego elementu (jest to nawet niewskazane). Pod autem nie było nawet grama rdzy, a podwozie pomalowałem no bo jak już miałem dostęp do farby to trochę szkoda było nie skorzystać, a nawet jakby coś chciało po "x" latach wyskoczyć rdzawego to od razu zlikwidowane będzie przez nałożoną już warstwę farby.

Ale niestety takiego specyfiku w sklepie nie kupisz, nie mają go również firmy zajmujące się konserwacją podwozi, więc tak jak napisałem wcześniej, moim zdaniem nic nie rób przez najbliższe lata bo nie ma po co.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #397077 Wysłany: 19 Wrz 2010, 00:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Gdzie
Rejestracja: 08 Sie 2010,
Posty: 597
Pomógł: 2
W sumie też masz rację, to rozumiem że fabrycznie GP są w jakimś tam stopniu zabezpieczone tak ? I gwarancja też obejmuje elementy podwozia ?
Ale gwarancja na blachę to jest chyba 3 lata z tego co pamiętam ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #397078 Wysłany: 19 Wrz 2010, 01:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
2/3 lata na całe auto, 4lata na lakier, 8lat na blache. Już od ładnych kilku lat fiat daje taką gwarancję.

[ Dodano: 19 Wrz 2010 01:02 ]
koola napisał(a):
rozumiem że fabrycznie GP są w jakimś tam stopniu zabezpieczone tak

Jak każde auto, moim zdaniem kładzenie kolejnych warstw farb czy inych specyfików na fabryczne zabezpieczenie nie ma sensu bo jak pod takie coś dostanie się woda to efekt będzie gorszy niż gdyby była tylko jedna warstwa fabrycznego zabezpieczenia. No chyba, że ktś ma zamiar co rok zrywać starą i nakładać nową warstwę. :) Spód podobnie jak karoseria oprócz zabezpieczenia jakimiś masami jest też ocynkowany dlatego przez te 8lat teoretycznie nic nie powinno takiej blachy "brać".

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #397081 Wysłany: 19 Wrz 2010, 01:14; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Gdzie
Rejestracja: 08 Sie 2010,
Posty: 597
Pomógł: 2
2/3 lata na całe auto, 4lata na lakier, 8lat na blache. Już od ładnych kilku lat fiat daje taką gwarancję

Oo to super myślałem że 3 lata jest też na blachę, wiesz co pewnie masz rację że lepiej sie wstrzymać z konserwacją bo jak sie trafin na jakiegos palanta to mozże być posprzatane pozdroo

_________________
Image

Moja nowa Kropka :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #397082 Wysłany: 19 Wrz 2010, 01:39; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14371
Pomógł: 128
koola, Twoje auto, Twój wybór. Aby gwarancja na blachę była uwzględniona muszą być wykonywane przeglądy blacharsko-lakiernicze (coś innego niż "zwykły przegląd"). Idąc dalej tym tropem: powiedzmy, że pojawi się rdza na progu, której źródło będzie w profilu wewnętrznym, co poskutkuje lakierowaniem progu lub jego wymianą. Wolisz mieć usuwaną rdzę na gwarancji i lakierowanie części samochodu, czy zapobiegnięcie temu i święty spokój? :> Można nie robić nic przy samochodzie i jeździć, albo stale coś robić, przewidywać i zapobiegać, zajmować się sprawami bieżącymi i też jeździć.
No, ale jak już na początku napisałem: Twój samochód, Twój wybór ;)

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #397083 Wysłany: 19 Wrz 2010, 01:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Gdzie
Rejestracja: 08 Sie 2010,
Posty: 597
Pomógł: 2
No wiem że tak czy siak to nie dogodzi pewnie że bym wolał mieć zabezpieczenie autka ale wiem zadzwonię do ASO i sie zapytam gostka jak to jest z tym czy oni to robia i jest gwarancja albo czy jak mi ktos to zrobi to też będę miał gwarancje kontynuowaną w ASO

_________________
Image

Moja nowa Kropka :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #397084 Wysłany: 19 Wrz 2010, 02:08; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14371
Pomógł: 128
Ja to sam robię, tylko kanał potrzebny (u życzliwej osoby mającej garaż z kanałem) ;) Moim zdaniem utrata gwarancji w przypadku dodatkowej konserwacji ma się tak jak wosk położony na lakier :roll:

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #397098 Wysłany: 19 Wrz 2010, 10:15; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Gdzie
Rejestracja: 08 Sie 2010,
Posty: 597
Pomógł: 2
Oby tak było ale dla pewności zadzwonię do tych pacanów i się dowiem co i jak ale u nich to może dziś być nie problem a po paru latach moze być utrata gwarancji haa

_________________
Image

Moja nowa Kropka :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #397101 Wysłany: 19 Wrz 2010, 10:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
koola napisał(a):
2/3 lata na całe auto, 4lata na lakier, 8lat na blache. Już od ładnych kilku lat fiat daje taką gwarancję

witam,
w przypadku GP 2 lub 3 lata gwarancji mechanicznej, 3 lata na lakier, i 8 lat na perforacje blach. Gwarancja jest tzw. aktywna pod warunkiem corocznych przeglądów samochodu w ASO. Dodatkowych zabezpieczeń antykorozyjnych nie przewidziano, tak że nie ma potrzeby. Chyba,że chcesz użytkować GP powyżej 20 lat, lub jako pojazd zabytkowy, to po tych 8 latach można cos takiego wykonać. :D

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #397130 Wysłany: 19 Wrz 2010, 11:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Yacek napisał(a):
Chyba,że chcesz użytkować GP powyżej 20 lat, lub jako pojazd zabytkowy, to po tych 8 latach można cos takiego wykonać

Też tak uważam. :)

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #397140 Wysłany: 19 Wrz 2010, 11:45; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14371
Pomógł: 128
Yacek napisał(a):
koola napisał(a):
2/3 lata na całe auto, 4lata na lakier, 8lat na blache. Już od ładnych kilku lat fiat daje taką gwarancję

witam,
w przypadku GP 2 lub 3 lata gwarancji mechanicznej, 3 lata na lakier, i 8 lat na perforacje blach. Gwarancja jest tzw. aktywna pod warunkiem corocznych przeglądów samochodu w ASO. Dodatkowych zabezpieczeń antykorozyjnych nie przewidziano, tak że nie ma potrzeby. Chyba,że chcesz użytkować GP powyżej 20 lat, lub jako pojazd zabytkowy, to po tych 8 latach można cos takiego wykonać. :D


Zwróć uwagę tylko na fakt, że przeglądy blachy to są dodatkowe koszty (jak to w ASO ;)). Koszt np. Fluidolu do przestrzeni zamkniętych za puszkę wynosi ok. 14-16zł. Jeśli dobrze pamiętam, to wystarczą 2 puszki na zrobienie drzwi i progów. Głowy nie dam czy tymi dwoma jeszcze otwory technologiczne pod podwoziem się zrobi. Przypuśćmy zatem, że zakupi się 3 puszki. Koszty 3x16 = 48zł, jeśli robimy konserwację co 3 lata, to po 9 latach łączny koszt to ok. 144zł. Pytanie teraz ile wynosi 1 koszt przeglądu gwarancyjnego na blachę. Osobiście uważam, że 144zł jak za spokój w tym względzie to niewiele ;)

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #397150 Wysłany: 19 Wrz 2010, 12:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
domin45670 W życiu nie robiłem jakiegoś specjalnego przeglądu ukierunkowanego na karoserię? :> A jak na tylnej klapie odpadł kawałek masy zabezpieczającej rant klapy to zrobili bez zmrużenia oka, wbijając to nawet do książki serwisowej jako korekta powłoki lakierniczej na tylnej klapie. :>

Co do malowania okresowo/nakładania kolejnych warstw zabezpieczających to tak jak pisałem wcześniej należało by przy każdym malowaniu usuwać poprzednią warstwę bo w przypadku kiedy zamkniemy wodę pomiędzy karoserią, a kolejną nałożoną warstwą to takie coś da rade nawet ocynkowanej dość grubej blasze jaka jest w progach. (a jeszcze jak woda z solą np. po zimie to już w ogóle).

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #397194 Wysłany: 19 Wrz 2010, 14:12; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14371
Pomógł: 128
buladag napisał(a):
Co do malowania okresowo/nakładania kolejnych warstw zabezpieczających to tak jak pisałem wcześniej należało by przy każdym malowaniu usuwać poprzednią warstwę bo w przypadku kiedy zamkniemy wodę pomiędzy karoserią, a kolejną nałożoną warstwą to takie coś da rade nawet ocynkowanej dość grubej blasze jaka jest w progach. (a jeszcze jak woda z solą np. po zimie to już w ogóle).

A ja cały czas piszę o konserwacji profili wewnętrznych, a nie o malowaniu i zdzieraniu warstwy ochronnej. W profilach zamkniętych nie ma szans na usuwanie warstwy, a im ona jest grubsza tym lepiej. Nie wyobrażam sobie np. rozcinania progu aby usunąć dotychczasową warstwę :| . Poza tym nie ma najmniejszych szans na "zamknięcie" pod nią ewentualnej wody (abstrahując od tego, że takie rzeczy się robi w czasie gdy mamy pewność, że długo samochód nie miał styczności z wodą). Preparaty tego typu są jak bardzo rozrzedzone oleje i zostawiają dosyć cienką warstwę w porównaniu z barankami czy Bitexami o jakich piszesz (mam wrażenie, że tego typu zabezpieczenia masz na myśli). Poza tym idealnie penetrują i dlatego właśnie mają takie zastosowanie a nie inne :>

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #397976 Wysłany: 22 Wrz 2010, 15:46; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: 500L
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: Warmia
Rejestracja: 25 Lip 2008,
Posty: 324
powiem wam koledzy, że zabezpieczenie antykorozyjne we fiatach to lekka parodia a mianowicie zerknijcie pod spód na kanale lub podnośniku a zobaczycie jak dzisiejsze oszczędności koncernów samochodowych odbiły się na konserwacji a zwłaszcza fiata....progi bez gumowego baranka ( konkurencja nie spi opel,vw, francuzy itp) już dawno temu stosują masę gumowo-bitumiczną na połowie progów i pod spodem na podwoziu a Fiat :D tylko w paru miejscach reszta goła blacha - zobaczycie po paru latach co tam będzie się działo :> ....a z tą gwarancją to nie takie hoop po pierwsze płatne przeglądy co rok a po drugie to gwarancja na korozję perforowaną czyli wychodzącą od środka (luka dla fiata do wymigania się) bo zawsze mogą stwierdzić , że w wyniku uszkodzenia lakieru itp.
...podsumowanie oglądać podwozie i zabezpieczać np. woski na łączenia i przestrzenie zamknięte.pozdro

_________________
Fiat 500L 1.4 95KM Pop Star - jest
Fiat Stilo 1.4 95 KM Dynamic - był
Fiat Punto II - był
Fiat Punto I 1.1 SX - był
Fiat Seicento 0.9 - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #398730 Wysłany: 24 Wrz 2010, 22:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Gdzie
Rejestracja: 08 Sie 2010,
Posty: 597
Pomógł: 2
To fakt że teraz na wszsytkim oszczedzaja ale jak ty sie odnosisz do tego zeby sobie samemu zrobic konserwacje ?

A ile najstarszy GP ma lat kiedy one zaczely wychodzić ? trzeba kogos takiego wyszukac co ma GP z ierwszego rocznika i wybadać jak u niego podwozie itp.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #398732 Wysłany: 24 Wrz 2010, 22:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Michał
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Mysłowice-Wesoła:)
Rejestracja: 10 Kwi 2007,
Posty: 861
koola ja mam produkcje styczen 2006 i podwozie póki co bez zastrzezen

_________________
Alfa Romeo 33 QV 1.7 4x4 ;) Cuore Sportivo<3
Warsztat Mechaniki Pojazdowej
Mysłowice-Krasowy, Plebiscytowa 70
Dla Forumowiczów zniżka :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #398735 Wysłany: 24 Wrz 2010, 22:15; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Croma
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ //\\ STA
Rejestracja: 15 Sie 2007,
Posty: 4874
Pomógł: 39
ja bym konserwował,smoła dużo smoły na podwozie

_________________
Jest sadza - jest zabawa :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #398757 Wysłany: 24 Wrz 2010, 23:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Gdzie
Rejestracja: 08 Sie 2010,
Posty: 597
Pomógł: 2
Taa kupię rolkę papy i sprawa bedzie załatwiona i będzie kolor taki sam jak nadwozie :)

_________________
Image

Moja nowa Kropka :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #398760 Wysłany: 24 Wrz 2010, 23:05; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Croma
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ //\\ STA
Rejestracja: 15 Sie 2007,
Posty: 4874
Pomógł: 39
tak zrób. Ile tym autem pojezdzisz? 10 lat? wątpie,a konserwowanie dla kogoś,hmmm dla mnie niepotrzebne

_________________
Jest sadza - jest zabawa :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #398878 Wysłany: 25 Wrz 2010, 18:29; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Gdzie
Rejestracja: 08 Sie 2010,
Posty: 597
Pomógł: 2
kox napisał(a):
tak zrób. Ile tym autem pojezdzisz? 10 lat? wątpie,a konserwowanie dla kogoś,hmmm dla mnie niepotrzebne


Kolego ja planuję ze 20 latek zapierdzielać GP myślę że maszyna wytrzyma haa :) i silniczek


Góra
 Profil  
 
 
 Post #398883 Wysłany: 25 Wrz 2010, 19:08; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
raczej nie sądzę. To już nie są czasy gdzie auta wytrzymywaly takie lata. Niestety ale elektronika w samochodzie to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie szczególnie że są to auta budżetowe.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #398892 Wysłany: 25 Wrz 2010, 19:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Piotr
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Lis 2009,
Posty: 499
Pomógł: 2
kox napisał(a):
tak zrób. Ile tym autem pojezdzisz? 10 lat? wątpie,a konserwowanie dla kogoś,hmmm dla mnie niepotrzebne

Kox ma całkowitą rację. Zabezpieczenie fabryczne jest w zupełności wystarczające - jeśli auto nie było bite i ulepione.

koola napisał(a):
Kolego ja planuję ze 20 latek zapierdzielać GP myślę że maszyna wytrzyma haa i silniczek

Pojeździsz jeszcze trochę i Ci się znudzi, zobaczysz... :lol2:
Jeśli jednak się upierasz, to zrób to gumą natryskową, a nie barankiem, który i tak zlezie po jakimś czasie - mowa oczywiście o podłodze, i zabezpiecz woskiem do profili zamkniętych drzwi, progi, maskę i klapę - najlepszy jest do tego produkt wurtha.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO