You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 09:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 
 Post #642641 Wysłany: 02 Lut 2013, 09:59; 
 Temat postu: Re: Sprzęgło cz. 1/2 [jakiej firmy, co ile km wymiana]
Offline
Forumowicz
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bytom
Rejestracja: 02 Lut 2013,
Posty: 1
Witam mam takie pytanie nie dawno kupiłem sobie Fiata Punto II i podczas jazdy gdy wciskam sprzęgło i chce zmienić bieg to silnik przy wciśniętym sprzęgle wchodzi na wysokie obroty a gdy zmienię bieg i puszcze sprzęgło to silnik chodzi normalnie co może być powodem takiego działa proszę o pomoc!!!!!


Góra
 Profil  
 

 
 Post #656854 Wysłany: 03 Kwi 2013, 16:37; 
 Temat postu: Re: Sprzęgło cz. 1/2 [jakiej firmy, co ile km wymiana]
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: W-wa
Rejestracja: 03 Sty 2009,
Posty: 31
Do czyszczenia przepustnica z silnikiem krokowym.

topic10725.html

_________________
Fiat Punto II 1.2 8V 2001


Góra
 Profil  
 
 
 Post #779048 Wysłany: 23 Cze 2015, 18:33; 
 Temat postu: Re: Sprzęgło cz. 1/2 [jakiej firmy, co ile km wymiana]
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jarek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 22 Wrz 2014,
Posty: 408
Pomógł: 6
Witam forumowiczów :) mam taki o to problem, brat wracał moim kropkiem z mamą z zakupów i w czasie jazdy nagle wzrosły mu obroty i wyskoczył bieg no i koniec jego dalszej jazdy :E Nie mógł wrzucić żadnego biegu...przyjeżdżając na miejsce stwierdzam że sprzęgło można wcisnąć normalnie bez jakiegoś większego oporu a biegi na skrzyni też wchodzą ale punto wcale nie rusza a przy trzymaniu sprzęgła słychać szuranie tak jakby ze skrzyni, więc kropek został odholowany do domu. Podejrzewam że padło sprzęgło tylko nie wiem co robić czy trzeba też wymieniać dwumas bo już raczej po nim czy nie? Jakie sprzęglo kupić Valeo czy Luka, pierwsze kosztuje ponad 1800 zł a drugie mogę mieć za 1300, czy nie lepiej poszukać używanego dwumasu i ewentualnie założyć nowe sprzęgło do tego? Jak ocenić stan dwumasu? W innym temacie użytkownik And tak pisał: "Parę miesięcy temu, przy wymianie sprzęgła, mechanik powiedział, że dwumas ma luz na 4 ząbki. Stwierdziłem, że zostawiam.
Objawy jakie towarzyszą takiemu zużyciu (u mnie oczywiście) to: drżenie kierownicy na wolnych obrotach, delikatne dzwonienie z przodu podczas jazdy, a podczas odpalania i gaszenia silnika, następuje lekkie szarpnięcie budą.
Myślę, że jeszcze trochę pojeżdżę z tą dwumasą, bo praktycznie oprócz ww dolegliwości, nic specjalnego się nie dzieje."
U mnie te obiawy też występowały,ale w tym przypadku że nawet bieg żaden nie wchodzi to w ogóle coś z niego zostało? proszę o radę :E

[ Dodano: 23 Cze 2015, 18:33 ]

?

_________________
A to moja kropka :) - topic51499.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #852085 Wysłany: 05 Mar 2020, 13:11; 
 Temat postu: Re: Sprzęgło cz. 1/2 [jakiej firmy, co ile km wymiana]
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 31 Paź 2007,
Posty: 237
W moim Grande Punto sprzęgło padło nagle po 123 tys.km, chociaż wcześniej nie było żadnych specjalnych objawów zużycia. Radzę nie przeoczyć tego momentu ,bo mnie to drogo kosztowało. Przy próbie ruszenia na skrzyżowaniu, spod maski poszedł dym i smród palonej wykładziny tarczy. Nie mogłem włączyć żadnego biegu. Auto odwieziono na lawecie do warsztatu. Okazało się ,że łożysko dociskowe rozsypało się i w zasadzie go nie było. Ponadto pękły widełki dociskające łożysko i tarczę. Wymiana docisku, tarczy, łożyska (Valeo) widełek wraz z tulejkami oraz zimeringa na wodziku skrzyni biegów z robocizną kosztowało mnie jedyne 1450 PLN.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO